Skocz do zawartości

Zdjęcie

Amazone ZA-F / ZA-U

57 odpowiedzi na ten temat

#21 Share maniek183

maniek183

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów

Napisany 09 styczeń 2015 - 18:38

Amazone ZA-F / ZA-U

Nie wiem ile waży ZA-F ale sypałem po 650kg soil i MF-255 dwa obciążniki na przodzie przy spokojnej jeździe miał przyczepność, nie zawsze ale miał... hehe

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Amazone ZA-F / ZA-U Dzisiaj, 20:58
  •  

#22 Share pedro2

pedro2

Kupię słomę w belach w promieniu 100km od Łomży. Usługi transpor

• Members
  • PipPipPip
  • 1116 postów

Napisany 09 styczeń 2015 - 20:02

Amazone ZA-F / ZA-U

U nas typ z sipmy 1000L ciąga 30stką po 400 kg sypie i jakoś jedzie :P o pompę się nie martwię bo agregat 700 kg dźwiga bez problemu, kvernelanda też podnosi, ale rozsiewacz blisko ciągnika to większa siła jest.

Mógłby być i ten za-f ale z tych które oglądałem to bardzo mocno skorodowane i czy nie będzie jak w leju, że przy ośce więcej nawozu leci niż przez otwór :D w za-u można ewentualnie w drodze włączyć wom jak puści, chyba że łańcuchy dorobie jak w leju, trudna decyzja na dodatek starszyzna jak zobaczy trochę rdzy to kręci nosem he

KUPIĘ SŁOMĘ W PROMIENIU 100KM OD ŁOMŻY.

#23 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7786 postów

Napisany 09 styczeń 2015 - 20:07

Amazone ZA-F / ZA-U

Ja MF 255  do ZA-U sypałem 500 kg i tak sobie po polu jeździłem, ale dawał rady, sąsiad 360 to obciażniki do kół pozakładał, i spokojnie daje rady.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share maniek183

maniek183

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów

Napisany 09 styczeń 2015 - 20:27

Amazone ZA-F / ZA-U

A to nowego się spodziewa? Na ostatnim foto te mieszadła po prostu są zdarte. Tak przy ośce leci więcej moje pierwsze sianie po remoncie ZA-F zamiast 200kg/ha wysiał 560kg/ha właśnie przez ośki... Wymiana wkładek nierdzewnych i teraz nic nie wyleci ani granulka. W jakich cenach te za-f ?

#25 Share pedro2

pedro2

• Members
  • PipPipPip
  • 1116 postów

Napisany 09 styczeń 2015 - 20:59

Amazone ZA-F / ZA-U

@tomek dzięki za odp. przynajmniej jedna z wątpliwości rozwiana ;) 

@maniek Taki niedogodzony człowiek, jak to Polak co zrobisz :P Czyli że już jest mocno pojechany skoro mieszadła zdarte? :/ Za-F różnie 3-3,5 tyś i to mnie skłoniło do rozważenia za-u bo są w dużo lepszym stanie, lepsze rozwiązania, a kasa prawie ta sama.

#26 Share piotrekzajaczkowski

piotrekzajaczkowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 10 styczeń 2015 - 09:13

Amazone ZA-F / ZA-U Ja jak jeszcze mialem T25 to do niego podczepialem ZA-F 803. i sypalem jakiec 300kg i dawal rade. teraz do samca czepiam i sypie do pelna raz mi weszlo 850 kg saletry plus dwa worki czyli 950 i pojechal. A skad jestes? ja sie przymierzam do wiekszefo i chyba bede sprzedawal tan co mam.

#27 Share pedro2

pedro2

• Members
  • PipPipPip
  • 1116 postów

Napisany 10 styczeń 2015 - 10:04

Amazone ZA-F / ZA-U

Ja z Podlasia, Łomża, Stawiski - Jedwabne dokładniej ;)

#28 Share maniek183

maniek183

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów

Napisany 11 styczeń 2015 - 20:23

Amazone ZA-F / ZA-U

Oglądałem dokładnie swojego ZA-F doszedłem do wniosku że łopatki mogą być dłuższe max o 30mm czyli niewiele. Po tym jak go wyremontowałem szkoda mi go sprzedać z 2-3 sezony niech by popracował.

Wpadłem na pomysł by zapiąć mu WOM 1000 jak myślicie zniesie to? Przekładnia jest prosta do bólu a jednocześnie bardzo mocna...

Jak tylko pogoda się poprawi chcę zrobić test

#29 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1909 postów

Napisany 11 styczeń 2015 - 21:10

Amazone ZA-F / ZA-U

właśnie miałem się pytać jakie tam maksymalnie długie łopatki można dać bo niektórzy piszą, że po założeniu dłuższych bez problemu sypie na 15m. Według tego co ja patrzyłem to jakieś 10mm tak aby nie haczyła o sąsiedni wysyp. Też go prawie wyremontowałem ale przechodzę na ścieżki 15m i nie chciałbym go sprzedawać.

#30 Share maniek183

maniek183

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów

Napisany 11 styczeń 2015 - 21:17

Amazone ZA-F / ZA-U

Na seryjnych łopatka sypie 15m przy ciszy 16m WOM 540-550 nie potrzebne ci dłuższe. Ja chcę siać na 18m i jest problem...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7786 postów

Napisany 11 styczeń 2015 - 21:18

Amazone ZA-F / ZA-U

Ja do ZAU  dałem tak długie ile mogłem, zeby tylo o skrzynie nie chaczyły. Łopatki zrobiłem z  kszałtownika 40x40  zwykłego, już z 5 lat i dobrze.

#32 Share pedro2

pedro2

• Members
  • PipPipPip
  • 1116 postów

Napisany 11 styczeń 2015 - 22:39

Amazone ZA-F / ZA-U

Mi 12m spokojnie starczy bo wielkich areałów nie mam, ale 540 obr w 60tce to chyba gaz w podłogę?? Nie mam pojęcia co robić, oglądam zaf w okolicy i wszystko badziew do kapitalnego remontu, a ceny po 3.5 tyś. Jedynie ten zau z fotek, które dodałem jest najbardziej korzystny, wczoraj facet zszedł przez tel do 3600 także tą stówkę jeszcze urwe przy kupnie.

Ale te wydarte mieszadła mnie niepokoją, niby przekładnia i talerze bez większych luzów, olej jest i przecieków nie widać. A z drugiej strony za taką cenę zaraz mi go ktoś sprzątnie sprzed nosa i między młotem a kowadłem :P

#33 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1909 postów

Napisany 12 styczeń 2015 - 07:52

Amazone ZA-F / ZA-U

Ja do ZAU  dałem tak długie ile mogłem, zeby tylo o skrzynie nie chaczyły. Łopatki zrobiłem z  kszałtownika 40x40  zwykłego, już z 5 lat i dobrze.

no z tym kształtownikiem to pomysł ciekawy i bardzo ekonomiczny w porównaniu do org. łopatek...Na allegro jest gość co robi te łopatki regulowane z kwasówki za 150zł komplet ale faktycznie może najpierw zrobię sobie ze zwykłego kształtownika aby sprawdzić efekty. Co do rozrzutu ZA-F to na 15 m polifoskę rzuci bez problemu ale z saletrą już jest trochę problem i to przy Kędzierzyńskiej, a Puławską to nie ma szans na 15m rzucić tak samo jak mocznik. Ja mam u siebie te regulowane łopatki ale szczerze to efektu nie widzę żadnego w szerokości rozrzutu jak się je podniesie. I faktycznie z tymi amazonami to przy c-360 gaz w podłogę

#34 Share maniek183

maniek183

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów

Napisany 12 styczeń 2015 - 12:58

Amazone ZA-F / ZA-U

Z kształtownikiem i długością to ciekawy pomysł o ile potem na polu użyłeś kuwet do pomiaru wysiewu i zweryfikowałeś równomierność. 

Pedro 2  te 2000obr/min musisz liczyć ale skoro 12m to powinno wystarczyć ok 1500 mowa o ZA-F mógł by mieć szybszą przekładnię choć do ferdka i tak pasuje bo akurat 10km/h wychodzi 

Przy ZA-U będziesz musiał zamulać albo ogień i co druga ścieżka  :lol:

ZA-U

mieszadło ok 170zł (oryginał kwasówka)

łożysko mieszadła 240zł

zębatki i łańcuch ok400

Na 12m wybrał bym ZA-F to ma pracować i tyle, a ten model jest prostszy ma mniej części do psucia...  ZA-U przy 360 i tak nie wykorzystasz bo nie zasypiesz do pełna  na ile to hektarów ma być? A co do odległości to nie marudź ja po swojego zrobiłem 340km w jedna stronę. Co byś nie wybrał szukaj dobrego. Chyba że kupujesz na rok to oki  ;)

#35 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1909 postów

Napisany 12 styczeń 2015 - 18:41

Amazone ZA-F / ZA-U

a co tam niby takiego szczególnego jest w tych łopatkach? przecież ich budowa jest prosta to nie odkładnica pługu, zrobić parami jednakowe od oryginałów zaznaczyć otwory aby kąt był ten sam i różnicy wielkiej nie powinno być. ja tak zrobie u siebie a jak sie sprawdzi to zamówię zamienniki bo 800zł za 4 kawałki blaszki kwasowej nie widzi mi się płacić a i tak wątpie czy dostanie się dłuższe raczej nie

#36 Share piotrekzajaczkowski

piotrekzajaczkowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 12 styczeń 2015 - 19:46

Amazone ZA-F / ZA-U

Takie łopatki dorobiłem do swojego ZA-F 803,na jednym tależu jedna dorabiana druga oryginalna ze zmiennym kontem, zrobione z profilu ocynkowanego na próbę a są juz dwa lata bo nie mogę się zebrac żeby zrobic z kwasówki, ściezki mam na 20 metrów bo taki szeroki mam opryskiwacz i na tyle sypię choć przy silniejszych wiatrach z saletra jest gożej, Rozsiewacz podnosze do samej góry lekko tył poddarty ale nie do przesady.

Załączone miniaturki

• IMG_20150112_191821.jpg
  • IMG_20150112_191843.jpg
  • IMG_20150112_191908.jpg

Edytowany przez piotrekzajaczkowski, 12 styczeń 2015 - 19:47.

#37 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7786 postów

Napisany 12 styczeń 2015 - 19:50

Amazone ZA-F / ZA-U

No akurat mam instrukcję i jest opisane jakie mają być łopatki do metrów. A dłuższe były specjalnie robione do mocznika, bo tu jest bardzo duża różnica w metrach. Ale zostały na rozsiewaczu i lepiej jest na 24 m, bo przerzuca, czyli tak jak powinno być.

#38 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1909 postów

Napisany 12 styczeń 2015 - 19:54

Amazone ZA-F / ZA-U

Tylko w ZA-F jest pewien problem bo talerze są dość blisko siebie i tu już dużo sie nie przedłuży bo będzie zabierać z sąsiedniego zsypu...

#39 Share piotrekzajaczkowski

piotrekzajaczkowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 12 styczeń 2015 - 20:12

Amazone ZA-F / ZA-U

grego masz racje talerze są blisko i zbyt długie łopatki zachaczają o wysyp ja zrobiłem najdłuższe jakie się dało i narazie zdają egzamin.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Tomek12145

Tomek12145

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 12 styczeń 2015 - 20:33