Rolnik1973

Ceny trzody chlewnej 2015

Polecane posty

krilan06    2400

RafaKdziela - mógłbyś podesłać jakiegoś linka z tymi warunkami sanepidu, które trzeba spełnić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychrol    171

Tak mam taki pomysł i będę się kręcił przy nim .Jak dam rady spełnić warunki sanepidu i inne potrzebne do ruszenia przerobu to dlaczego mam się oglądać .Miasto mam pod nosem i znam wiele osób  ,które już dziś się dopytują o wyroby ,bądź mięso .Obecnie sprzedaję ziemniaki i mam swoich zaufanych odbiorców .Co rok przybywa więcej :)

No rozumiem i popieram Cie ale wszyscy tego nie zrobią . Ty masz pomysł i zapał do tego ale nie każdy chce się tym zajmować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

sanepid to jedno ,weterynarz i badania to drugie ,pomieszczenia do uboju i przeobu (koszty)to trzecie ,zbyt  to czwarte i tu jest problem najwiekszy ,znależdz sklep .lub kilka co od Ciebie kupią ,chyba że otwozysz wlasny,na targu raczej nie staniesz z miesem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Ubój w rzeźni przerób u kuzyna ma zaadoptowane pomieszczenie ,a sprzedaż u siebie .Mam gdzie,miejsce w mieście  .No i są chętni z zagranicy też  na wyroby .Wiesz co oni tam jedzą .Im dosłownie się śni takie jedzenie .Samego kuzynostwa w Szkocji ,Niemczech ,Holandii mam 20 osób .To tyle w temacie :)


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kafar191    8

Jak wszędzie słychać jakie to mięso jest szkodliwe , to kto się będzie truł ? Wczoraj nawet w polskim serialu o tym przekonywali :wacko: .

 

A co to będzie jak do opinii publicznej pójdzie że 60% trzody w dani jest zarażona gronkowcem złocistym?? Tym bardziej że tysiące warchlaka są pchane do nas. Inspekcja weterynaryjna o tym wie ale oczywiście po co coś robić lepiej niech ludzie chorują. przyjdzie moment że świnie będą po 2 złote.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kafar191    8

Na gronkowca nie badają a czemu? bo to w Dani a nie u nas. Gdyby to było u nas już by było enbargo założone A ludzie będą chorować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr0224    11

Tak się składa że gronkowcem złocistym jest zarażona znaczna część świń ale nie zapominajmy o ludziach których prawie połowa też jest zakażona i sobie on normalnie bytuje w przegrodzie nosowej, i w podobnych odsetkach świń zarażonych jest w całej EU (nie że nie mam nic przeciwko eksportowi świń z Danii ale takie są fakty) chociaż osobiście do mojej chlewni nie wpuściłbym duńczyka bo moje świnie tego cholerstwa by nie wytrzymały tych wszystkich innych chorób co one przywożą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

sanepid nic do przerobu mięsa nie ma. Tym zajmuje się weterynaria. W tej chwili można przerabiać świnie w gospodarstwie na MOL-a. Jak weterynaria jest normalna to bez problemu wszystko przeskoczy. Problemem jest że ze świni jest nie tylko kiełbasa którą nietrudno sprzedać ale i takie elementy które nie są chodliwe. A sprzedać trzeba wszystko.

Tak czy inaczej różnica w cenie między żywym zwierzęciem a tylko rozebranym na części( nie kiełbasa, kaszanka czy salceson) jest ok 100%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kafar191    8

sanepid nic do przerobu mięsa nie ma. Tym zajmuje się weterynaria. W tej chwili można przerabiać świnie w gospodarstwie na MOL-a. Jak weterynaria jest normalna to bez problemu wszystko przeskoczy. Problemem jest że ze świni jest nie tylko kiełbasa którą nietrudno sprzedać ale i takie elementy które nie są chodliwe. A sprzedać trzeba wszystko.

Tak czy inaczej różnica w cenie między żywym zwierzęciem a tylko rozebranym na części( nie kiełbasa, kaszanka czy salceson) jest ok 100%

 

A to się zgadza bo znajomy kupił tuszę z zakładów to zapłacił 7,5 zł gdy cena była 5,4 za E

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Ubój w rzeźni przerób u kuzyna ma zaadoptowane pomieszczenie ,a sprzedaż u siebie .Mam gdzie,miejsce w mieście  .No i są chętni z zagranicy też  na wyroby .Wiesz co oni tam jedzą .Im dosłownie się śni takie jedzenie .Samego kuzynostwa w Szkocji ,Niemczech ,Holandii mam 20 osób .To tyle w temacie :)

 

Jeszcze możesz sobie zrobić ładną stronę internetową ze zdrową żywnością i przez neta rozprowadzać towar jeśli miałbyś wszystko zgodnie z papierami :)


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1789

W okolicach Nakla n/ Notecia jest rolnik ktory sprzedaje wlasne przerobione tuczniki w Bydgoszczy.Stwierdził że swoj sukces zawdzięcza powiatowemu lek weterynarii ,który pomógł przebrnąć przez absurdalne przepisy dotyczące przerobu miesa w gospodarstwie.Koszty dostosowania okolo 250 tys zlotych ,gdyby miał zaczynać drugi raz to by sobie odpuścił,mimo że przerób jest opłacalny i jest b.duże zainteresowanie wyrobami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vegavis70    0

szkoda słów, totalny dół, to już koniec interesu w tej dziedzinie w tym chorym kraju, debile mogą mieć nadzieję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

ile?chyba z dostosowaniem budynków ,ale to i tak sporo za dużo.,taka inwestycja malemu rolnikowi sie nie wróci ,wiec chyba jedno zero mniej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1789

Niestety  to byl koszt dostosowania budynku do wymagan weterynarii + zezwolenia ,własne tuczniki musial ubijac  w ubojni do siebie przywozil gotowe półtusze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychrol    171

Myśleliście że za 20 tysięcy taki interes da się rozkręcić? Mimo sprzedaży bezpośredniej o której tyle ostatnio słyszymy nie będzie to takie proste i tanie w zrealizowaniu. Wymagania co do budynku do przeróbki mięsa są dosyć wyśrubowane no i papierologia wszechobecna musi swoje kosztować. Koszty rozkręcenia interesu spore a nigdy nie wiemy jak będzie nam szła sprzedaż. Niestety nie jest to takie proste ;/

Edytowano przez krzychrol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolci13    27

A czy wy zabijacie świnki u rzeźnika , bo ja tak i jakoś inwestycji za 250 to ją tam nie widziałem, dodam tylko że zabija legalnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychrol    171

Rzeźnik skoro zabija legalnie to musi mieć jakąś ubojnie zarejestrowaną więc skoro nie widzisz tam inwestycji za 250 tys to trzeba się zastanowić nad legalnością tego interesu. Niedaleko mnie jest rzeźnia i ubojnia która zabija świnki ludziom jak się zawiezie i ona działa legalnie i nie jest to jakiś tam moloch , facet ma kilka swoich sklepów i tuczniku skupuję od okolicznych rolników to na pierwszy rzut oka widać tam 250 tysięcy razy kilka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolci13    27

Nie wiem jak to jest gdy prowadzi się sprzedaż ale mówię o rzeźniku który zabija max 5 szt dziennie i na bank legalnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr0224    11

Być może jest to traktowane jako ubój na użytek własny i to jest legalne po uwzględnienu bad wet, sprzedawać natomiast tego nie wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychrol    171

No to miałem właśnie na myśli że jeśli chodzi o sprzedaż to już nie jest takie proste. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj