Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny cieląt 2015

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
698 odpowiedzi na ten temat

#221 Share norbi9032

norbi9032

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 01 marzec 2015 - 11:56

Ceny cieląt 2015

Kupię byczki mięsne lub mieszańce łódzkie. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny cieląt 2015 Dzisiaj, 12:11
  •  

#222 Share artur125

artur125

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów

Napisany 01 marzec 2015 - 14:00

Ceny cieląt 2015

Najwięcej bałaganu wprowadzają handlarze  bo to oni ściągają większość kasy z przyszłych dopłat rolnik który sprzedaje im tego cielaka wiele więcej nie dostaje :-)  Tych skur.... trzeba ominąć bo do drogich cielaków dorzucają mase innych świństw w gratisie no i znajomość z lecznicami :-)

Tylko wytłumacz rolnikowi żeby nie sprzedawał handlarzowi tylko rolnikowi.Ja bym się chętnie wybrał na pn Polski, tylko kup conajmniej kilka sztuk u jednego rolnika,a handlarz wie gdzie to tu kupi 2 tu 1 i całe auto się zbierze.Tylko najgorsze jest to,że cielęta u handlarzy często chorują i koszty ponosi rolnik

#223 Share ENDRIUROL

ENDRIUROL

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 01 marzec 2015 - 14:18

Ceny cieląt 2015

dokladnie

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#224 Share korsarz

korsarz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 01 marzec 2015 - 14:27

Ceny cieląt 2015

Ja byłbym  w stanie dać tyle samo co daje tutaj handlarzowi dać rolnikowi i sobie po niego jechać przynajmniej chorubska bym ominoł. Myśle że niejest problemem żeby sie sąsiedzi zgadali i z 3-4 sztuki naszykowali. 

#225 Share artur125

artur125

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów

Napisany 01 marzec 2015 - 14:54

Ceny cieląt 2015

tylko po co taki rolnik ma się ugadywac z sąsiadem jeżeli jego współpraca z handlarzem przebiega bardzo sprawnie.Telefon jutro odbiór i po kłopocie.A Polscy rolnicy jeszcze się nie nauczyli pomagac sobie na wzajem i na zmiany się nie zanosi

#226 Share tomek0889

tomek0889

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 01 marzec 2015 - 14:55

Ceny cieląt 2015

po ile chodzą byczki hf takie do 50-60 kg?

#227 Share artur125

artur125

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów

Napisany 01 marzec 2015 - 15:18

Ceny cieląt 2015

12zł/kg

#228 Share robert123farmer

robert123farmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 972 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, sport

Napisany 01 marzec 2015 - 15:33

Ceny cieląt 2015

Ja nie dawno byłem na podlasiu i przywiozłem kilka sztuk. We wtorek minie 2 tyg od zakupu i nie ma żadnych problemów prócz biegunek które każdy przeszedł ale przecież to normalne- zmiana mleka itp. Polecam. Handlarzowi powiedziałem dziękuje a wczoraj pytał się o mnie u sąsiada czemu nie biorę od niego :lol:  

#229 Share korsarz

korsarz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 01 marzec 2015 - 15:59

Ceny cieląt 2015

tylko po co taki rolnik ma się ugadywac z sąsiadem jeżeli jego współpraca z handlarzem przebiega bardzo sprawnie.Telefon jutro odbiór i po kłopocie.A Polscy rolnicy jeszcze się nie nauczyli pomagac sobie na wzajem i na zmiany się nie zanosi

No wiesz ja mogę zapłacić tyle samo co handlarzowi i to pewnie będzie duuuużo więcej niż handlarz zapłaci mu osobiście. Ostatnio kupiłem cielaki po 1300 zł a na drugiej stronie paszportu były wpisane trzy osoby a ten koles co mi je przywiózł dał fakture od ostatniego z listy i 1300 zł więcej zapłaciłem jemu niż było na fakturze. Było 7 cielaków jak każdy przypie....oli taką marże to ja nie wiem ile chłop dostaje za tego cielaka!!! 

#230 Share artur125

artur125

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów

Napisany 01 marzec 2015 - 16:00

Ceny cieląt 2015

robert   jak nie tajemnica to po ile płaciłeś i jaki wiek,rasa

Edytowany przez artur125, 01 marzec 2015 - 16:01.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#231 Share robert123farmer

robert123farmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 972 postów

Napisany 01 marzec 2015 - 16:09

Ceny cieląt 2015

zdjęcie  jest w galerii. 

Ja dałem więcej za sztukę niż oferują im handlarze ale i tak mimo transportu jestem kupę kasy do przodu aniżeli miałbym zaopatrzeć się u lokalnych handlarzy

Edytowany przez robert123farmer, 01 marzec 2015 - 16:13.

#232 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3191 postów

Napisany 01 marzec 2015 - 16:57

Ceny cieląt 2015 Tylko ilu rolników chciałoby trzymać kilka cieląt tydzień, dwa czy dłużej, bo wycielenia są rozrzucone w czasie. Sam w zeszłym roku sprzedałem koledze Migacz z tego forum 4 byczki. Pisał kiedyś, że dobrze się mają. W tum roku też bym sprzedał, ale rodzą sie same jałówki póki co 50% MO. Każdemu co się coś urodzi to zaraz sprzedaje, bo nie opłaca się trzymać.

#233 Share nightmare

nightmare

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 927 postów

Napisany 01 marzec 2015 - 18:11

Ceny cieląt 2015

Tylko wytłumacz rolnikowi żeby nie sprzedawał handlarzowi tylko rolnikowi.Ja bym się chętnie wybrał na pn Polski, tylko kup conajmniej kilka sztuk u jednego rolnika,a handlarz wie gdzie to tu kupi 2 tu 1 i całe auto się zbierze.Tylko najgorsze jest to,że cielęta u handlarzy często chorują i koszty ponosi rolnik

najlepiej kupywac cielaki u takich handlarzy co kupuja w okolicy, wszystko rozegra się w jednym dniu, mniej stresu dla cielaka i bez pojenia u handlaza, a to często jest najgorsze, handlaz kukuje zdrowego cielaka i u niego ten cielak lapie wirusy, powody sa wiadome, stres, pojenie duza iloscia mleka w proszku, transport, i zarazanie się od innych już chorych cieląt, nigdy bym nie kupil cieląt od handlaza który wiozl je z drugiego końca polski, kiedyś kupiłem od miejscowego praktycznie prosto z samochodu, cielaki zdrowe, co do ceny to bral zlotowke więcej niż polacil chłopom, także nie oplacilo się nawet jezdzic i szukac cielakow, bo zazwyczaj się uslyszalo ze nie sprzedaje albo ze nie ma, kiedyś za cielakami byłem u 10 dużych rolnikow na Podlasiu, tylko jedna jałoszka się trafila, ale nie wzielem bo po jedna się nie oplacilo jechać.

#234 Share johnsoon

johnsoon

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisany 01 marzec 2015 - 18:11

Ceny cieląt 2015

Dobrze Panowie piszecie. Jestem z podlasia i ostatnio tez sprzedalem rolnikowi ktory przyjechal z daleka, zarowna ja jak i on bylismy zadowoleni z transakcji. ja zarobilem,a on zaoszczedzil. Tylko to nie taka prosta sprawa jechac kilkaset kilometrow w ciemno. Handlarzy przyjezdza kupa i w dodatku strasznie sie panosza, tak jakby robili łaske rolnikowi, ze ma gdzie sprzedac. Jak jest dużo towaru to wybieraja najlepsze sztuki a za reszte oferują smieszne pieniadze.. Raz jak mi jeden cene powiedzial to malo mu nie wpier****

#235 Share robert123farmer

robert123farmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 972 postów

Napisany 01 marzec 2015 - 18:22

Ceny cieląt 2015

Tylko ilu rolników chciałoby trzymać kilka cieląt tydzień, dwa czy dłużej, bo wycielenia są rozrzucone w czasie. Sam w zeszłym roku sprzedałem koledze Migacz z tego forum 4 byczki. Pisał kiedyś, że dobrze się mają. W tum roku też bym sprzedał, ale rodzą sie same jałówki póki co 50% MO. Każdemu co się coś urodzi to zaraz sprzedaje, bo nie opłaca się trzymać.

@Tomek to zrozumiałe. Dlatego ja wolę zapłacić więcej żeby gospodarz mi je przytrzymał a ja te pieniądze które dołożę zaoszczędzę na leczeniu jakbym miał kupić od handlarza. Wiem, ż każdy inaczej to liczy i w ogóle ale zarówno ja jak i mój znajomy jesteśmy zadowoleni. Wszystko to tylko kwestia dogadania.

#236 Share Mateusz45288

Mateusz45288

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja

Napisany 01 marzec 2015 - 18:37

Ceny cieląt 2015

Wczoraj kupiłem 1 byczka tygodniowego. Miał około 45 kg za 450 zł. Okolice Ełku.

#237 Share mati999

mati999

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 01 marzec 2015 - 19:22

Ceny cieląt 2015 witam poszukuję cielaków (najlepiej byczków) okolice Łosic, Siedlec

#238 Share ENDRIUROL

ENDRIUROL

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 01 marzec 2015 - 19:50

Ceny cieląt 2015

kupie cielaki okolice inowroclawia

#239 Share archi106

archi106

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 01 marzec 2015 - 20:30

Ceny cieląt 2015

W jakiej firmie badz banku lajlepiej i najtaniej kredyt na cielaki ??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#240 Share artur125

artur125

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów

Napisany 01 marzec 2015 - 20:32