Skocz do zawartości

Zdjęcie

Budowa obory, hodowla opasów, proszę o porady.

42 odpowiedzi na ten temat

#41 Share ziom5

ziom5

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO MOTORYZACJA MUZYKA MOTOCYKLE

Napisany 04 marzec 2015 - 14:01

panowie a co powiecie na modernizacje stodoły na opasy 

http://zapodaj.net/d...39a573.png.html

tylko już z tyłu były by 3 pary drzwi tak samo z przodu 

jak rozwiązać wodę i ile cm wylewać betony (nie znam się na tym ale by był chudziak z 10 cm i z 15 cm B20 nie za mało ?)

koszty jakie wyliczyłem to ok 15 tyś zł jak można o jakieś oceny porady to poproszę 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Budowa obory, hodowla opasów, proszę o porady. Dzisiaj, 22:57
  •  

#42 Share maciek21

maciek21

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 13 marzec 2015 - 17:38

witam mam problem otóż chciałbym przerobić stodoła na oborę dla byków otóz stodoła ma wymiary 11 m szr i 15 długości wrota sa szerokie na 4 m 2 pary jedne koło drugich i nie wiem jak by było najlepiej zrobić żeby było jak najmniej roboty otóż jak je utrzymywać na wolnym wybiegu czy na uwięzi no i żeby z obornikiem nie było problemu do wybierania myślałem  nad rusztami ale trochę się obawiam no i koszty duże i czy opłaca sie tam zalewać strop     czy lepiej zostawić tak goła konstrukcje tzn chodzi oto żeby nie wganiać się w niepotrzebne koszty serdecznie prosił bym o jakieś rady i z góry dziki za zainteresowanie 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#43 Share marcin2057

marcin2057

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 916 postów

Napisany 12 listopad 2015 - 12:41

ja też planuję przerobić część stodoły  na bydło opasowe, pod ścianą szczytową byłby stół paszowy 2 m x  8,5m i stanowisko na bydło 6m x 8,5m. Część stodoły ma wymiary  8,5m x 9m  wysokość  w szczycie to ok 6,5m, wrota przejazdowe 4m i w tym miejscu było by zagłębienie ok 30cm na obornik i wywalał bym go turem. i tak zastanawiam się czy zrobić jakiś lekki strop czy ocieplić dach lub zrobić nową konstrukcję dachu i położyć płytę obornicką. Czy tak było by dobrze  i ile szt. mogę wstawić na taką powierzchnię ?