matingus

Ceny cieląt 2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

q

Edytowano przez romuald90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luki223    14

kupione przed świetami byczki ładne 4 sztuki :  2xho , ho/montbeliarde i ho/sm  , 2450 za całość wiek od 1 do 3 tygodni 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Przed chwila przywiezione byczek ncb ok 60 kg i rw 100 kg sam juz pobiera pasze za 1500

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

@bobienko Za jednego,czy za oba tyle płaciłeś.

Byłem dzisiaj u jednego gościa to za mm waga około 65kg powiedział 1200,dodał przecież dopłaty do niego dostaniesz.Dodam że byczek nie wart tych pieniędzy.

Widać że nie którym to dopłaty do bydła biją na głowę.

A jak tam u was.

Edytowano przez matingus

Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
padalec    15

Jest firma handlująca cielakami, prosiakami w Błaszkowie i Romanowie w woj. łódzkim. Często ogłaszają się na OLX, czy ktoś kupował u nich cielaki, jeśli tak to czy można wiedzieć jakim towarem dysponują? Chodzi mi głównie o zdrówko zwierzaków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@bobienko Za jednego,czy za oba tyle płaciłeś.

Byłem dzisiaj u jednego gościa to za mm waga około 65kg powiedział 1200,dodał przecież dopłaty do niego dostaniesz.Dodam że byczek nie wart tych pieniędzy.

Widać że nie którym to dopłaty do bydła biją na głowę.

A jak tam u was.

za oba,championow to tam z nich nie będzie ale przez te dopłaty i cholerne limity w ogóle cielakow nie ma w mojej okolicy,albo tak jak mówisz,juz cena 1000 + vat +dopłata,ci co maja krowy to jeszcze nakupili cielakow i pompują je mlekiem żeby jak najmniej kary zapłacic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekb    40

Ciężko z cielakami ale kilka mam zamówionych po LM wczoraj kupiona jałóweczka SM x Mo z kartą jałówki z pod oceny na krowę za 700 pln i byczek Ho za 600 pln . Cały towar praktycznie handlarze przejmują idużo mleczarzy bo z karami się boją , tylko kary miną i będą sie pozbywać cielaków może to być okazja żeby kupić odpojone taniej bo mało kto z nich trzyma opasy i karmy póżniej potrzeba żeby to uchować .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Masz racje w kwietniu może byc wysyp takich cieląt,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolniczka11    0

Panowie z cielętami od handlarzy najlepiej sobie wcale głowy nie zawracać...

Ja w listopadzie kupiłam dwa jeden ncb drubi sm . Po kilku dniach od zakupu zaczeły się schody

Oba cielaki chore - zapalenie pluc .

Ile wydałam na weterynarza i leki to szkoda gadać efekt końcowy był taki że jeden padł drugi ok ale tak jak ktoś już tu pisał wcześniej wszystkie moje cielęta również się

rozchorowały czyli wirus był dołączony do cieląt gratiś ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

oxsywet+phylargini+florkem i sama wyleczysz z zapalenia płuc, ja to stosuje od półtorej roku i jestem bardzo zadowolony z tych leków, leczę u siebie ,sąsiadów, teściów i szwagra

 

Edytowano przez Gość
Pkt. 1.1 +1p. ostrzeżeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolniczka11    0

wszystko przerabiałam ...

oxyget, floron, penstrep... nic nie dawało rady ...

dopiero weterynarz zastosował zupełnie inny antybiotyk (nazwy nie pamiętam niestety ) oczywiście plus rapidexon i pyralgin gdyby gorąćzkowały...

dodatkowo kazał robić im inhalacje z dexametazonu ...

kosztowało mnie to zdrowia i nerwów , że o kasie nie wspomne...

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kanek    0

wszystko przerabiałam ...

oxyget, floron, penstrep... nic nie dawało rady ...

dopiero weterynarz zastosował zupełnie inny antybiotyk (nazwy nie pamiętam niestety ) oczywiście plus rapidexon i pyralgin gdyby gorąćzkowały...

dodatkowo kazał robić im inhalacje z dexametazonu ...

kosztowało mnie to zdrowia i nerwów , że o kasie nie wspomne...

 

Witam a możesz napisać gdzie kupowałaś takie cielaki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolniczka11    0

Handel bydłem hodowlanym - Mirosław Barnach

33-335 Nawojowa   żeleźnikowa Wielka251

 

kupowaliście też coś od nich ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19702

Handel bydłem hodowlanym - Mirosław Barnach

33-335 Nawojowa   żeleźnikowa Wielka251

 

kupowaliście też coś od nich ?

 

....urwa czy w tej wsi wszyscy handlują bydłem????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dudas83    6

Kupie 7 byczków ras mięsnych lub mieszańców po 15 lutego z woj. kuj-pom a dokładniej w promieniu 70 km od Szubina najlepiej od rolnika :) jak ktoś cos to wiadomości na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1014    246

Osobiście odradzam kupowania cielaków od faceta który reklamuje się na allegro okolice Gniezna jakiś handlarz. Na stronie ma napisane że cielaki od 650zł, a jak do niego dzwoniłem bo chciałem 2 szt mm kupić a jak by się sprawdziły to za 2 miesiące jeszcze 10 szt mm, no i się pytam jaka jest cena w stosunku masa ciała do wieku. To odpowiedział 3tyg 760zł HO a MM 890zł a ja się pytam a te mm za 650 zł to gdzie się podziały a on mi na to za 650 zł nie dostanę cielaka a ja a w ofercie pisało 650zł a on na to za 650zł to hu.ja dostaniesz i się od razu rozłączył. Wredny jakich mało nie wiem jak on klientów do siebie przyciąga??? :(;)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
the1mati1    64

 

@rolniczka11 Też kupowałem od nich cielaki w grudniu. Kupilem wtedy cztery sztuki, cielęta były ze słowacji. Wszystko po przeziębiane. Ile ja się ich naleczyłem. Z 3 tygodnie podawałem antybiotyki a przy okazji zaraziły mi inne byczki. Wujo tak samo kupił w tym samym czasie od nich to też miał problemy. Nie polecam tego handlarza. Uważać na niego bo za wszelką cenę chce wcisnąć już chorę cielaki

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1014    246

Ja osobiście staram się kupować cielaki jak jest cieplej wiosna, lato, wczesna jesień zimą czasem jak jest na plusie temp. i od razu czy nawet są zdrowe to podaję środek na płuca i tam jeszcze coś, po jakimś czasie odrobaczam. Jak kiedyś rodzice kupowali cielęta to ich nie szczepili dopiero jak coś się ukazało, ja tak nie postępuję od razu daję odpowiednią dawkę środków wszystkim zakupionym sztuką i mam w nocy spokojny sen, a tak to różnie bywało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, chciałbym rozpocząć hodowlę 15 krów mamek. Mocno zastanawiam się nad herefordami. Chciałbym poznać o nich opinie osób które tą rasę posiadają, zastanawia mnie czy opasy ładnie przyrastają i jaką można dostać cenę za kg żywca. Czy warto bawić się w krowy mamki jeśli nie mam miejsca na pastwisko? Mamki karmił bym sianem i dodatkowo jakąś paszą energetyczną. Czy lepiej wybrać jakąś inną rasę np. Angusa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj