Skocz do zawartości

Zdjęcie

jaki oszczedny samochod

113 odpowiedzi na ten temat

#41 Share zielone14

zielone14

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 04 styczeń 2015 - 22:47

jaki oszczedny samochod

disel to jest skarbonka bez dna mam dwa fordy disla w domu wiec wiem co mowie, lepiej wybrac jakiec 1,6 na gazie

a co to za padalce? co się psuje?

ojciec ma seata vario 1,6 b+g szczerze? rzygam nim silnik na wykończeniu a rocznik 2002.... miałem też opla 1,8i też w gazocie w obu wadą był podtlenek gazotu :) hehe

brat kupił w tamtym roku(2014) seata 1.9 zwykłego diselka za śmieszne 2400zł :) co prawda do blachy zawitała ruda ale silnik nie do zdarcia bo ropniok to ropniko :)

a wiec podsumowując dobry ROPNIOK to jest to :)

proszę to odbierać to z dystansem nie jestem przeciwnikiem benzynki ani gazu, diesel też ma wady np.nie dasz w palnik :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jaki oszczedny samochod Dzisiaj, 09:46
  •  

#42 Share PatrykAndrzejewski

PatrykAndrzejewski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Zainteresowania:I spojrzał Pan na pracę Naszą... i był zadowolony, zapytał o nasze zarobki... usiadł i zapłakał

Napisany 04 styczeń 2015 - 22:56

jaki oszczedny samochod DO 5tys to kupisz ładnego golfa 3 ,passata b4

#43 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1411 postów

Napisany 04 styczeń 2015 - 23:03

jaki oszczedny samochod

ale w gazie i czy sa ona bardzo oszczedne ?

#44 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2006 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 04 styczeń 2015 - 23:28

jaki oszczedny samochod

Golfa 3 w TDI ale i samo D też daje rade.

#45 Share PROXIMAMICHAL

PROXIMAMICHAL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 368 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 04 styczeń 2015 - 23:31

jaki oszczedny samochod

Jeśli chcesz mieć długą i bezproblemową eksploatację instalacji gazowej, trzeba o nią dbać. Temperatura płynu w parowniku przy pracy na gazie nie powinna byc mniejsza niż 40 stopni. W takich warunkach parownik potrafi wytrzymać bez regeneracji do 200 tys km (BRC Sq 24). Wtryskiwacze wymieniłem po 120 tysiącach km. Filtry ciekły i lotny co 10 tys km (komplet 50zł).

U mnie do -10 stopni silnik przełączał się na gaz po około 1,5 km. W lecie około 1km. Wymiana świec, filtra powietrza czy przewodów zapłonowych w benzyniaku to normalna rzecz eksploatacyjna i sam fakt jazdy na gazie nie ma na to wpływu. Przychodzi czas, trzeba wymienić i koniec. Bo zacznie spalać wiecej, gorzej jeździć, i to tak samo na LPG jak i na benzynie.

Z silnikami dCi i TDCI (ford) jest taki problem, że musiałbyś znaleźć auto, które realnie nie ma więcej niż 150 tys km przebiegu. Powyżej 200 tys wtryskiwacze wymagają regeneracji, a nie jest to tanie. w dodatku Clio 1.5 dCi nie kupi za 6 tys, a na 100% nie w stanie "do jazdy".

Trzeba się wystrzegać fordów z roczników od 1999 wzwyż - te silniki sie niestety "nie gazują". Wypalaja się gniazda zaworowe w głowicach i żadne magiczne cuda typu smarowanie dodatkowym olejem nie pomagają.

miałem focusa  1.8 b przy 110tys załozyłem gaz dobry gaz  pare ładnych lat temu ponad 4 tys    zrobiłem nim kolejne 140 tys na gazolinie ze specjalnym systemem o którym piszesz czyli lubryfikacja zaworów  auto sprzedałem praktycznie po sasiedzku i kolejne 2 lata nadal jezdzi  wiec ford z benzynowym silnikiem "zeteca" tez moze troche pojezdzic

#46 Share lordhagen

lordhagen

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 05 styczeń 2015 - 18:47

jaki oszczedny samochod

Opel Vectra B z silnikiem 1,7 isuzu, wytrzymały, a paliwo tylko wącha.

Miałem Clio 1.1 w gazie przez pewien czas, ale oszczędności tam nie było żadnej, bo sypał sie jak choinka po trzech królach.

#47 Share mister

mister

Prezes

• Members
  • PipPipPip
  • 722 postów
  • Zainteresowania:Logistyka

Napisany 05 styczeń 2015 - 19:36

jaki oszczedny samochod

Ja mam focusa mk 2  1,8tdci  co prawda na razie bezawaryjny ale do oszczędnych na pewno nie należy :D

#48 Share grzepo

grzepo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 05 styczeń 2015 - 20:53

jaki oszczedny samochod

Volvo 1.9 tdi 2000 rok 95km spalanie od 6 w lecie do 6,5 teraz na trasie 50 km dziennie. Audi b4 1994r 1.9 td chyba 75 km w spalaniu zejdze poniżej 6 a w lepszych trasach i lepszym paliwie myslę że spokojnie 5,5. Vectra A 1.7 tdi też w granicach 5,5 do 6 paliła- także nie dużo myślę tak jak ktoś wyżej napisał (ale w oplu to blacharka jest tragiczna).

#49 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 05 styczeń 2015 - 22:19

jaki oszczedny samochod

jat tani i oszczedny to tylko z tego filmu 

ja mam opla corse b 1,2 i nigdy nie spalil wiecej niz mu nalalem.

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#50 Share orp

orp

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 05 styczeń 2015 - 22:37

jaki oszczedny samochod

gaz i jeszcze oszczędności to jakaś profanacja ale fakt mam kumpla co chciał zagazować bmke z silnikiem 3.5

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2727 postów

Napisany 05 styczeń 2015 - 23:55

jaki oszczedny samochod

A czemu nie? 50zł/100km to nie 100zł/100km, do wymiany oleju instalacja się zwróci a do następnej cena samochodu ;) Bardziej bym się martwił czy go stać na nowe amory albo opony 17

Edytowany przez pawel885, 05 styczeń 2015 - 23:55.

#52 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 styczeń 2015 - 09:46

jaki oszczedny samochod ja jezdze seatem ibiza 2002r 1.4 TDI mocy mu nie brakuje a przy oszczednej jezdzie spali bardzo malo ;)

#53 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów
  • Zainteresowania:Bezinteresowne

Napisany 06 styczeń 2015 - 13:26

jaki oszczedny samochod

ja Ci moge polecic Seata Ibize II lub III ,Fiat Punto ,  peugota 206 . Bardziej bym Ci polecił  Ibize bardzo oszczedne auta , nie musiał byś LPG miec bo spala 6.5l, i są latwe w budowie byś sobie mogł wszystko sam naprawiac .A taki lanos to potrafi łyknać . 

206 do 5 tyś za ciekawe nie będzie ale poszukać można byleby nie 1.1, Punto lubi korozja nadgryzać ale jak zadbane ok.

Osobiście poszukałbym Renault Megane I FL - okoliczny weterynarz ma taką (1.4 16V) od nowości 300 000km zrobił, naprawił blacharkę i dalej żona jego nim jeździ.

Z tego co wiem 1.6 16v są oszczędniejsze w spalaniu.

http://olx.pl/oferta...html#323b249220

http://olx.pl/oferta...html#57cb443cd1

Poza nim można znaleźć Citroena Xsarę i Peugeota 306 w dobrym stanie:

http://olx.pl/oferta...html#9d825c20ec

http://olx.pl/oferta...html#9accebd2fe

http://olx.pl/oferta...html#eaf88c123a

W sumie Lanos w niskim budżecie też złym rozwiązaniem nie jest - zaletą jest duża podaż aut z salonu PL od pierwszego właściciela.

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

#54 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1411 postów

Napisany 06 styczeń 2015 - 16:07

jaki oszczedny samochod

panowie a co powiecie o daewoo lanos 1,5 86 km 1998 r stan bdb garazowany orginalna instalacja gazowa fabryczna 4 tys ale przebieg 115 tys i faktyczny przebieg c opowiecie na to spalanie ciekawe hyab w 10 l sie zmiesci gazu co wiecej o taki powiecie brac za taka cene ?

#55 Share szmergiel

szmergiel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 06 styczeń 2015 - 19:54

jaki oszczedny samochod

rower sobie kup to bedzie oszczednie.lanos 17 lat i w gazie to raczej na hute sie nadaje a nie do jazdy.stare auto zeby jezdzilo to nie z zadnymi gazami tylko zwykla benzyna albo zwykly diesel, za psie pieniadze auto z gazem od" oszczdnego" poprzedniego wlasciciela to tylko na zlom.

#56 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2727 postów

Napisany 06 styczeń 2015 - 20:02

jaki oszczedny samochod

Głupoty piszesz, to właśnie dzięki instalacji gazowej  70% starych benzyniaków nadal jeździ bo nie opłaca się naprawiać układów wtryskowych itp.

Głupoty piszesz, to właśnie dzięki instalacji gazowej  70% starych benzyniaków nadal jeździ bo nie opłaca się naprawiać układów wtryskowych itp.

#57 Share Marcincc360

Marcincc360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 06 styczeń 2015 - 20:04

jaki oszczedny samochod

Nasza Skoda octavia II combi z 2011r silnik 2.0 common rail spala w trasie od 5-6 litrów ropy przy niezłej jeździe :) Wiec autko oszczędne :) 

Gdy Ci smutno, gdy Ci źle weź URSUSA przejedź się!!!
Poszukuje ciężkiego ursusa może być nie na chodzie byle by miał przedni napęd.:)
Kupię przedni napęd do szóstki !!!! :D

#58 Share wlamaj1

wlamaj1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 06 styczeń 2015 - 21:21

jaki oszczedny samochod

To fakt, tylko te układy wtryskowe "padły" w większości przypadków od tego, że nie były używane (zapieczone wtryskiwacze) lub padnięta pompa paliwowa bo pracowała "na sucho" - czyli przyczyną ich usterek jest właśnie instalacja gazowa lub bardziej to że nie była prawidłowo eksploatowana, np. rozruch tylko na gazie. Też raczej bym nie kupił kilkunastoletniego auta z (kilkunastoletnią) instalacją LPG bo wymaga ona jednak prawidłowej obsługi, przeglądów i regulacji a to są niestety koszty i nie każdy chce je ponosić...

Jeśli chodzi o wybór taniego samochodu to wybrałbym jakieś zadbane auto klasy B (miejskie) z benzynowym silnikiem do max 1,4l pojemności silnika (większych prawie nie ma). Jeśli diesel to poleciłbym vw 1,9 z bezpośrednim wtryskiem (sdi, tdi)  Przez niektórych wyśmiewane ale chyba tylko z zazdrości. Sam taki mam w passacie b4 kombi i innego bym nie chciał (90 KM). Pomimo swojego przebiegu ponad 410 tys. km (to jest ten na liczniku a czy jest prawdziwy?) auto spala zwykle 5l/100km (latem nawet mniej) przy jeździe "wkoło komina", rozpędzi się jeszcze do 180 km/h, nie dolewam oleju, nie ma problemu z rozruchem w duże mrozy chociaż alumulator już jest taki, że jak dwa tygodnie nie jeżdżę to nawet wiosną nie miał siły kręcić rozrusznikiem. Jeśli chodzi o przyspieszenia to może konkurować z innymi autami z silnikami nawet 1,8l benzynowymi (oczywiście ze swoimi "rówieśnikami"), może nie na starcie ale przy wyższych prędkościach na pewno. Niestety ale pewnie będziemy się musieli (z żalem) rozstać bo ja jestem z tych "oszczędnych" i drobnych usterek nie naprawiam na bieżąco i z czasem się one kumulują do tego jeszcze dochodzi korozja nadwozia i remont staje się niopłacalny ale kto wie...

#59 Share PROXIMAMICHAL

PROXIMAMICHAL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 368 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 06 styczeń 2015 - 22:30

jaki oszczedny samochod

Nasza Skoda octavia II combi z 2011r silnik 2.0 common rail spala w trasie od 5-6 litrów ropy przy niezłej jeździe :) Wiec autko oszczędne :)

po regeneracji wtryskiwaczy cała ta oszczędność przestanie istnieć hehe  takie juz sa te nowe kopciuchy - jak nowy to dobry a potem to szkoda gadac

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share Marcincc360

Marcincc360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 07 styczeń 2015 - 15:41

jaki oszczedny samochod

Narazie jest dobrze bo mamy na dwa lata jeszcze gwarancję :) Jak wiadomo teraz wszystko co nowsze to zrobione z gonwa :) 

Common rail jest o tyle lepszy i mniej napewno awaryjny od pompowtryskiwaczy  :) 

Gdy Ci smutno, gdy Ci źle weź URSUSA przejedź się!!!
Poszukuje ciężkiego ursusa może być nie na chodzie byle by miał przedni napęd.:)
Kupię przedni napęd do szóstki !!!! :D

Dodaj odpowiedź