Skocz do zawartości

Zdjęcie

który pług wybrać? agromasz czy akpil?

57 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Tomasso

Tomasso

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 147 postów

Napisany 04 styczeń 2015 - 14:08

moim zdaniem szkoda kasy na przedpłużki, po zbożach nie powinieneś mieć problemów z kryciem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
który pług wybrać? agromasz czy akpil? Dzisiaj, 18:44
  •  

#42 Share KamilBernard

KamilBernard

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 04 styczeń 2015 - 14:25

jest jeszcze 10 ha kukurydzy, dotychczas oralem zwykla zagonowka tylko na szerokim rozstawie korpusow  i bez przedpłużek krylo prawie idealnie wiec i do tego tez raczej nie warto? a tak z ciekawości na np na azurowych odkładniach kukurydza moze sie zatykac?

#43 Share lisek

lisek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 232 postów

Napisany 04 styczeń 2015 - 14:56

który pług wybrać? agromasz czy akpil? Agromasz na resorże bez przedplużków dobrze kryje po kukurydzy. Jest to jednak dość ciężki plug i mój NH TD5050 (95 km) ma co robić z wersją 3+. Przedpłużki potrafią przeszkadzać, gdy trafi na radline za pycha się na przedpłużku.

#44 Share petro11

petro11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 597 postów

Napisany 04 styczeń 2015 - 15:04

Zamiast przedpłużków dobrym rozwiązaniem i prostym są listwy ścinające które w każdej chwili można zdemontować bo zazwyczaj trzymają się na dwóch śrubach

#45 Share solek01

solek01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 655 postów

Napisany 04 styczeń 2015 - 20:11

podepnę się pod temat, wie ktoś ile kosztuje taki pług jednobelkowy z bometu 3 skibowy http://www.bomet.pl/..._tekst-102.html

jakieś opinie o nim?

#46 Share aresss

aresss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 04 styczeń 2015 - 20:29

Mam bometa zagonowego na sruby ,Nie polecam :P 

Zabezpieczenie tak były ustawione,ze gdy się zerwało to najpierw cały korpus się powyginał ,Ogólnie pług niedopracowany ,co im się udało to w moim. do zakładania są takie uszy które trudno wygiąć ,ale znowu zrobili za wysoką wieżyczkę i 914 ledwie go podnoszę, Elementy robocze, całe odkładnice do wymiany na wiosnę ,pług był kupiony w 2010 roku ,orałem jakieś 10-15 ha na rok ;)

Pozdrawiam! :)

#47 Share PatrykAndrzejewski

PatrykAndrzejewski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Zainteresowania:I spojrzał Pan na pracę Naszą... i był zadowolony, zapytał o nasze zarobki... usiadł i zapłakał

Napisany 04 styczeń 2015 - 22:12

który pług wybrać? agromasz czy akpil? Obok mnie ma sąsiad z Agromasza pług obrotowy i nie nażeka a ma ju ż 2 lata

#48 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1450 postów

Napisany 04 styczeń 2015 - 22:35

oralem niedawno jednobelkowym agro-maszu , w nocy troche blota przymarzlo wzialem mlotek 2 kg i zaczalem obstukiwac plozy, patrze  a tu na stali sa wyrazne slady mlotka ,spory kawal rozklepany, na starym ug nawet sladu by nie bylo-taka jest jakosc ukrainskiej stali od hindusa, sasiad z za miedzy ma obrotowke akpilu i gdybym ja oral swoim plugiem tyle co on to by juz na zlomie byl . wiec uwazam ze lepiej doplacic wiecej za akpila i miec spokoj na pare lat.

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#49 Share Ziel

Ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 994 postów

Napisany 05 styczeń 2015 - 01:14

który pług wybrać? agromasz czy akpil? Czego sie spodziewales waląc mlotkiem w zamarznieta odkladnie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#50 Share lisek

lisek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 232 postów

Napisany 05 styczeń 2015 - 08:37

który pług wybrać? agromasz czy akpil? W Agromaszu powinna być stal borowa. Swoim jeszcze zbyt dużo nie orałem, więc o zużyciu elementów nie mogę nic powiedzieć.

#51 Share arab1

arab1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 05 styczeń 2015 - 09:02

który pług wybrać? agromasz czy akpil? Najgorzej z elementami roboczymi w pługach agromaszu czy staltechu nie jest no przynajmniej w tych co są założone fabrycznie ,potem to już niestety inna bajka.Akpil myślę że to pod względem jakościowym podobna produkcja,ale chyba ciężko idą z tego co widziałem na filmikach

#52 Share BENNY82

BENNY82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 668 postów

Napisany 05 styczeń 2015 - 10:00

co do zużycia w pługu agromasz- to po zaoraniu 35ha a w tym roku było bardzo sucho bo u nas jezeli ktos zasiał poplon i chciał go zaorac na początku listopada to był bez szans. Skrobał jedynie po powierzchni. Sąsiad mial gorczyce na 4-5 klasie piachy i nie mógł sie wbic skrobał pługiem. bez poplonów szło jeszcze zaorac ale pług rzeził krótko mówiac sucho to obróciłem tylko dłuta odkładnie otarły sie z farby delikatne zużycie lemiesze widocznie sie zużyły ale jeszcze nie kwalifikuja sie do wymiany. oryginalnie w fabryce montowane są ze stali borowanej. to co kupimy w sklepach już nie bedzie tak wytrzymałe.

#53 Share perkins96

perkins96

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 05 styczeń 2015 - 10:06

Bierz lemkena szkoda kasy na polskie.

#54 Share STIG0013

STIG0013

Studenciak :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1083 postów

Napisany 05 styczeń 2015 - 11:23

Czasami czytam posty i się załamuję.....(do up)

Edytowany przez STIG0013, 05 styczeń 2015 - 11:24.

Jeżeli pomogłem lub podoba Ci się mój wpis, to wciśnij ,,FAJNE" 

#55 Share kitowiak

kitowiak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów
  • Zainteresowania:Mechanika maszyn rolniczych ;)

Napisany 05 styczeń 2015 - 14:31

Hahahahaha...:D Ja polecam ci Akpil'a, Posiadam go już 7 lat i jeszcze nigdy nie było z nim problemów...:D a co do agromaszu to nie mam pytań, chyba że teraz zaczeli robić mocniejsze blachy...^^

#56 Share lisek

lisek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 232 postów

Napisany 05 styczeń 2015 - 18:07

co do zużycia w pługu agromasz- to po zaoraniu 35ha a w tym roku było bardzo sucho bo u nas jezeli ktos zasiał poplon i chciał go zaorac na początku listopada to był bez szans. Skrobał jedynie po powierzchni. Sąsiad mial gorczyce na 4-5 klasie piachy i nie mógł sie wbic skrobał pługiem. bez poplonów szło jeszcze zaorac ale pług rzeził krótko mówiac sucho to obróciłem tylko dłuta odkładnie otarły sie z farby delikatne zużycie lemiesze widocznie sie zużyły ale jeszcze nie kwalifikuja sie do wymiany. oryginalnie w fabryce montowane są ze stali borowanej. to co kupimy w sklepach już nie bedzie tak wytrzymałe.

Jakim pługiem orał? Obrotowy na resorze jest ciężki i wchodzi we wszystko, tylko żeby ciągnik dawał radę.

#57 Share PatrykLubinski

PatrykLubinski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 22 marzec 2015 - 12:59

panowie. jaki traktor i o jakiej mocy będzie najlepszy lub poradzi sobie z pługiem AKPIL KM180 4+1  na zabezpieczeniu olejowym, hydraulicznie ustawiany roztaw skib, jest naprawdę długi(dłuższy od takiego co ma zabezpieczenia na resorach) a waga to chyba ponad 2 tony? może ktoś taki ma to jakim traktorem go ciąga?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#58 Share Forg

Forg

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 14 listopad 2016 - 23:24

Witam mam zamiar kupić pług agro-masz 4obrotowy rozstaw korpusów 85cm ale zastanawiam się nad rozstawem 100cm. renia 100km na sześciu cylindrach da rade który rozstaw wybrać silownik liniowania potrzebny jest do tego pługa? A może akpila lepiej wybrać?