Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny trzody chlewnej 2015

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
3228 odpowiedzi na ten temat

#1161 Share jaco25

jaco25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • Zainteresowania:Sport,Rolnictwo,Muzyka

Napisany 15 marzec 2015 - 12:31

Szymi a oczywiście, że kosztuje tylko jak ktoś ma swoje żarcie i prosiaka to tego nie liczy bo fizycznie gotówki nie wydaje.

Sprzedam kombajn zbożowy EPPLE MOBIL 940 cena do negocjacji. POLECAM :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny trzody chlewnej 2015 Dzisiaj, 20:16
  •  

#1162 Share farmer08

farmer08

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 15 marzec 2015 - 12:58

Maciorę i knura trzeba nakarmić i napoić. Zboże na paszę trzeba 1. Kupić, 2. zasiać, 3. opryskać, 4.zebrać. 5.ześrutować. Na 100% można zapłacić elektronicznie za to wszystko co opisałem i nie musi być to w formie "fizycznej" gotówki. Za darmo nic nie ma!

#1163 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3930 postów

Napisany 15 marzec 2015 - 13:23

Sam sprzeda warchlaka po 12 zł a tucznika wyliczy na 4,15.Nic tylko do pustogłowego Sawickiego i jego warchołom dorzucić go.

To było do mnie?

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1164 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1662 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, hodowla bydła mięsnego

Napisany 15 marzec 2015 - 14:10

Maciorę i knura trzeba nakarmić i napoić. Zboże na paszę trzeba 1. Kupić, 2. zasiać, 3. opryskać, 4.zebrać. 5.ześrutować. Na 100% można zapłacić elektronicznie za to wszystko co opisałem i nie musi być to w formie "fizycznej" gotówki. Za darmo nic nie ma!

Knura nikt trzymać nie musi, wtedy jest tylko koszt inseminacji. Poza tym koszt wyprodukowania a koszt zakupu powinny w zdrowej gospodarce różnić się o zysk sprzedającego. Bo nikt nie sprzeda Ci ani zboża, ani prosiaka/warchlaka po cenie, która nie gwarantuje mu jakiegoś zysku. Na swoje zboże i prosiaki wydajesz fizycznie pieniądze, ale mniejsze. Jeśli wyprodukujesz pszenicę za 500 zł/t (przykładowo), to w porównaniu z tym co kupuje ją za 600zł/t jesteś już stówę na plusie. Inna sprawa, jak ktoś w koszta wbija sobie w rachunek gospodarstwa cenę rynkową, zamiast faktycznie poniesionych kosztów, to wtedy nigdy nie ma obrazu faktycznego stanu opłacalności.

#1165 Share RafaKdziela

RafaKdziela

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 822 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,nowe technologie ,sztuki walk :-) ,czytanie książek ,pływanie ,komputery,wycieczki ,zdrowe odżywianie ,taniec ,gotowanie ,fotografia ,majsterkowanie .

Napisany 15 marzec 2015 - 14:20

Łukasz jesteś w wielkim błędzie i dlaczego mam nie liczyć zboża ,prosiaka po cenie ,jak mogę za niego dostać ,tylko mam liczyć tyle ile kosztowała mnie produkcja odpowiednio zboża ,prosiaka .Po cho ...rę mam tuczyć świniaki i zysk ze zboża i prosiaka doliczać ,jako ewentualny zysk na tuczniki ...to są brednie !!! .

A propo świniaków w moim rejonie łącznie ze mną wielu likwiduje i chce zlikwidować świniaki .Wile z tych osób wstawia już cielaki i jeszcze zwiększają  stan do 100 ,200 sztuk na gospodarstwo .To pozostawiam do waszej oceny .

Edytowany przez RafaKdziela, 15 marzec 2015 - 14:24.

I love salsa

#1166 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1662 postów

Napisany 15 marzec 2015 - 15:03

Ocena jest taka, że za 2 lata bydło opasowe będzie za grosze.

Brednie to wliczanie w rachunek pieniędzy których nie wydałeś, ew. wydałeś ich więcej jeśli kiepsko produkujesz i wydajesz na produkcję więcej, niż cena rynkowa. Jeśli ja produkuję zboże po 500zł/t i skarmiam je w produkcji zwierzęcej, to ponoszę koszt 500 zł, a nie 600 czy więcej.

Po cho ...rę mam tuczyć świniaki i zysk ze zboża i prosiaka doliczać ,jako ewentualny zysk na tuczniki ...to są brednie !!! .

A jaki zysk osiągasz z prosiaka czy zboża, jeśli go nie sprzedajesz? Żaden. Więc co chcesz doliczać. Koszt uzyskania prosiaka i zboża (który każdy ma inne) to koszty produkcji tucznika jako produktu końcowego i tylko z niego jest zysk (albo i strata). Jak każdy sobie wliczy cenę rynkową to wychodzi po prostu, że mu się nie chce liczyć faktycznych kosztów własnych i oszukuje samego siebie

#1167 Share RafaKdziela

RafaKdziela

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 822 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,nowe technologie ,sztuki walk :-) ,czytanie książek ,pływanie ,komputery,wycieczki ,zdrowe odżywianie ,taniec ,gotowanie ,fotografia ,majsterkowanie .

Napisany 15 marzec 2015 - 15:29

Jesteś w błędzie .Mogę sprzedać prosiaka ,czy pszenicę po te 600 zł ,jak się upierasz przy tej cenie .Dlaczego mam liczyć 500 zł za pszenicę skoro mogę ją sprzedać za 600 zł .Możesz mi to wyjaśnić ???.

I love salsa

#1168 Share tomek321455

tomek321455

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 15 marzec 2015 - 15:42

Po waszych wypowiedziach zastanawiam się ile macie lat, jakie szkoły pokończone na jakich gospodarstwach gospodarzycie i czy faktycznie wy czy rodzice. polemika niektórych mnie powala. Zastanówcie się nad wypowiedziami które nic nie wnoszą do dyskusji. 

#1169 Share RafaKdziela

RafaKdziela

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 822 postów

Napisany 15 marzec 2015 - 15:43

Ja również !!!.

I love salsa

#1170 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 15 marzec 2015 - 15:49

cena na poniedziałek 3,80  w środzie wlkp był sawicki i sam on powiedział że to były specjelnie zanizanie cen skupu żeby nakupic towaru jak najtaniej , moim zdaniem jest to typowe spekulacje na rynku , i wykorzystanie momentu do kupienie towaru za grosze zeby sprzedać go po wygórowanych cenach licząc od ceny zakupu

Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1171 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1662 postów

Napisany 15 marzec 2015 - 16:25

Jesteś w błędzie .Mogę sprzedać prosiaka ,czy pszenicę po te 600 zł ,jak się upierasz przy tej cenie .Dlaczego mam liczyć 500 zł za pszenicę skoro mogę ją sprzedać za 600 zł .Możesz mi to wyjaśnić ???.

Jak tak czytam Twoją wypowiedź, to już wiem skąd się biorą ludzie, którzy od lat dokładają do produkcji, tylko jeszcze sami nie wiedzą z czego. To co uprawiasz nie ma nic wspólnego z liczeniem kosztów, a co najwyżej jest spekulacją. Skoro coś wyprodukowałem za 500 zł to kosztowało mnie to 500 zł i ani grosza więcej. To ty powinieneś wyjaśnić skąd ci się w KOSZTACH bierze ta dodatkowa stówa (lub więcej w zależności od ceny rynkowej). Ale to nie temat do takiej dyskusji ;)

#1172 Share krzychrol

krzychrol

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 15 marzec 2015 - 18:06

Podawajcie ceny trzody a nie wasze przemyślenia w temacie trzody chlewnej bo już mi (pewnie nie tylko mi) znudziło się czytać te wasze pierdoły . Załóżcie sobie oddzielny temat i tam piszcie.

#1173 Share marcus1998

marcus1998

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 257 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roślinna, hodowla trzody chlewnej.

Napisany 15 marzec 2015 - 18:10

Łukasz, jeden problem jest tylko... Jeżeli wyprodukuje pszenice po 500zł, a mogę sprzedać po 600zł to po kiego groma mam trzymać te świniaki skoro nawet jeśli do wyliczania kosztów przyjmuje że pszenica jest po 600zł i wychodzę na minus? Gdybym wziął 500zł to wyszedł bym na jeszcze większy minus... Od zawsze przy wyliczaniu kosztów tuczu przyjmuje się cenę rynkową zboża, a nie same nakłady na prowadzenie łanu.. Jaki sens jest hodować tuczniki i wychodzić na nich na minus przyjmując nawet że pszenica jest 500zł skoro można ją sprzedać i mieć na czysto 100zł. Gdzie tu logika w tym co mówisz?!

#1174 Share mareknh

mareknh

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 15 marzec 2015 - 18:21

On nie liczy tej stówy i nie dokłada do tucznika, Ty liczysz te stówę i dokładasz do tucznika, a zastanawiasz się skąd? No własnie z tej stówy, którą zarobiłeś "sprzedając sobie" zboże na paszę Więc praktycznie obaj wychodzicie na to samo i po co tu ciągnąć takie wywody? lepiej może zacznijmy się pilnować, czy piszemy chów, czy hodowla, bo to jest ważniejszy aspekt przy produkcji zwierząt. Cena 3,90+VAT

#1175 Share jan2130

jan2130

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisany 15 marzec 2015 - 18:38

Witam panowie w piątek pojechały do Łukowa pierwszy raz zobaczymy co wyjdzie 5,5+vat z haka

Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

#1176 Share marcus1998

marcus1998

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 257 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roślinna, hodowla trzody chlewnej.

Napisany 15 marzec 2015 - 18:40

On nie liczy tej stówy i nie dokłada do tucznika, Ty liczysz te stówę i dokładasz do tucznika, a zastanawiasz się skąd? No własnie z tej stówy, którą zarobiłeś "sprzedając sobie" zboże na paszę Więc praktycznie obaj wychodzicie na to samo i po co tu ciągnąć takie wywody? lepiej może zacznijmy się pilnować, czy piszemy chów, czy hodowla, bo to jest ważniejszy aspekt przy produkcji zwierząt. Cena 3,90+VAT

• rep_up.png
  •  
  • 0

Źle mnie zrozumiałeś. To nie to samo.

#1177 Share RafaKdziela

RafaKdziela

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 822 postów

Napisany 15 marzec 2015 - 20:22

Kolego

marcus1998 dobrze prawisz .U mnie tuczniki po 3,7 netto .

I love salsa

#1178 Share Seba8080

Seba8080

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 15 marzec 2015 - 20:38

Knura nikt trzymać nie musi, wtedy jest tylko koszt inseminacji. Poza tym koszt wyprodukowania a koszt zakupu powinny w zdrowej gospodarce różnić się o zysk sprzedającego. Bo nikt nie sprzeda Ci ani zboża, ani prosiaka/warchlaka po cenie, która nie gwarantuje mu jakiegoś zysku. Na swoje zboże i prosiaki wydajesz fizycznie pieniądze, ale mniejsze. Jeśli wyprodukujesz pszenicę za 500 zł/t (przykładowo), to w porównaniu z tym co kupuje ją za 600zł/t jesteś już stówę na plusie. Inna sprawa, jak ktoś w koszta wbija sobie w rachunek gospodarstwa cenę rynkową, zamiast faktycznie poniesionych kosztów, to wtedy nigdy nie ma obrazu faktycznego stanu opłacalności.

złe do tego podchodzisz trzeba zborze liczyć po cenie rynkowej bo takie liczenie jest błędne bo się okaże ze byś zarobił na sprzedaży zboża więcej niż za sprzedane tuczniki  

#1179 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3930 postów

Napisany 15 marzec 2015 - 21:18

Jeżeli liczymy zysk z gospodarstwa to zboże po kosztach produkcji, ale jeżeli liczymy zysk z tucznika to przyjmujemy ceny rynkowe, bo licząc zboże po kosztach to fakt zarabiamy na tuczniku ale tracimy na produkcji roślinnej.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1180 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1662 postów

Napisany 15 marzec 2015 - 21:35

Do matematyki jest tylko jedno niezmienne podejście, albo się liczy koszta, albo robi symulację na cenach rynkowych. Dalsza dyskusja niech się jednak sprowadzi do odpowiedniego tematu: http://www.agrofoto....-świnie/page-80

Na jutro umówione po 3,75 netto, przy większych ilościach cena nieco w górę