Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pług z pogłębiaczem

19 odpowiedzi na ten temat

#1 Share bulamondeo

bulamondeo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 03 styczeń 2015 - 21:05

Pług z pogłębiaczem
220px-Poglebiacz.jpg    posiada może ktoś taki pług? jesli tak to jakie są efekty jego zastosowania? i czy duzo wiekszy opór stawia?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pług z pogłębiaczem Dzisiaj, 08:19
  •  

#2 Share Piotr778

Piotr778

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 03 styczeń 2015 - 21:28

Pług z pogłębiaczem Właśnie myśle dorobić taki pogłębiacz w głębokiej orce wystarczyło by puścić to z 10 cm poniżej żeby ruszyć podeszwę i by było git tyle że za ostatnią skibą nie za bardzo bo później koło przygniata.

Edytowany przez Piotr778, 03 styczeń 2015 - 21:29.

#3 Share bulamondeo

bulamondeo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 04 styczeń 2015 - 10:39

Pług z pogłębiaczem

http://olx.pl/oferta...57-ID6EKAw.html   ja mam zamiar zrobic identycznie ale w 2 skibowym. ciekawe czy 60 da rade jesli orka bedzie na 25 +15 pogłębiacz

masz racje z ta ostatnia skiba ale na pewno nie przygniecie tak jak bylo przed ruszeniem tej warstwy

#4 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7786 postów

Napisany 04 styczeń 2015 - 10:56

Pług z pogłębiaczem

No raczej zapomnij o redlicach sercowych, Jak już to redlice nie szersze niż 5cm.

#5 Share Piotr778

Piotr778

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 04 styczeń 2015 - 11:51

Pług z pogłębiaczem Albo jakiś pazur czy nóż który by przecinał podskibie bez wzruszania myślę że i tak by pomogło na zastoiska wodne na poprawę podsiąkania pewnie już mniej.Też myślę o 2 skibowym w 360 .Może jakby lemiesz zamontować pionowo w dół szpicem za słupicą ewentualne dospawać do niego wąskie skrzydełka po bokach a jak nie uciągnie to odciąć skrzydła niech tylko przecina.

Edytowany przez Piotr778, 04 styczeń 2015 - 11:59.

#6 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7786 postów

Napisany 04 styczeń 2015 - 19:15

Pług z pogłębiaczem

No jak będzie przecinał to nie wiele da, bo tu chodzi o rdenowanie podeszwy  dłużnej. Żeby była zrobiona bruzda po nim.

Widziałem kiedyś Francuski pług,  z takim bolcem kwadratowym 35x35mm wyciąganym, jak starł sie to wyciagało się  go kawałek więcej i zabezpieczało śrubą a na bolcu były otwory częściowo ponawiercane. Ale on był  mocowany chyba pod przednią częścią lemiesza.

#7 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1664 postów

Napisany 04 styczeń 2015 - 22:52

Pług z pogłębiaczem

to co opisujesz to jest zwykłe dłuto w pługu gregoire Bessona :D

a co do pogłębiaczy to wpisz w googla pogłębiacz Vogel not na przykład i wyskoczą ci oryginalne

#8 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2715 postów

Napisany 04 styczeń 2015 - 23:00

Pług z pogłębiaczem

Mam 2 nowe pogłębiacze do grudziądza, kupiłem kiedyś z myślą o budowie głębosza ale zrezygnowałem 

#9 Share bulamondeo

bulamondeo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 05 styczeń 2015 - 15:41

Pług z pogłębiaczem

ten vogel to widzialem,wydal mi sie za prosty :D  cos jak pazur ze starego wyorywacza do buraków.

pawel885     a jak te Twoje pogłębiacze wygladaja???

#10 Share pawelgruta

pawelgruta

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 07 styczeń 2015 - 09:15

Pług z pogłębiaczem

Właśnie panowie ja mam ciężkie ziemie glina itp. i się zastanawiam co lespsze glębosz czy pogłębiacz do pługa?

Może mi podpowiecie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7569 postów

Napisany 07 styczeń 2015 - 10:36

Pług z pogłębiaczem

Osobiście uważam że głębosz jest lepszy. Pracuje na większej głębokości.,

W pługu drastycznie zwiększysz opory orania i spulchnisz ziemię na moje oko max 10 cm poniżej dna bruzdy czyli nawet przy orce na jakieś 40 cm.  Orka to chyba jeden z najcięższych zabiegów szczególnie zimowa często robiona jak są już przymrozki czy inne czynniki które robią z tego na prawdę ciężka robotę. Czyli masz średnio co 40 cm spulchnioną ziemię na głębokość około 40 cm przy najcięższym zabiegu uprawy który do tego często robi się w warunkach niesprzyjających.

A głęboszem wryjesz się 50 czy 60  nawet  raz na 2-3 lata w odstępach jakie uznasz za słuszne, w kierunku spadku terenu co też jest ważne a przy pługu nie zawsze możliwe do zmiany,  w okresie kiedy ciągnik nie ma najmniejszego problemu z przyczepnością a ty masz na to czas np. po żniwach czy podorywkach.

Takie moje zdanie. nie wspominając o głęboszu z kretem robiącym piękne kanaliki w ziemi. Majorka.

KPK Kumurun Team

#12 Share Piotr778

Piotr778

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 07 styczeń 2015 - 12:17

Pług z pogłębiaczem Głębosz na pewno lepszy jak pisze seweryn20 chociaż w moim przypadku w okresie letnim mam najmniej czasu na tego typu prace(intensywna sprzedaż warzyw giełda itp).Potrzebowałbym 1ha na rok pogłębić i może nawet tylko 1 skiba + porządny pazur za nią żeby c 360 uciągnął jesienią mogę się bawić nawet cały dzień.

#13 Share bulamondeo

bulamondeo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 07 styczeń 2015 - 12:35

Pług z pogłębiaczem

mialem to samo pisac co

Piotr778    

na taka ilosc ha nie oplaci sie kupowac/robic głebosza a taki pogłebiacz to tanim kosztem idzie zrobic. tak jak mowisz jedna skiba i porzadna łapa. ja i tak bede probowal dwa poglebiacze zrobic najwyżej bedzie na zapas. tylko jaki kształt pazura?zeby nie stawial duzego oporu ale robote robil?

#14 Share Piotr778

Piotr778

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 07 styczeń 2015 - 13:02

Pług z pogłębiaczem Ja spróbuję z lemiesza z dziobem.Lemiesz pionowo za słupicą może lekko w przód i po bokach dospawane skrzydła niewielkie pod odpowiednim kątem żeby wzruszały ziemię wszystko zaostrzone.Jeśli stary lemiesz to koszt praktycznie żaden.Do słupicy przyspawam dwa grube płaskowniki np 1x5 z otworami na śruby z drugiej strony żeby przykręcać "kreta".

#15 Share pawelgruta

pawelgruta

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 07 styczeń 2015 - 15:13

Pług z pogłębiaczem

Panowie i jakie efekty daje taki zabieg?czy na lżejszej glebie opłaca sie to robic?

#16 Share bulamondeo

bulamondeo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 07 styczeń 2015 - 17:33

Pług z pogłębiaczem

he he nikt  Ci nic nie powie bo to dopiero plany są :D okaze sie za rok.

z tym lemieszem to nie glupie. skrzydelka z nozy od kosiarki powinny starczec mam takie zalozone w wieloraku do cebuli .

#17 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2715 postów

Napisany 07 styczeń 2015 - 17:50

Pług z pogłębiaczem

SAM_1972.JPG Tak to wygląda w oryginale 

#18 Share pawelgruta

pawelgruta

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 07 styczeń 2015 - 19:30

Pług z pogłębiaczem

fajnie że wstawiłeś foto. A ma  jakieś zabespieczenia przeciw kamieniowe? bo stare pługi uni grudziadz nie maja zabespieczen a ja mam trochę kamieni i taki płużek szlak tarfił.

#19 Share bulamondeo

bulamondeo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 07 styczeń 2015 - 22:01

Pług z pogłębiaczem

ile cm jest miedzy stopką a pierwszym mocowanie?wydaje sie ze duzo niema,wiec gleboko to nie pojdzie... ile takie cos kosztowalo?pamietasz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4291 postów

Napisany 19 październik 2015 - 11:17

Pług z pogłębiaczem

wskażcie mi proszę czy istnieją jakieś oryginalne pogłębiacze do kvernelanda? chciałbym w przyszłym sezonie ograniczyć głębokość orki na rzecz pogłębiaczy przy pługu EG100