Rolnik1973

Ceny trzody chlewnej 2015

Polecane posty

Gość   
Gość

hej Jacek :rolleyes:  Ja zamierzam założyć stadko, może w tym tygodniu się uda... więc trochę otuchy proszę Cię....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesssiu007    186

Być może jest to traktowane jako ubój na użytek własny i to jest legalne po uwzględnienu bad wet, sprzedawać natomiast tego nie wolno.

A to jest chore że nie wolno bo każdy powiniem móc pójść do takiego gościa i kupić co chce moje życie moje zdrowie jak kupił bym 1 kg jakies kiełbasy jak by mi smakowała i nic mnie by nie bolało to bym brał od niego dalej a nie że ktoś mi zakazać  moze. W takim to wolnym kraju żyjemy cejrowski dużo o tym mówi że w innych krajach nie europejskich oczywiscie to na bazarze można wszystko kupić a nie że ktoś mi czegoś zakazuje. 

mam gościa co ma czyste normalne  2/3 pomieszczenia przystosowane do własnych potrzeb  i wendzarnie małą i mi przerabia tucznika na kiełbasy itp i innym znajomym i raczej robi to po cichu ale to nasza sprawa nie słyszałem by ktos sie otruł przeciwnie każdy chwali !! ja też chwale i w nadchodzącym tyg poprosze by mi wział i przerobił. I nie sądze by trzeba było ch*j wie czego by na lokalną wioske przerabiać sobie świnieczki oczywiscie że duzym zakładom mięsnym nie na ręke takie coś bo ubywa klijentów na ich faszerowane chemią duńskie mienso i to jest ten problem. 

Na każdej wiosce mógł by być gość co w domowych warunkach czystych oczywisćie przerabiał by świnki i mógł by płacić po 5 zł a kilo i skupywać od małych i było by ok tylko nie w tym kraju .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Oczywiście ,że będzie razy 2 czyli minimum 4 zł lada dzień .Jak ja bym był ministrem rolnictwa to na wczoraj zlecił bym badanie tego importowanego mięsa oraz wszystkiego ,co jest z nim związane .Sprawa by się wyjaśniła od ręki .A ta cena obecna w granicach 3,4 netto to porażka .U mnie wszyscy lawinowo chcą i zaczynają likwidować hodowlę świniaków .

Edytowano przez RafaKdziela

I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja już likwiduję całe stado obora będzie przerabiana albo na bydło mleczne albo na opasy kwestia zastanowienia ale świnie w odstawkę idą nie ma sensu przy takich cenach się męczyć u mnie to 3,3 zl plus vat tylko szkoda tradycji rodzinnych od pradziada świnie były chowane w moim gospodarstwie i przyszły te chore czasy co co 3 lata trzeba się przekształcać :-\ Jak dzwonie do kolegów z niemiec czy do angli to tam ponad 1 euro za kilogram żywca a za bydło to już się nie mówi co jeszczę mogę dodać np w angli od kolegów co się jeszcze dowiedziałem że ludzie chowają po 2, 3 krowy i wychodzą coś na plus to hobby sprawia im przyjemność a tu jak trzeba dokładać to tak jak człowiek kocha tą ziemie to przez te ceny podcinają skrzydła i przez głowę przechodzą myśli może rzucić to w cholere takie czasy mali i średni będą mieli ciężko :-((((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

A to jest chore że nie wolno bo każdy powiniem móc pójść do takiego gościa i kupić co chce moje życie moje zdrowie jak kupił bym 1 kg jakies kiełbasy jak by mi smakowała i nic mnie by nie bolało to bym brał od niego dalej a nie że ktoś mi zakazać  moze. W takim to wolnym kraju żyjemy cejrowski dużo o tym mówi że w innych krajach nie europejskich oczywiscie to na bazarze można wszystko kupić a nie że ktoś mi czegoś zakazuje. 

mam gościa co ma czyste normalne  2/3 pomieszczenia przystosowane do własnych potrzeb  i wendzarnie małą i mi przerabia tucznika na kiełbasy itp i innym znajomym i raczej robi to po cichu ale to nasza sprawa nie słyszałem by ktos sie otruł przeciwnie każdy chwali !! ja też chwale i w nadchodzącym tyg poprosze by mi wział i przerobił. I nie sądze by trzeba było ch*j wie czego by na lokalną wioske przerabiać sobie świnieczki oczywiscie że duzym zakładom mięsnym nie na ręke takie coś bo ubywa klijentów na ich faszerowane chemią duńskie mienso i to jest ten problem. 

Na każdej wiosce mógł by być gość co w domowych warunkach czystych oczywisćie przerabiał by świnki i mógł by płacić po 5 zł a kilo i skupywać od małych i było by ok tylko nie w tym kraju .

 

Po to jest tak Lessiu zrobione byś nie kupił u swojego tylko poszedł kupić do marketu zachodniego gdzie jest ogromne lobby. Zresztą w tych czasach to konia z rzędem temu komu w roku uda się coś zarobić na tym ineresie i uda się górka. Zresztą teraz to pasuje mieć stajnie w kształcie karuzeli i ją obracać na taką produkcje która w tym czasie nie przynosi strat niestety takie prawa wolnego rynku i do tego stary rząd miał głęboko w poważaniu co się z nami dzieje...

 


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cena z dziś 4,7 za E. Do nowego roku spokój, mam nadzieję że coś się zmieni przy kolejnej sprzedaży ale patrząc na poprzednie lata lepiej się nie łudzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2423

No to już jest paranoja! Ludzie - jak może kg żywca kosztować 3,10+vat? Im się wszystkim we łbach poprzewracało, a w tv i necie cisza. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurniczek    214

Rząd wybrany jest a więc można swoje żale skierować do rządu a tu to z nas tylko się śmieją i poklaskują a dobrze im tak.O cenie nic nie wspomnę bo brak słów.Wcześniej obcy kapitał budował rzeźnie,teraz buduje za naszym pozwoleniem tuczarnie także wiadomo jaki los spotka Polskich rolników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiko80    26

to co maja powiedzieć ci co maja zobowiązania do wniosków trzymać muszą .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brandys    2

dziś z wielkiej łaski ze względu na wieloletnią wspułprace pan skupnik raczył podjechać po świnki 3.4 netto wlkp , niekometuje tej transakcji bo mnie szlak trafia   dzękuje=

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deere2140    21

Lubelskie cena skupowa 3.10, po negocjacjach 3.50 + vat. Spokojnie, według mnie to trzeba przetrzymać a nowy rząd powinien coś zadziałać, wierzę w to bardzo.


Moja potęga : John Deere 2140 i Zetor 7211
John Deere...Niezawodność jest naszą Siłą
Nothing Runs Like a Deere and Zetor ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

U mnie dziś pismo z gminy poszło do ministra rolnictwa nowego z podpisami wielu ludzi plus wójt .U was też działacie ?Cena 3,10 netto .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymekrolnik89    117

U mnie dziś pismo z gminy poszło do ministra rolnictwa nowego z podpisami wielu ludzi plus wójt .U was też działacie ?Cena 3,10 netto .

Jak cos bedzedziesz wiedział o strajkach to daj znać u mnie cena 3,50-60

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deere2140    21

RafaKdziela, u nas w gminie nikt nie hoduje trzody, chyba ze dla siebie prosiaka, zostali tylko hodowcy bydla także nie ma co na nich liczyc.


Moja potęga : John Deere 2140 i Zetor 7211
John Deere...Niezawodność jest naszą Siłą
Nothing Runs Like a Deere and Zetor ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90daniel    15

Ja na za wysoką cene bym nie liczył. Po pierwsze niemcy chcą nas wykończyć naszą hodowlę. A po drugie kto wam to będzie jadł. Wcześniej jak Europa była bardziej Europą  to jedli wieprzowinę, a teraz żaden ciapowaty  tego mięsa nie ruszy a tej hołoty w europie coraz więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

kiedy by całkowicie zatrzymać import do polski prosiąt i tuczników wszystko wróciło by do normy , i cena oscylowała by około 5 zł , , cena spadła przez fermy , zakłady skupujące podnieśli cene za fermowe do około 4,50 , ale komuś musieli zabrac zeby tak było . wiec zabrali nam , to wina ferm , powinni wszystkie fermy wykurzyć tak jak zagraniczne prosieta i tuczniki


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    56

3,50+vat i nie ma problemu ze zbytem na który dzień chce wtedy wezmą. Może ktoś podać link do tej giełdy niemieckiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj