Rolnik1973

Ceny trzody chlewnej 2015

Polecane posty

albert1991    33

podstawowa cena za 56% zakres wagowy 78 - 106 kg wbc premie jesli sa to minimalne .jak bedzie faktura to napisze jak wyszły

Do ceny doliczana jest premia/mięsność limit wagowy?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

podstawowa cena za 56% zakres wagowy 78 - 106 kg wbc premie jesli sa to minimalne .jak bedzie faktura to napisze jak wyszły

 

A nie jest czasem tak ze każda waga danej sztuki ma inną cenę? Widziałem kiedyś fakturę znajomego to ciężko się połapać z tych ich wycenami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
albert1991    33

 

A nie jest czasem tak ze każda waga danej sztuki ma inną cenę? Widziałem kiedyś fakturę znajomego to ciężko się połapać z tych ich wycenami

 

Tak jest kazda sztuka ma inna cene .ale srednia cene mozna obliczyc :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Nie bardzo rozumiem statystykę na dole w temacie, trzoda "minimalnie" drożeje a w sondażu tanieje?


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek321455    9

Witam. W sobotę sprzedawałem tuczniki. skupnik jak wszedł do chlewni to najchętniej by kupił wszystkie sztuki nawet takie po 60 kg. I mówi do tego żeby sprzedawać bo będą obniżki. a ja mu że poczekamy zobaczymy  i że odezwę się po świętach. może zrobiłem dobrze może nie zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

sprzedawał ktoś aleksandri (okolice częstochowy) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walkol    34

Tendencja wzrostowa,ciekawe do kiedy

 


Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raul7031    22

Sprzedane wczoraj 15 szt. po 3,8 netto. Podobno były 4 tygodnie wzrostów cen ( wg Agrobiznesu oczywiście ) tylko nie wiadomo gdzie, bo przed owymi podwyżkami sprzedawałem w tej samej cenie. Aha i jeszcze przezabawny tekst z wczorajszego Agrobiznesu  "po ubiegłotygodniowym szaleństwie cenowym" ( mieli na myśli te podwyżki 20-30 gr, których de facto przynajmniej w moim regionie nikt nie odczuł ).

 


Nie wie ktoś przypadkiem gdzie w regionie najlepiej łódzkiego lub ogólnie w Polsce można kupić dobrego knura ze świadectwem zdrowia rasy hampshire bądź duroc-petrain? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3p    364

zgadza się żadnych wzrostu cen 4.05+ vat wlkp  ten agrobiznes to propaganda, juz gadali że jest chowacz? Gdzie niby??? Znów reklamują żeby rolnicy na darmo pryskali 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid727    153

Oddaje ktoś może świnki do sokołowa?  interesuje mnie obecna cena WBC oraz widełki wagowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szala2020    0

 

 

Ja sprzedaje do sokołowa cena ze środy 25.03 to E 5.8 netto + dopłaty za limit wagowy 

pierwszy wariant jest do 120kg a drugi od 120 do 136 kg jezeli dobrze pamietam bardzo polecam w mojej okolicy sokołów płaci najlepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
diablo471    0

Ludzie nie oszukujcie się najgorzej płacą skupy zlokalizowane na wsi. Dałem 10 szt do Zakładu Łagrom po 4.15 plus vat równo tydzień temu jak na okolicy płacili 3.80.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tydzień temu to 4,60 dostaliśmy w Łagromie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3p    364

zgadza się trzeba bardzo uważać na te skupy, oni rżną gospodarzy bez mydła, u nas jest tak że zamawiamy w kilku samochód,  i jest tych kabanów z 50 szt na miesiąc i zawsze dostajemy tak z 20-25 gr więcej, a kilka wsi dalej, no to były po 3,80,  marzy mi się sprzedawanie po ubojowo <3  ale nie wiem jak na tym wyjdę jak u mnie może być z mięsnością gorzej 

 

 

przetestujcie tych cwaniaków, ja to wiedzę tak : zważyć dokładnie balast do tura albo jakiś, z 500-700 kg,  i wrzucić im turem na wagę, wiem że i tak mogą swoje nakombinować, ale mój kumpel tak ich złapał jak po byki przyjechali, latali jak ze sraczką w koło wagi ;) (spie*dalać z podwórza :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid727    153

kolego @szala2020- a powiedz mi jeszcze proszę jaki jest dolny próg wagowy ? Albo jak wygląda przedział na I klase, od ilu do ilu kilu po uboju najlepiej świniaki Ci wychodzą ? Bo skiba mnie zaczyna co nieco  denerwować, a zaczął przesadzać od czasu gdy Prime Food Przechlewo przestało skupywać świniaki od rolników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pabloooo    124

Ludzie nie oszukujcie się najgorzej płacą skupy zlokalizowane na wsi. Dałem 10 szt do Zakładu Łagrom po 4.15 plus vat równo tydzień temu jak na okolicy płacili 3.80.Pozdrawiam

 

 

Tydzień temu to 4,60 dostaliśmy w Łagromie :P

jestem tylko ciekaw kiedy kasę z tego zakładu dostaniecie, bo kolega oddał w styczniu to do dziś trochę mu w ratach zapłacili...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lew908    210

zgadza się trzeba bardzo uważać na te skupy, oni rżną gospodarzy bez mydła, u nas jest tak że zamawiamy w kilku samochód,  i jest tych kabanów z 50 szt na miesiąc i zawsze dostajemy tak z 20-25 gr więcej, a kilka wsi dalej, no to były po 3,80,  marzy mi się sprzedawanie po ubojowo <3  ale nie wiem jak na tym wyjdę jak u mnie może być z mięsnością gorzej 

 

 

przetestujcie tych cwaniaków, ja to wiedzę tak : zważyć dokładnie balast do tura albo jakiś, z 500-700 kg,  i wrzucić im turem na wagę, wiem że i tak mogą swoje nakombinować, ale mój kumpel tak ich złapał jak po byki przyjechali, latali jak ze sraczką w koło wagi ;) (spie*dalać z podwórza :P

 

Troche kombinowania jest z tym balastem :D najlepiej mieć swoją wage w przejściu zważyć na swojej i potem na ich :D


"Ziemia to klejnot drogi, kto jej pilnuje nie będzie ubogi"

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj