Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pasy do Claasa

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share mikipost

mikipost

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 04 styczeń 2015 - 13:00

Pasy do Claasa

Witam,planuje wymiane kilku pasów w Dominatorze 98, miedzy innymi na bebnie młócącym. W sprzedaży jest masa pasów wielu producentów, ceny są skrajnie różne.                                         

I tak np. pas napedu bębna:

-Claas 1600zł

-Optibelt 570zł

-Gates 550zł    

Więc co kupić aby było dobre. Czy za pas Claasa  warto tyle zapłacić. Prosze o opinie na temat producentów, jakości, cen pasów  do kombajnu Claas.                    

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pasy do Claasa Dzisiaj, 13:03
  •  

#2 Share stasiu670

stasiu670

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 04 styczeń 2015 - 13:10

Pasy do Claasa

Wiesz Claas drogi w częściach ale wytrzymały sam miałem mercatora 75 to wiem ile części kosztują i jak chcesz orginał to lepiej zapłać i będzie lepszy

#3 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2438 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 04 styczeń 2015 - 14:03

Pasy do Claasa

Tylko pytanie czy Claas ma sam robi pasy czy zleca to zewnętrznej firmie i płacisz tylko za ich markę. Wcale by mnie nie zdziwiło jeśli pasy dla nich by były takie same jak o połowę tańsze innego producenta, a jedyna różnica to nalepka Claas na nich.

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

#4 Share Tomasso

Tomasso

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 147 postów

Napisany 04 styczeń 2015 - 14:15

Pasy do Claasa

moim zdaniem zapłacisz to będziesz spokojny że pasuje i wytrzyma dłużej niż zamienniki. Ja co prawda w ciągniku wymienić musiałem pasek wieloklinowy też chciałem zaoszczędzić i zamiennik kupić, to 2 razy zamiennik przyjeżdżał jeden za krótki drugi za długi, a miały niby pasować i ostatecznie kupiłem oryginalny i ten pasował jak należy. 

#5 Share jonkszi

jonkszi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 850 postów
  • Zainteresowania:KPK KUMURUN,, Gniotsa nie złamiotsa"
    Technika rolnicza i nie tylko.

Napisany 04 styczeń 2015 - 14:54

Pasy do Claasa

Spokojnie możesz kupić Gates claas zamawia części u producenta  a reklamuje pod swoją marką to jak jesz z szybami np cieżarówkach do atego szyby robi pikington i jest napis tej firmy tylko nad nią jest znaczek mercedesa a za polowe ceny możesz kupić taką samą szybę tylko pinkingtona. Do claasa po prostu nie czepiaj się polskich podróbek bo to badziew jakby polacy robili dobre części do kombajnu to po co kupować claasa jak można mieć bizona który sie nie psuje.

#6 Share mikipost

mikipost

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 04 styczeń 2015 - 18:50

Pasy do Claasa

Jeśli chodzi o napęd  bębna to sa rózne pasy pod względem budowy. Są pełne, rowkowane od wew. srony, rowkowane od zew. i wew. strony pasa. Obecnie mam załozony ten ostatni. Która wersja najlepsza?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share stasiu670

stasiu670

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 04 styczeń 2015 - 22:44

Pasy do Claasa

A jaki wytrzymały on jest?Jak tak to się nie zastanawiaj i go bierz

#8 Share kemorw

kemorw

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 14 styczeń 2015 - 08:54

Pasy do Claasa

witam  miałem ten sam problem z wyborem pasa do bębna trzy lata temu  i zdecydowałem się na gates za 500 zł po trzech sezonach nie ma dużych śladów

zużycia.więc sie nie zastanawiaj tylka kupuj gates.przd zakupem też polecano mi tą firmę.

#9 Share nunu85

nunu85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1165 postów

Napisany 20 styczeń 2015 - 14:49

Pasy do Claasa

Witam,planuje wymiane kilku pasów w Dominatorze 98, miedzy innymi na bebnie młócącym. W sprzedaży jest masa pasów wielu producentów, ceny są skrajnie różne.                                         

I tak np. pas napedu bębna:

-Claas 1600zł

-Optibelt 570zł

-Gates 550zł    

Więc co kupić aby było dobre. Czy za pas Claasa  warto tyle zapłacić. Prosze o opinie na temat producentów, jakości, cen pasów  do kombajnu Claas.                    

polecam harvest belts (polskie robione przez sanok)

sa na serio wytrzymałe, a tansze od gatesa/optibelta.

sasiad ma w dominatorze 76 jakos dziwnie uszkodzone koło wariatora jazdy, tak, ze żądnen pas mu nie wytrzymywał dłuzej niz rok-dwa.

Po zakupie kombajnu oryginalny był juz kiepski, wiec kupił gatesa- ten wytrzymał niespełna półtora sezonu, nastepnie wział optibelta na którym dokończył sezon i w srodku nastęnego sie zerwał (wiec działał zaledwie sezon)

Poniewaz zapowiadali deszcze a on chciał młócic jak najszybciej, to wział to co było na stanie- owego harvesta i o dziwo zrobił na nim juz 2 i pół sezonu i nie widac niczego, co zapowiadałoby zerwanie.

ja u siebie w kombajnie tez mam kilka harvestów i złego słowa powiedziec nie mogę.

ps

jesli jestes z tych co to sie boją "wynalazków", to kup chociaz jednego harvesta na próbe i sa zobaczysz ile jest wart i bedziesz miał wiedze na przyszłosc.

#10 Share mikipost

mikipost

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 26 styczeń 2015 - 19:54

Pasy do Claasa

Coś sanok zle mi się kojarzy, ale do odważnych świat należy. Za 1 pas claasa będe miał ze trzy Innej marki i coś czuje że nie konieczne gorsze.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share agrofan98

agrofan98

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów
  • Zainteresowania:Wykrywacze metali
    Majsterkowanie
    Snowboard

Napisany 13 luty 2015 - 19:07

Pasy do Claasa

Polecam koledzy sklep Grene, tam mają niemieckie pasy, dużo tańsze niż od serwisu, i wybór ogromny ;)
Mają większość części zamiennych do kombajnów