Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nie chce odpalić t25

82 odpowiedzi na ten temat

#41 Share pawelT25

pawelT25

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 09 styczeń 2015 - 22:08

Nie chce odpalić t25

Hari123 próbowałem z ojcem już tak tylko u mnie pompka działa chyba dobrze bo podczas kręcenia rozrusznikiem i gdy ojciec pompował pompka chodzia strasznie ciężko jednak nie odpalił odrazu tylko po 10 obr i przed odpaleniem też staram się pompować i nic nie daje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nie chce odpalić t25 Dzisiaj, 19:32
  •  

#42 Share Lukaszt25a

Lukaszt25a

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 09 styczeń 2015 - 22:13

Nie chce odpalić t25

Jak po 10 obrotach odpalił przy tej temperaturze to nie jest źle  :P

#43 Share pawelT25

pawelT25

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 09 styczeń 2015 - 22:18

Nie chce odpalić t25

Dobrze ? chyba nie bo wszystko się ciepłe robi rozrusznik to nad paliłem już od tego kręcenia a po wpuszczeniu odprężnika to kręci i kręci w lato to samo jest :(

#44 Share Lukaszt25a

Lukaszt25a

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 09 styczeń 2015 - 22:28

Nie chce odpalić t25

Może ten rozrusznik za wolno kręci. Nie męcz  tak rozrusznika i akumulatora. Jak nie chce zapalić po kilku sekundach to zrób z pół minuty przerwy. Przegrzejesz rozrusznik to będziesz musiał go dać do naprawy albo kupić nowy. U mnie we władku jak był spalony wirnik rozrusznika to  rozrusznik kręcił, ale dosyć wolno że nie było mowy o odpaleniu ciągnika. 

#45 Share pawelT25

pawelT25

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 09 styczeń 2015 - 22:33

Nie chce odpalić t25

No ok wiem tam pisało i facet mowił w sklepie ze 10s i przerwa minutę ale co jak ci jest potrzebny ciągnik na już to musi palić nia ma to tamto u Ciebie są może i mrozy u mnie jest na + w garażu było +7stopni to nie takie zimno jest kiedyś paliłem było -17 i zapalił... Nawet w lato kiedy jest +40st i palić ma ciężko

#46 Share Lukaszt25a

Lukaszt25a

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 09 styczeń 2015 - 22:48

Nie chce odpalić t25

Czy problemów z odpalaniem nie masz przypadkiem od czasu kiedy zakładałeś nowe filtry ? W swoim władku miałem tak że po wymianie filtra paliwa nie chciał mi odpalić. Ciągnik nawet na holu nie chciał odpalić. Doszedłem sam do tego że krzywo włożyłem uszczelkę przy skręcaniu obudowy filtra. Przez co powietrze dostawało się do paliwa. Jak rozkręciłem to jeszcze raz poprawiłem uszczelkę i zmontowałem jeszcze raz to odpalił za pierwszym razem z kluczyka  :D  

#47 Share andrzej6131

andrzej6131

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 10 styczeń 2015 - 04:36

Nie chce odpalić t25

masz rację jeśli uszczelka jest ze złej gumy lub nie weszła w kanałek to się będzie zapowietrzał , swego czasu też miałem taki przypadek, uszczelka się powiększyła bo był zła guma i przy składaniu gdzieś mi przycięło , ale z bańki palił bez problemu możesz spróbować

#48 Share pawelT25

pawelT25

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 10 styczeń 2015 - 09:31

Nie chce odpalić t25

Lukaszt25a jak tam mam ze 6 lat juz z tym zapalaniem że tak słabo pali mi.. Ale moim zdaniem może pompa dawać troche słabsze ciśnienie i wtryskiwacz nie rozpyla tylko leje paliwo bo może tak być ja wczoraj nawet wziąłem mam wtryskiwacz i założyłem aby na sam przewód i nic nie pokazało żeby tam paliwo nim rozpylało. A po za tym jakby uszczelki były źle pozakładane to by ciekło paliwo bo u szefa żeśmy silnik składali i jak źle założył uszczelke to leciało paliwo jak cholera :/

andrzej6131 sprawdze jak piszesz że z bańki pociągne paliwo bo może jest rurka w baku gdzieś pęknięta i zasysa powietrze :( już sam nie wiem co jest grane i chce jakoś to zwalczyć bo szkoda mi rozrusznika jest i aku chociaż one nie są już nowe bo już mają 8 lat ale jeszcze kręci na nich jeszcze i od tamtego momentu tak jest jak ten machanik zaczął kręcić przy tej pompie że ciągnik nie chce odpalać żeby nie on to pompa by do dziś miałą blomby czyli 25lat

Edytowany przez pawelT25, 10 styczeń 2015 - 09:44.

#49 Share Lukaszt25a

Lukaszt25a

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 10 styczeń 2015 - 09:54

Nie chce odpalić t25

To mówisz że podczas kręcenia rozrusznikiem wtryskiwacz nie rozpylał. Musisz dobrze przykręcić przewód do wtryskiwacza. W swoim władku miałem tak że po przykręceniu wtryskiwaczy do głowicy, ciągnik chodził na jeden cylinder. Spanikowany pojechałem do mechanika, a on mówi żeby tylko dokręcił przewód przy wtryskiwaczu. Pomogło, władek zaczął pracować na 2 cylindry :)

Gdyby pompa podawała za niskie ciśnienie to wtryskiwacz nie otworzyłby się. A to że wtryskiwacz leje a nie rozpyla to tylko wina zużytej końcówki wtryskiwacza. Nie wiem na jakie ciśnienie otwarcia ustawione są twoje wtryskiwacze. Wcześniej ktoś pisał żeby sprawdzić króćce wtryskiwaczy, więc sprawdż to. Odpalasz z wciśniętym pedałem gazu ?

#50 Share pawelT25

pawelT25

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 10 styczeń 2015 - 10:09

Nie chce odpalić t25

Tak tak wciśnięty gaz do oporu a wtryskiwacze są ustawione na 175atmosfer chyba że się zapiekły gdzieś. A co do odpalenia na jeden cylinder to nie ma mowy. A jeszcze jedno kiedy wyjąłem odprężnik paliwo sika na ok 15cm a kiedy go wpuszczę to ledwo co daje paliwo nawet nie tryska porządnie tylko wiesz jak krew z nosa czyli musi coś być z tym bo wuj powiedział że ona powinna tak samo dawać czy odprężnik wyciągnięty czy wpuszczony on miał tak by najmniej :/ a i jeszcze jedno jak kęce rozrusznikiem i podczas wciśnięcia odprężnika to gazem ruszam i trochę szybciej łapie czyli jakby czegoś mu brakowało tego kopa na rozruch tej dawki porządnej

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share Lukaszt25a

Lukaszt25a

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 10 styczeń 2015 - 10:34

Nie chce odpalić t25

Pewnie dzieje się tak że rozrusznik wolniej kręci po wciśnięciu odprężnika, a przy mniejszych obrotach pompa nie wytwarza odpowiedniego ciśnienia, ale nie wiem czy dobrze myślę. Może być zużyta sekcja pompy wtryskowej tym bardziej jak pompa ma 25 lata, a ciągnik dużo pracuje.Na dodatek jak przez 6 lat jeżdziłeś bez filtra paliwa to można się spodziewać że pompa nadaje się do naprawy . Najpierw jednak sprawdź to czy nie zapowietrza Ci się układ paliwowy.

#52 Share pawelT25

pawelT25

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 10 styczeń 2015 - 10:58

Nie chce odpalić t25

Lukaszt25a byłem u swojego szefa właśnie i powiem Ci że odkręciłem przewód wysokiego ciśnienia od pompy i na wpuszczonym odprężniku tak sika paliwo jak u mnie na wyciągniętym i mało tego powiem Ci że łapał tylko na drugi cylinder a kręcić wolniej kręci niż mój :( i jego układ nie jest wcale szczelny bo przy pompce paliwowej mu się siączy paliwo jak zgasisz ciągnik i on stoi pod chmurką cały czas i pali na dotyk był palony z miesiąc temu i łapał po 2obr już czyli muszę sprawdzić pierw układ dziś i później napisze co i jak

#53 Share pawelT25

pawelT25

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 10 styczeń 2015 - 12:36

Nie chce odpalić t25

Lukaszt25a odpalałem z bańki 5 litrowej postawiłem ją na 20cm klocek i Ci powiem trochę różnica jest ale nie wielka także nie wiem jak kręce ręką za pasek klinowy to nie słychać żeby gdzieś lewe powietrze zasysał jeszcze postawiłem aku pod prostownik i zobaczę co będzie za godzinę lub dwie czy zapali szybciej czy tak samo jak będzie tak samo to nie będe się czaił tylko zawiozę pompę do naprawy w sumie nie taki duzy koszt jest tej naprawy i przy okazji wtryskiwacze dam do naprawy i będzie palił może

#54 Share SidorczukKrystian

SidorczukKrystian

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 10 styczeń 2015 - 14:15

Nie chce odpalić t25 Rozebrałem dzisiaj mojego władzia i tak w misce nie znalazłem nic więc odkryciem pokrywę zaworów i zobaczyłem zawieszony zawór. A slz tego co przemyślałem to mógł się cylinder zablokować bo u mnie w ruskim sprzęgło jest juz dawno do wymiany i poprostu mogło się ślizgać (zdjęcie zaworów w galerii)

#55 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 10 styczeń 2015 - 18:16

Nie chce odpalić t25

Oj kolego w ogóle nie czytasz co się do Ciebie pisze, albo nie rozumiesz.

Ale to twój problem narobiłeś sobie tylko daremnej pracy.

Pozdrawiam.

#56 Share Lukaszt25a

Lukaszt25a

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 10 styczeń 2015 - 21:50

Nie chce odpalić t25

PawelT25 do wymontowania pompy może weź jakiegoś mechanika. No chyba że masz instrukcje napraw do władka i znasz się na mechanice to dasz radę jakoś wymontować pompę. Mój kolega co ma władka mówił że nie za bardzo opłaca się remontować ruską pompę wtryskową, że lepiej kupić nową. Ale ja uważam że jak da się pompę do dobrego zakładu zajmującego się naprawami pomp wtryskowych to ta pompa jeszcze pochodzi.

#57 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 10 styczeń 2015 - 23:16

Nie chce odpalić t25

Jaki problem wymontować pompę? :blink:

Do montażu by ustawić kat wtrysku można kogoś zatrudnić jak toś tego nie ogarnia.

#58 Share SidorczukKrystian

SidorczukKrystian

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 10 styczeń 2015 - 23:30

Nie chce odpalić t25 Przepraszam poprostu m ostatnio taki zapierdziel że zupełnie zapomniałem że to napisałeś. Próbowałem zakręcić ale w żadną stronę ani drugie ale porozmawiałem juz ze znajomym mechanikiem oi umówiłem się że zaprowadzę go w tygodniu i zrobi to tak jak trzeba

#59 Share Lukaszt25a

Lukaszt25a

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 11 styczeń 2015 - 00:19

Nie chce odpalić t25

No w sumie wymontowac pompę to może nie problem, ale zamontować i ustawić pompę to już trzeba właśnie ogarniać. Nie miałem jeszcze okazji wyjmowac pompy w swoim władku więc nie wiedziałem że to prosta czynność :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share andrzej6131

andrzej6131

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 11 styczeń 2015 - 03:58

Nie chce odpalić t25

pompy nie zamontujesz inaczej ,po wyjęci pompy będziesz widział jak jest ustawiony wieloklin i tak trzeba włożyć pompę po naprawie wraz z pompą daj do sprawdzenia wtryskiwacze w zakładzie na stole probierczym ustawi pompę i sprawdzi sprawność wtryskiwaczy