Polecane posty

michu123    2

Witam mój problem polega na tym że robię taki drobny remącik mojego ursusa gdyż urwała się gałka od załanczania WOM-u i gdy miałem ściągniętą pokrywę skrzyni biegów postanowiłem zobaczyć przy okazji w jakim jest ona stanie i po ogólnym popatrzeniu zauważyłem że jedno z łożysk jest tak jakby nadłamane i z tąd moje pytanie czy można z tym jeździć i jak długo ? A jeśli chodzi o sam cięgnik to pracuje bez zażutów nie słuchać żadnego stukania.
I jeszcze jedno czy to łożysko da się wymienić od strony sprzęgła ? 
Z góry dzięki za odpowiedzi :)

post-48548-0-91819000-1420566011_thumb.jpg

post-48548-0-37198800-1420566020_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

Jak już to znalazłeś to chyba warto wymienić jedno łożysko zamiast za chwile wymieniac jakieś tryby czy wałki w dodatku w momencie kiedy traktor napewno bedzei potrzebny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

To jest łożysko wałka sprzęgłowego 1 stopnia. Wymienia się od strony silnika - sprzęgła.

Jazda jest ryzykowna, jak wspomniał kolega powyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez gajek6666
      Witam!
      Mam zamiar wymienić wszystkie łożyska na odrzutniku i bębnie młócącym. Nigdy tego nie robilem i prosze o jakieś wskazówki jeżeli już ktoś coś takiego robił. Narazie mam zdjęte koło pasowe i piaste od napędu odrzótnika. Czym najlepie sciągnąć koła pasowe napedzające pochyły, zeby ich nie uszkodzić (bo piasta jest już spisana na straty). Z drugiej strony są dwa łożyska oporowe na których temat wiele już słyszalem. Czy ktoś może mi dać jakieś wskazówki- na co zwrócić uwage? jakie łożyska założyć? W mojej okolicy jest jeden mechanik który tak składa te elementy, że kombajny się zapalają na polu. O tym że można zamienić orczyki przy montarzu to już wiem. A i jeszcze jedno czym najlepiej sciągać tuleje żeby jak najmiej uszkodzić? Posiadam Rekorda rocznik 86 jak by to było ważne.
    • Przez ReV
      Witam, jak można łatwym sposobem bez zbędnego robzierania posmarować łożysko w obudowie koła zamachowego? Bo trochę go słychać. Proszę o pomoc.
    • Przez Maryush
      Czy wymieniał ktoś kiedyś łożysko w kolumnie kierowniczej w 110.54? Rozebrałem kolumnę, ale nie mam pomysłu jak ściągnąć ten mniejszy pierścień z wałka. Z jednej strony wałek jest szerszy, z drugiej przyspawany do wielowypustu. U mnie wygląda to tak jak na zdjęciach.


    • Przez nunu85
      czesc panowie.
       
      Znalazłem w wymloconym w zezlym roku zbozu fragment łozyska (z wymiarow wywnioskowalem, ze jego nr to 6003)
       
      Teraz pytanie do was: gdzie w tym kobajnie znajduje sie takie lozysko, bo go od dwoch dni przegladam po kawalku i zadnego wielkiego luzu nigdzie nie znalazlem?
       
      Zaznaczam, lozysko bylo w zbiorniku z ziarnem, wiec to nam troche zawęza poszukiwania.
       
      ma kots jakis pomysl?
       
    • Przez Bartek2997
      Witam czy ktoś wie jak wyeliminować luz na piaście z przodu? I czy ktoś ma jakieś zdjęcia lub rysunek techniczny jak wygląda przednia zwolnica w środku,bo szukałem w googlach i nie znalazłem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj