Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny trzody chlewnej 2015

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
3228 odpowiedzi na ten temat

#1861 Share kaj

kaj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów
  • Zainteresowania:maszyny /sport /muzyka / film/ kobiety

Napisany 30 lipiec 2015 - 14:04

Ceny trzody chlewnej 2015 Dopłaty do hodowli lepsze jak w Niemczech .
Sprzedam rozrzutnik cena do uzg.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny trzody chlewnej 2015 Dzisiaj, 01:50
  •  

#1862 Share Kas

Kas

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 30 lipiec 2015 - 14:58

Peron to po ile lat mają twoi pradziadkowie ?

#1863 Share zenon385

zenon385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 223 postów

Napisany 30 lipiec 2015 - 16:31

"songo" - przemyśl to co napisałeś,brak słów po prostu.

Kolego "Peron" ktoś tu chyba nie do końca rozumuje co chciałeś przez to powiedzieć heh :)

powiat świecki na dzień dzisiejszy 10szt 3.90 netto

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1864 Share songo

songo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 384 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanika

Napisany 30 lipiec 2015 - 16:50

z logicznego punktu widzenia jakby hodowla trzody przynosiła straty to już byście poszli z torbami bo z czego niby żyjecie? chyba że macie oszczędnosci na przeżycie jeszcze paru miesięcy...

jeżeli do wyprodukowania świni miałbym dopłacić powiedzmy 100zł to przy moich 300 świniach na rok musiał bym je oddać za darmo i jeszcze zapłacić 30 000 żeby mi je wzieli

#1865 Share RafaKdziela

RafaKdziela

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 823 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,nowe technologie ,sztuki walk :-) ,czytanie książek ,pływanie ,komputery,wycieczki ,zdrowe odżywianie ,taniec ,gotowanie ,fotografia ,majsterkowanie .

Napisany 30 lipiec 2015 - 19:06

Ceny trzody chlewnej 2015 songo kolego ,a gdzie te wyliczenia wyprodukowania tucznika ?

I love salsa

#1866 Share Terry24

Terry24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 30 lipiec 2015 - 20:07

Witam mam pytanie czy warchlaki 30 kg urosną na jeczmieniu,owsie,zakiszonej kukurydzy i grochu z premiksem (zamiennik śruty sojowej)?.Jeśli tak to ile dać grochu?

#1867 Share RafaKdziela

RafaKdziela

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 823 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,nowe technologie ,sztuki walk :-) ,czytanie książek ,pływanie ,komputery,wycieczki ,zdrowe odżywianie ,taniec ,gotowanie ,fotografia ,majsterkowanie .

Napisany 30 lipiec 2015 - 20:25

Kolego ja skarmiam groch i zakiszone ziarno kuku .Ale ostrożnie z nim przy warchlakach .Tucznikom od 60 kg daję minimum 50 % do paszy kuku zakiszonej ;) .Tego grochu tucznikom ok 10 % możesz dodać .Natomiast warchlakom to mniej .

I love salsa

#1868 Share robertmoczko

robertmoczko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 30 lipiec 2015 - 20:38

Cena za żywiec 4,15 netto... No Comment To już prawie rok...

#1869 Share songo

songo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 384 postów

Napisany 30 lipiec 2015 - 20:58

Ceny trzody chlewnej 2015 ciężko mi tu wszystko opisać ale jak już muszę dokupić zboża to mieszanka u mnie była w zeszłym roku po 400zł czyli nie drogo. prosiaków też kupować nie musiałem bo mam maciory i knura. średnio świnia zje te 300kg to jakieś 150zł + tej paszy powiedzmy za 50zł. prosiaków kupić nie trzeba ale powiedzmy że 1 sztuka wyjdzie 50zł to mamy 250zl no i powiedzmy ta woda, słoma, światło to jakieś 50zl to mamy 300zl. świnia 120kg to jakies 480zl + vat przy 4zl/kg. no ale moje średnio maja 110/115. co innego jak ktoś musi kupić zboże i prosiaki. to fakt wyjdzie na --

#1870 Share robert123farmer

robert123farmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 972 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, sport

Napisany 30 lipiec 2015 - 21:08

Heh... Dobre.... A gdzie koszty weterynaryjne, %  upadków, amortyzacja budynków, własna praca i długo by tak jeszcze wyliczać. Przecież to też są koszty które ponosimy wszyscy

Edytowany przez robert123farmer, 30 lipiec 2015 - 21:08.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1871 Share marcus1998

marcus1998

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 257 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roślinna, hodowla trzody chlewnej.

Napisany 30 lipiec 2015 - 21:18

A maciory i knur to na samym powietrzu żyją? Koszt wyprodukowania warchlaka to minimum 150zł ;)

#1872 Share zenon385

zenon385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 223 postów

Napisany 30 lipiec 2015 - 21:26

Kompletnie nie rozumiem tego gościa, kolego @robert123farmer gdyby tak jeszcze dodać że tylko i wyłącznie koszty bo każdy w średnim i małym gospodarstwie te zabiegi praktycznie każdy wykonuje sam, nie wspominając o reszcie "zawodów" które wykonuje rolnik- wszystko aby ograniczyć koszty zarazem poprostu przeżyć ;)

#1873 Share RafaKdziela

RafaKdziela

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 823 postów

Napisany 30 lipiec 2015 - 21:34

50 zł prosiak ,to ja kupię od Ciebie za taką cenę :)

I love salsa

#1874 Share songo

songo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 384 postów

Napisany 30 lipiec 2015 - 21:40

knur to u mnie nie dość ze spłaci sam siebie to jeszcze zarobi na następcę, knura mamy rasowego. weterynarza to bardzo rzadko wzywamy do czegoś innego jak kastrowanie (2zl/sz) amortyzacja budynku, to dachówkę sam potrafię wymienić, kratę też posmawać jak rozwalą. co do macior dostawają śrutę i wodę a śruty z paszą mało bo im niepotrzebna. to jakies liczmy nawet te 300zl na miot. średnio jest ponad 10 prosiaków z czego często zadepcze i zostaje finalnie 8-10. jak podzielimy te 300/8 to mamy 40zl/szt. a moja praca wynagradza mi sumka na koncie po sprzedazy. wiadomo ze było 1000x lepiej jak świnie były po 4.8-5 ale jak przyszły cięższe czasy tez trzeba sobie dawać rade. kredytów nie mam to nie ma stresu heh.
RafalKdziela nikt normalny za tyle nie sprzeda bo gdzie tu zysk? ja pisałem po kosztach. 2 dni temu sprzedałem 2 sztuki po 120/sz

jak się hoduje dla siebie to można liczyć po kosztach ale jak się chce sprzedać małe prosiaki to trzeba na nich jeszcze zarobić

Edytowany przez songo, 30 lipiec 2015 - 22:51.

#1875 Share robert123farmer

robert123farmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 972 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, sport

Napisany 31 lipiec 2015 - 07:13

Twój knur rasowy za darmo chyba w chlewni się nie wziął. Zastrzyki dla loch, prosiąt, odrobaczanie, kaszelki- no nie mów że nie kupujesz bo nikt nie uwierzy.

Nie rozumiesz amortyzacji budynków- to po pierwsze.

Na pewno od czasu do czasu coś zdechnie bo w to nie wierze że nie.

Więc policz sobie jeszcze raz wszystko na spokojnie i zaprezentuj nam swój wynik.

Jeszcze właściciele ubojni wejdą w ten temat i zbiją jeszcze bardziej cenę bo przecież hodowcom się wciąż opłaca

#1876 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3930 postów

Napisany 31 lipiec 2015 - 07:28

Może niech kolega @songo wypowie się jakie zyski ma z produkcji roślinnej? Bo widzę że robi poważny błąd w obliczeniach bo zboże własne to nie znaczy że po kosztach produkcji bo można sprzedać i też zarobić.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#1877 Share RafaKdziela

RafaKdziela

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 823 postów

Napisany 31 lipiec 2015 - 08:51

Kolega prowadzi kreatywną księgowość .Plusem jest to ,że lubi pracować przy świnkach i ma ładną sumkę na koncie ;) .Kolego songo  zboże ,prosiaki liczy się po cenie jakiej możesz sprzedać ,a nie wydumanej w kosztach . .A tak na serio to mój sąsiad obszarnik i zapalony wielbiciel świniek likwiduje hodowlę .Jestem bardzo zaskoczony ,bo zgoła miesiąc temu mówił ,że będzie rozwijał hodowlę i jego priorytetem jest odstawa 5000 tyś sztuk tucznika rocznie .A tu klops z dnia na dzień .Już nie wspomnę ,że kredytów ma kilka baniek do oddania .

I love salsa

#1878 Share kaj

kaj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów
  • Zainteresowania:maszyny /sport /muzyka / film/ kobiety

Napisany 31 lipiec 2015 - 18:44

Ceny trzody chlewnej 2015 4,3 z vatem 17 sztuk. songo ma trochę racji najważniejsze że nie ma kredytu wtedy trochę lepiej trochę gorzej ale zawsze jakoś idzie a jak jest kredy to już bank nie poczeka na spłatę. Co do kosztów weterynarii to według mnie najgorzej jak ma się zdrowe stado i zacznie się sprowadzać z różnych miejsc swinie wtedy najłatwiej o choroby.
Sprzedam rozrzutnik cena do uzg.

#1879 Share songo

songo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 384 postów

Napisany 31 lipiec 2015 - 22:19

Ceny trzody chlewnej 2015 knur za darmo się nie wziął ale lepiej puścić świnie u mnie za 25 niż u weterynarza za 70. zwykle knur zarobi na siebie podwójnie. Mi się to póki co opłaca, z produkcji roślinne przy 20ha było by mi zdecydowanie ciężej. A tak to jakoś idzie chociaż brakuje tych czasów tucznika 5zl/kg

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1880 Share Lesssiu007

Lesssiu007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów

Napisany 01 sierpień 2015 - 05:34

Ceny trzody chlewnej 2015 Songo nie rób z siebie pajaca przy cenie 4 zł z vat to jedynie co masz to obornik. Ludzie likwidują świnie a ty piszesz że to interes... No ale dobra młody jestes jeszcze zmadrzejesz :-) świnie to minimum 5 zł bo po to się robi by zarabiać a nie tylko robić.