Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pompa NSZ 40

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share dominik1495

dominik1495

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 01 styczeń 2015 - 17:42

Pompa NSZ 40

Witam! Zakładam osobną hydraulikę do tura i chciałbym poznac wasze opinie o pompie NSZ 40. Jest ona dosyć tania ale jaka jest jej awaryjność, czy w ogóle nadaję się do takiego czegoś? Napedzana będzie czołowo od wału korbowego przez sprzęgło kłowe.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pompa NSZ 40 Dzisiaj, 10:24
  •  

#2 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7626 postów

Napisany 01 styczeń 2015 - 18:06

Pompa NSZ 40

Awaryjna nie jest bo nie ma się tam co zepsuć.  Za to cena jest adekwatna do trwałości. W porównaniu do droższego odpowiednika szybciej się zużyje. Niestety coś za coś.

KPK Kumurun Team

#3 Share Grabos1981

Grabos1981

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 154 postów

Napisany 01 styczeń 2015 - 20:41

Pompa NSZ 40 czy aby Napewno się szybciej zuzyje. .. czysty olej i pompa będzie chodzić tyle czasu ze zapomnisz w którym roku ja kupiłeś. przepompuj brudny olej w fendzie to zobaczysz ile pompa wytrzyma i ile kosztuje nowa
zastosuj lepiej nsz 32. nsz40 mam ja wydaje się przy duża. dodam że mam przerobioną hydraulika na przepustowość 100l
:-)

#4 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7626 postów

Napisany 01 styczeń 2015 - 20:44

Pompa NSZ 40

Ta pompa akurat jest w aluminiowej  obudowie i z nią współpracują zębatki. Dla tego ma niską trwałość. Olej nie musi być brudny a pompa zużywa się szybciej.

Gdyby była cala stalowa lub posiadała stalowe wkładki jak ma nsz-32 okrągła jej trwałość była by większa.

Wiem że do zachodnich pompy są drogie. Ale pilnowana służy też dłużej.

A tak z ciekawości jeśli to w mtz-cie to po co na wale? Oryginalna pompa nie jest taka mała a można tam założyć większą.

Edytowany przez seweryn20, 01 styczeń 2015 - 21:01.

KPK Kumurun Team

#5 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3191 postów

Napisany 01 styczeń 2015 - 21:13

Pompa NSZ 40

Pytałem kiedyś pod fotką o te pompy ale nie dostałem odpowiedzi. Planuję do 60-tki zrobić niezależną hydraulikę i zastanawiam sie jaką pompę w przyszłości wybrać. Cena NSZ32 jest sporo niższa od tej z cyklopa, którą także rozważam. Doradźcie coś jaką wybrać? Te NSZ32 są płaskie, okrągłe tańsze i droższe więc nie znam różnic.

#6 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7626 postów

Napisany 01 styczeń 2015 - 21:16

Pompa NSZ 40

Płaska jest mniej trwała zębatki pracują w aluminiowej obudowie. W okrągłej w stalowej wkładce. Ogólnie za te pieniądze brać i niczym się nie przejmować. Zrób osobny zbiornik na olej do tej pompy a nie ze skrzyni. Przedłużysz życie całej hydrauliki.

http://www.farmer.pl/technika-rolnicza/maszyny-rolnicze/wymiana-pompy-hydraulicznej-w-pronar-mtz,50617.html

KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3191 postów

Napisany 02 styczeń 2015 - 07:57

Pompa NSZ 40

Osobny zbiornik już pospawany. Trzeba tylko wspawać króćce ssący i powrotny oraz kupić filtr. Czy podstawa z  filtrem przykładowo od 60-ki będzie dobra do takiego układu? W 80-kach właśnie jest taki filtr do zewnętrznej hydrauliki. Z tego co wyczytałem to króćce powinny być wspawane od góry i rurką przedłużone do samego dołu zbiornika. Powrót ma być właśnie na dole, żeby nic się nie pieniło. To prawda czy mogę wspawać tylko nypel na dole do pompy a powrót wspawać u góry?

#8 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7626 postów

Napisany 02 styczeń 2015 - 08:14

Pompa NSZ 40

Trudno powiedzieć olej hydrauliczny i tak się nie pieni ale faktycznie mogą się tworzyć bąble powietrza które wciągnie pompa.  Zrób tak żeby powrót był poniżej poziomu oleju dla świętego spokoju. 

Filtr oleju załóż porządny na powrocie do zbiornika. Gdzieś widziałem fajny jak znajdę to zapodam. Cały układ masz czysty to będziesz go wymieniał raz na kilka lat.

http://truck-tychy.p...aulicznego.html

Wiem że drogie ale warto.  Przykręcasz go na powrocie, zakładasz wkład których jest pełno i po sprawie. 

W nowych rusach i chyba zetorach zdaje sie jest taki założony. Gdzieś widziałem kompletny nie mogę na niego wpaść.

Edytowany przez seweryn20, 02 styczeń 2015 - 08:25.

KPK Kumurun Team

#9 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3191 postów

Napisany 02 styczeń 2015 - 10:07

Pompa NSZ 40

To akurat nie jest takie drogie. Wystarczy wtedy jakikolwiek wkład (filtr wymienny)do układów hydraulicznych? Czy pompy NSZ maja wystarczająco dobre ułożyskowanie, żeby można było na niej złożyć koło pasowe na pas zębaty czy lepiej zrobić przystawkę? Pytam, bo o ile w 60-ce pompa będzie do czoła wału i problem przystawki jako takiej znika to w miniładowarce, którą zacząłem budować chcę zamontować właśnie na pasie zębatym, żeby zmniejszyć obroty i nie obciążać silnika i pompy. Mała ilość miejsca też nie jest bez znaczenia.

#10 Share dominik1495

dominik1495

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 02 styczeń 2015 - 12:55

Pompa NSZ 40

Dziękuje za odpowiedzi! Pompa bedzie montowana w Ursusie 914, będzie osobny zbiornik na olej, filtr ssawny oleju w zbiorniku, i filtr na powrocie oleju do zbiornika. Czyli lepiej będzie jeśli zamontuje okrągłą pompe z wkładkami NSZ 32  o niższej wydajności ale większej trwałości od NSZ 40. Czy na tej pompie jest jakaś strzałka, która wskazuje kierunek obrotów?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7626 postów

Napisany 02 styczeń 2015 - 14:12

Pompa NSZ 40

Raczej nie ryzykował bym obciążania osi pompy naciągniętym paskiem klinowym. Lepiej zrobić podstawę z łożyskami.

Co do kierunku czy strzałek pompa jest opisana prawa lub lewa.  Ogólnie trwałością bym się nie przejmował. Jeżeli potrzebujesz 40-ke kupuj.

http://www.wph.pl/pz3.htm

Edytowany przez seweryn20, 02 styczeń 2015 - 14:13.

KPK Kumurun Team

Dodaj odpowiedź