Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny trzody chlewnej 2015

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
3228 odpowiedzi na ten temat

#541 Share marcys1

marcys1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 25 styczeń 2015 - 19:18

AMEN,nic dodac nic ująć u nas w środę ma byc Kowalczyk z PiSu to zapytam go jaki oni mają pomysł dla nas.Bo Sawicki to ma dawac w nowym PROW  dla producentów trzody tylko kto dostanie ,to wam powiem dla kogo ta kasa sam Sawicki powiedział dla grup producenckich i dla tych co mają pow. 100 loch a najlepiej to oddałby duńczykom i oni by to dobrze wykorzystali kase z unii

Edytowany przez marcys1, 25 styczeń 2015 - 19:24.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny trzody chlewnej 2015 Dzisiaj, 14:06
  •  

#542 Share krzychrol

krzychrol

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 25 styczeń 2015 - 19:29

Michalmeer

zgadza z zachodu to sam syf idzie fermowy !!!!

Dziś ogladałem na tvp regionalna o 13.05 tydzień i było o świniach był przewodniczący komisji senackiej rolnictwa z pis  taki w okularach czesto w agrobiznesie wystepuje  jakiś z rolniczego związku i od rzeźników i wędliniarzy coś w tym stylu mniejsza o to. To ten od rzeźników to słowa nie dal wnet powiedzieć z pisu bo ten wygarnął że zakłądy ściągają z zachodu ile sie da i że inne kraje starają sie ograniczyć import że powinno sie badać mieso  które jest przywożone dokładnie jak inne kraje to robią że nie ma dołka ani górki jest 10 mil świń a było 19 mil i że nie powinna być taka cena. A tez z zakładów miesnych to jaki oburzony przecież wiadomo że to same kolesie i zakłady by najlepiej za darmo wzieły tucznika i im na reke taka sytuacja a sawicki co prowadził ten program (redaktor) powiedział że nie zauważył by w sklepach mieso staniało. Dopuki pis nie dojdzie do władzy to tuczniki bedą po 3,5 po psl nic nie zrobi ta mafia ma udziały w ubojniach i im zalezy by była taka cena. A polskich producentów trzody zlikwiduje sie do zera ! po to duńczycy sokołów kupili i po to tam tuczarnie stawiają żeby poskiego tucznika nie brać. Tu ma być wszsytko wyprzedane zachodowi ! nie ma nadzieji do puki ta mafia rządzi !

PO i PSL powinno mieć władzę zabraną  ale nie na rzecz PISu bo oni tak będą motać w sprawie Ukrainy i Rosji że Rosja jeszcze jakąś wojnę rozpęta. A po ostatnich wydarzeniach z embargiem  tzn jak UE wyru..ła Polskę myślę że w przypadku jakiegoś ataku na Polskę, UE,NATO i USA zachowa sie identycznie jak w przypadku embarga. PiS też już stał na czele państwa i tyle samo nawojował a przed wyborami to każdy ładnie mówi

#543 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 25 styczeń 2015 - 19:43

Ceny trzody chlewnej 2015 oczywiscie to wszystko jedna mafia tylko jedna religijna a druga zlodziejska.....

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#544 Share nie

nie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 363 postów

Napisany 25 styczeń 2015 - 20:00

wszystko przez to, że świnie z zachodu jadą do Polski i do Rosji, a świnie z Polski jadą tylko do Brukseli :)

3,50zł/kg

#545 Share Lesssiu007

Lesssiu007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów

Napisany 25 styczeń 2015 - 20:22

gówno prawda byl posłowie z pisu w wies to tez polska i sensownie gadali. Rolnicy z podlasia mówili sami że tylko pis pomaga od dawna z zachdonnio pomorskiego to samo w ze w sprawie ziemi tez pomagają z pisu i to starzy rolnicy a nie jak na tym forum połowa poniżej 18 roku życia. A tvp ?? ciągle robią z pisu głupków zeby niedoszli do władzy bo to wszystko jedna propaganda jak na białorusi. Czy tak czy siak trzeba isć na wybory ja nie widze alternatywy poza pisem jeszcze mądrze gadają bo jak kolejne 4 lata ta mafia bedzie rządzić to bedzie koniec polskiej wsi !!!! A nie iść na wybory i tylko marudzić to każdy potrafi i może ja chce coś zmienić i pojdę głosować !

#546 Share deere2140

deere2140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów

Napisany 25 styczeń 2015 - 20:35

Ceny trzody chlewnej 2015 Gorzej być nie może, dlatego trzeba zmiany rządu.
Moja potęga : John Deere 2140 i Zetor 7211
John Deere...Niezawodność jest naszą Siłą
Nothing Runs Like a Deere and Zetor ^^

#547 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 25 styczeń 2015 - 20:36

Ceny trzody chlewnej 2015 moze jak kaczynski wypowie wojne ruskom za zamach na brata... kaplica w tym polskim rzadzie...

#548 Share krzychrol

krzychrol

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 25 styczeń 2015 - 21:25

gówno prawda byl posłowie z pisu w wies to tez polska i sensownie gadali. Rolnicy z podlasia mówili sami że tylko pis pomaga od dawna z zachdonnio pomorskiego to samo w ze w sprawie ziemi tez pomagają z pisu i to starzy rolnicy a nie jak na tym forum połowa poniżej 18 roku życia. A tvp ?? ciągle robią z pisu głupków zeby niedoszli do władzy bo to wszystko jedna propaganda jak na białorusi. Czy tak czy siak trzeba isć na wybory ja nie widze alternatywy poza pisem jeszcze mądrze gadają bo jak kolejne 4 lata ta mafia bedzie rządzić to bedzie koniec polskiej wsi !!!! A nie iść na wybory i tylko marudzić to każdy potrafi i może ja chce coś zmienić i pojdę głosować !

Ty wierzysz w ten program jak w Pana Boga. Po pierwsze to akurat jeśli o mnie chodzi nie zaliczam sie do dzieci których jest tu multum. Po drugie co mają powiedzieć przed wyborami ? Że nic nie mogą i dalej będzie tak jak było? No na pewno tym sposobem by wygrali. Trochę pomyślunku. Sądzę żę gdyby teraz przy władzy był PiS to PO i PSL mówili by to samo co to oni zrobią jak przejmą władze. Kolega wyżej dobrze napisał że jedna to mafia złodziejska a druga religijna. Ostatnio słyszałem że jeden pan z PiSu (kto się trochę interesuję to wie o kogo chodzi) już by najchętniej wysłał Polskiej wojska na Ukraine. Zachód chce sie z Rosja dogadać i robić interes a Polska chce robić zamęt. Tyle w temacie

Edytowany przez krzychrol, 25 styczeń 2015 - 21:27.

#549 Share slawek1234

slawek1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 319 postów
  • Zainteresowania:sport...

Napisany 25 styczeń 2015 - 21:45

zgadzam się z krzychem i dodam może jeszcze, aby co niektórzy tak nie wierzyli w tą telewizję trwam i pis, jak niektóre babcie w radio maryja i rydzyka

#550 Share deere2140

deere2140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów

Napisany 25 styczeń 2015 - 21:58

Ceny trzody chlewnej 2015 Tak k**wa to dalej głosujcie na ta "ludową" partie - PSL to dalej będziecie mieli taką sytuacje.
Moja potęga : John Deere 2140 i Zetor 7211
John Deere...Niezawodność jest naszą Siłą
Nothing Runs Like a Deere and Zetor ^^

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#551 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 25 styczeń 2015 - 22:02

Ceny trzody chlewnej 2015 kolego wyzej moglbys podac swoj wiek? podejrzewam ze jest adekwatny do poziomu twojej wypowiedzi....

#552 Share Lesssiu007

Lesssiu007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów

Napisany 25 styczeń 2015 - 22:25

Ceny trzody chlewnej 2015 Tyle że pis mówi od 2 lat to a nie od wczoraj! A tvp co mówi pomaga nam? Pokazują sprawę rolników? Nikt się nami nie interesuje!
Psl co proponuje na ciężkie czasy?? Jakieś prowy! Lepiej ceny minimalne by wprowadzili a nie zebrać o kasę od uni! To ma być ta pomoc kpina niech sam weźmie kredyty i dotacje i swinie po 3 zł produkuje a nie ministrem, ciepła posada. I oczywiście wymogi spełnić weterynaryjne !

#553 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 25 styczeń 2015 - 22:27

Ceny trzody chlewnej 2015 moze gdyby kaczynski z pisu odszedl byla by to jakas opcja....

#554 Share krzychrol

krzychrol

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 25 styczeń 2015 - 22:49

PSLu nigdy nie popierałem i nie popieram, PO też nie ale PISu również. @qbass24 ma racje bez niego może by miało to jakiś sens. Mówisz że mówią o tym od dwóch lat ? A co maja robić żeby się dostać do koryta ? Miesiąc przed wyborami mają się za to zabrać? Oni myślą z dużym wyprzedzeniem nie martw sie o to. Kto Ci zagwarantuje jakieś ceny minimalne? Wszystkie zakłady praktycznie są prywatne i mamy wolny rynek o ile się nie mylę. To jest przykre ale prawdziwe. Ja też jestem rolnikiem ale nie mam złudzeń że wprowadzą jakieś ceny minimalne bo to jest praktycznie niewykonalne. Jedynie ograniczenie importu, odstrzał dzików który przyczyni sie do pozbycia pomoru może przynieść jakiś pozytywny skutek ale o to trzeba walczyć i strajkować a nie liczyć że przyjdzie nowy rząd i wszystko będzie jak w bajce bo nie będzie

#555 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 25 styczeń 2015 - 22:53

Ceny trzody chlewnej 2015 no i przede wszystkim zaprzestanie trzymania palucha w d*pie ukrainie i dogadanie sie z putinem bo to jedyny powazny dla nas rynek zbytu....

#556 Share krzychrol

krzychrol

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 25 styczeń 2015 - 22:54

Dokładnie, popieram w 100%

Edytowany przez kris14, 26 styczeń 2015 - 09:33.
Pkt. 1.1 +1p. ostrzeżeń

#557 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 25 styczeń 2015 - 22:57

Ceny trzody chlewnej 2015 @lesssiu ja cie rozumiem po czesci bo tak samo jak ty tych skurwieli z psl-u i po bym za jaja powywieszal na plocie.... tylko obawiam sie ze to ze pis do wladzy dojdzie niewiele to zmieni w rolnictwie i boje sie wlasnie tego ze wiadomo jak kaczor jest do ruskow nastawiony... ;/

#558 Share ursus914

ursus914

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów
  • Zainteresowania:Muzyka Rockowa, klasyczne samochody :)

Napisany 25 styczeń 2015 - 23:05

Pfff. Tak się zastanawiam, czego oczekujecie od Pana Ministra? Ma pogrozić palcem zakładom ubojowym? Albo wprowadzić ceny minimalne? To jakie? 5 zł? Czy może realniej 3zł? Ups. Mamy 3,5 zł i juz jesteśmy na minusie..

Sawicki w sposób szokowy próbuje nam uświadomić że jako drobnica nic nie zdziałamy z zakładami ubojowymi, a On nie będzie niańczył ludzi nieporadnych. Załóżmy, powtarzam załóżmy, że rolnicy byli by zrzeszeni w grupach regionalnych, i sprzedawali by trzodę w ilościach całosamochodowych. Mielibyśmy od kupujących cenę taką jak pośrednicy, i trzymalibyśmy okoliczną sprzedaż tucznika w rękach, wiec mniejsze zakłady lokalne obchodziłyby się z nami jak naleezy, a i duze patrzyłyby bardziej po partnersku. Możnabyłoby razem zamawiać pasze i koncentraty  w dużych ilościach oszczędzając, podobnie warchlaki, mat weterynaryjne, loszki hodowlane, nasienie czy cokolwiek co jest potrzebne do Naszej produkcji, a między sobą byśmy sie organizowali i dysponowali.

Jedyne o co mam żal do Ministerstwa, to że nie naciska ono na szczegółową kontrolę wjezdzającego do polski mięsa, i że nie wprowadza się jak największych zaostrzeń ( najwiekszych jakie się da w ramach "wolnego rynku") sanitarnych, jakościowych, biurokratycznych etc. 

I na przyszłość przy planowaniu 2020-2026 przerzucić forsę z dopłat bezpośrednich na takie coś: dopłata do tucznika 40-50zł/szt, przysługuje rolnikowi hodującemu do 1000szt na stanie (żeby korzystali gospodarstwa rodzinn, a nie biznesmeni, czy naprwadę wielkotowarowi). Niech większe pieniadze dostają Ci którzy poza uprawą ziemi trudnią sie hodowla. W końcu  nowy PROW promuje chodowlę, więc kolejna 6latka mogłaby to zwieńczyć w ten oto sposób. 

Cena z piątku 3,7 +VAT

Poland,Austria and Japan= moc naszego gospodarstwa :)

#559 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 25 styczeń 2015 - 23:16

Ceny trzody chlewnej 2015 @ursus914 ty chyba nie mieszkasz w polsce jak myslisz ze sasisdujacy rolnicy mogliby sie "zrzeszyc"...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#560 Share ursus914

ursus914

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów
  • Zainteresowania:Muzyka Rockowa, klasyczne samochody :)

Napisany 25 styczeń 2015 - 23:22

Dlatego mówię że teoretycznie. U mnie w okoloicy ze 2 osoby by się znalazły konkretne. Ale brakuje jeszcze z 50....  To się z czasem zmieni, jeszcze z 20 lat i innej opcji nie będzie, bo na paliwo nie starczy jak dalej sie kazdy pojedyńczo będzie dawał okradać.

Poland,Austria and Japan= moc naszego gospodarstwa :)