Skocz do zawartości

Zdjęcie

Forterra 140/150 HD vs JD 6150/140M

27 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Rafal122

Rafal122

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 08 styczeń 2015 - 23:39

Kupując nową Valtrze można ją wźiąść na oponach diagonalnych (Dętkowych) bo są wytrzymalsze i lepiej zniosą jazde po jakiś pniach,powalonych konarach czy skałach/kamieniach,można wźiąść wersje z mocnym metalowym zbiornikiem paliwa,podwozie jest zrobione w ten sposób że nie trzeba się martwić że jakiś konar czy gałąź uszkodzi jakiś kabel czy przewód.

Do tego jak chce używać przyczepy samozaładowczej do drewna to są wersje kabiny tak przeszkone że dobrze patrzy się w góre i wygodniej jest operować tym chwytakiem.

Jeszcze jest jaaś wersja że można obrócić siedzenie do tyłu tak jak w koparce.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Forterra 140/150 HD vs JD 6150/140M Dzisiaj, 00:32
  •  

#22 Share forterraturbo

forterraturbo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,motoryzacja,KPK Kumurun Team,SkodaClubPolska,autodetailing,Zetor,NH.
    ekonomia,giełda.Uprawa soi i grochu.

Napisany 09 styczeń 2015 - 15:54

właśnie czy sam układ jazdy tyłem , obracenie fotele , możliwośc złożenia wycieraczki na prawe drzwi i to co wymienił kolega robi z niej fajny leśny ciagnik .

Dziękuję za porady . 

NH jak NH , dla mnie to on jest trochę taki nie bardzo , ogólnie  t6 mi się nie widzi , td , t5 , t4 mi sie podobają , a ten mi tak  średnio pasuje , tato tym jeździł , siedział i mói ,że jakoś specjalnie mu nie leży , siedzenie pasażera mi się podoba , lapmka nad drzwiami w grubym dachu , chociaż valtra tez ma oświetlenie na schody , takie bajery , a cieszą oko . 

NH na pewno musi byc dobrą propozycją , bo jest ich naprawdę dużo  , ale nam on niezbyt pasuje , znajomy ma RC i tez mu wyje , ale nie aż tak bardzo jak ten dual (też jeździ w okolicy , więc mam porównanie )

Prawdę powiedziawszy to wszystko na początku eksploatacji będzie miąło jakieś choroby , w ciagu kilku lat w okolicy przybyło maszyn , ciągników , ai sami kupowaliśmy to widac było ,że jest słabsza jakość , ale nie było problemów z serwisem , więc jak dla mnie takie coś to rzecz normalna , i w zetorze i w jd i w Nce cos wyjdzie , także to to mnie nie martwi . 

na dzień dzisiejszy  jestem za valtrą n 123 , ale myślę ,że to do czasu , aż nam zrobią ofertę , jesli to będzie gdzieś 20 -30 tyś róznicy , a będzie ona uzasadniona i poparta testami to ok , ale jeśli tak nie będzie , lub będzie wyższa to odpada , bo areał ogromny nie jest , wiadomo ,że z czasem się powiększy , ale jak już dokłądać od ceny M ki jakieś 40 tys do valtry to lepiej to ulokowac w 6R , ale na razie czekam na ofertę .

#23 Share Rafal122

Rafal122

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 09 styczeń 2015 - 16:23

A oglądałeś co ma do zaoferowania DF albo MF?

Zawsze lepiej pooglądać i oszczędzić sobie w przyszłości myśli ,,A co by było gdyby?'',w kóńcu za oglądanie nic się nie płaci :)

#24 Share forterraturbo

forterraturbo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,motoryzacja,KPK Kumurun Team,SkodaClubPolska,autodetailing,Zetor,NH.

Napisany 09 styczeń 2015 - 20:18

tak df oglądalismy u dealera 6 coś tam, zwykła skrzynia , ale nam jakoś nie podzesdł a  mfa 6614 dyna 6 na targach i całkiem całkiem , ale  kabina dla mnie trochę przyciasna , ale to takie czepianie się , o byle co , także mf jest ciekawą propozycją , jakby sprzedawał go ktoś inny niż tylko Korbanek to bysmy tez go brali pod uwagę , ale z ta firma w jedenej sprawie była ok , bez jakichkolwiek zastrzeżeń , wszystko ok , ale drugim razem zj**@li sprawę .W piatek jadziemy na Grune Woche to tez sie coś rozeznamy , w naszym przypadku bardziej opłaca się jechac do Berlina , niz do Kielc .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#25 Share inwi

inwi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze, komputery

Napisany 09 styczeń 2015 - 21:35

Co do deutza prawdopodobnie jako ciągnik uniwersalny do różnych prac sprawdzi się najlepiej. ten silnik 6 cyl bardzo się deutz'owi udał. Nie czarujmy się każdemu producentowi zdarzają się wtopy, z spalaniem czy wykonaniem(deutz'owi też choćby mój agrofarm przy częściowych obciążeniach oszczędny, przy dużych już nie ze względu na zbyt mała prędkość roboczą.) Mam też maxxuma 125 i mam wrażenie że może trochę ścichnie (bo jestem koło 200mth skrzynia 16x16 i mam wrażenie że trochę ciszej). Do swojego porównania musiałbyś maxx140 brać, jak boisz się wycia to może bezstopniówke. Deutz ma też taka wadę że tak oznacza swoje modele że żeby brać moc którą się chce trzeba brać model wyżej, poza tym dobrze wyposażony niewiele odbiega od ceny jd serii r.

#26 Share forterraturbo

forterraturbo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 10 styczeń 2015 - 09:15

pamiętam , że df nas zawsze interesowały np. m620 , ale później wprowadzili te nowe i trochę się gubiliśmy i może nie potrzebnie daliśmy spokój , wiadomo,że wszystko wymaga dotarcia , ja za bezstopniową zawsze byłem , ale mój tato jest na tyle konserwatywny ,że woli coś z normalniesza wajchą , chociaż myślę ,że i do takiej by się przywczaił ,bo jest ona na pewno komfortowa , ale też uwaza ,że jest co się zepsuć , że trzeba kalibrowac , ale w valtrze tez trzeba kalibrowac , ale przyzwyczaił by się 

df to będzie na pewno ciekawa propozycja , tylko też będę musiał się dowiedzieć jak cenowo , dzięki za podpowiedź .

#27 Share Rafal122

Rafal122

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 14 styczeń 2015 - 10:04

I jak tam idzie oglądanie kolejnych ciągników? :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#28 Share forterraturbo

forterraturbo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 14 styczeń 2015 - 15:08

forterra hd - tylko wsiedlismy do kabiny i rozczarowanie - ehr jest w tak mało ergonomicznym miejscu ,ze jeśli forterra to tylko hsx , która ma rozsądnym miejscu ten panel , Czesi zrobili pokrętła od ilosci przepływu blisko , a ehr wypieprzyli pod szybę ,długo pracujac to wolałbym robic swoją forterrą z mechanicznym podnosnikiem , ja się zastanawiam , jak my wcześniej na to uwagi nie zwróciliśmy , na początku tygodnia jedziemy do valtry i jd , bo oba są obok siebie . Tatę na razie najbardziej przekonuje forterra 140 hsx i opryskiwacz  agrio alka , które to maszyny zmieściły by się w cenie valtry , a mi mówi ,że najwyżej na Młodego Rolnika , czy inny program sobie kupię większy ciagnik , lub forterrę i resztę kasy zostawić ,a może sie pole trafi , wszystko będziemy wiedziec , jak się dealerów odwiedzi .

Dodaj odpowiedź