Polecane posty

Witam

Tak jak w temacie. Jaki agregat polecacie do ciągnika o mocy 85 km. Jaka firma i jaka szerokość.

Czy waszym zdaniem agregat firmy bomet o szerokośći około 4m byłby dobry

 

Z góry dziękuje :D

Edytowano przez mafiastrozyska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli sam uprawowy to polecam Agro Factory, tanie i mocne sam posiadam i nieraz już uderzyłem w kamieie czy jakieś krzaki i nic :D 3.2 to max zależy od ziemi i ukształtowania pola

Jeżeli upr-siewny to Agromasz, tanie i jakość wykonania bardzo dobra 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mencher_21    0

Ja mam dziekana apollo i na razie nie narzekam, a jest dosyć tani :) 2,8 na średnich glebach ciągam majorem 80 (75km) i wcale go nie czuje, u Cb myślę, że 3m to minimum :)


Jeśli pomogłem kliknij STRZAŁKĘ W GÓRĘ :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JdCinek    60

Jesli chodzi ci o agregat uprawowy do ciagnika 85 KM to proponuje ci unia kos 2.1 jesli chodzi o ''gesio-stopy".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze tylko że nie chce z przednim wałem

I czy myśliće że agregat firmy bomet byłby dobry

Edytowano przez mafiastrozyska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

agregat 3.3 to ciągaliśmy w domu zetorem 7211 i wcale nie miał cięzko a ziemie od 3-6 kl.

Ja pracowałem z tym agregatem ciągnikiem 80 km (fiat) to tak jakby na pusto śmigal.

Jeżeli bez przedniego wału to 3.6 metra i żadne gęsiostopy do plytkiej uprawy przedsiewnej bo to najgorsze co może być i tylko przesusza ziemię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ciągnik 85km bez przedniego wału to agregat 3,6m będzie dawał radę :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

Zależy jaka ziemia bo na rędzinach to nawet nie piernie z takim agregatem. Po pierwsze to nie zakłady że kto więcej pociągnie tylko jak uprawi. Agregat bierny potrzebuje prędkości i proszę mi tu nie pisać bzdur że Zetor 7211 nie miał ciężko z 3,3m. Aby ładnie uprawić to do takiego zetora max 2,8. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

akmaly prosze Cię uprawialiśmy kilka ładnych lat tym zetorem....

Jedyne co najbardziej wkurzało to przód w górze na uwrociach....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Męcząc go z agregatem 3,3m zaczepiam 2,7m jeżdżę szybciej, spalam mniej paliwa wychodzi na to samo :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobcat2250    382

Bomet 3,6m składany hydraulicznie. Myślę, że to dobry wybór. Jeden z użytkowników kilka ładnych lat ciągał taki, tylko ręcznie składany Zetorem 7340 Turbo :) i dawał radę, bez zbytniego męczenia :)


Zwykły użytkownik, o numerze 30068  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

Ja mam uprawowy z bometu 2,8m bez przedniego wałka. Zetor 7540 nie dawał z nim rady na moich ziemiach 3-4 klasa piach gliniasty. Brakowało mocy żeby szybciej pojechać. Drugi raz bym tego agregatu nie kupił, tylne wałki pogiete od kamieni, długie ciegno od wierzyczki do wałków zgiete bardzo ciężko się kręci, i na pewno u mnie brakuje przedniego wałka. Sąsiad obok ma podobny agregat Ale uni z przednimi walkami i on po jednym przejeździe ma tak zrobione jak ja po 2 czasami 3.

Edytowano przez majes

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja teraz sprzedałem 3,6m expom bez przedniego wału ale uprawiałem po 4 razy glebe jak widziałem co kolega ma po 1 przejeździe sprzedałem i kupuje tera z przednim wałem i 4,2m xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ja bym chciał zakupić agregat bez przedniego wału może być ręcznie składany na klasy ziemi od 3 do 6 :D 

I oczywiście  w dobrych pieniądzach :D  

Na tą chwile się tylko zastanawiam czy kupić nowy czy przerobić stary z 2.2 na ponad 3 metry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Żeby nie zakładać nowego tematu agregat uprawowy jaki i jaka szerokość do 76KM? Myślałem o 3,2m ale jaki będzie najlepszy agregat uprawowy na podwójnym wałku z tyłu? Z przodu jest konieczny wał czy lepszy bez? Ziemie gliniaste. Czy w ogóle warto kupować jak będę posiadał uprawowo siewny? czy lepiej przeznaczyć kasę na coś innego? Do obrobienia będzie 7ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

jeśli masz z wydźwigiem to raczej odpuść, szczególnie na taki areał.


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

izydor czyli? Bo nie rozumie Twojego postu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

Luke jeśli myślisz nad agregatem pod siewnik to odpuść sobie przedsiewny


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Tylko po orce da radę taki agregacik z siewnikiem i wałem packera uprawić ziemię? Glina klasa II/III/IV... Chciałbym ogólnie 3 metrówkę bo cena jest taka sama jak za 2,5m ale ciągnik 76KM nie da sobie z nim rady... Do 3m musi być najlepiej szóstka by przodu nie podnosiło... żeby ziemię doprawić z dwa razy samym przejechać i wystarczy? A może dokupić jeszcze na hydropak dokupić wał strunowy... 3m by był idealny. ale tak jak pisalem wcześniej ciągnik mam za mały. Doprawić znów 2,5m to trochę za wąski...

Edytowano przez Luke16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

zalerzy od ziemi, ale myślę że nawet raz przed siewem wystarczy, już po uprawionym powinieneś pojechać z 3m

jak planujesz zestaw pod zetora to ładowacz nieco dociąży przód, do tego kilka kilo w łychę i jazda  :P


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

izydor jakoś wątpie aż tak w 3m agregat i Majora :P Sam to ok ale z siewnikiem będzie problem

 

P.S. Usuń skrzynkę bo mam sprawę a masz full wiadomości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TelefonyRadom    213

Czy 85 km da radę w agregacie scierniskowym 7 łap (gęsią stopa) 2 rzędy talerzy i wał strunowy ząbkowany?

da radę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez c330ursus
      Zamierzam kupić glebogryzarkę do mojego Ursusa C-330 tylko nie wiem ile metrów może być żeby C-330 ją pociągną i jakie zapotrzebowanie mocy na ile metrów glebogryzarki?
       
      Takie mam na oku Która waszym zdaniem będzie najlepsza i którą uciągnie Ursus C-330
       
      http://www.allegro.pl/item346301100_glebog...anio_slask.html
       
      http://www.allegro.pl/item338616663_glebog...sus_zetor_.html
       
      http://www.allegro.pl/item345489219_glebog..._90mokazja.html
       
      I jeszcze będę potrzebował wałek przekaźnika, ponieważ jest to moja pierwsza maszyna na wałek Coś takiego będzie pasować?
       
      http://www.allegro.pl/item344553143_walek_przekaznika.html
    • Przez damianoooo
      Panowie odnawiam temat. Trafia mi się za bardzo dobre pieniądze unia kombi 4.2m w idealnym stanie. Mam pytanie czy dał bym radę przepracować nim przez 1 sezon renówką 75km o wadze 3800kg (ma obciąniki) ? Na drugi rok planuje zakup drugiego ciągnika około 100-110 km Według danych technicznych jest on lżejszy od agromasza 3.6 m waży nieco ponad 1 toną. Prędkość pracy nie musi być zbyt wysoka. 

       
    • Przez ksiezopolanin
      Witam. Mam pytanie odnosnie agregatu siewnego, a dokladniej jaki dobrac zeby pasowal do siewnika do kukurydzy takiego jak w tytule. Czy ktos srosowal juz takie polaczenie? Jezeli tak to prosze o swoje spostrzezenia. Jaka szerokosc dobrac do tego siewnika aby za kolejnym przejazdem odstep miedzy rzedami byl taki sam jak odstepy miedzy aplikatorami w siewniku. Jest to najgłowniejszy problem przy doborze agregatu. Pewnie trzeba by bylo zwezac wszystkie aplikatory zeby odstepy byly takie same. Najlepiej to wie ktos kto juz mial doczynienie z tym. pozdrawiam czekam na uwagi, spostrzenia i dorady
    • Przez dziki97
      Witam co sądzicie o agregacie uprawowym KMH 4 m jakie macie opinie na temat tej marki i tego sprzętu ????
    • Przez kundys
      witam sprzedam agregat uprawowy 4 rzędy redlic, z przednim wałem, z tylu podwójne wałki strunowe. wszystkie wałki na łożyskach wachliwych agregat w bardzo dobrym stanie, jedynie w dobrym jest lakier na nim, ale jest bez korozji. cena 4400 do negocjacji na miejscu. woj podkarpackie okolice Jarosławia.





×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj