Runder

Brukowanie podwórka

Polecane posty

Runder    16

Witam !

Czy moglibyście mi powiedzieć jakie są kaszty brukowania i ile czasu to zajmuje (1600m^2) ? Czy warto brukować całe czy tylko niektóre części ? planujecie brukowanie czy może już macie równe podwórka ??


Sprzedam opryskiwacz polskiej produkcji pojemność 400 litrów......Sprzedam pług khun master 103..............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Styrciak    8

Witam

Moja firma zajmuje sie ukladaniem kostki brukowej, i przez ostatnie kilak lat brukujemy tylko u roników .

A zlozyles moze jakis wniosek na prow 2007-2013 na utwardzenie powierzchni?

Jesli chodzi o utwardzenie to naprawde warto , po utwardzenie podworze wyglada 100 5 procent lepiej jest lad i porzadek nic nie nigdzie nie nosi.

Jesli chodzi o samo ulozenie to proponowałbym kostke koloru grafitowego ze wzgledu ze nie widac na niej zbytnio zanieczyszcze

Podworko korytujemy na glebokosc 34-45 cm w zaleznosci jakie jest podloze pozniej warstwa odsaczajaca z piasku pozniej 25-30 chudego betonu B10 podsypka i kostka

Ja zawsze podje opaski wokol calego podworza i wojol domu z ladnej dekoracyjnej aby tp mialo wyglad i przyciagalo klientow bo kostka na podworzu ma nie tylko byc funkcjonalna ale takze ma cieszyc oko.

Takie wykonanie podbudowy jest przeznaczone dla ruchu kolowego o DMC 50 ton wiec mozna jezdzic wszystkim i nic nie ma prawa sie stac

Jesli chodzi o koszty to wszystko oscyluje w granicach 100- 110 zł m2 , Jest to kompleksowa usluga ze wszystkim potrzebnymi materialami . Gospodarza nie obchodzi kompletnie nic jedynie prad i woda, My robimy swoje a wlasciciel zajmuje sie swoimi obowiazkami bo teraz jest ich sporo

Zdjecia mozna zobaczyc w galeri lub na :http://brukomex.turek.biz/ lub https://www.facebook.com/pages/Przedsiebiorstwo-Handlowo-Us%C5%82ugowe-Brukomex/147035575403758

Na kazda usluge jest pisemna gwarancja i na zyczenie faktura vat

W razie pytan prosze pytac

Pozdrawiam


A i jesli chodzi o czas to z miesiac trzeba liczyc napewno :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slonju77    56

Witaj,zajmuje się brukarstwem juz parę lat ,koszt 1 m kwadratowego to w zaleznosci od grubosci kostki ,grubosci podbudowy wykonanej z tłucznia wynosi od 90 zł do 120 zł netto ,czas wykonania takiej powierzchni to około  1 miesiaca  ,w przypadku placów pod cięzkie maszyny grubosc kostki musi miec conajmniej 8 cm a jeszcze lepiej gdyby było to 10 cm i koniecznie musi byc to behaton ,inaczej po paru latach uzytkowania nawerzchnia bedzie do wymiany

Edytowano przez slonju77

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekgeo2    8

100 zł/m2 trzeba liczyć po tyle z materiałem i całą podbudową jak i behhatonem  8cm nie jedna firma się skusi a jak potargujesz to jeszcze coś urwiesz ale nie zawsze warto brać taniej a gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GR_Mateusz    35

Witaj, u mnie część gospodarstwa jest wylana betonem ok 6-7 lat, i nie polecam, 3 lata temu pozostałą część podwórka wygruzowaliśmy, niestety była to zła oszczędność i w przyszłym miesiącu na to co wygruzowane będzie kładziona kostka. Jest to nieporównywalna różnica. Gorąco polecam, porządek, estetyka, w moim przypadku musimy używać wózka widłowego więc utwardzone podwórko jest niezbędne, co nie zmienia faktu że jest to opłacalna inwestycja, dająca radość i satysfakcje na lata jeśli została dobrze wykonana. Pomyślałbym na Twoim miejscu o jakiejś kolorowej ramce lub niewielkim wzorze w centralnej części, wygląda rewelacyjnie. Pozdrawiam i czekam na zdjęcia po zakończonej inwestycji 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś jeszcze pochwali się ile policzyli mu za ułożenie kostki. Jak narazie znalazłem jedną firmę bo robią u znajomego i biorą 40zł/m2, ale wszystkie materiały w moim interesie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kamilek2000
      Cześć wszystkim! Mamy w planach budowę płyty drugiej płyty obornikowej w gospodarstwie. Chciałbym Was zapytać jak wygląda prawnie budowa takiej oraz czy mój pomysł z płytami ma sens. Płyta ma mieć wymiary 6m;4.5m;1.5m, pomysł jaki się narodził to zrobienie jej z płyt drogowych (1.5m w ziemi i 1.5m nad ziemią, (płyty mają wymiar 3;1.5) Około 40m3. Chciałem na początku wykopać "L" usadzić płyty, a na końcu wybrać ziemię i pod spadem wylać płytę. 1.Jakie dokumenty i pozwolenia będę musiał załatwić? 2.Od czego zacząć biurokrację? 3. Czy taka płyta spełni wymagania co do szczelności płyty? 4. Czy przy płycie obornikowej musi być zrobione szambo? Szambo posiadamy przy starej płycie oraz osobne przy chlewie, ale czy w przypadku nowej płyty muszę mieć osobne szabo. 5. Czy musi być robiony projekt czy można to zrobić na zgłoszenie np. zmniejszając na początek wielkość płyty, a później dodając elementy do "L" Nie wiem jak się za to zabrać dlatego pytam, pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź :)
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Przez 5714mf255
      witam wszystkich mam takie pytanie czym ogrzewacie domy zima stoję przed wymiana kotła i szukam wydajnego a zarazem w miarę taniego rozwiązania.
    • Przez Marcin133
      Witam. W związku z bardzo drogim opałem myślę nad ogrzewaniem domu pompa ciepła. Proszę użytkowników którzy już posiadają lub myślą o założeniu o wypowiedzenie się w temacie. Jakie pompy polecacie itd. 
    • Przez pawelxx
      witam, planuje utwardzi. podworko betonem b25 który będzie zatarty na gładko jak myślicie czy warstwa 15 cm wystarczy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj