Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki ładowacz do drewna

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share matiii324

matiii324

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 01 styczeń 2015 - 12:36

Jaki ładowacz do drewna

Witam! Posiadam własny tartak i potrzebuję coś do ładowania i przywozu drewna z lasu. Myślę o zakupię ursusa c360, ładowacza troll (zawieszany), oraz dwie przyczepy 4,5t. Tylko czy można mieć założony troll i ciągnąć dwie przyczepy? I czy troll sie dobrze spisze przy ładowaniu drewna...? Z góry dzięki za podpowiedzi. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki ładowacz do drewna Dzisiaj, 11:58
  •  

#2 Share AgroDudi99

AgroDudi99

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 01 styczeń 2015 - 13:07

Jaki ładowacz do drewna A nie lepszy był by ciągnik z 4x4 i turem? Mój wujek też ma tartak i drzewo z lasu zwozi przyczepą 6t i ciągnikiem z turem

#3 Share Mironeks

Mironeks

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • Zainteresowania:Naprawa maszyn obróbka skrawaniem spawanie

Napisany 01 styczeń 2015 - 13:17

Jaki ładowacz do drewna

Tak możesz mieć założony troll i ciągnąć przyczepe , z dwoma przyczepami ursusem c-360 po leśnych nie utwardzonych drogach nie po szalejesz . Na przyczepe ładuje sie 10mp lub 6m3 drewna stosowego  Ładowacz troll musisz wyposzarzyć w rotator i chwytak do drewna i możesz ładować papierówki , kłode czterometrową do 30 cm średnicy , nic więcej nim nie podniesiesz bo ten ładowacz ma słabą konstrukcje i będzie pękał , łamał sie , niby ma udzwig 350kg ale nie wiem przy jakiej długości ramienia .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share AlaCapone

AlaCapone

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1228 postów
  • Zainteresowania:Interesują mnie głównie kobietki i
    sporty ekstremalne

Napisany 01 styczeń 2015 - 13:30

Jaki ładowacz do drewna

Zależy ile tego drewna przerabiasz i jaką kasą dysponujesz. Moim zdaniem takim zestawem wiele nie nawojujesz w lesie szczególnie zimą i wczesną wiosną.

Brat, jak zaczynał miał MF 6170 (110 KM) i porządną przyczepę 15m z HDS-em i miał czasami problemy z wyjechaniem z lasu. Od 2 lat ma Fastraca powyżej 200 KM i teraz to już bajka, choć czasami bez włączonego napedu w przyczepie nawet nie ruszyłby z miejsca przy pełnym załadunku.

Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share matiii324

matiii324

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 01 styczeń 2015 - 13:35

Jaki ładowacz do drewna

Narazie nie stać mnie na nic lepszego niż c360. Turem nie zawsze mógłbym załadować, ponieważ stosy są czesto blisko siebie... Zawsze można rozczepić przyczepy i pojedynczo odwozić je do szosy. Właśnie, chodzi mi o ładowanie drewna 1,25 i 2,4m. Czy polecicie może coś innego? Może UNHZ 500 i ewentualnie jakąś przyczepe długą lub dorobić jakiś hds do przyczepy