Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dwa stada w jednej oborze?

24 odpowiedzi na ten temat

#1 Share pala92

pala92

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 02 styczeń 2015 - 23:20

Witam. Czy dwóch rolników może hodować w jednym budynku? Czy nie będzie problemu w przypadku kontroli z arimr albo lekarza weterynarii? dodam że chciałbym prowadzić hodowle w budynku ojca który też ma hodowle ale mamy osobne gospodarstwa. Dzięki za odpowiedzi  :rolleyes:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dwa stada w jednej oborze? Dzisiaj, 07:49
  •  

#2 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2148 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 03 styczeń 2015 - 07:03

Dwa stada w jednej oborze? nie ma takieh opcji. weterynaria nie pozwala trzymac dwoch stad w jednej oborze.

#3 Share TomaszKysiski

TomaszKysiski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 229 postów

Napisany 03 styczeń 2015 - 07:24

ale dlaczego niby???  ja mam inne  zdanie choc przepisów nie znam. nidgy nie dopytywałem jak to jest ale u znajomego jest taka sytułacja ze ojciec ma krowy a syn bydło opasowe i to wszysko z jednego gospodarstwa. fakt  mogą miec to w oddzielnych budynkach tego nie wiem

#4 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2148 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 03 styczeń 2015 - 08:41

Dwa stada w jednej oborze? problem znam dobrze bo sam tak chcialem. niestety weterynaria traktuje zwierzęta w jednym budynku jako stado. i koniec kropka.

moj brat dzierzawi od rodziców budynek i wtedy ma osobne stado byków. swoj numer stada itd.

#5 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3439 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 03 styczeń 2015 - 09:02

Znam sytuację  że  2  braci prowadzi  hodowlę  w  jednym  budynku i  nie  ma  problemu  .

Jakieś  2  lata  temu  była  tez  sytuacja  że sąsiad  część  stada  przepisywał  na  syna  , a  część  zostawił  sobie  , a  trzymali  dalej  w  tym  samym  budynku   :P

Tak  że  podaj kolego przepis  który  tego  zabrania  ,  albo nie  wprowadzaj  ludzi  w  błąd 

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#6 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 03 styczeń 2015 - 09:08

Dwa stada w jednej oborze? czyli jak mam 2 obory w jednej krowy i cielaki a w drugiej byki powyżej roku to mogą być dwa stada? Tylko jak sprzedam byki i wstawie małe z drugiej obory to wtedy zaraz przemieszczenie na ojca.

#7 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1475 postów

Napisany 03 styczeń 2015 - 09:17

problem znam dobrze bo sam tak chcialem. niestety weterynaria traktuje zwierzęta w jednym budynku jako stado. i koniec kropka.

moj brat dzierzawi od rodziców budynek i wtedy ma osobne stado byków. swoj numer stada itd.

To pewnie i z ojcem nie możesz pod jednym dachem mieszkać bo się weteryniaż  nie zgodzi ludzie nie dajmy się zwariować w końcu podobno żyjemy w wolnym kraju a oni robią z nami co chcą i się kulają ze śmiechu

#8 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 03 styczeń 2015 - 09:21

odkąd jest dopłata do bydła mam 2 stada w jednej oborze. Kontroli z ARIMR i weterynarii było kilka i nikt nie miał żadnych obiekcji.

#9 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5478 postów

Napisany 03 styczeń 2015 - 09:22

Potwierdzam. Miałem podobne przypadki u swoich klientów jak kolega b0gdan.

#10 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1473 postów

Napisany 03 styczeń 2015 - 10:15

Tak oczywiście tylko zapomieliście o jednej rzeczy otóż od tego roku wchodzi dopłata do bydła zapewne o tym wiecie ale ogranicza wielkość stada do 30szt. danej grupy Krowy i bydło 24msc. 

Pani dyrektor regionalnego oddziału ARiMR powiedziała tak ze w okresie jesiennym zaobserwowano b.duzo SZTUCZNYCH  nr. stada ze wzgledu na dopłate i nie mozna mieć dwóch nr. stada w jednym budynku bo w razie kontroli moze być cienko bo wiadomo jak ktoś ma załóżmy 20szt bydła w jednym bydynku i sa dwa nr. stada po 10szt to jakos mozna sie wytłumaczyć ale jesli macie budynek na 100szt. i jeszcze wolnostanowiskowe to jak niby to sobie wyobrazacie : "ta moja o ta nie,, ta moja, ta moja, o ta nie itd. ?!

bo wiadomo rolnik dostanie tylko do 30szt. a wiec ze 100 zostaje jeszcze 70 :P kapujecie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5478 postów

Napisany 03 styczeń 2015 - 10:21

Kapujecie ale przecież bardzo łatwo jest ustalić numer każdego ze zwierząt bo bydło jest identyfikowane indywidualnym numerem.

#12 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4473 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 03 styczeń 2015 - 10:43

Dokładnie, nie dajmy się zwariować i zastraszyć niedouczonym urzędnikom ARiMR, czy innym. Jak twierdzą, że coś jest niezgodnie z przepisami, to niech podadzą konkretnie który to przepis, a oni tylko mówią nie bo nie.

#13 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 03 styczeń 2015 - 10:48

Dwa stada w jednej oborze? czyli nie ma żadnego przepisu który zabraniał by mojemu ojcu trzymać 30szt byków a mi 30szt krów i 30szt jałowek w jednym gospodarstwie.

#14 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1473 postów

Napisany 03 styczeń 2015 - 10:49

Kapujecie ale przecież bardzo łatwo jest ustalić numer każdego ze zwierząt bo bydło jest identyfikowane indywidualnym numerem.

I sztuczne dzielenie stad nie występuje? tylko i wyłacznie po to aby załapać sie na ograniczenia wielkości stad?

#15 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3439 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 03 styczeń 2015 - 10:54

Jeśli  coś  nie  jest  zabronione  , jest  dozwolone 

Kolego pokaż przepis  który  tego zabrania  , albo nie  pisz  bzdur  :P

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#16 Share Tygrysek

Tygrysek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów

Napisany 03 styczeń 2015 - 10:58

tym co sztucznie dzielą stada dla dopłat  odrazu bym zabrał dopłaty i doprowadził do odpowiedzialności karnej to jest jawne oszustwo i krętactwo. !!!!

#17 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1473 postów

Napisany 03 styczeń 2015 - 11:00

Rozmawiałem z dyrektorem ARiMR,jeszcze raz podjade i sie spytam o przepis

#18 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4473 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 03 styczeń 2015 - 11:37

tym co sztucznie dzielą stada dla dopłat  odrazu bym zabrał dopłaty i doprowadził do odpowiedzialności karnej to jest jawne oszustwo i krętactwo. !!!!

Też jestem za tym. Ale nie można zabronić tego, że np. syn chce spróbować własnych sił w hodowli i bierze od ojca ileś tam sztuk i hoduje na własny rachunek. Wiadomo, że nie będzie budował od razu własnej obory, bo mija to się z celem.

#19 Share kiler1982

kiler1982

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów

Napisany 03 styczeń 2015 - 12:15

czyli nie ma żadnego przepisu który zabraniał by mojemu ojcu trzymać 30szt byków a mi 30szt krów i 30szt jałowek w jednym gospodarstwie.

z tego co piszesz to jasno wynika ze ojciec będzie hodował opasy a ty krowy wiec nie ma tu sztucznego podzialu a ze wyszlo po 30 szt. to zbieg okoliczności:):):):):) tylko osobne księgi stada potrzebne.....znam ludzi którzy maja trzy obory jest ojciec i syn i każdy ma po trzy księgi stada.....trzeba tylko pilnować żeby nic nie przeoczyć w zapisach podczas przestawiania bydla z obory do obory jeśli ktoś ma taka możliwość .....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1628 postów

Napisany 03 styczeń 2015 - 12:34

Myślę że tak łatwo nie będzie z tymi podziałami stad żeby dostać dopłaty, bo jak się orientuje to mając hodowlę trzeba mieć odpowiedni areał bo się okaże że jest nadmiar obornika, brak zaplecza paszowego itp, potrzebne będą na wszystko kwity i w sumie dość łatwo będzie się zapętlić i po paru latach okaże się że dopłaty trzeba będzie oddać. Podobnie było w moich stronach z RS-mi ludzie brali a potem czegoś nie dopełnili, coś zrobili nie tak i pod koniec programu było dużo zwrotów.