firewall54

Ursus 1034 jak najlepsze wykorzystanie mocy

Polecane posty

firewall54    1

Witam. Chciałbym się dowiedzieć jakie przeróbki trzeba byłoby zrobić żeby uzyskać 100-procentowe wykorzystanie mocy. Chciałbym się tego dowiedzieć ponieważ mam zamiar kupić taki ciągnik na moje gospodarstwo i nie chcę żadnych komentarzy typu "lepiej kup tego". Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Edytowano przez Matey

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

To ty nie myśl o ciągniku, tylko co do niego podczepisz, wtedy go wykorzystasz w 100%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

Ciągnik nie może być obciążony nigdy w 100% bo długo nie pochodzi a tym bardziej Ursus używany. I nie kupuj 1034 tylko 1014 bo ja miałem 1634 ale sprzedałem na jesieni i ta kabina "de lux" :) to porażka. Szyberdach odpadł, siłowniki w drzwiach pancernych które otwierają się do przodu nie wiem czemu.... leciały co roku, lusterka z jakiegoś stopu odpadły, siedzenie się rozsypało ale znajomy załatwił mi od autosanu bo są te same i wiele innych dziwnych udogodnień. To już lepszą kabine miałem w moim wysłużonym 902....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
firewall54    1

będzie głównie przy pługu ósemce a co do modelu to tak tylko strzeliłem bo mój znajomy sprzedaje takiego. może być nawet 1014 to mi nie robi. Ale naprawdę wersja xx34 jest taka nieudana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

Ciągniki udane tylko te kabiny made in Poland beznadziejne. Ja miałem 1634 i obrabiała 130ha sama i chodziła 15lat bez zarzutu. Kto miał 16stke w tym wydaniu to wie jak to jest z bronami jeździć całe dnie.... plecy spuchnięte od siedzenia norma, a głowa obita przez dźwignie od regulacji nagrzewnicy w dachu..... to były czasy..... ale moc była hehe... A jak gorączka 30stopni to drzwi na druty  bo siłowniki popsute, okno z tyłu też przywiązane, dach zdjęty bo odpadł od wstrząsów i heja.... wiatr we włosach a o północy do domu przed lustro lukam i pytanie.....czy to ja??? :)


Pług 8semka jak dwa 1034 zespawasz to pójdzie....... chyba że piach masz że z procy ziemniaki sadzisz to może i 1 starczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
firewall54    1

mam piątkę ziemię, a jak narazie to używam 6748 z czwórką i nieźle idzie

... he heh Wyglądałeś jak biały murzyn?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kleine100    9

1034 to moim zdaniem przerost formy nad treścią. 64 kW + 5% nie wiem czemu tak piszą, ale to trochę mało na taki ciężki ciągnik. Jak dla mnie trochę zbyt mułowaty szczególnie poniżej 1500obr, np. z przyczepami ciężko ruszyć z 1 szosowej, potem w miarę jedzie, biegi też dziwnie zestopniowane (skrzynia 4), a 1134 to już 72 kW +3%, to już trochę brzmi inaczej, a reszta identyko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil5421
      Witam mam pytanie czy orientuje się ktoś - przerobienie konstrukcji wsporczej z ursusa 5314 na c 385 to duzo modyfikacji?
    • Przez Bartek1231
      Witam mam pytanie czy przerabiał ktoś może hamulec skrzyni biegów w ciężkiej serii Ursusa na jakieś hydrauliczne czy coś w tym stylu, ponieważ oryginalne nie bardzo mi odpowiada. Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • Przez ZŁOTY
      Witam posiadam zetora 6245 i zastanawiam się zamontować do niego tura hyrdamet o udźwigu 1600kg i nie wiem czy jest wymagane wzmacnianie ramy bo niby może się przełamać może ktoś się wypowiedzieć? 
    • Przez 799332
      Witam mam problem z wałkiem podsiewacza przy kombajnie John derre 1065 urywa się. Jakie mogą być tego powodu przyczyny z góry dziękuję za podpowiedź. 
    • Przez Bartek1231
      Witam chciałbym zamontować tuz do swojego Ursusa. I nie wiem czy wykonać go samemu czy kupić gotowy. Zestawy które widziałem nie są takie jak ja chce. Jeśli zdecydowałbym się go wykonać to z jakiej grubości blachy? Ktoś już coś takiego robił? Zależy mi na udźwigu minimum 3 ton. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj