Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nie chce odpalić t25

82 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Lukaszt25a

Lukaszt25a

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 09 styczeń 2015 - 15:57

Nie chce odpalić t25

A cóż to za mechanik że wywalił filtr paliwa, co mu przeszkadzał ten filtr.Takich mechaników należy unikać. Jestem ciekawy jak Ci wyszykował te wtryski. Sprawdzał te wtryskiwacze na próbniku do wtryskiwaczy, czy on sam zawoził te wtryskiwacze do sprawdzenia ?  Pompa daje ciśnienie ale układ musi być zamknięty. Jeżeli Ty odłączyłeś przewód wysokiego ciśnienia od pompy to paliwo będzie tylko sikać z tego przewodu. W taki sposób nie sprawdzisz czy pompa działa prawidlowo, tzn. wytwarza odpowiednio wysokie ciśnienie. Jak dużo jeździłeś bez odstojnika i filtra paliwa to na pewno pompa szybciej się zużywała niż jakby były założone filtry. W moim władku były wymieniane kilka lat temu same końcówki wtryskiwaczy. Po wymianie tych końcówek było dużo lepiej, bo przed wymianą końcówek wtryskiwaczy władek nie miał siły i strasznie kopcił na czarno.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nie chce odpalić t25 Dzisiaj, 19:31
  •  

#22 Share pawelT25

pawelT25

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 09 styczeń 2015 - 18:00

Nie chce odpalić t25

To mój tak samo robi w orce to czarny dym idzie ale wtryski ustawiał mi ze 6lat temu i przy pompie kręcił to pewnie ją po przestawiał i od tego momentu zaczął tak palić zmieniałem wtryski już 2 razy i dziś był u mnie wuj co się zna na t25 bo miał w swoim życiu ze 3 władki i po ludziach szykował to mówił że jak pompa jest dobrze ustawiona i wyregulowana to sika paliwo na 20cm nad pompę a u mnie to jest max 1cm nawet nie a wtryski też porzebują ciśnienia odpowiedniego żeby rozpyliło porządnie paliwo a jak ono ledwie leci to mozna go kręcić i kręcic a nie zapali na hol to metr lub dwa i pali a filtry pozakłądałem w tym roku dopiero a odstojnik w tamtym w następnym tyg zawiozę pompe i zobaczy gość może ona szwankuje jak nie to za silnik będzie trzeba się brać chociaż oleju nie pije tak dużo

#23 Share Lukaszt25a

Lukaszt25a

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 09 styczeń 2015 - 18:44

Nie chce odpalić t25

Gdyby pompa dawała za niskie ciśnienie paliwa to nie otworzyłby się wtryskiwacz, a więc nie podawałby paliwa. Skoro przy holowaniu odpala od razu to wychodzi na to że albo masz słaby akumulator albo rozrusznik za wolno kręci.Masz rozrusznik oryginalny czy szybkoobrotowy ? Jedynie co mechanik mógł przestawić w pompie to tzw. korektor dawki paliwa, przez co władek może mieć trochę więcej mocy ale wtedy więcej spala paliwa i dymi na czarno. Jak już władek odpali to dobrze chodzi, silnik szybko reaguje na gwałtowne wciśnięcie pedału gazu ? Jak władek radzi sobie w innych pracach polowych, też dymi na czarno ? Sprawdzałeś ile spala władek na mth ? Jeszcze zapytam o jedno, ile ha pola obrabiasz tym władkiem ?

#24 Share pawelT25

pawelT25

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 09 styczeń 2015 - 19:44

Nie chce odpalić t25

Akumulatory 8 letnie rozrusznik szybkoobrotowy mam tylko już tez nadpalony od tego kręcenia obrabiam nim 7ha czasami pojade do wuja siać na jakieś nastepne 7ha a w innych pracach to jest tak pustą przyczepą i zanim też się rozpędzi to troche ma opory a przecież przyczepa 2,5 nie jest taka ciężka w kosiarce to samo jest tylko powiedz czemu jest tak kiedy już zapali i się go pali co 10 minut to pali od razu postoi 2,3 godziny jest to samo że trzeba go kręcić i zanim zapali to aż rozrusznik się robi ciepły

#25 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2396 postów

Napisany 09 styczeń 2015 - 19:58

Nie chce odpalić t25

Próbowałeś pod pompować pompką ręczną przed odpalaniem i czy pompka ręczna stawia opór i sprawdź drożność otworka od przelewu na filtrach.

#26 Share pawelT25

pawelT25

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 09 styczeń 2015 - 20:03

Nie chce odpalić t25

Pompowałem i nic to nie daje jeszcze ojca wziąłem i kręci kręci a złapać ma ciężko czasami nawet 4 próby się robi żeby zapalił

#27 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 09 styczeń 2015 - 20:06

Nie chce odpalić t25

No właśnie miałem to pisać. ;)

Zapowietrzony i tyle.

A tak w ogóle @pawelT25 chodziłeś do szkoły?

Język polski tam mieliście? Tak długiego zdania dawno nie widziałem. :o  Ciężko się czyta.

Edytowany przez mtracz, 09 styczeń 2015 - 20:39.

#28 Share pawelT25

pawelT25

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 09 styczeń 2015 - 20:15

Nie chce odpalić t25

No właśnie mtracz po 1 odpaleniu jak postoi przez noc i podczas kręcenia rozrusznikiem to idą pęcherze przelewem wraz z paliwem i nie wiem czemu tak się to dzieje przecież odpowietrzałem go juz kilka razy więc nie wiem skąd te pęcherze sa w wężyku

#29 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2396 postów

Napisany 09 styczeń 2015 - 20:18

Nie chce odpalić t25

Pytałem czy pompką ręczna stawia opór przy pompowaniu.

#30 Share andrzej6131

andrzej6131

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 09 styczeń 2015 - 20:21

Nie chce odpalić t25

gdzieś łapie powietrze sprawdź połączenia od zbiornika , odstojnika , przewody do pompy 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share pawelT25

pawelT25

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 09 styczeń 2015 - 20:36

Nie chce odpalić t25

Ale to by pokazało może że się siączy paliwo czy nawet by kapało gdzieś :( kiedyś był taki moment że nie równo chodził na obrotach wysokich i cały gaz jak się wcisnęło to max obr miał 1500 i słaby był i mechanik stwierdził że wtryskiwacze ojciec pojechał w pole to samo było później okazało się ze pompka zasilająca siadła ojciec kupił założył i to samo było

Tak stawia opór pompka dokładnie 4 razy i opór stawia

#32 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2396 postów

Napisany 09 styczeń 2015 - 20:43

Nie chce odpalić t25

Odkręć rurkę od filtrów do pompy z tyłu i króciec przy pompie i sprawdź czy czasem jakiś syf się nie dostał i przepompuj bez tej rurki czy idzie paliwo z filtrów.

#33 Share pawelT25

pawelT25

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 09 styczeń 2015 - 20:47

Nie chce odpalić t25

Odkręce tylko jutro bo dziś nie mam warunków żeby iść i odkręcić to. Czyli w takim razie pompka działa prawidłowo czy nie do końca ?

#34 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 09 styczeń 2015 - 20:49

Nie chce odpalić t25

Zapchane krutce wtryskiwaczy  przez tego mechanika co wywalił filtry

#35 Share pawelT25

pawelT25

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 09 styczeń 2015 - 20:54

Nie chce odpalić t25

O tym samym pomyślałem że moze być tam syf w środku jutro to sprawdzę jeszcze i dzięki za podpowiedz :)

#36 Share Lukaszt25a

Lukaszt25a

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 09 styczeń 2015 - 20:55

Nie chce odpalić t25

PawelT25 a jak odpalałeś na holu, to bylo to podłuższym przestoju ciągnika ?

#37 Share andrzej6131

andrzej6131

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 09 styczeń 2015 - 20:57

Nie chce odpalić t25

albo nieczyste paliwo i filtry zapchane, połączenie ze zbiornika nie będzie dawać wycieku tylko podczas pracy brak paliwa  , a jak postoi to się zapowietrza

#38 Share Lukaszt25a

Lukaszt25a

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 09 styczeń 2015 - 21:16

Nie chce odpalić t25

Można zrobić próbę. Odłączyć przewód paliwowy łączący filtr paliwa z pompą wtryskową. A do pompy wtryskowej podłączyć wężyk który będzie zasysał paliwo bezpośrednio z jakiejś bańki czy kanistra. Jeżeli przy tej próbie zapali lepiej niż poprzednio to będzie wiadomo że zapowietrza się układ paliwowy na odcinku zbiornik-pompa

#39 Share pawelT25

pawelT25

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 09 styczeń 2015 - 21:33

Nie chce odpalić t25

Lukaszt25a odpalałem jakieś 9 lat temu jak były słabe aku i oryginalny rozrusznik wtedy tak się robiło a stał zazwyczaj to dzien góra dwa dni ale ojciec się wkurzył pojechał do agromy po aku dał rozrusznik do naprawy i nie było siły żeby nie zapalił mógł stać nawet miesiąc nie odpalany i po 3obr zapalił.. Ale zobacze jeszcze jak piszesz z bańki pociągne paliwo
Andrzej6131 filtry założyłem dopiero w tamtym roku na wiosne więc filtry nie mogą być już brudne a do tej pory jeździłem bez filtrów czyli jakieś 6 lat czy ok 6 lat i kiedyś jeszcze nie miałem odstojnika tylko bez pośrednio z baku ciągnął paliwo

Edytowany przez pawelT25, 09 styczeń 2015 - 21:49.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Hari123

Hari123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 09 styczeń 2015 - 21:50

Nie chce odpalić t25

U mnie rok temu było coś podobnego, ale wystarczyło że jedna osoba odpala ciągnik a druga szybko pompuje pompką ręczną i ciągnik zaczął odpalać, możesz spróbować