Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny cieląt 2015

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
698 odpowiedzi na ten temat

#301 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1212 postów

Napisany 15 marzec 2015 - 12:00

Ceny cieląt 2015

Mi ostatnio handlarz proponował za byczka HO po 16zł waga ok.100kg.

"Co się polepszy, to się popieprzy, co się zbuduje, to się zrujnuje, co się ustali to się obali" Polak musi mieć łeb i d*pę ze stali !!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny cieląt 2015 Dzisiaj, 21:31
  •  

#302 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3175 postów

Napisany 15 marzec 2015 - 13:33

Ceny cieląt 2015 To niezła cena jak za HO. Ja jestem z warmińsko mazurskiego. A jak myślicie ile można dostać za byczka MO czy MO/SM w wadze ok 140 kg? Trudno jest się zgadać i mieć kilka sztuk na raz do sprzedania. Teraz mam te 3 cieliczki i jedna ma się cielic ma dniach. Później będę miał byczka mo/sm i właśnie tego powyżej. Kłopot w tym,że sporo chętnych jest z wielkopolski a ja czy inni mający coś do sprzedania z mazur podlasia.

#303 Share Buszido007

Buszido007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo.

Napisany 15 marzec 2015 - 14:02

Ceny cieląt 2015

http://dobek.com.pl/index.html

Kupował ktoś u nich cielęta?

Jakieś opinie?

#304 Share Piotrek1975

Piotrek1975

ROLNIK.PL

• Members
  • PipPipPip
  • 1328 postów
  • Zainteresowania:Bydło rasa Simentalska,boks, uprawa ziemi.

Napisany 15 marzec 2015 - 14:26

Ceny cieląt 2015

Ja kupowałem ze 4 razy, handlarz jak to handlarz zawsze wsadzi jakiegoś orła albo dwóch ale tak to spoko nie narzekałem.

#305 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 marzec 2015 - 14:54

Ceny cieląt 2015

kupiłem cielaki koło Blaszek i jestem zadowolony zapłaciłem po 900zł za miesięczne byczki pochodzą z Łotwy

ja kupiłem w tych Błaszkach 4 sztuki miesiąc temu, moim zdaniem warto :)

no Panowie właśnie, warto kupić ? w paszportach co piszą ? zamierzam tam wpaść i zrobić małe zakupy. 

a czy kupował ktoś cielaki ze Słowacji? byłem dzisiaj u jednego handlarza i miał bardzo ciekawe miesięczne byczki czrno-białe po 900 zł.

ja kupowałem ze Słowacji kilka sztuk, prosto z auta, nie polecam, dziadostwo jak nie wiem co. płaciłem po 850 i to było gdzieś na przełomie listopad grudzień. 

kupiłem te kilka sztuk na próbę, lecz teraz bardzo żałuję, cielaki chore, tzn problemy z układem oddechowym, jednej sztuce podałem wszystkie możliwe leki i antybiotyki na układ oddechowy, była poprawa lecz na dosławonie pare dni i znów to samo, ale czego można było się spodziewać po zakupach i to jeszcze o takiej parze roku i to z auta. Poza tym te cielaki to typowe HF bedą mi się wydaje, teraz jak rosną to uwidoczniają się te cechy. Podobno to miały być jakieś mieszańce, nie wybitne ale jakieś takie w miarę.. Szczerze odradzam, ja juz się na tym przejechałem i już więcej tego nie kupię. W piatek była u mnie znów jakaś inna obwoźna firma z tymi Słowakami, co prawda w lepszej kondycji były te maluszki, ale wołali sobie po 1000 zł, ale to i tak nie warte było. Najlepiej trzymać się z dala od takich sztuk Słowackich, chorowite i wgl. Znajomy kupił 30 sztuk i 10 mu padło, ja kupiłem te kilka i musiałem bardzo pilnować i dbać żeby je jakoś odchować.  Lepiej dołożyć te pare groszy i kupić coś fajnego i miłego dla oka. pozdroo 

#306 Share krzysztof1987

krzysztof1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 471 postów

Napisany 15 marzec 2015 - 15:37

Ceny cieląt 2015

ja jeździłem do kobylina po cielaki i wielkie oszustwo mówią że kupujesz 10 szt mieszanki mięsnej tzn ( czerwony hf) i dostajesz gratis 5 szt czerno - białego hf cenia sobie 733 netto ale wiecej tam nie pojadę chociaż ludzi przed bramą jak za PRLu i 300 cieląt w godzine sprzedali dla mnie to cyrk 

#307 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 marzec 2015 - 16:12

Ceny cieląt 2015

a oni to skąd biorą te cielaki ? 

#308 Share karrol

karrol

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 15 marzec 2015 - 16:18

Ceny cieląt 2015

w kobylinie maja cielaki z rumuni ja mam do nich 20 km ale jeszcze tam nie byłem i nie mam zamiaru jechać po chorobya teraz wykryto w pow gostyńskim chorobe niebieskiego jezyka u 150 cieląt sprowadzonych z rumuni

#309 Share krzysztof1987

krzysztof1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 471 postów

Napisany 15 marzec 2015 - 16:46

Ceny cieląt 2015

kolego jesteś nie w temacie mają tylko niemieckie w kobylinie 

#310 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1154 postów

Napisany 15 marzec 2015 - 18:11

Ceny cieląt 2015 Teraz maja nieckie ale mieli z rumuni .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#311 Share krzysztof1987

krzysztof1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 471 postów

Napisany 15 marzec 2015 - 18:13

Ceny cieląt 2015

a i teraz masz racje w tym co piszesz :D

#312 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 marzec 2015 - 21:16

Ceny cieląt 2015

no dokładnie, ja nie mam zaufania co do tej firmy, straszny smród się za nią ciągnie. sprzedali gościowi 120 cielaków i połowa padła, z tego co pisał na forum, i bardzo problemy były z tą firmą, a jak się sprawa rozstrzygła to nie wiadomo, nie pisze juz. 

#313 Share TommyLee

TommyLee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 16 marzec 2015 - 18:39

Ceny cieląt 2015

O zgrozo............................................... http://olx.pl/oferta...html#cb49e33df9

#314 Share edi25

edi25

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 224 postów

Napisany 16 marzec 2015 - 18:54

Ceny cieląt 2015

Te cielaki w tych blaszkach wygladaja jak najzyklejsze czerwone HF. Nie rozumiem na co ludzie to kupuja..

#315 Share jack87

jack87

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów
  • Zainteresowania:Szerokie pojęcie Konstrukcji i Budów ;)

Napisany 16 marzec 2015 - 19:24

Ceny cieląt 2015

Te cielęta w większości są z Holandii z tego co widziałem a Holandia produkuje bardzo dużo mleka a są to same hf z tego co się widzi wiec jest bardzo dużo cieląt z tego kraju i one przyjeżdżają do nas ;)

#316 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3380 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 16 marzec 2015 - 19:25

Ceny cieląt 2015

...urwa jak ten byk/byczek jest w bardzo dobrej kondycji to chyba ja ślepy albo jakiś nie kumaty jestem.......

jak można wystawić na sprzedaż takie ujeb.... zwierzę

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

#317 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 marzec 2015 - 20:30

Ceny cieląt 2015

Te cielęta w większości są z Holandii z tego co widziałem a Holandia produkuje bardzo dużo mleka a są to same hf z tego co się widzi wiec jest bardzo dużo cieląt z tego kraju i one przyjeżdżają do nas ;)

czyli można wnioskować że większość cieląt to mogą być jakieśhf, dobrze myślę ? 

nie wiem, warto zajrzeć do tych Błaszków ? brał ktoś już towar od nich ? na fotkach jakoś tak przystępnie te maluchy wyglądają. ale fotki jedno rzeczywistość drugie. 

#318 Share matingus

matingus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1017 postów
  • Zainteresowania:bydło mięsne

Napisany 16 marzec 2015 - 21:03

Ceny cieląt 2015

O zgrozo............................................... http://olx.pl/oferta...html#cb49e33df9

Dobre.co to robią dopłaty do bydła,w głowach to się nie którym po przewracało i nie tylko....

Edytowany przez matingus, 16 marzec 2015 - 21:04.

Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

#319 Share krzysztof1987

krzysztof1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 471 postów

Napisany 16 marzec 2015 - 21:26

Ceny cieląt 2015

czyli można wnioskować że większość cieląt to mogą być jakieśhf, dobrze myślę ? 

nie wiem, warto zajrzeć do tych Błaszków ? brał ktoś już towar od nich ? na fotkach jakoś tak przystępnie te maluchy wyglądają. ale fotki jedno rzeczywistość drugie. 

kolego ja brałem w błaszkach ale szczerze cyrk na kółkach ludzie cielęta sobie wyrywają mnóstwo czerwonego hf-a za którego wołają ok 1000 z vat tam cieleta zaczynają się od 750+ vat  wg mnie drogo cieleta w więkrzości nie sa mięsne tylko czerwone hf zwiezione z niemiec i łotwy przeważnie status zdrowotny lepszy jak w kobylinie ale na drugi dzień mi cześć zaczeła dostawać gorączki ogólnie najlepiej kupować u sprawdzonego sąsiada 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#320 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 marzec 2015 - 21:31

Ceny cieląt 2015

a w paszportach co piszą ?