Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jazda Równoległa GPS

42 odpowiedzi na ten temat

#21 Share AGRIRAPID

AGRIRAPID

Użytkownik

• V.I.P.
  • rank
  • 65 postów

Napisany 02 styczeń 2015 - 15:18

Jazda Równoległa GPS

Jak mam być szczery to wolałbym najpierw zainwestować 10-15 tys. w Amazonke czy Bredala do siewu nawozu jak bawić się w siew co 9m. Nie mówię że GPS jest zły ale prowadzenie za ręki na diodach też nie jest jakoś super dokładne i wymaga dość sporej wprawy. Nie wiem jak u ciebie ale u mnie po orce jak  się przyjrzeć to widać gdzie były ścieżki ponieważ ziemia jest zbrylona (ubita po zabiegach) Przy takim areale to nawet opryskiwacz 18 m jest za wąski 

Bez przesady - jeżdziłeś z Outbakiem ? - jest frajda.

Mnie tam siedzenie z rękoma na jajach nie rajcuje.

Sory ale może to jest i fajne - ale chyba zaczynamy przesadzać na tych dokładnościach i oszczędnościach przez precyzję. Jet Jet J

Outback to nie Tee Jet Center Line 220 :)   Naprawdę dobrze się czyta te diody

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jazda Równoległa GPS Dzisiaj, 03:10
  •  

#22 Share petro11

petro11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 597 postów

Napisany 02 styczeń 2015 - 15:27

Jazda Równoległa GPS

Kierowniku z Agrirapidu :). Poczytałem troche o tej firmie i wygląda to ciekawie. Za najprostszy sprzęt 5koła to całkiem całkiem. Jeśli faktycznie dobrze to chodzi to bym się skusił. Mam jeszcze czas bo w zasadzie do żniw bym kupił ale najlepiej byłoby zobaczyć jak to w praktyce wygląda. Jak dokładność około 20cm to przy nawozie spokojnie ujdzie. Samosiewy to nie wiem jak by to było. Może do agregatu by mi się przydało ale nie koniecznie..... Mnie interesuje prosty system i tyle. Nie jestem zwolennikiem bajerów.... Prosty GPS wystarczy.

#23 Share boku27

boku27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 557 postów

Napisany 02 styczeń 2015 - 16:06

Jazda Równoległa GPS

Bez przesady - jeżdziłeś z Outbakiem ? - jest frajda.

Mnie tam siedzenie z rękoma na jajach nie rajcuje.

Sory ale może to jest i fajne - ale chyba zaczynamy przesadzać na tych dokładnościach i oszczędnościach przez precyzję. Jet Jet J

Outback to nie Tee Jet Center Line 220 :)   Naprawdę dobrze się czyta te diody

Nie jeździłem w ogóle  na GPS więc swoją wypowiedź opierałem na wrażeniach kolegów  z jazdy na podobnych urządzeniach. Być może te urządzenie o którym wspomniałeś jest po prostu lepsze.  Ja gdybym inwestował w takie urządzenia to musowo musiało by mi pokazywać wyłącznie sekcji w opryskiwaczu bo tu na pewno najwięcej można zaoszczędzić tym bardziej że kolega używa  ,podobnie jak ja, RSM,  Co do kupienia rozsiewacza to ja nie mówię o nowym bo za 30 tys. naprawdę można kupić ładną maszynę. 

#24 Share AGRIRAPID

AGRIRAPID

Użytkownik

• V.I.P.
  • rank
  • 65 postów

Napisany 02 styczeń 2015 - 16:18

Jazda Równoległa GPS

I tu się zgadzam :)

Co do GPS - NIE  polecam Tee  Jet Center Line - miałem możliwość go testować - matko kieruj ojcze prowadz - co za szajs.

#25 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2151 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 02 styczeń 2015 - 16:53

Jazda Równoległa GPS dla mnue ten outbok to az za prosty jest. zdecydowanie wole cos z wyświetlaczem.

po prostu więcej możliwości i bardziej wszystko przyjazne. juz nawet sam farmnavigator daje wiecej frajdy.

#26 Share patfilmax

patfilmax

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 02 styczeń 2015 - 20:03

Jazda Równoległa GPS

Panowie a są może jakieś aplikacje na smartfony do jazdy równoległej? zależy mi głównie do wysiewaniu nawozów przedsiewnie,bo po siewie to już widać ścieżki, no i jeszcze do zabiegów w kukurydzy żeby nie liczyć rządków. Gospodarstwo nieduże 60ha, wiec nie chce pchać się w koszty.

#27 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2151 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 02 styczeń 2015 - 20:33

Jazda Równoległa GPS nic takiego co spełnia twoje wymagania nie ma. outbok za 5 tys najtańszy.

#28 Share rexreed

rexreed

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 11 luty 2015 - 17:37

Jazda Równoległa GPS

Witam czy w najblizszym czasie ktos bedzie chcial nabyć :

TRIMBLE EZ-Guide 250

jest promocja przy zakupoie 5 sztuk cena 5 tys brutto znajda sie chetni ???? - ja biorę jedna sztuke

pozdrawiam

#29 Share petro11

petro11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 597 postów

Napisany 11 luty 2015 - 18:48

Jazda Równoległa GPS

To ja też byłbym chętny. Ale najchętniej to bym przetestował jak to działa. 5koła to faktycznie nie drogo. Gdzieś w jakiejś gazecie rolniczej kiedyś czytałem o tym modelu ale nie pamiętam. Do czego chcesz używać i czy jest tam wyświetlacz jakiś w miare?

#30 Share rexreed

rexreed

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 12 luty 2015 - 00:26

Jazda Równoległa GPS Cześć jeżeli chcesz zobaczyć jak to wyglada to na youtube są filmy. Rozsiewacz , opryskiwacz rsm , talerzowki 4 metrowe itp

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share petro11

petro11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 597 postów

Napisany 12 luty 2015 - 17:48

Jazda Równoległa GPS

A to dzięki zajrze jak to wygląda.

Połączone

Wygląda ok ale myśle jeszcze nad tym Outbackiem co kolega wyżej wspomniał. Musze mieć na wiosne bo pod bobik chcem sypnąć saletre albo RSM rozlać a mam pole wyrównane i nie ma ścieżek to ciężko będzie posiać bez GPSu

Edytowany przez kris14, 13 luty 2015 - 11:53.
Pkt. 1.14 +1p. ostrzeżeń

#32 Share winiarm

winiarm

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 12 luty 2015 - 21:49

Jazda Równoległa GPS

Witam.Od zeszłych zniw jestem posiadaczem Track Guide z firmy Mueller Elektronik. Link do zdjęcia http://www.agrofoto....holland-td5020/. Wypowiedzieć się mogę co do zalet tylko z opinii mojego pracownika - kupiłem zdecydowanie za późno. Wady - nie mam porównania z innymi firmami. Nie wiem jak inne nawigacje rozwiązują sprawę tzw. "dryfu satelit". W tej ustalamy sobie konkretny punkt referencyjny na danym polu i do niego kalibrujemy sprzęt. Urządzenie wodotrysków nie posiada. Do pracy z rozsiewaczką, opryskiwaczem, talerzówką wystarcza. Posiada Section View - podgląd belki opryskiwacza. Co prawda nie kosztowało 6tyś - z lepszą anteną zapłaciłem niecałe 10tys brutto.

#33 Share rolnikpodlaskie

rolnikpodlaskie

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 24 luty 2015 - 15:08

Jazda Równoległa GPS

TRIMBLE EZ-Guide 250

jest promocja przy zakupoie 5 sztuk cena 5 tys brutto znajda sie chetni ???? - ja biorę jedna sztuke

pozdrawiam

Witam też bym jeden wziął.

#34 Share rexreed

rexreed

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 24 luty 2015 - 15:51

Jazda Równoległa GPS Ok ale słabo to widzę bo jesteś pierwsza osoba zainteresowana .....pozdrawiam

#35 Share mikad

mikad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 909 postów

Napisany 24 luty 2015 - 18:16

Jazda Równoległa GPS

TRIMBLE EZ-Guide 250

pozdrawiam

To cena za kompletny zestaw ready to go? Jeżeli tak to reflektowałbym, będzie już 3 sztuki.

#36 Share rexreed

rexreed

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 24 luty 2015 - 19:57

Jazda Równoległa GPS

Tego nie wiem na 100%

szczegoly tutaj http://www.polski-farmer.pl/ez-guide-250-5szt

w cenie jest antena podstawowa path 40- 50 cm  za doplata 1700zl  jest antena ag 15   dokladnosc do 20 cm

#37 Share mikad

mikad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 909 postów

Napisany 24 luty 2015 - 20:11

Jazda Równoległa GPS

To jest cena za zestaw 5 szt i pewnie będzie jedna faktura dla jednego kupującego a wtedy kiszka, bo każdy chciałby fakturę na siebie.

#38 Share rexreed

rexreed

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 24 luty 2015 - 20:59

Jazda Równoległa GPS

Bedziemy sie tym martwic jak znajdziemy 5 chetnych . Mysle ze zafakturowanie dla tej firmy na 5 osobnych podmiotów nie bedzie stanowiło problemu . A jak nie to mam jednego zaufanego dilera sprzetu rolniczego i za flaszke nam to zrobi .

#39 Share ziomster

ziomster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 25 luty 2015 - 09:40

Jazda Równoległa GPS

też byłbym wstepnie zainteresowany - dzis wieczorem poczytam o tym sprzęcie i ostatecznie potwierdzę

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share tooom

tooom

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 09 kwiecień 2015 - 10:27

Jazda Równoległa GPS

Panowie, jeśli jesteście zdecydowani na ezg250 z 5-cio paka to zgłoście się na biuro@polski-agrofoto.pl, są inni chętni klienci poza tym forum więc możemy spokojnie sfinalizować transakcję

Dodaj odpowiedź