Rolnik1973

Ceny trzody chlewnej 2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Seba8080    1

Knura nikt trzymać nie musi, wtedy jest tylko koszt inseminacji. Poza tym koszt wyprodukowania a koszt zakupu powinny w zdrowej gospodarce różnić się o zysk sprzedającego. Bo nikt nie sprzeda Ci ani zboża, ani prosiaka/warchlaka po cenie, która nie gwarantuje mu jakiegoś zysku. Na swoje zboże i prosiaki wydajesz fizycznie pieniądze, ale mniejsze. Jeśli wyprodukujesz pszenicę za 500 zł/t (przykładowo), to w porównaniu z tym co kupuje ją za 600zł/t jesteś już stówę na plusie. Inna sprawa, jak ktoś w koszta wbija sobie w rachunek gospodarstwa cenę rynkową, zamiast faktycznie poniesionych kosztów, to wtedy nigdy nie ma obrazu faktycznego stanu opłacalności.

złe do tego podchodzisz trzeba zborze liczyć po cenie rynkowej bo takie liczenie jest błędne bo się okaże ze byś zarobił na sprzedaży zboża więcej niż za sprzedane tuczniki  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Jeżeli liczymy zysk z gospodarstwa to zboże po kosztach produkcji, ale jeżeli liczymy zysk z tucznika to przyjmujemy ceny rynkowe, bo licząc zboże po kosztach to fakt zarabiamy na tuczniku ale tracimy na produkcji roślinnej.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Do matematyki jest tylko jedno niezmienne podejście, albo się liczy koszta, albo robi symulację na cenach rynkowych. Dalsza dyskusja niech się jednak sprowadzi do odpowiedniego tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/6948-czy-op%C5%82aca-si%C4%99-hodowa%C4%87-%C5%9Bwinie/page-80

Na jutro umówione po 3,75 netto, przy większych ilościach cena nieco w górę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ArtGor    1

Łukasz jesteś w wielkim błędzie i dlaczego mam nie liczyć zboża ,prosiaka po cenie ,jak mogę za niego dostać ,tylko mam liczyć tyle ile kosztowała mnie produkcja odpowiednio zboża ,prosiaka .Po cho ...rę mam tuczyć świniaki i zysk ze zboża i prosiaka doliczać ,jako ewentualny zysk na tuczniki ...to są brednie !!! .

 

 

A co wtedy gdy koszt wyprodukowania tony zboża będzie większy od cen w skupie ? Nie zawsze są sprzyjające warunki, wyłożysz 3500 zł na hektar pszenicy, przyjdzie susza i zbierzesz 3 tony, a cena na skupie będzie 550zł tak jak w tamtym roku. I dalej tak będziesz liczył koszty jak dotychczas ? Tak samo z prosiakami, nie zawsze wyjdziesz na sprzedaży na plusie.

pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biznes12    23

zmhs klasa E 5.00 - 10 gr od ostatniego tygodnia zapowiadają dalsze spadki ..........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdzichu124    9

ile jest % vatu przy sprzedaży tucznika i czy jeśli jestem na ryczałcie to dostane cene + vat czy bez vatu? Mam jeszcze pytanie w jakiej klasie sprzedaje się zazwyczaj tuczniki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcus1998    56

Ryczałt- 7%, vatowiec- 8%. Na ryczałcie dostajesz 7% i masz je w kieszeni, na vacie dostajesz 8% i je oddajesz dla urzędu skarbowego :D Najczęściej rozlicza się w klasie E.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszBRO    197

wielkopolska małe po 350 parka szydera jakaś. Świniaczki takie około12 kg. A cena w skupie 3.5 i Vat

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BRUTAL    7

Co ma cena u Niemca do Polskiej? Nigdy na to nie patrzę.Mnie interusuje tylko cena dnia bo cenniki zakładów to też nie są wiarygodne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcus1998    56

Ma i to bardzo dużooo... Jak u niemca stanieje 3€ centy to u nas od razu 50gr, jak zdrożeje o 3€ centy to z wielką łaska nasi podnoszą o 5gr.. I tak wokoło :)

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesssiu007    186
marcus1998

święta racja jak u niemca zdrożeje to z łaską 5 gr podniosą Zakłady mięsne - złodzieje wyzyskiwacze... mówią że rolnicy są bogaci ( nowe traktory maszyny) niech zajrzą co maja własciciele zakładów mięsnych  jachty wille drogie  auta itp ... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3p    364

nie nie nie ja się już poddaje z tą ceną.... no ile można do Kur*y dokładać....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj