matingus

Ceny cieląt 2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
koza1978    1

witam, chciałbym w sobotę podjechać na jarmark do Bodzentyna w świętokrzyskim , proszę niech ktoś napisze czy te targi nadal się odbywają (w soboty i czy w każdą?) ,czy jest dużo bydła i o której godzinie? proszę o szybką odp. dzięki i pozd.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hasandar1    0

witam, chciałbym w sobotę podjechać na jarmark do Bodzentyna w świętokrzyskim , proszę niech ktoś napisze czy te targi nadal się odbywają (w soboty i czy w każdą?) ,czy jest dużo bydła i o której godzinie? proszę o szybką odp. dzięki i pozd.

tak nadal się odbywa.. otwarcie o 6 w każda sobotę. Byłem w tą sobotę i muszę powiedzieć ze ludzie pogłupieli..  tak wysokich cen cieląt i żarłoków jeszcze nie widziałem i nawet się nie spodziewałem. Tak obiektywnie to ta dopłata ludziom trochę w głowach pomieszała, wiele osób na targu najpierw pytało o datę na paszporcie a nie o cenę(ważne by dało się byka dwa razy w dopłaty wpisać). Ludzi pełno,bydła tez tylko ze więcej było turystów niż kupujących przez te ceny.Jak dla-mnie ceny zaporowe i dużo powyżej ceny opłacalności wiec ja czekam do lipca wtedy będzie dużo taniej i cielęta odchowane. Za byczka HF ok 150-170 kg cena w granicach 2200zł się kształtowała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koza1978    1

Dzięki za tak konkretną odpowiedź. Ja mam daleko i też wybieram się tylko rekreacyjnie , przy tych cena cieląt jakie ostatnio są myślałem tak samo jak Ty , żeby wstrzymać się z zakupami do lipca. W styczniu trochę nakupiłem a w lutym już było ciężko - ceny po 200zł wyższe a kupców tylu, że nie szło dopchać się do sprzedającego- zobaczymy co dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale czerwony, czarny czy "łaciaty"?? i czy ma tzw, "plecy" przód, tył  i ile waży??

 

jednolity brązowy (krzyżówka podana przez rolnika) waga około 75 - 80 kg. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kupię odsadki byczki i jałóweczki ras mięsnych, na chów ok, 250 kg. Jestem także zainteresowany jałówkami cielnymi charolaise. Jesli ktos cos to pisac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianb89    79

Po ile tak chodzą miesięczne lub dwumiesięczne cielaki jałóweczki z rasy limousine i simental?

Edytowano przez Damianb89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianb89    79

Dzięki. Jeśli wie ktoś po ile idą limousine to prosze pisać tu lub w prywatnej wiadomości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jest jakieś zainteresowanie jałoszkami takimi 2-3 tygodniowymi? Kupujecie też takie na opas? Byczka chcą wszyscy a co robić z jałoszkami? Może ktoś z Was chciałby kupić ode mnie 3 cieliczki w wadze ok 55 kg( jeszcze nie ważone)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur125    1327

dzisiaj kupiłem byczka 2 tygodnie 58kg 700zł 

Thomas 2 tygodnie temu kupiłem jałoszke 60kg 600zł a po ile u ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kolega z forum pisał, że za czarną MO z białą głową, bo takie posiadam 10-11 zł. Chciałbym dostać i ze 12 zł, ale tylko pomarzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur125    1327

myśle że po 10zł sprzedasz ale zawsze możesz sobie zważyc i szukac kupca co zapłaci za sztuke podobno ruch na cielęta jest ogromny 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103

a czy kupował ktoś cielaki ze Słowacji? byłem dzisiaj u jednego handlarza i miał bardzo ciekawe miesięczne byczki czrno-białe po 900 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielek24    30

czarnobiałe 700-800?daj znać jak chcesz to dam namiar max po 550zł/szt ja wziąłem 2szt  530i520 

w tym tygodniu kupiłem 100kg czarny po 15złkg brutto 

 

kupował ktoś z was w miejscowości Błaszki?kolega strasznie się napalił żeby tam jechać bo ponoć czerwonobiałe można tam kupić po 750zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    680

Jest jakieś zainteresowanie jałoszkami takimi 2-3 tygodniowymi? Kupujecie też takie na opas? Byczka chcą wszyscy a co robić z jałoszkami? Może ktoś z Was chciałby kupić ode mnie 3 cieliczki w wadze ok 55 kg( jeszcze nie ważone)?

Kolego w mojej okolicy właśnie byczka kupisz bez problemu  a z jałóweczkami to jakaś masakra jest. Ciężko jest kupić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDRIUROL    39

czarnobiałe 700-800?daj znać jak chcesz to dam namiar max po 550zł/szt ja wziąłem 2szt  530i520 

w tym tygodniu kupiłem 100kg czarny po 15złkg brutto 

 

kupował ktoś z was w miejscowości Błaszki?kolega strasznie się napalił żeby tam jechać bo ponoć czerwonobiałe można tam kupić po 750zł

 

550 to umnie jalowka leci 500-600nawet. byczki jak pisalem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianb89    79

Jest jakieś zainteresowanie jałoszkami takimi 2-3 tygodniowymi? Kupujecie też takie na opas? Byczka chcą wszyscy a co robić z jałoszkami? Może ktoś z Was chciałby kupić ode mnie 3 cieliczki w wadze ok 55 kg( jeszcze nie ważone)?

pewnie że jest zaitresowanie ja np kupuje jałoszki miesięczne lub dwumiesięczne zwłaszcza mięsne bo stado przerabiam po rodzicach bo to ni ładu ni składu niebyło trochę mięsnych troche mlecznych to tak troche niebardzo było a warunków na trzymanie byków nie mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawko84    0

czarnobiałe 700-800?daj znać jak chcesz to dam namiar max po 550zł/szt ja wziąłem 2szt 530i520

w tym tygodniu kupiłem 100kg czarny po 15złkg brutto

 

kupował ktoś z was w miejscowości Błaszki?kolega strasznie się napalił żeby tam jechać bo ponoć czerwonobiałe można tam kupić po 750zł

kupiłem cielaki koło Blaszek i jestem zadowolony zapłaciłem po 900zł za miesięczne byczki pochodzą z Łotwy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, chciałbym rozpocząć hodowlę 15 krów mamek. Mocno zastanawiam się nad herefordami. Chciałbym poznać o nich opinie osób które tą rasę posiadają, zastanawia mnie czy opasy ładnie przyrastają i jaką można dostać cenę za kg żywca. Czy warto bawić się w krowy mamki jeśli nie mam miejsca na pastwisko? Mamki karmił bym sianem i dodatkowo jakąś paszą energetyczną. Czy lepiej wybrać jakąś inną rasę np. Angusa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj