Polecane posty

czareczek85    411

Cena nie pomyliła mi się z premią 5 groszy wyjdzie około 1.7zł za litr brutto mleczarnia  PIĄTNICA  wiem co pisze

 


co do ilości mleka to w lutym mało sprzedałem poziom między 20000-30000l


Parametry to białko 3.4 tłuszcz 4.7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz132    12

mam pytanie do dostawców mlekpolu    zwłaszcza bydgoszcz 

też u was ostatnio cos przestali sms z wynikiami wysyłac ?   ja mam ostatni z 15.02

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

może koledze 0 uciekło i miało być 1,07 bo jeśli ma 1,70zł to gratulacje i wiem o czym moge marzyć :)

Piątnica zawsze płaci dobrze, zazwyczaj mają wyższe ceny od wiodących mleczarni

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czareczek85    411

Gdyby Mlekovita Łowicz Mlekpol i inne spółdzielnie chciały sprzedawać razem z Piątnicą to i wy byście mieli takie ceny jakie płaci Piątnica. A tak korzystają na tym wielkie sieci handlowe bo nikt nie chce razem sprzedawać towaru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    532

Trochę to nie tak. Sprawa z ceną za surowiec jest bardziej skomplikowana niż to co piszesz. Piątnica produkuję galanterię a osiąga najwyższe marże w kraju. Fenomen Piątnicy leży w kilku obszarach zarządzania spółdzielnią. Prezes od wielu lat działał skutecznie a dziś ma tego wyniki. Produkty Piątnicy pozycjonują się najwyżej z branży dlatego są droższe od pozostałych ale i jakościowo są na najwyższej półce. Produkcja Piątnicy jest przede wszystkim powtarzalna a to jest jakaś część sukcesu. Skutkuje to tym że klient który raz kupił produkt z Piątnicy nie rozczarował się mimo wysokiej ceny i kupi go drugi raz. Mogłbym tak długo bo trochę się przyglądam zarządzaniu i działalności Piątnicy Mlekovity i Mlekpolu (w miarę możliwości) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
subiektywny    38

Piątnica premia za miesiąc luty 5 groszy do litra czyli cena w moim przypadku wyjdzie około 1.7 brutto, dzisiaj mieliśmy posiedzenie rady nadzorczej.

ciekawi mnie w takim razie jaką cene płaciła rolnikom przed wprowadzeniem rosyjskiego embarga?, naprawdę szczerze zazdroszczę takiej ceny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wysoka jakość produktów? Widziałeś czytałeś kiedyś skład typowej śmietany 18% tej Piątnickiej? Porównaj ją z tą z Mlekovity czy Mlekpolu. Ja dziękuje za taki produkt, w który ładuje się kupę niepotrzebnego świństwa, byle sprzedać taniej. To tylko jeden przykład, bo inne produkty w mojej okolicy się nie pojawiają i nie wiem jak jest z resztą produktów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rob334    68

Piątnica to fenomen na skale europejską. Oni z serka wiejskiego który produkują mają 42% zysku!!! i dla tego mogą sobie pozwolić na takie ceny mleka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Nie wiem ile tam kolega oddaje mleka może bardzo dużo ale moje wuj oddaje do Piatnicy średnio 34tys i cenę ma 1.45zł na dzień dzisiejszy więc gdzie jest prawda...

 


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

faktycznie trochę to dziwne, zwłaszcza że poprzednie podawane ceny nigdy nie były aż tak wysokie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

On podał cenę brutto, netto będzie 1,61 i jak odejmie udziały to już cena niewiele większa niż mlekpol czy mlekovita

Edytowano przez PATr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    532

Wysoka jakość produktów? Widziałeś czytałeś kiedyś skład typowej śmietany 18% tej Piątnickiej? Porównaj ją z tą z Mlekovity czy Mlekpolu. Ja dziękuje za taki produkt, w który ładuje się kupę niepotrzebnego świństwa, byle sprzedać taniej. To tylko jeden przykład, bo inne produkty w mojej okolicy się nie pojawiają i nie wiem jak jest z resztą produkt

Mlekovita ma najsłabsza. Wynika to z tego, że np w mlekovicie próbki przy odbiorze pobierane są ręcznie przez kierowce więc jest możliwość mataczenia jakości mleka mlekovita płaci bardzo słabo przewoźnikom nie wiem jak za takie stawki wychodzą na swoje kto się trochę orientuje w temacie wie o czym mówię i wie skąd czerpią zyski. Więc pijąc mleko z mlekovity pijesz wodę o zapachu kiszonki z kukurydzy :D W Mlekpolu próbki pobierane są automatycznie wsio w aparaturze do poboru mleka jest plombowane na wszystkim są czujniki możliwości fałszowania mleka jest bardzo niewiele bądź wcale. Mlekpol dobrze płaci przewoźnikom ale też wymaga nowych cystern oby te mleko w czasie transportu nie traciło na jakości. Mlekpol razem z Piątnicą jest najwyżej w jakości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

przyznam że produkty mlekovity... to w większości mi nie smakują poza nielicznymi wyjątkami, co do próbek to z tym mataczeniem nie taka prosta sprawa... nie wiem jak to teraz jest ale jeszcze z 5 lat temu przekręty szły na całego, w tej chwili to głównie kierowcy czasami próbują na litrach oszukiwać (ze 2 razy do roku trafiło mi się) ale szybko z tego rezygnują :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czareczek85    411

ciekawi mnie w takim razie jaką cene płaciła rolnikom przed wprowadzeniem rosyjskiego embarga?, naprawdę szczerze zazdroszczę takiej ceny

 

Piątnica przed embargiem płaciła 15 groszy więcej czyli około i ponad 1.8zł za litr zależnie od ilości i parametrów mleka do tego premie świąteczne i na koszenie kukurydzy więc i wychodziło około dwóch średnia cena jaka mi wyszła za cały 2014 rok to 1.72 brutto z udziałem

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czareczek85    411

Nie wiem ile tam kolega oddaje mleka może bardzo dużo ale moje wuj oddaje do Piatnicy średnio 34tys i cenę ma 1.45zł na dzień dzisiejszy więc gdzie jest prawda...

 

to ja w przedziale 20000-30000 w ubiegłym miesiącu miałem około 1.65zł słabe parametry musi mieć ten twój wuj taką cen jak podałeś to mają rolnicy w przedziale 5000l

Udział niech kolega odliczy z tych 1.7 zł ;)

 

Po odliczeniu udziału dalej zostaje ponad 1.6 już na rękę a udział się zbiera bo u nas potrącaja 10 groszy z każdego litra i jak mi ojciec przepisywał to miał się po co zchylić już  mi tez rocznie odkłada się z tytułu udziału grubo ponad 30000zł będzie jak znalazł jak odpiszę synowi he he

On podał cenę brutto, netto będzie 1,61 i jak odejmie udziały to już cena niewiele większa niż mlekpol czy mlekovita

 

jak odejmie udział to ma cene większą o 15 groszy jak w mlekpolu lub mlekowicie a może i więcej na ręke 1.62

Piątnica to serek wiejski bijemy wszystkich w tym produkcie, teraz jogurty greckie wielki hit do tego jogurty dla dzieci Piątuś nowość mleko wiejskie które ostatnio zajeło 2 miejsce w teście firmy PRO-TEST a wygrało mleko mlekpolu Piątnica od wielu lat płaci najwięcej w Polsce i żeby nie Piątnica to mlekpol i inni płacili by poniżej 1zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xzibit0000    14

u mnie koło płaci 1.16 zł brutto za litr mleka. smieszna cena.. a co 2 dzien odstawiamy 600-700 litrów mleka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

to u mnie zazwyczaj brakuje 30 do 50 litrów

i odpuszczasz im to? bo u nie nie daruje się, zresztą zależy jak w mleczarni podchodzą do tego, jak sprawa idzie do kierownika skupu to mała reprymenda dla kierowcy i wyjaśnienie, wyregulowanie no i przeniesienie na inną trasę. jak sprawa by trafiła do prezesa to kierowca ma przerąbane bo za pierwszym razem z reguły upomnienie a za drugim  wylot z pracy a jak prezes nie w humorze to i upomnienia nie będzie ;) Chętnych na posadę kierowcy nie brakuje he he

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duch    1

Wiśniewski FHU - Makówiec

tł.: 3,90

biał.: 3,00

cena: 0,89 brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj