Skocz do zawartości

Zdjęcie

Fiat 880 wyje na jednym biegu PROBLEM.

2 odpowiedzi na ten temat

#1 Share kazach17

kazach17

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 03 styczeń 2015 - 19:51

Witam mam taki problem na 4 terenowej(wolnej)wyje bardzo głośno w okolicy skrzyni biegów,co może byc przyczyną,dodam że wyje tylko na tym jednym biegu na innych jest w porządku cichutko pracuje.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Fiat 880 wyje na jednym biegu PROBLEM. Dzisiaj, 11:56
  •  

#2 Share Mrmagyster

Mrmagyster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów
  • Zainteresowania:Pojazdy, mechanika, survival, podróże, dziewczyny ;)

Napisany 03 styczeń 2015 - 21:49

Zacznij Pan od początku:

1- poziom oleju w skrzyni przekładniowej

2 - skoro tj czwarty bieg to jest większe obciązenie dla skrzyni i musi byc bardziej smarowana stąd to wycie może byc - uzupełnic olej jeśli są braki

3 - Będzie olej to będzie skrzynia cichsza - w koncu takie jest m.in zadanie olejów - tłumienie hałasu, drgan itp

4 - Jesli uzywasz często tego czwartego biegu, a nie kontrolowałeś ilosci oleju w skrzyni to po prostu koło zębate jest zużyte czyli wymieniasz dwa koła zębate, gdyz muszą byc zgrane

5 - łożysko 4 biegu ewentualnie i możliwe

6- ekspertów mechaników od skrzyn tez jest wielu, jak masz zaufanego to mozesz mu zlecic

Zacznij Pan od początku:

1- poziom oleju w skrzyni przekładniowej

2 - skoro tj czwarty bieg to jest większe obciązenie dla skrzyni i musi byc bardziej smarowana stąd to wycie może byc - uzupełnic olej jeśli są braki

3 - Będzie olej to będzie skrzynia cichsza - w koncu takie jest m.in zadanie olejów - tłumienie hałasu, drgan itp

4 - Jesli uzywasz często tego czwartego biegu, a nie kontrolowałeś ilosci oleju w skrzyni to po prostu koło zębate jest zużyte czyli wymieniasz dwa koła zębate, gdyz muszą byc zgrane

5 - łożysko 4 biegu ewentualnie i możliwe

6- ekspertów mechaników od skrzyn tez jest wielu, jak masz zaufanego to mozesz mu zlecic

welcome :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share SZYMANOX

SZYMANOX

Zaawansowany

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 675 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja rolnictwa i Agrofoto.

Napisany 03 styczeń 2015 - 23:34

Jeśli masz  na myśli 4 na średnim poziomie. Ten typ chyba tak ma :)  Mój fiat tak wyje odkąd pamiętam[ok 9 lat ?] i nic mu nie jest .Pisałem kiedyś z 2  posiadaczami takich traktorów i  u nich też wyło :P.Ja myślę że to kwestia zużycia ,ten bieg pasuje do wszystkiego  i możliwe że jest po prostu  najbardziej zużyty :)  Jak masz  taką możliwość to możesz zajrzeć do skrzyni i sprawdzić co jest grane :)