matingus

Ceny cieląt 2015

Polecane posty

karolci13    27

Może jeszcze z Afryki by przywieźli cielaki, widzę że po trzodzie kolejna branża jest zawalana importem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

po ile za kg i jaka waga ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekg23    3

cielęta po ok 55 kg kosztują 1200-1300zł, cena była by w miarę ok (kiedyś w BM były droższe rumuny i schodziło im 1000szt tygodniowo), jak mam płacić 1000 za mieszańca to wole dorzucić i mieć czyste, tylko się zastanawiam czy nie porosną jakieś karłowate no i jak z ich zdrowotnością

 

kupiłem tydzień temu na próbę 6 szt i zobaczę co z tego będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja pitolę, ale cena. Ja chcę za MO czy SM po 17 zł to każdy nosem kręci, że za drogo a tutaj nawet 23 zł? Zdrowe chociaż?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

cielęta po ok 55 kg kosztują 1200-1300zł, cena była by w miarę ok (kiedyś w BM były droższe rumuny i schodziło im 1000szt tygodniowo), jak mam płacić 1000 za mieszańca to wole dorzucić i mieć czyste, tylko się zastanawiam czy nie porosną jakieś karłowate no i jak z ich zdrowotnością

 

kupiłem tydzień temu na próbę 6 szt i zobaczę co z tego będzie

 

Gdzie kupowałeś  i jakie te cielaki  ?

Edytowano przez RafaKdziela

I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

widzicie jak to działa, jak kupujesz to posrednicy chca po 20zł za kg a jak sprzedajesz to po 6zł daja 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekg23    3

Ja pitolę, ale cena. Ja chcę za MO czy SM po 17 zł to każdy nosem kręci, że za drogo a tutaj nawet 23 zł? Zdrowe chociaż?

 

cena nie jest niska

cielęta zdrowe póki co, choć profilaktycznie szczepiłem na płuca

nie twierdze że twoje cielęta są złe, ale problem jest w tym że nie zapewnisz jednolitej partii super cieląt

Np. nie wybiorę u Ciebie 20 szt z 80 szt cieląt grubej kości, szerokich długich itp. A w mojej okolicy nawet nie ma szans na kupno SM czy MO od rolnika

Gdzie kupowałeś  i jakie te cielaki  ?

 

kupiłem od znajomego handlarza, cielaki póki co ok, jeden walczy z biegunką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

sprzedałem ostatnio dwa kolosy po kupnych jałówkach jeden po polskiej czerwonej po 3 tyg miał 27 kg sprzedałem za 350 zł i drugi okaz po jerey na oko 3 dniowy za 450 troche przypominał kolorem sm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekg23    3

oba potem poszly jako miesne do tych ktorzy wierza w czystorasowe cieleta :D

 

jersey za 1zł bym nie wziął, a czerwono-białe jest gorsze od hf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    165

znajomy cielaki jersej takie 5-7dniowe sprzedaje po 50zł sztuka.   Kupiłem jałoszkę mieszańca po LM 50kg za 450zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ten Jerry to zmieni kolor. Ja ma takie 2. Urodził się ciemnoczerwony a teraz robi się czarny z odcieniem brązu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19551

cudów nie da???wiesz co piszesz??? Porozmawiaj z ludźmi którzy trzymają to bydło to wtedy będziesz mógł coś na ten temat powiedzieć........ 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboEVO100    512

cielęta po ok 55 kg kosztują 1200-1300zł, cena była by w miarę ok (kiedyś w BM były droższe rumuny i schodziło im 1000szt tygodniowo), jak mam płacić 1000 za mieszańca to wole dorzucić i mieć czyste, tylko się zastanawiam czy nie porosną jakieś karłowate no i jak z ich zdrowotnością

 

kupiłem tydzień temu na próbę 6 szt i zobaczę co z tego będzie

Co wam zostanie z tego biznesu jak za tyle kupicie cielaka ?

 

Jersey bardzo poprawia % tłuszczu w mleku, jak któraś mleczarnia dobrze płaci z tłuszcz to warto. Latem na własne oczy widziałem jak mleko od czystych jersejek nie chciało wylecieć ze słoika na drugi dzień bo taki kożuch śmietany był.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19551

Też widziałem jakie to mleko jest tluste, sam znam mleczarzy,którzy trzymają po kilka jersey'ek dla poprawienia tłszczu>

Chociaż u mnie "główną" produkcją są opasy chętnie kupiłbym jałóweczkę jersey żeby mieć ją później dla siebie na mleko 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, chciałbym rozpocząć hodowlę 15 krów mamek. Mocno zastanawiam się nad herefordami. Chciałbym poznać o nich opinie osób które tą rasę posiadają, zastanawia mnie czy opasy ładnie przyrastają i jaką można dostać cenę za kg żywca. Czy warto bawić się w krowy mamki jeśli nie mam miejsca na pastwisko? Mamki karmił bym sianem i dodatkowo jakąś paszą energetyczną. Czy lepiej wybrać jakąś inną rasę np. Angusa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj