Skocz do zawartości

Zdjęcie

problemy z valtra 6850

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share dkaras

dkaras

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 02 styczeń 2015 - 14:39

problemy z valtra 6850

Witam wszystkich forumowiczów! Około dwóch tyg temu zakupiłem Valtre 6850 z '99r. Wszystko działało bez żadnego problemu aż do przedwczoraj... Mianowicie po ostatnich mrozach (-16') probowałem odpalić traktor, niestety padł akumulator... po podładowaniu uruchomiłem maszynę, wrzucam bieg i nic... ciągnik nie chce ruszyć ani do przodu ani do tyłu na żadnym biegu. Na wyświetlaczu nie ma błędów, po włączeniu rewersem kierunku jazdy normalnie pokazuje się strzałka o kierunku jazdy, jedyny komunikat to taki przekreślony trójkąt ale wydaje mi się, że był on wcześniej. Nie mam kompletnie żadnego pomysłu co się mogło stać. Przegrzebałem internet i nic nie znalazłem. Bardzo proszę o Waszą pomoc i z góry wielkie dzięki ;) 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
problemy z valtra 6850 Dzisiaj, 05:14
  •  

#2 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1154 postów

Napisany 02 styczeń 2015 - 14:49

problemy z valtra 6850 Ja mialem tak samo i mialem padnięta cewkę od jednego półbiegu pod kabiną. Nowa 350 zl.

#3 Share dkaras

dkaras

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 02 styczeń 2015 - 15:03

problemy z valtra 6850

Czy chodzi o to? http://static.pokazy...28/dsc-0117.jpg Sam wyminiłeś czy serwis? Ewentualnie jakie koszty serwisu? ;) Dzięki za odp ;) dsc-0117.jpg

Edytowany przez dkaras, 02 styczeń 2015 - 15:05.

#4 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1154 postów

Napisany 02 styczeń 2015 - 21:54

problemy z valtra 6850

przyjechał elektryk w wieku chyba 22 lat :P co pracuje u znajomego handlarza co brałem ciągnik i miernikiem po prostu każdą cewkę badał.

Jak jest spalona to chyba cały czas na zwarciu pracuje.

Ty zrobiłeś zdjęcie chyba elementu co jest na zwojnicy z tyłu tak??

Cewki od półbiegów masz centralnie  na skrzyni biegów czyli pod nogami kierowcy, u mnie w kabinie pod wykładziną było okienko na kilka śrub, jeżeli u ciebie nie ma (wiem że w starszych rocznikach potrafilo nie byc) to podnoszenie kabiny zeby je sprawdzic/wymienic.

#5 Share dkaras

dkaras

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 03 styczeń 2015 - 08:21

problemy z valtra 6850

Wielkie dzięki za pomoc ;) spróbuję się za to zabrać a po wszystkim opisze co i jak dla przyszłych pokoleń ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share kalin84

kalin84

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów

Napisany 03 styczeń 2015 - 09:44

problemy z valtra 6850

Funkcja autotraction nie jest właczona? Bo wtedy ruszy dopiero po dodaniu gazu,

#7 Share dkaras

dkaras

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 03 styczeń 2015 - 11:11

problemy z valtra 6850 Szczerze mówiac nawet nie wiem jak to się włącza... ale chyba raczej nie:/

#8 Share Don_Pablo

Don_Pablo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 03 styczeń 2015 - 19:01

problemy z valtra 6850

Witajcie mam do Was pytanie czy ktos moze mi doradzic  , chce kupic Valtre  N 103.4 na ht-3 zna ktos opinie o tym modelu ...

ps.mysle zamontowac mu ladowacz czolowy

Edytowany przez Don_Pablo, 03 styczeń 2015 - 19:03.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share dkaras

dkaras

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 10 styczeń 2015 - 09:25

problemy z valtra 6850

Witam, dziękuję wszystkim za odpowiedzi i zainteresowanie problemem. Udało mi się rozwiązać "zagadkę". Otóż z racji, iż traktor będzie używany w leśnictwie, tj. będzie zagregowany z przyczepą leśną z ładowarką, dokonywaliśmy drobnej przeróbki fotela aby obracał się w lewą stronę, a nie jak dotychczas w prawą. Podczas montażu przetarł się kabelek, który prowadzi do czujnika w fotelu odpowiedzialnego za obecność kierowcy w kabinie. Z racji, że sygnał nie był wysyłany do komputera traktor nie chciał zwyczajnie się "ruszyć". Ot, cały problem ;)

Pozdrawiam