Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny trzody chlewnej 2015

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
3228 odpowiedzi na ten temat

#141 Share MCIKNF

MCIKNF

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 10 styczeń 2015 - 13:17

Oj chłopy, chłopy. Jeżeli będziecie stękać i narzekać na los i że wszyscy na Was żerują to nigdy ta sytuacja się nie zmieni. Rozwiązanie nigdy nie jest proste, ale jeśli na czymś jest pernamentna wtopa to trzeba coś z tym zrobić. Ja też kiedyś hodowałem ok. 100 tuczników rocznie i sobie odpuściłem. Pracuję umysłowo w zupełnie innej branży, do tego produkcja roślinna na swoim polu i mam znacznie więcej kasy, czasu i świętego spokoju niż jak się użerałem z hodowlą. Nie twierdzę, że każdy może rzucić wieprze i iść do dobrej pracy - ale to też jest metoda. Inną metodą jest zebranie odpowiedniej ilości chętnych i otwarcie własnej ubojni. U mnie w gminie funkcjonują przydomowe ubojnie z tradycyjnymi wyrobami i dobrze sobie radzą. Jeśli jednak zbierze się odpowiednia liczba chętnych np. 100-200 i każdy zrzuci się po 10-20 tys, to zebrany kapitał pozwoli na otwarcie średniej wielkości zakładu i będziecie wtedy mogli mięso i wyroby ze swoich wieprzy sprzedawać bezpośrednio konsumentom, mieć stałe ceny na swoje tuczniki i jeszcze udział w zyskach ubojni. Z czasem zakład można rozbudować albo i nie jeśli nie będzie takiej potrzeby. 

Jeśli nie ma chętnych ani ludzi gotowych zorganizować cały proces, to można zacząć od negocjacji z istniejącą ubojnią na dostawy od większej ilości rolników i pominąć pośredników.

Stękanie i narzekanie niczego jednak nie zmieni.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny trzody chlewnej 2015 Dzisiaj, 14:19
  •  

#142 Share BRUTAL

BRUTAL

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 10 styczeń 2015 - 14:56

Ile nad tym mysłaeś?.Mało nam badna jednego to każesz nad w drugie brnąć?Przecież te ścierwa zachodnie by na nas inspekcje nasyłali kilka razy w tygodniu.Nie widzisz co z nami zrobiły za to że kilka zakładów weszło na rynek wschodni i odsuneło niemców i hiszpanów.Idź juz do swojej pracy i nie pisz co my mamy robić bo wiemy lepiej od ciebie/

#143 Share lesbycool

lesbycool

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 295 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 10 styczeń 2015 - 16:11

tuczniki mają spaść do ceny 2.90 za kg tak mi mówił dzisiaj zaprzyjaźniony odbiorca tak że nie ma co trzymać trzeba sprzedawać jak są po 3.60

#144 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1489 postów

Napisany 10 styczeń 2015 - 16:37

To zerwij tą przyjażn jak Ci takie bajki opowiada  4złote netto na poniedziałek do wzięcia

#145 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 10 styczeń 2015 - 16:38

Ceny trzody chlewnej 2015 U mnie w piatek tez powiedzial koleś ze w dół...3.5 zl

#146 Share krilan06

krilan06

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów

Napisany 10 styczeń 2015 - 16:51

Skąd oni mogą wiedzieć jaka będzie cena? Słyszę o tych wszystkich pośrednikach to mi się wszystkiego odechciewa. Chyba na serio trzeba zrobić podobny strajk do tego do Francji, ale znając życie to za takie coś kary niebotyczne

#147 Share michal1014

michal1014

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 10 styczeń 2015 - 16:53

Ja na razie po sprzedaży tuczników nie kupowałem prosiąt mam jeszcze warchlaki za 3 miesiące pewnie do sprzedaży ale jeśli cena będzie taka jaka jest to zboże jakie mam na nowe prosiaki to sprzedam do młyna jak cena zboża troszeczkę wzrośnie. :(

#148 Share krilan06

krilan06

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów

Napisany 10 styczeń 2015 - 17:11

No bez jaj, ja myślę że za 3 miesiące będzie już inna cena - znaczy się wyższa

#149 Share MCIKNF

MCIKNF

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 10 styczeń 2015 - 17:13

Ile nad tym mysłaeś?.Mało nam badna jednego to każesz nad w drugie brnąć?Przecież te ścierwa zachodnie by na nas inspekcje nasyłali kilka razy w tygodniu.Nie widzisz co z nami zrobiły za to że kilka zakładów weszło na rynek wschodni i odsuneło niemców i hiszpanów.Idź juz do swojej pracy i nie pisz co my mamy robić bo wiemy lepiej od ciebie/

Właśnie widać jak wiecie lepiej po tym stękaniu. Pewnie lepiej narzekać, zamiast ruszyć zadek i los swój zmienić. 

PRL się skończył, żeby za wszystko winić rząd i zachód.

#150 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2188 postów

Napisany 10 styczeń 2015 - 18:27

Racje to Ty niby masz ale znajdz iluś chłopa co by sie trzymali w kupie i otworzyli coś swojego ,tak jak piszesz ubojnie ,to graniczy z cudem niestety ,a swoją drogą konkurencja nie śpi i jak by nawet powstalo kilka lokalnych ubojni i powiodło by im sie ,wkręcili by się na rynek to śladami ich powstawaly by kolejne .

Jest jednak pewne ale ,jak się takie coś rozwinie, to na  100% będzie ingeręcja rządu i UE tak aby to zgładzić ,więc co, interes na dwa ,trzy lata i zainwestowana kasa w błoto .Z potentatami nie wygrasz ,za każdą branżą przemysłu ktoś stoi zabezpieczony na lata i nie dopuści do tego aby jakiś mały mu rynek zbytu psuł i dochody zmniejszał ,ot prawo ekonomi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share BRUTAL

BRUTAL

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 10 styczeń 2015 - 18:51

To uważasz że my nic nie myslimy?nic nie zmieniamy?.Chcesz by my uciekli tak jak ty do pracy?.Zwiekszyliśmy areał pięciokrotnie,produkcje tak samo,mamy w miare sprzęt,tuczarnie że kiedyś pomarzyć mogłem i ty do nas piszesz że PRL sie skończył?!!!.A może to my winni wszystkiemu że sie rozwijamy i nie rzucamy gospodarstwa?,to my dąrzymy do wojny ze wschodem nie patrząc na skutki jakie będą.Nie pisz więcej i nie wnerwaj nas.A jeśli chodzi o rząd to nie mamy go już 25 lat i dlatego tak sie dzieje jak nie ma dobrego gospodarza który by cos zrobił dla Polski.

#152 Share liber

liber

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 10 styczeń 2015 - 19:04

Kolego może i byśmy założyli ubojnie,ale to jest połowa sukcesu a z wejściem na rynek z produktami przy takiej konkurencji to lat potrzeba.A gdy już ci się to uda,to zabronią wędzenia tradycyjnego,jak nie patrzeć to i tak d*pa i tak d*pa .Ty w tym roku na zbożu kokosów też nie zbiłeś,ciesz się z dobrej pracy -_-

#153 Share tedizetor56

tedizetor56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 509 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,myslistwo,pilka nozna Wdizew Lódz.

Napisany 10 styczeń 2015 - 19:21

koledzy a ktory z was zyje tylko ze swin?bo widze ze wiekszosc ma po pare sztuk do sprzedania i przeżywa jak zyd okupację

Zetor Team.

#154 Share liber

liber

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 10 styczeń 2015 - 19:39

Pewnie żaden ale to nie oto chodzi kto ile produkuje chodzi kolego o rzecz,jakby nikt nie narzekał to całkiem by była bieda,jak myślisz więcej jest w  Polsce rolników tych którzy mają małe gospodarstwa czy tych co produkują na dużą skalę? :mellow:

#155 Share tedizetor56

tedizetor56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 509 postów

Napisany 10 styczeń 2015 - 19:47

a co ja mam powiedziec jak zainwestowalem 100 ton zboza,i jeszcze musze dolozyc na on zeby na wiosne wywiesc szajse.

Zetor Team.

#156 Share liber

liber

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 10 styczeń 2015 - 20:05

Każdy orze jak morze,na pewno nie jesteś z tego powodu happy więc powody do narzekania też masz,życzę powodzenia ;)

#157 Share tedizetor56

tedizetor56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 509 postów

Napisany 10 styczeń 2015 - 20:07

ja rownierz.pozdrowil

Zetor Team.

#158 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 10 styczeń 2015 - 20:26

Ceny trzody chlewnej 2015 Ja żyję tylko ze świnek z własnego zboża.

#159 Share tedizetor56

tedizetor56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 509 postów

Napisany 10 styczeń 2015 - 20:30

to ile rocznie sprzedajesz?mam nowy polski nabytek ze specyjalna dedykacja dla ciebie,ale to jutro.

Zetor Team.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 styczeń 2015 - 20:56

Ceny trzody chlewnej 2015 moj wujas tez z samych swin zyje. ;) chowa 30 macior cykl zamkniety, zboze swoje i dokupuje ;)