Skocz do zawartości

Zdjęcie

Poidła dla krów

28 odpowiedzi na ten temat

#21 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2795 postów

Napisany 01 listopad 2015 - 18:21

Poidła dla krów

Czy montując poidła http://allegro.pl/po...5654041477.html stosujecie jakieś śrubunki tak jak było to przy tych starych żeliwnych? Bo niby można wkręcić do niego złączke, przygrzać rure i gra.. Tak samo kwestia zaworu kulowego przed każdym poidłem... warto go tam mieć?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Poidła dla krów Dzisiaj, 16:19
  •  

#22 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1428 postów

Napisany 01 listopad 2015 - 18:35

Poidła dla krów

A czy  zawór i śrubunek to aż taki majątek? Przy najbliższej awarii poidła docenisz ich obecność, tak samo jak pociągnięcie zwykłej stalowej  rury do wysokości sięgania głową przez bydło.

"Bóg nienawidzi tego, co sobie robimy w jego imieniu."

#23 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2795 postów

Napisany 01 listopad 2015 - 18:40

Poidła dla krów

no przy starych poidłach to nawet sie nad tymi kwestiami nie zastanawiam... srubunek, stalowa rurka, zawór a potem przejscie na plastik w głównym rurociągu... ale te nowe poidła chce do kojca i podłącze całośc plastikiem ale od spodu poidła. Właśnie znalazłem zawory za zgrzewanie ale z półśrubunkiem. Może sie nadają

Edytowany przez lukbold, 01 listopad 2015 - 18:41.

#24 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1428 postów

Napisany 01 listopad 2015 - 18:46

Poidła dla krów

Mniejsze ten plastyk zeżrą, a większe po prostu wyrwą. Przy tych bez śrubunku mam: stalowa rura->śrubunek->zawór->przejście na ciąg główny.

Edytowany przez agromatik, 02 listopad 2015 - 10:05.

"Bóg nienawidzi tego, co sobie robimy w jego imieniu."

#25 Share bratrolnika

bratrolnika

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1587 postów

Napisany 02 listopad 2015 - 07:57

Poidła dla krów

plastikową rurę wbrew pozorom jest bardzo ciężko złamać, jest bardzo giętka

prędzej metalowa pęknie na gwincie niż pęknie plastik

co do śrubunku to warto go zastosować

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#26 Share zkordalski

zkordalski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 666 postów

Napisany 02 listopad 2015 - 20:02

Poidła dla krów

Srubunek daj na każdym . W tych poidłach sa zaworki z oringiem i gdy wytwarza się podciśnienie po prostu on się przemieszcza i blokuje wylot wody przez co krowa pije wodę bardzo długo. NIe wiem dlaczego w fabryce tego nie wyłapali i po prostu nie zrobili frezu na ten oring co by się tam ładnie trzymał . W nowej oborze zamontowałem ich 20 i 4 miały taka właśnie awarie ale jak rozbierzesz raz to już łatwizna i sa łatwe w rozbieraniu nie ma tam nic co się zużywa. A wiec pomimo tych defektów dla mnie na +

#27 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2795 postów

Napisany 02 listopad 2015 - 21:02

Poidła dla krów

no ale ktoś pisał o zaworkach do tych poideł z 1, 2 otworami a widziałem tez z podłużnym otworem... może gdzieś to będzie rozwiązane z tym oringiem. trzeba potestować. Jutro kurier wpadnie to dostaną cielęta... Eh żeby tak znalazł się klient na te stare H200 to zaraz bym wszystkie zmienił :P

#28 Share 199

199

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 24 luty 2016 - 19:31

Poidła dla krów

posiadam takie wspaniale poidła jak farma z firmy z Żuromina , i powiem wam ze gorszego badziewia jeszcze nie widziałem!!! meczę się z nim już 1,5 roku , i jestem w trakcie szukania innych. Woda bardzo słabo z nich leci ( a mam bardzo duże ciśnienie wody) , co przy starych pudlach było nie do pomyślenia, chodzi mi o takie płytkie z językiem gdzie jest zaworek podłużny z taka gumką. przy zmianie zaworka bo też tak próbowałem pojawia się problem ( fabrycznie są one wkręcone z klejem , co przy próbie odkręcenia w 50% skutkuje z zerwaniem zaworka ) istna tragedia>>>> nie polecam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#29 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2795 postów

Napisany 24 luty 2016 - 20:52

Poidła dla krów

yyyy tak cięzko powiekszyc otworek z tyłu zaworka? magistra trzeba zrobić żeby na tro wpaść? tylko nie przesadź.. 0,5-1mm więcej i wystarczy. Ja tam mam Macropool i Farme a problemów żadnych. Zaworki wręcone na taśmie.... bez taśmy też szczelny :D

Edytowany przez lukbold, 24 luty 2016 - 21:00.