Michalq66

Ceny ciągników 2015

Polecane posty

KlakacZ    16

JD 6125m na full opcji 235 netto

 

To cena nawet. a TLS jest?

A orientujesz się w cenie 6105M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Full opcja a full opcja to jest różnica ;) Najpierw konfiguracja do porównania potem dopiero stwierdzić czy full czy nie ;)

Między modelami z jednej serii jest ok 8tys różnicy, czyli 6105M powinien być ok 16tys tańszy od 6125M.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciek1091    2

niewiem czy w tym temacie ale co myślicie o ciągniku Same Silver 110 km 1987 rok ?? Bo sie przymierzam do kupna jakiegos o mocy 100km moze jakies inne polecicie ?? jak z awaryjnoscia tego modelu i jakie ceny częsci??

Mogę się zaoferować z Same Laser 90 z ładowaczem, rocznik 84. U mnie chodził tylko w ładowaczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlakacZ    16

Full opcja a full opcja to jest różnica ;) Najpierw konfiguracja do porównania potem dopiero stwierdzić czy full czy nie ;)

Między modelami z jednej serii jest ok 8tys różnicy, czyli 6105M powinien być ok 16tys tańszy od 6125M.

 

Dzięki za odp.

Kurna strasznie drogie te JD :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plagrafi    23

U dilera Valtry tyle T133 stoi ze glowa mala naprodukowali tego tylko czekac az cena spadnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plagrafi    23

nie pytalem teraz ale 2 miesiace temu na placu stala jedna i mi powiedzieli 235 netto za standard mysle ze teraz 230 do negocjacji ale za jakis czas bedzie pewnie  po 210-220 ktos mi mowil ze wszystkie marki maja wyprodukowanych mnóstwo traktorow wiec one musza staniec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BLV    10

za małe są marże dilerów zeby sprzedawąć ciągniki taniej. Ciągniki jako wszystkie nie bedą tansze jedyne na co możemy liczyć ze firmy wprowadzą promocje na dane modele i taki zakup bedzie miał sens.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciek1091    2

Taa, małe. Jak diler jednej marki widział, że jestem poważnie zainteresowany inną to znalazł raptem 20k zł opustu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plagrafi    23

Nie na ciagniku za 300 zarabia 50+ I nie mowie ze na czysto.

Edytowano przez Plagrafi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlakacZ    16

ile zarobia diler na ciagniku ale tak na serio? bo nie wiem czy sobie teraz jaja robicie

 

Każdy dealer, koncern ma inne marże :) Zwykle jest to parę procent ceny danej maszyny, traktora, kombajna ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

zarabia ile się da, na jednym może zarobić 1000zł na innym 20tys reguły nie ma, i wiadomo inaczej sie zarabia na ciągniku za 100tys a inaczej na ciągniku za milion

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095

Ja pracuje na codzień w handlu jako pH branża budowlana i uwielbiam takich klientów którzy patrzą na wysokość rabatów. Załóżmy ze ciągnik da Ci ktoś cenę wyjściowa 250 koła i dostaniesz 20% rabatu to jesteś dumny ze utargowałes 50 tys i jak to super kupiłeś. A u innego dilera dostajesz tylko 10% rabatu to juz nie chcesz gadać bo Za mały rabat. Ale cena wyjściowa jest niższa i suma sumaru, końcowa kwota jest taka sama ale rabat niższy. Liczy sie to co na końcu na fakturze a nie czy dostajemy 5 10 czy 50% rabatu oraz ściemy ze tak Cię diler lubię ze da odrazu 20 tys upustu. To sa celowe działania marketingowe żeby poprószy klient myślał ze kupił najlepiej jak mógł i w innej marce nie ma tak dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plagrafi    23

A kto mowi ze chodzi o % wiadomo ze liczy sie cena ostateczna kazdy chce kupic jak najtaniej a nie miec jak najwiekszy upust procentowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztoff    10

a ja słyszałem rozmowę dealera z kolegą na temat pługa za 30 tys i dealer mu powiedział, że jak miałby zarobić na nim 1000 zł to nie opłaca mu się do tego dotykać...wystarczy teraz zobaczyć rząd wielkości i macie zarobki dealerów. Lekko licząc 10 procent na maszynie i coś koło tego na ciągniku bardzo mocno utargowanym. A jak się klient trafi troszkę nie kumaty to i 20%....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
onyks    2

krzysztoff masz racje kolega robi u jednego dilera i jak ostatnio z nim gadalem wlasnie o cenach to sam mowił ze szef jak nie ma zarobku na maszynie ok 10% procent to wogole nie sprzedaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

ale te 1000 zł to jest naprawdę mało, zakładając że to jest juz netto to trzeba odjąć od tego podatek dochodowy to już sotaje tylko ok 800 zł, a przecież maszynę trzeba jeszcze przywieść zawieść przecież to też są koszty, a utrzymanie serwisu? jak cos się stanie na gwarancji to każdy chce przecież żeby maszyna była naprawiona za darmo i najlepiej u siebie na miejscu w błyskawicznym tempie, co prawda producent zwroci za koszt części ale dojazddo klienta musi pokryć sprzeadwca i z tego tysiąca robi się naprawde mało

 

co do rabatów to popieram @przemka jeden sprzedawca zawyży cennik i kusi rabatem 20% a drugi wyjdzie z cennikiem nizszym od początku i jest w stanie dać max te 5% rabatu gdzie cena końcowa jest taka sama.

to dobrze widać na przykładzie samochodów gdzie za otwarcie samych drzwi samlonu dostaje sie spory rabat

 

co do tych 10% to zależy jaka maszyna, bo jak tania to i tak bardzo malo zostaje, np ten pług za 30tys to zostaje 3000zł na nim a na czysto może zostanie 1-1.5 tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez koma666
      jak w temacie orientuje sie ktos co za sprzet i w jakich latach to produkowali ?
      generalnie interesuje mnie wszystko na temat tego ciagnika
    • Przez pita272
      Witam mam do was ogromną prośbę poszukuje starych maszyn oraz ciągnik na których są widoczne ślady użytkowania Chciałbym stworzyć je w grze o nazwie Farming Simulator 2013 tak zwany fs13.Jak byś ktoś robił zdj to robic jak słońce nie świeci.I według tego:
       
      -bok
      -przód
      -tył
      -jeszcze jedn bok
      -tylne koło
      -przednie
      -drugie przednie
      -maska od góry
      -tłumnik
       
      Bardzo bym was prosił o te zdj i jak mozecie to poróbcie jakies zdj od siebie jak mozecie
       
      Dzięki!!
    • Przez krzeski
      Witam
      Poszukuje firmy ktora przyjmuje maszyny rolnicze i ciagniki w rozliczenie moze zna ktos?
      Badz handlarza ktory skupuje takie rzeczy.
    • Przez Pablo9812
      Witam,słyszał ktoś nowych traktorach forschnitt ? Gdzieś widziałem w okolicy czerwonego,ale nigdzie na googl'ach nie mogę znaleźć jego zdjęć
      Zna ktoś jego dokładną nazwę i model ?
    • Gość
      Przez Gość
      Moje pytanie jest takie: Jakich ciągnikow nie polecacie nowych lub używanych,które lepiej omijać z daleka i dlaczego?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj