Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny trzody chlewnej 2015

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
3228 odpowiedzi na ten temat

#621 Share krilan06

krilan06

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 448 postów

Napisany 28 styczeń 2015 - 18:17

Sawicki powinien wylecieć na zbity pysk, ciągle tylko słyszę od niego ile to można dostać dopłat do 1ha - no co mają dopłaty bezpośrednie do opłacalności chowu trzody chlewnej, a co jak ktoś ma mało ziemi a dużo świń, nie każdy jest obszarnikiem. Jak on zrobił doktorat to ja nie wiem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny trzody chlewnej 2015 Dzisiaj, 19:03
  •  

#622 Share tedizetor56

tedizetor56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 509 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,myslistwo,pilka nozna Wdizew Lódz.

Napisany 28 styczeń 2015 - 19:13

w niedziele mialem oferte 4,3 +vat bo niby ktos mu odmowil.jeszcze z 30gr i nie bedzie zle.

Zetor Team.

#623 Share krzychrol

krzychrol

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 28 styczeń 2015 - 20:25

Co wy tu za głupoty opowiadacie o poprawie i takich innych jak na strajk mało kto pojechał tylko na forum pogadali wszyscy jak było do strajku daleko. Rozmawiałem dziś na strajku koło Żnina z rolnikiem który mieszkał około 20 km od strajku i mówi że nie miał kto przyjechać. Z powiatu rypińskiego około 180 km do Żnina pojechaliśmy na dwa autokary około 90 rolników i nikt nie marudził że nie może bo to, bo tamto. Było około 140 ciągników i nie wiele więcej osób bo im się nie chciało. Więc może ruszcie te swoje szlachetne tyłki sprzed komputerów i zacznijcie działać a nie opowiadać pierdoły jak to jest źle. A i połowa dzieci z agrofoto to powinna wylecieć albo się nie wypowiadać. Nie ważne czy ktoś ma 5 macior czy 150 bo jeden i drugi z tego żyje. Tyle w temacie

#624 Share Darekpol

Darekpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 432 postów

Napisany 28 styczeń 2015 - 20:31

Ceny trzody chlewnej 2015 Krzychrol i chwała Wam za to i szacunek. Widziałem te autokary, fajnie że rolnicy potrafią się zmobilizować. Od nas 70 km ciągnikami jechali nawet. A Ci co nie strajkują to ich sprawa, może im jest dobrze, uszanujmy to.

#625 Share krzychrol

krzychrol

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 28 styczeń 2015 - 20:40

Mają opłacalność widocznie . Ja zawsze szanowałem większych rolników bo oni potrafią zawalczyć o swoje i się nie pomyliłem. Ktoś kto ma kilka hektarów ma to w nosie i takie efekty są. Teraz możecie się wkurzać co niektórzy ale taka jest prawda. Ja nie mówię że ma ktoś jechać np. z małopolski do żnina ale województwo kuj-pom i wlkp ma chyba więcej niż 300 roników bo tylu gdzieś było

#626 Share Darekpol

Darekpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 432 postów

Napisany 28 styczeń 2015 - 20:46

Ceny trzody chlewnej 2015 Ostatnio tuczniki po 3.5 zł/kg. Ale najwidoczniej ta cena niektórym odpowiada, że dokładają do interesu lub nie potrafią liczyć, że tak jest i nie protestują. Uszanujmy ich zdanie.

#627 Share krzychrol

krzychrol

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 28 styczeń 2015 - 20:50

Uszanujmy. Jak ktoś teraz zacznie mi się żalić z okolicznych rolników jakie to świnie tanie albo mleko to się go zapytam gdzie był jak był strajk. W autobusach jeszcze było kilka miejsc wolnych, każdy mógł jechać. No jak ktoś udzieli wywiadu to telewizji i powie że po 3,5 zł mu się opłaca to albo na matematykę nie chodził w szkole albo jaja sobie z rolników robi

Edytowany przez krzychrol, 28 styczeń 2015 - 20:53.

#628 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 28 styczeń 2015 - 20:57

Ceny trzody chlewnej 2015 U mnie z pod Buga wszędzie daleko, do głupiej Warszawy 200kikadziesiąt, a gdzie do pod zachodnie granice.

#629 Share kaspersky26

kaspersky26

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 28 styczeń 2015 - 21:13

Powiem wam tak bo już kilka dobrych lat robię w tej branży na większą produkcję ok 3000tyś świń rocznie - Przynajmniej do połowy kwietnia cena się nie zmieni... OCZYWIŚCIE JEŚLI NIC NIE ZROBIMY! a możemy:) wiecie o tym dobrze, że wielki czas na Warszawę:-))

#630 Share krzychrol

krzychrol

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 28 styczeń 2015 - 21:23

Dokładnie. Czas na Warszawę

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#631 Share tedizetor56

tedizetor56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 509 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,myslistwo,pilka nozna Wdizew Lódz.

Napisany 28 styczeń 2015 - 21:28

teraz szukasz kolegow?jak sie oplacalo to pewnie sie starales o pozwolenie na chlewnie.

Zetor Team.

#632 Share kaspersky26

kaspersky26

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 28 styczeń 2015 - 21:30

tedizetor56 te slowa sa skierowane do mnie? ja sie o swoj tylek nie martwie mam cene gwarantowana od 8 lat aczkolwiek w tamtym rzucie sprobowalem na wolny rynek i dolozylem 5tys do interesu... mi chodzi o ludzi a nie o siebie...

#633 Share krzychrol

krzychrol

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 28 styczeń 2015 - 21:34

A jak się opłacało to po jaką cholerę mieliśmy strajkować? Myślałeś nad tym pytaniem trochę ? I z tego co wiem to ty warchlaki ściągasz z zachodu i dzięki takim ludziom poniekąd Polska zrobiła się tuczarnia europy. Ja wiem że fajnie kupić gotowe prosiaki i je tuczyć bo to mało roboty i nie trzeba po nocy wyproszeń pilnować tylko to wyszło na krótką metę. 

#634 Share grzegorz210182

grzegorz210182

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 336 postów

Napisany 28 styczeń 2015 - 21:36

cena w okolicy ok 3,50netto. coś tam dziś bąkneli w telewizji  na temat tego strajku i tak wizę że nie jest tak źle na tej gospodarce bo same nówki traktory za grubą kasę na tym strajku były 

#635 Share wl_master

wl_master

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 281 postów

Napisany 28 styczeń 2015 - 21:36

kasprsky z kim handlujesz i jak możesz to jaką masz gwarantowaną ?

#636 Share kaspersky26

kaspersky26

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 28 styczeń 2015 - 21:40

Agriplus co do ceny to tajemnica;pp ale nie jest niska.

Edytowany przez kaspersky26, 28 styczeń 2015 - 21:42.

#637 Share jaco25

jaco25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 733 postów
  • Zainteresowania:Sport,Rolnictwo,Muzyka

Napisany 28 styczeń 2015 - 21:46

Krzychrol mądrze piesze, mam podobne zdanie wole mieć 5 loch i 100 tuczników rocznie, niż nie mieć loch, kupować nie wiadomo skąd i mieć 200 tuczników rocznie, przy tej cenie swój prosiak i swoja pasza majątek , przy cenie 4,1 plus vat (cena godna pożałowania) jest szansa, że chociaż nie dołożę do interesu.

Sprzedam kombajn zbożowy EPPLE MOBIL 940 cena do negocjacji. POLECAM :)

#638 Share wl_master

wl_master

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 281 postów

Napisany 28 styczeń 2015 - 22:06

jesli Agriplus to wiem o co chodzi:) koncentrat bierzesz czy pełna porcja ?

#639 Share RafaKdziela

RafaKdziela

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 821 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,nowe technologie ,sztuki walk :-) ,czytanie książek ,pływanie ,komputery,wycieczki ,zdrowe odżywianie ,taniec ,gotowanie ,fotografia ,majsterkowanie .

Napisany 28 styczeń 2015 - 22:49

Dziś chłopaki z mojej okolicy Koronowa i Nakła pojechali  ciągnikami na strajk .Ja niestety nie mogłem miałem pilną sprawę do załatwienia .Kolejne strajki są przewidziane ?

Edytowany przez RafaKdziela, 28 styczeń 2015 - 23:05.

I love salsa

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#640 Share marcys1

marcys1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 29 styczeń 2015 - 07:23

Witam wszystkich.

Wczoraj byłem na spotkaniu z posłem Kowalczykiem z pisu,głównie gadał o dopłatach.Kiedy go spytałem dlaczego opozycja nie robi nic w/s niskich cen świn to powiedział że jako opozycja niemogą nic a za kryzys w nasze branzy odpowiada sawicki bezpośrednio i jego klika poniewaz mają udziały we wszystkich wiekszych zakładach.

Pytałem co może zrobić rząd , odpowiedział że w 2009 roku nadzór weterynaryjny i jakies tam biuro kontroli żywności czy coś takiego zatrzymało transport półtusz z danii i wykryli w tym mięsie całą tablice mendelejewa,hormony,antybiotyki i Bóg wie co jeszcze.Na drugi dzien szefowa tego biura wyleciała z roboty a budżet na kontrole Sawicki zmniejszył o połowę.

Chcę powiedzieć że rządowi a w szczególności Psl-owi zależy na jak najbardziej niskich cenach świn bo wten sposób mogą się więcej nachapać ponieważ wiedzą że przegrają wybory oni i platforma a Kaczyński napewno zechce ich rozliczyć.Więc jest okazja to korzystają NASZSZYM KOSZTEM.

TO POLITYKA PANOWIE.

Po prostu Sawicki niechce nam pomóc i tyle.Pokazał to w nowym PROW, te 900,500,lub 200 tys kto dostanie????.Trzeba z własnej kieszeni wywalić te kase a potem starać się o zwrot.Już widzę te tłumy rolników jak stoją z wnioskami w kolejce ???Mówię wam Sawicki dogadał się z duńczykami niemcami że nie będzie rozwijał produkcji świń w Polsce wzamian za pomoc dla krowiarzy,dla nich w nowym PROW jest więcej niż było dla nas gówno.