soflin

dronninborg 4000 s

Polecane posty

soflin    0

Witam zastanawiam sie nad kupnem dronninborga 4000s lub innego dronninborga. Chce sie dowiedziec czy ten kombajn jest dobry, jak z cześciami, czy są dostepne i czy sa drogie te czesci, czy jest kolizyjny i jak sie sprawuje ten chydrostat.Z góry dzieki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesiek68    0

Czesc 

 

Brat ma dronninborga 4000 hydrostatic juz 3 lata . Kosi nim okolo 30 hektarow rocznie wydajnosc okolo hektara na godzine koszenia zalezy oczywiscie od zborza . Jest zadowolony bo mało mu pali co do awari jakis pasek lożysko ale to norma u kazdego pozatym zastanawial sie nad regeneracia hdrostatu bo wydawalo mu sie ze jłabo idze ale wymienil filtr i olej i sie poprawiło . Dowiadywał sie ile kosztuje w Mielcu regeneracia takiego hydrostatu spisał temu gosciowi numer okazalo sie ze to hydrostat firmy Linde , nie mam teraz telefonu do tego goscia do regeneraci ale powiedzial mu okolo 1500 wiadomo to zalezy od stopnia zurzycia powiedzial ale jest to do zrobienia  . A wygoda niesamowita z hydrostatem , nie ma sprzegła a wiec nie ma kola bezstopniowego wiec nie ma pasow . Ja szukam jakiegos mniejszego kombajnu do fasoli a ten Dronninborg ma za duzo elewatorow bo on ma tryjer . Wiesz cos na temat młocenia fasoli tu potrzeba zeby jak najmniej ta fasola chodzila po tych podajnikach bo sie polupie albo posmoli i wtedy cena jdzie w dół .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soflin    0

Dzieki ale nie wiesz czy te czesci typu łożyska czy jakiies paski mozna łatwo kupic?Na temat fasoli nie wiem nic.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesiek68    0

Kupowal lozysko do targanca dal 210 to takie wachliwe chyba w kazdym badz razie spore mowi ze bylo tansze a on wziol niemieckie i pasek do sieczkarni  taki dlugi  ale to hyba zamawial kolo nas 30 km jest taka hurtownia progra w morawicy tam to pokupił pozatym male lozysko gdzies na napinaczu i chyba termostat a pozatym nic wedlog mnie to dobra maszyna kupił ja niedaleko w brzezinach ma tam gosciu spory sklad 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Przymierzam się do zakupu xp31, na co szczególnie zwrócić uwagę? i jakie opinie macie o tych kombajnach, przesiadka będzie z bizona więc pewnie spory przeskok natomiast zastanawia mnie awaryjność głównie na forach najwięcej tematów awaryjności jest o elektronice? głupi nie jestem proste tematy sam ogarnę natomiast co z sterownikami itd? 
      jak awaryjność podsiewaczy? też coś słyszałem żeby uważać i ogólny komentarz użytkownika potrzebny  
            Cytuj   Edytuj
    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj