Skocz do zawartości

Zdjęcie

Forterra 140/150 HD vs JD 6150/140M

27 odpowiedzi na ten temat

#1 Share forterraturbo

forterraturbo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,motoryzacja,KPK Kumurun Team,SkodaClubPolska,autodetailing,Zetor,NH.
    ekonomia,giełda.Uprawa soi i grochu.

Napisany 07 styczeń 2015 - 15:15

Panowie jest taka sprawa otóż do gospodarstwa prawdopodobnie dojdzie blisko 20 ha , odległych od gospodarstwa o jakieś 10-15 km . 

Na razie jest 37 , ale w rózne uprawy typu pszenica , rzepak , qq , ziemniaki , cebula . 

Obecna forterra nie da rady obrobic tak zróżnicowanego areału , bo teraz ma już sporo roboty .

Ciągnik byłby kupiony prawdopodobnie pod koniec 2015 lub poczatek 2016 chodzi mi tutaj o jakieś mozliwe rabaty wyprzedaże .

Wiem ,że to może dziwne propozycje , ale cenowo o dziwo jest podobnie , na razie nie podaje co i jak . Jest jeszcze około rok czasu na zastanowienie .

Traktor ma mieć amortyzowana oś , kabinę (Forterra ) dobre opony , nie wykluczony przedni TUZ .

Porównanie jest specyficzne , bo ciągniki róznych półek ,ale od kilku lat analizujemy ciągniki i wiem , te dwa leżą nam najlepiej , co nie podlega dyskusji .

Traktor miał by pracowac w przyszłości ( o ile się uda kupic pole , jeśli nie teraz to w najblizszym czasie na pewno ) na 53 hektarach z maszynami , które bedziemy jeszcze kupować , ale wiemy o i jak , częśc z nich będzie wzięta na nowy PROW a są to :

- KUHN MultiMASTER 113 NSH 4 korpusy + wał Expom Partner 1 ,

- Metaltech DBL 10 ( na razie jedna , później dwie ) + Brandys 10 t

- Unia ATLAS 3M + Poznaniak 3m ,

- Unia Hermes 3 m + Gaspardo Dorada SP4 

- Akipl Eurodisc 3,2 m 

itp

Prosże o pomoc , bo na pozór wybór wydaje się łątwy - JD , ale nigdy z jd stycznosci nie mieliśmy , zetora mamy 13 lat , 3 tyś mth i wiem ,że jest prosty , mało awaryjny , dość oszczędny , mocny , komfortowy jak na lata produkcji .Jd ma ramę co jest dużą zaletą , ale też różne skrzynie , proszę o pomoc tez w wybraniu tej odpowiedniej(prosta , mało narażona na awarię , sprawdzona itp.) , bo nasz dealer jd proponuje nam kilka skrzyń i nie wiemy na co się zdecydowac , jeśli tak ,toż co warto do niego dobrac , nie mam zielonego pojęcia co do wyposażenia opcjonalnego serii M , bo przedstawiciele mówią ,że jak zdecydujemy się kupic to będziemy gadać , jakie opony itp.

W zetorze wiem co ewentulanie dobrać , bo tymi ciągnikami sie interesuje .

Temat zakładam teraz , bo niby rok to dużo , ale  szybko zleci i trzeba podjąć decyzję 

Trakotr ma być na lata , prosze tez podawac swoje propozycję ,

Z góry dziekuje ,za porady i jeśli taki temat istnieje to usune go , ale dosc długo przeglądałem rózne działy i takiego nie znalazłem , a mogłem go pominąc .

Edytowany przez forterraturbo, 07 styczeń 2015 - 15:15.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Forterra 140/150 HD vs JD 6150/140M Dzisiaj, 22:24
  •  

#2 Share renault

renault

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 176 postów

Napisany 07 styczeń 2015 - 16:46

chyba lepszy zetor, seria M w JD to porażka typowa golizna, byłem u klienta co miał nówkę 6150 z przednim tuz + wom  ośka amoztyzowana i jak mu zaczepił pług overum cx na hydraulicznym zabezpieczeniu, 4 obrotowa na ścinaczu to jak przełączył rewers do przodu to ponad metr do urwało a po asfalcie przy 30 km nie dało się ukierować 

#3 Share NasCzworoAF

NasCzworoAF

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów
  • Zainteresowania:http://www.youtube.com/user/NasCzworoAF Zapraszam :)

Napisany 07 styczeń 2015 - 16:49

Forterra 140/150 HD vs JD 6150/140M hmm ale powiem ze jednak 6 garow to nie 4 ... osobiscie bym wybrał zetora tylko szkoda, że zetor nie montuje 6 cylindrowych silnikow

#4 Share John6930

John6930

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów

Napisany 07 styczeń 2015 - 17:01

Forterra 140/150 HD vs JD 6150/140M jeśli w 13 lata zrobiłeś tylko 3tyś mth to ten nowy traktor będzie się trochę nudził a JD 6 garowiec Będzie miał bardzo lekko, wiesz wybór należy do Cb jeśli masz okazję wziąć na testy obydwa traktory, to sam się przekonasz co jest lepsze, a po za tym co do skrzyni w JD jaka będzie dla ciebie najwygodniejsza

#5 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 styczeń 2015 - 17:26

Forterra 140/150 HD vs JD 6150/140M beda zetory 6 garowe niedlugo z silnikiem deutza ;)

#6 Share forterraturbo

forterraturbo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,motoryzacja,KPK Kumurun Team,SkodaClubPolska,autodetailing,Zetor,NH.

Napisany 07 styczeń 2015 - 18:06

dzięki Panowie za porady , tak będą silniki 6 cylindrów Deutza w Zetorach do czasu , gdy Czesi nie zrobią własnego silnika spełniającego normy . to fakt duzo może nie jest godzin , ale trzeba coś mocniejszego , bo ziemie cięzkie , poza tym do talerzówki , głęboko się ją puści a stara forterra nie daje rady , bo za słaba i za lekka , [łytko to ciągnie bez problemu , ale nawet jakiś głębosz ,żeby po kartoflisko przejechać trzeba własnie cos mocniejszego . Na wiosne jesli się uda wziąć któregoś z nich , bo na dwa to roboty za mało to cos juz będę wiedział . 

#7 Share mister

mister

Prezes

• Members
  • PipPipPip
  • 722 postów
  • Zainteresowania:Logistyka

Napisany 07 styczeń 2015 - 22:27

Tam coś pisałeś że jd ma ramę do zetora też można założyć znajomy ma w forterze...

A ta forterre  chcesz sprzedać ? 

#8 Share dominiktd5050

dominiktd5050

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 08 styczeń 2015 - 00:12

Forterra 140/150 HD vs JD 6150/140M Proszę was nie porównujcie Zetora do John Deera, bo to porównanie fiata do mercedesa, a jeśli ktoś wziął tuz to nie może ogarnąć obciążnika, ja mam z beczki zalanej betonem i jest good, i takowych problemów nie miewam. Mam Jd i wiem co mówię, komfort pracy w tym ciągniku prostu poezja, dobrze go skonfigurujesz to i Zetora sprzedasz, jak zobaczysz jaką maszyną jest JD.

#9 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 styczeń 2015 - 09:05

Forterra 140/150 HD vs JD 6150/140M taa i tym wspanialym jd obrobi sam ponad 50 ha i 3 czynnosci naraz wykona... chlopie nie pier*** glupot !! jd moze i jest dobrym ciagnikiem choc z tym komfortem bym nie przesadzal.... po 2 fiaty to bardzo dobre samochody ;) ja proponuje autorowi poczekac na 6 cylindrowe zetorki,a najlepiej postarac sie wziac na testy oby dwa i wtedy zadecydowac ;)

#10 Share witek21

witek21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 08 styczeń 2015 - 10:01

a ja będąc użytkownikiem zetora forterry hsx mówię: KUP JD!!! widziałem forterre hd na targach i napewno bym jej nie kupił bo wykonanie jeszcze gorsze jak mojej. na początku jak przyprowadziłęm swoją to niby w porządku ale z czasem zaczął mnie ten ciągnik tak irytować że.... brak słów. jeśli ciągnik na pierwszego konia do pługa, talerzówki itp to bez zastanowienia 6 cylindrów. forterra nie jest złym ciągnikiem bo faktycznie jest oszczędna (orka ibisem XL 3+1 na glebach przeważnie 4a to na dłuższych kawałkach potrafiła wyjść nwet 11 litrów na ha) ale jeśli chodzi o komfort pracy to niech mi nikt nawet nie stawia zetora do porównania z innym zachodnim ciągnikiem bo to jest jak dzień do nocy. Ja dziś nie kupiłbym już zetora-był by to pewnie new holland i raczej napewno 6 cylindrów (marzeniem byłby T6050 albo nawet T6030) no ale wyszło jak wyszło.A i jeszcze jedno-rozważając zetora a jd w gre wchodziła napewno bedzie cena i tu bardziej na korzyść zetora więc radziłbym nawet pomyśleć o jakimś case albo new hollland bo wziąć zetora w bogatym wyposażeniu to bedzie zbliżona cena do new hollanda który w standardzie ma wszystko to co zetor za dopłatą.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 styczeń 2015 - 13:22

Forterra 140/150 HD vs JD 6150/140M popieram kolege wyzej ;) mielismy brac nh t6050 ale niestety wyszlo jak wyszlo i jest forterra 125, nie jest zlym ciagnikiem ale faktycznie dajbardziej doskwiera brak 6 cyl ;/ komfort w zetorku kazdy wie jaki jest no ale dlategoz tu tez roznica w cenie czyli co kto woli nie kazdego stac na komfort ;) jezdzilem ostatnio nowym nh t6.140, co prawda 4 cyl ale w porowniu do zetora bajka :D. a gdybt tak jeszcze to byla 6 ^^ w tej chwili jest co jest ale troche zalujemy ze nie przyprowadzilismy wtedy nh t6050 ;)

#12 Share forterraturbo

forterraturbo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 08 styczeń 2015 - 15:15

na początku napisałem dlaczego porównuje jd i zetora , bo te ciagniki nam leżą najlepiej , starego zetora nie sprzedam , bo mam do niego swojego rodzaju sentyment oraz nie jest złym ciągnikiem . A gospodarstwo z oddalonymi polami i zróżnicowanymi uprawami wymaga (w moim przypadku) dwóch ciagników , bo mtz dostanie ładowacz .Co do komfortu to kabina 6M jest prosta ergonomiczna , dosyć dobrze wykonana i w miare komfortowa , o pełnym komforcie można mówić w przypadku 6R moim zdaniem .

Wiem jakim ciągnikiem jest JD , bo w okolicy jest ich bardzo dużo - wielkie gospodarstwa jeżdżą tylko jd , wypieprzą je i pogonią , wezmą nastepne .

Porównanie jd i zetora opisałem ;)  , moim zdaniem 6m to nie jest jakiś nie wiadomo jaki skok technologiczny , bo to  jest zwykły traktor , wyższej półki , ale mówię - to tylko moje zdanie 

stara forterra zostanie na pewno , ale wiesz ramy z forterry nie mozan porównać do ramy z jd , bo tam zdejmujesz prawe tylne koło i na ramie odchylasz kabinę , bo rama jest na całej długości ciągnika , u zetora z tego co pamiętam kończy się gdzieś koło kabiny . ;)

Na pewno oba ciagniki będa testowane to nie podlega dyskusji , bo w ciemno brać nie będziemy , zobaczymy tez zetora z 6 cylindrami 

Korzyśc na cenę zetora nie będzie przepastna w stosunku do jd , brakuje mi tylko amortyzowanej kabiny w opcji w 6M , ale za to jest coś lepszego TLS i tutaj się to wyrównuje , fakt faktem ten Tls to moim zdaniem lepszy sposób amortyzacji niż ten w HD .

Nh to ,żeby pasował w ten przedział mocy to t6.155/165 , a z czwórek to jest t6.140 i chyba t6.160 ? Tak do nh mamy mieszane odczucia , kombajn jest super , ciągniki może tez , ale kilku znajomych ma to większośc nie poleca , ale z głupich powodów , więc to tez nie jest jakaś tam powazna wada ciągników czy coś takiego .Jak miałbym kupic NH to chyba wolałbym z rok poczekac i kupić jd .Case dealera w okolicy nie mam , kawałek drogi ,aż za daleko , u mnie jest tylko JD , zetor , df , nh , valtra (piekna , droga i mało realna ) oraz korbankowo .

Może rzeczywiście jak polecacie jd to chyba jednak będzie on , w najbliższym czasie skoczę do dealera . Ale i na szóstki zetora poczekam , co mnie denerwuje w hd to to ,ze po otwarciu dzrwi ocieraja one o duża nakładkę błotnika to poszerzenia i po czasie bedzie slad , wiem ,że ma pracowac nie wyglądac , ale dla mnie ogromne znaczenie ma wygląd , fakt faktem jeden i drugi ma kilk niedoróbek , ale nie są one bardzo rażące , w jd (przynajmniej w tym oglądanym gumowa wykładzina była gorzej przycięta niz w 13 letniej forterze ) 

Jesli ktoś z Was korzysta z usług AGRO EFEKTu to prosiłbym o opinie , my z nimi współpracujemy na zasadzie opryski/nawozy/skup zboża ,ale nie mamy doczynienia z serwisem ,  co tez jest ważne .

nh ma silniki IVECO?

Edytowany przez forterraturbo, 08 styczeń 2015 - 15:20.

#13 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 08 styczeń 2015 - 15:54

NH to w 6 cyl t6.175 a jak w 4 to t6.160,  ten pierwszy mam moc 140KM a drugi 130KM

#14 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 styczeń 2015 - 16:13

Forterra 140/150 HD vs JD 6150/140M ponoc w 6m lubia skrzynie siadac to prawda?

#15 Share Ziel

Ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 994 postów

Napisany 08 styczeń 2015 - 16:41

NH i Case mają swoje silniki FTP, chyba w kilku claasach jeszcze są ale raczej koncern CNH z tego co słyszałem nie jest skłonny do sprzedawania tego silnika konkurencji.

#16 Share LukaszC5

LukaszC5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 08 styczeń 2015 - 17:37

Na twoim miejscu odrzuciłbym wszystkie ciągniki które mają filtr cząstek stałych DPF,jednak SCR z Adblue jest lepszym rozwiązaniem.

SCR tak dobrze oczyszcza spalini że producenci mogą spełnić normy emisji spalin eliminując system EGR który potrafi się zepsuć a do tego zwiększa spalanie i czasami potrafi przyśpieszyć zużycie turbiny.

Sama teoria wprowadzania części spalin spowrotem do komory spalania jest poroniona,do tego AdBlue w przeciwieństwie do DPF bardzo dobrze sprawdza się w ciężarówkach a to oczymś świadczy.

Z marek które wymieniłeś brałbym pod uwagę Deutza i Fergusona a co do NH to z tego co widze po ludziach przy ciągnikach z ostatnich paru lat nie między nimi jakiś różnic w trwałości ale w spalaniu tak.

Fani JD zawsze powatrzają że Jelonki są ekonomiczne pod warunkiem że się je dobrze dociąży ale są takie prace gdzie nie da się ciągnika mocno dociążyć,np w transporcie zawsze trzeba pojeździć na pusto bez obciążenia albo żeby uprawić pole trzeba na nie dojechać (U ciebie aż 10-15km) a jazda z maszyną w górze to żadne obciążenie więc mimo wszystko JD jednak pali dużo w porównaniu do innych marek.

#17 Share forterraturbo

forterraturbo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 08 styczeń 2015 - 19:00

no z tym egr to wiem ,że trzeba go przepalić raz na jakis czas , ogólnie to wszystkie te systemy są uciążliwe , no ale cóż .NH jednak nie chcemy , obejrzałem parę filmików i takich lepszych fot nh czegos brakuje . Trochę wyją(rano u mnie odśnieza jakiś t6 to miły dźwięk to nie jest )

Kiedyś mysleliśmy o Valtrze , ale jej cena , ale z drugiej strony za ta ceną kryje się tez dobra jakosć , cena nowej T , która widać ,że będzie fajnym ciagnikiem , będzie przez nas nie do przbicia , za to n 123/143 jest bardziej dostępna - czy taka Valtra byłaby dobrą alternatywa ? silniki 4 cyl i ta moc , wiem , ale valtra tyle lat robi ciagniki 4 cyl i widać nie ma z nimi problemów ,a ciągniki bardzo ciekawe .

W sobotę trzeba pojeździć po dealerach , zwłaszcza że valtre i jd dzieli kilkanaście km , będę coś wiecej wiedziec . 

#18 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 styczeń 2015 - 22:03

Forterra 140/150 HD vs JD 6150/140M w nh wyje skrzynia 16x16 ;) inna skrzynia juz nie bedzie tak wyc, np dzwiek silnika 6 cyl w polaczeniu np. ze skrzynia power lub auto command jest bardzo mily dla ucha ;) kolego zastanow sie nad nh bo to wg. mnie dobra alternatywa ;)

#19 Share Rafal122

Rafal122

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 08 styczeń 2015 - 23:27

Co do Valtry to nie wiem czy to przypadek ale w porównaniu do innych marek w internecie jest sporo wpisów o drobnych usterkach w nowych Valtrach,jeszcze na gwarancji.

Wiem że problemy z chłodnicami już dawno minęły ale jak jest z resztą nie wiem,nie twierdze że Valtra to zły ciągnik ale jeśli jest jakoś dużo droższa od innych wymienonych przez ciebie marek to raczej bym jej nie brał.

W Lesie na pewno jest niezastąpiona ale w polu już tak nie wymiata.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share mister

mister

Prezes

• Members
  • PipPipPip
  • 722 postów
  • Zainteresowania:Logistyka

Napisany 08 styczeń 2015 - 23:27

Proszę was nie porównujcie Zetora do John Deera, bo to porównanie fiata do mercedesa, a jeśli ktoś wziął tuz to nie może ogarnąć obciążnika, ja mam z beczki zalanej betonem i jest good, i takowych problemów nie miewam. Mam Jd i wiem co mówię, komfort pracy w tym ciągniku prostu poezja, dobrze go skonfigurujesz to i Zetora sprzedasz, jak zobaczysz jaką maszyną jest JD.

taaaa chyba porównanie fiata do mclarena ale w spalaniu :D

A tak na serio to znajomy ma maxuma i mu strasznie ta skrzynia wyje aż w uszach piszczy ale jaka skrzynia to nie wiem.

A co takiego ma że w lesie nie zastąpiona bo faktycznie jak na yt popatrzeć to sporo ich w lesie robi...

Edytowany przez mister, 08 styczeń 2015 - 23:29.

Dodaj odpowiedź