Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nie był dłużnikiem a komornik i tak zabrał mu ciągnik

130 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3928 postów

Napisany 06 styczeń 2015 - 15:28

Tylko że tam była Policja i mimo pokazania dowodu rejestracyjnego na inne nazwisko niż klauzula wykonalności Policjant nic nie zrobił, moim zdaniem facet powinien się domagać teraz od skarbu państwa konkretnego  zadość uczynienia  za niekompetencję państwowych urzędników, tylko dlaczego my mamy płacić z naszych podatków za takich nieuków          ;[  jak nie będzie przepisów że to urzędnik sam płaci za własne błędy to niestety, ale co mu tam, świnie paść a nie piastować państwowe urzędy jak łeb za głupi.          ;[      ;[      ;[

Od zawsze twierdzę że każdy powinien odpowiadać za swoje błędy i to finansowo, każdy błędny ruch rolnika w gospodarstwie skutkuje konsekwencjami finansowymi (niedopilnowani/błędy przekładają się na mniejszy zysk) zaś w przypadku urzędnika coś takiego nie istnieje takie rzeczy powinny iść z automatu a nie ciągnąć się latami.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nie był dłużnikiem a komornik i tak zabrał mu ciągnik Dzisiaj, 01:21
  •  

#22 Share magnum123

magnum123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1042 postów

Napisany 06 styczeń 2015 - 15:34

A jak komornik zabierał to czego właściciel się nie stawiał?jak nie miał z tym nic wspólnego to co jego obchodzą jakieś czyjeś długi?Nie oglądałem tego reportażu tylko w domu słyszałem ze takie coś pokazywali...

na przykładzie jak by do mnie tak komornik przyekchal i chciał zabrać ciągnik chociaż chociaż miał przyjechać do sąsiad zabrać dzwonił bym na policje zgłaszając kradzież!! to jest nie dopuszczalne co się w tym kraju dzieje! rozbój w biały dzień

Tak się sklada że gośc się stawiał ale nic to nie dało więc zadzwonił na policję. Ta przyjechała zobaczyła jakiś nakaz od komornika nie ważne że nie zgadzal się adres i dane w dowodzie rejestracyjnym stwierdzili że komornik ma papier i im nic do tego i się zawinęli. Traktor na lawetę i pojechał. Co za kraj. Nie ma winnego masakra. Na komornika jest masa skarg nikt sobie z tego nic nie robi. Jak gościowi nie pasuje to może sobie iśc do sądu to jak wygra  to MOŻE  coś mu zwrócą. Komornik już powinien nie pracować a na podwórku stać nowy ciągnik ale w tym kraju wszystko jest na odwrót. Tragedia co się z ludżmi wyprawia.

#23 Share akowicz111

akowicz111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 399 postów

Napisany 06 styczeń 2015 - 15:50

Żeby było śmieszniej to na tego komornika w ubiegłym roku było 9 skarg. Myślę że gość ,,kręci lody,, na całego , a ciągnik na lawecie pojechał prosto do nowego właściciela.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share konrad004

konrad004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 238 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo militaria motoryzacja off-road stare polskie samochody

Napisany 06 styczeń 2015 - 15:50

90% komorników w tym kraju to idioci i buce

za tą akcje już powinien gościu dostać odszkodowanie a komornik wylecieć na zbity pysk

Valtra-Power Partner

#25 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 styczeń 2015 - 22:48

Nie był dłużnikiem a komornik i tak zabrał mu ciągnik ja rowniez mysle ze raczej moze zapomniec o ciagniku i niech sie cieszy jeslo wogole dostanie jakis grosz za to.....

#26 Share majkel207

majkel207

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 798 postów

Napisany 06 styczeń 2015 - 23:18

dokładnie, już po ciągniku, jedyna szansa to zadośćuczynienie, a takiemu komornikowi to powinien ktoś w ciemnej uliczce spuścić porządny łomot, wiadomo, ze to łamanie prawa, ale niektóre osoby\ sposobami zgodnymi z prawem są nie do ruszenia i tylko na coś takiego zasługują

Edytowany przez majkel207, 06 styczeń 2015 - 23:20.

#27 Share Krassus

Krassus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 717 postów

Napisany 07 styczeń 2015 - 00:14

Nie był dłużnikiem a komornik i tak zabrał mu ciągnik Nie zapominajcie drodzy userzy że żyjemy w kraju w którym przekręty są na porządku dziennym i to ze strony obywateli. Nie radzę tak oceniać komornika, że bydlak bo być może jeden drugiemu sprzedał ciągnik aby komornik go nie wziął, nie udało się komrnika oszukać więc teraz płacz, że urzędnicy to debile. I takich spraw jak obywatel chce oszukać państwo a państwo się nie dało jest od groma. Tylko w tv to obywatel jest zawsze poszkodowanym.

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

#28 Share Ecopiotr

Ecopiotr

You have the right to stand up and fight for things you belive i

• Members
  • PipPipPip
  • 761 postów

Napisany 07 styczeń 2015 - 01:14

Zgadzam się z Krassusem, bo jak było naprawdę i ile "faktów" było w reportażu, wiedzą tylko ci, którzy tam byli. Reszta, to domysły. Nieznajomość prawa nie zwalnia od odpowiedzialności (znajomość też nie!), jednak dobrze wiedzieć, co komu wolno, a co nie.

#29 Share GienekChmura

GienekChmura

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 07 styczeń 2015 - 11:43

Sąd wydając postanowienie wstrzymania sprzedaży,już wykazał kto był włascicielem,tylko że ten sąd i  komornik to koledzy i solidarnośc zawodowa.

Ja miałem złodzieja sądowego przez 10 lat, i też próbował mi sprzedac samochód, który był własnością brata,który mieszkał w innym województwie,na pytanie do złodzieja, jakim prawem chce sprzedac czyjś samochód, odpowiedział że jestem użytkownikiem, i ma takie prawo, przez 4 lata płaciłemł złodziejowi po 150 PLN, i  mój wierzyciel niedostał ani 1 złotówki,komornik się zawinoł z kasą,prokuratura w Zielonej góże prowadzi dochodenie już 8lat,chdzi o umożenie po 10 latach,i co myślicie że ja lub tysiące ludzi w tej okolicy dostanie chdzby złotówke swoją od tego komornika nigdy.

#30 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3928 postów

Napisany 07 styczeń 2015 - 18:25

Nie bardzo rozumiem, kupiłeś ten samochód ?

Za co płaciłeś 150 PLN miesięcznie?

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1477 postów

Napisany 07 styczeń 2015 - 18:59

Od zawsze twierdzę że każdy powinien odpowiadać za swoje błędy i to finansowo, każdy błędny ruch rolnika w gospodarstwie skutkuje konsekwencjami finansowymi (niedopilnowani/błędy przekładają się na mniejszy zysk) zaś w przypadku urzędnika coś takiego nie istnieje takie rzeczy powinny iść z automatu a nie ciągnąć się latami.

niestety ale to wyglada tak "co wolno wojewodzie to nie tobie smrodzie"

To jest jedna mafia kazdy kto chce zostac prawnikiem sedzia lekarzem itd. musi miec plecy 

Mój kuzyn majacy co roku wyróżnienia za nauke stypendia naukowe i wszsytko co naj. naj. poszedł na medycyne i myślicie ze tam synkowei i córunie lekarzy sie uczą :) tak tylko inaczej ale zawsze są naj naj. Teraz czekał 2lata aby dostać sie na specjalność wiadomo koledzy kuzyna synki i córki lekarzy z automatu specjalność a tu wszsytko sie ciągnie a lekarzy brak w kraju To jest jedna wielka klika która trzyma sie razem nie to co MY ROLNICY.

Zgadzam się z Krassusem, bo jak było naprawdę i ile "faktów" było w reportażu, wiedzą tylko ci, którzy tam byli. Reszta, to domysły. Nieznajomość prawa nie zwalnia od odpowiedzialności (znajomość też nie!), jednak dobrze wiedzieć, co komu wolno, a co nie.

wiadomo nie znamy wszystkich faktów ale ilość skarg na jego czynności powinna zapalić jakąś lampke u góry ze jest coś nie tak a tu chyba jest inaczej on robi przekręt płaci innemu PROWIZJE i jest gicior.

Sąd wydając postanowienie wstrzymania sprzedaży,już wykazał kto był włascicielem,tylko że ten sąd i  komornik to koledzy i solidarnośc zawodowa.

Ja miałem złodzieja sądowego przez 10 lat, i też próbował mi sprzedac samochód, który był własnością brata,który mieszkał w innym województwie,na pytanie do złodzieja, jakim prawem chce sprzedac czyjś samochód, odpowiedział że jestem użytkownikiem, i ma takie prawo, przez 4 lata płaciłemł złodziejowi po 150 PLN, i  mój wierzyciel niedostał ani 1 złotówki,komornik się zawinoł z kasą,prokuratura w Zielonej góże prowadzi dochodenie już 8lat,chdzi o umożenie po 10 latach,i co myślicie że ja lub tysiące ludzi w tej okolicy dostanie chdzby złotówke swoją od tego komornika nigdy.

troszke nie wiadomo o co chodzi :( zbyt emocjonalnie piszesz 

#32 Share GienekChmura

GienekChmura

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 07 styczeń 2015 - 20:19

Chodzi oto że miałem zapłacic mojemu wierzycielowi 8 tysiecy zeta, komornik pobrał, z moich poborów przez 4 lata coś ponad 7 tysięcy, które zgineły wraz z komornikiem.Mój błąd polegał natym że nie sprawdzałem komornika, ile wpłacił wierzycielowi,wierzyciel po 3 latach mojego płacenia przekazywmł mi przez znojomych że nie dostał jeszcze ani 1 złotówki.

Edytowany przez GienekChmura, 07 styczeń 2015 - 20:49.

#33 Share Szymi40

Szymi40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1287 postów

Napisany 08 styczeń 2015 - 17:47

Chłop  został bez  ciągnika - na wiosnę  do  pługa   proponuję   Tego   komornika  , a do lżejszych  prac  policjanta  który  tam  był.  :P

#34 Share maciejo360

maciejo360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów

Napisany 08 styczeń 2015 - 20:39

Nie był dłużnikiem a komornik i tak zabrał mu ciągnik Hmm... jestem ciekawy czy nie było tak że właściciel komisu może się znać z tym złodziejem(komornikimem) i się nie dogadali, że jak złodziej ma jakiś sprzęt to sprzeda do komisu jak najtaniej a za to dostanie coś do łapki, bo traktor sprzedany za MNIEJ niż 50% swojej wartości to podejrzanie niska cena i jeszcze bez licytacji tylko od razu do bezpośredniej osoby... I ciekawe dlaczego sąd nie rozpatrzył wniosku o natychmiastowe zatrzymanie sprzedaży od razu, skoro jest napisane ze taki wniosek ma być rozpatrzony w trybie natychmiastowym...
CBŚ zamknęło sporo mafii gangsterskiej, a za tą najgorszą się jeszcze nie zabrało (angry)

Haha no na wiosnę jako zadość uczynienie to ten złodziej powinien dostać pług konny i wszytko zaorać temu rolnikowi i dostać jeszcze batów na plecy ;)

Skoro było na niego (złodzieja) tyle skarg to czemu nikt się tym nie zajął

Edytowany przez maciejo360, 08 styczeń 2015 - 21:03.

#35 Share konrad004

konrad004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 238 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo militaria motoryzacja off-road stare polskie samochody

Napisany 08 styczeń 2015 - 22:17

takim tylko solidnie wp***dolić 

ale takie państwo ukradniesz w markecie batonik pójdziesz siedzieć 

a taki zabiera sprzęt warty grubą forsę chodzi wolny i kradnie dalej 

Valtra-Power Partner

#36 Share mrc1005

mrc1005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 09 styczeń 2015 - 19:23

Dzisiaj na Polsacie było w wiadomościach, że niezły z tego komornika gagatek. Trzeba ustalić  pers. ... aby go ...

#37 Share ela3225

ela3225

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 09 styczeń 2015 - 19:28

maciejo masz racje znam człowieka co ma układ z komornikiem i bierze od niego maszyny budowlane za grosze

#38 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 09 styczeń 2015 - 20:01

W programie 1 TVP właśnie leciał reportaż z filmem jak ciągnik odjeżdża na lawecie. Ale izba komornicza mówi że tak można.Mja prawo.

Ode mnie by o własnych siłach ten komornik nie odjechał.

#39 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2398 postów

Napisany 09 styczeń 2015 - 20:12

Skoro nie ten adres i nie ten nr rejestracyjny ciągnika nie ten nr ramy i nie ten właściciel na papierze to wypad z podwórka a nie zabierać ciągnik a jak komornikowi się nie podoba to ciągnikiem go przejechać a policjanta który tak stwierdził to tylko prosić o powtórzenie tego jeszcze raz co stwierdził żeby na telefon go nagrać  i na wojewódzką dzwonić co to cymbał.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share bartekm66

bartekm66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 09 styczeń 2015 - 20:24

http://prawodlakazde...-nie-może-zająć  polecam przeczytać ku przestrodze... prawo jest tak skonstruowane że komornik może zabrać prawie wszystko i to nie koniecznie dłużnikowi  a tylko sąd może go powstrzymać ...

Edytowany przez bartekm66, 09 styczeń 2015 - 20:27.