kabaczek89

który pług wybrać? agromasz czy akpil?

Polecane posty

arab1    23

Najgorzej z elementami roboczymi w pługach agromaszu czy staltechu nie jest no przynajmniej w tych co są założone fabrycznie ,potem to już niestety inna bajka.Akpil myślę że to pod względem jakościowym podobna produkcja,ale chyba ciężko idą z tego co widziałem na filmikach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

co do zużycia w pługu agromasz- to po zaoraniu 35ha a w tym roku było bardzo sucho bo u nas jezeli ktos zasiał poplon i chciał go zaorac na początku listopada to był bez szans. Skrobał jedynie po powierzchni. Sąsiad mial gorczyce na 4-5 klasie piachy i nie mógł sie wbic skrobał pługiem. bez poplonów szło jeszcze zaorac ale pług rzeził krótko mówiac sucho to obróciłem tylko dłuta odkładnie otarły sie z farby delikatne zużycie lemiesze widocznie sie zużyły ale jeszcze nie kwalifikuja sie do wymiany. oryginalnie w fabryce montowane są ze stali borowanej. to co kupimy w sklepach już nie bedzie tak wytrzymałe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Czasami czytam posty i się załamuję.....(do up)

Edytowano przez STIG0013

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kitowiak    520

Hahahahaha...:D Ja polecam ci Akpil'a, Posiadam go już 7 lat i jeszcze nigdy nie było z nim problemów...:D a co do agromaszu to nie mam pytań, chyba że teraz zaczeli robić mocniejsze blachy...^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lisek    7

co do zużycia w pługu agromasz- to po zaoraniu 35ha a w tym roku było bardzo sucho bo u nas jezeli ktos zasiał poplon i chciał go zaorac na początku listopada to był bez szans. Skrobał jedynie po powierzchni. Sąsiad mial gorczyce na 4-5 klasie piachy i nie mógł sie wbic skrobał pługiem. bez poplonów szło jeszcze zaorac ale pług rzeził krótko mówiac sucho to obróciłem tylko dłuta odkładnie otarły sie z farby delikatne zużycie lemiesze widocznie sie zużyły ale jeszcze nie kwalifikuja sie do wymiany. oryginalnie w fabryce montowane są ze stali borowanej. to co kupimy w sklepach już nie bedzie tak wytrzymałe.

Jakim pługiem orał? Obrotowy na resorze jest ciężki i wchodzi we wszystko, tylko żeby ciągnik dawał radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

panowie. jaki traktor i o jakiej mocy będzie najlepszy lub poradzi sobie z pługiem AKPIL KM180 4+1  na zabezpieczeniu olejowym, hydraulicznie ustawiany roztaw skib, jest naprawdę długi(dłuższy od takiego co ma zabezpieczenia na resorach) a waga to chyba ponad 2 tony? może ktoś taki ma to jakim traktorem go ciąga?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Forg    3

Witam mam zamiar kupić pług agro-masz 4obrotowy rozstaw korpusów 85cm ale zastanawiam się nad rozstawem 100cm. renia 100km na sześciu cylindrach da rade który rozstaw wybrać silownik liniowania potrzebny jest do tego pługa? A może akpila lepiej wybrać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StanisławG    0

Agro-masz to jakiś żart.! ja mam 4 śrubowy obracany, po jednym sezonie orki zaczęły pękać odkładnice, przedpuszczki się porozchylały, jakby były z ołowiu, sprzed po 2 latach eksloatacji nadaje się do kapitalnego remontu, moim zdaniem ŻADEN materiał nie jest UTWARDZANY!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasso    9

kolego to zwróć się z reklamacją , jeśli jest uzasadniona to uznają i wymienią Ci wadliwe elementy. ja mam Agro Masza od 4 lat PO5 na resorze i jestem zadowolony miałem kilka incydentów, ostatnio na wiosnę  siłownik od liniowania mi pękła w miejscu gdzie z gładzi przechodzi na gruby gwint . Pług już rok po gwarancji zadzwoniłem , wysłałem zdjęcia usterki na maila i awaria została naprawiona nieodpłatnie . Jedynie koszt wysyłki ale to grosze. Dostałem siłownik po regeneracji uszczelniacze itp. oraz nowe tłoczysko całe. Także da się z nimi dogadać, solidna rzetelna firma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

https://agrofoto.pl/informacje/aktualnosci/4245-firma-agro-masz-dolacza-do-programu-my-inner-strenx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosprolne30    0
Dnia 15.02.2017 o 14:14, Tomasso napisał:

kolego to zwróć się z reklamacją , jeśli jest uzasadniona to uznają i wymienią Ci wadliwe elementy. ja mam Agro Masza od 4 lat PO5 na resorze i jestem zadowolony miałem kilka incydentów, ostatnio na wiosnę  siłownik od liniowania mi pękła w miejscu gdzie z gładzi przechodzi na gruby gwint . Pług już rok po gwarancji zadzwoniłem , wysłałem zdjęcia usterki na maila i awaria została naprawiona nieodpłatnie . Jedynie koszt wysyłki ale to grosze. Dostałem siłownik po regeneracji uszczelniacze itp. oraz nowe tłoczysko całe. Także da się z nimi dogadać, solidna rzetelna firma.

Jakim traktorem ciagniesz i na jaką szerokość?

Edytowano przez gosprolne30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj