Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny trzody chlewnej 2015

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
3228 odpowiedzi na ten temat

#521 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3925 postów

Napisany 25 styczeń 2015 - 11:05

U nas najbliższa ubojnia w Zambrowie w podlaskim  [ja jestem z mazowsza] płaci 4,0 zł netto za żywiec ,po tyle sprzedałem 8.01.2015 waga do 115 kg rasa bezznaczenia,ale wolą mięsne i karmione normalnie bez udziwnien.Ja kupiłem 15 września 2014 od handlarza prosiaki w wadze do 15 kg a 15 grudnia już miały największe 100 i 115 kg i to na swoim zbożu,tylko koncentrat kupowałem i nic więcej,bez soji,bez antybiotyków.Mój wczesniejszy wpis dotyczył cen wagi żywej.

W w koncentracje białko z czego było ?

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny trzody chlewnej 2015 Dzisiaj, 21:03
  •  

#522 Share marcys1

marcys1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 25 styczeń 2015 - 11:33

W w koncentracje białko z czego było ?

BIAŁKO w koncentracie to nie wiem bo nie czytałem co na worku było ale ja robiłem pasze  z mieszanki z grochem i z łubinu ,u nas takie ziemie że łubin świetnie się udaje,a ponadtto sprzedawca polecił mi koncentrat i powiedział że soji nie trzeba dawać po tym koncentracie no i faktycznie teraz mam drugą partię zbieranica bo to od handlarza kupione .Umnie są od 17 -go grudnia i mają w tej chwili około 50 kg a jak handlarz je przywiózł to miały 10-do 15 kg

Edytowany przez marcys1, 25 styczeń 2015 - 11:41.

#523 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 25 styczeń 2015 - 12:07

a z czego może być białko  ? z jaja kurzego wiadomo że ze soi gmo + śruta rzepakowa lub słonecznikowa 

wiecie coś czy będzie ten protest w Żninie? 

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#524 Share LukaszC5

LukaszC5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 25 styczeń 2015 - 12:31

BIAŁKO w koncentracie to nie wiem bo nie czytałem co na worku było ale ja robiłem pasze  z mieszanki z grochem i z łubinu ,u nas takie ziemie że łubin świetnie się udaje,a ponadtto sprzedawca polecił mi koncentrat i powiedział że soji nie trzeba dawać po tym koncentracie no i faktycznie teraz mam drugą partię zbieranica bo to od handlarza kupione .Umnie są od 17 -go grudnia i mają w tej chwili około 50 kg a jak handlarz je przywiózł to miały 10-do 15 kg

Łubin to chyba na każdej glebie się udaje,często nawet bez nawozów plonuje około 2T z ha.

A jaka jest bezpieczna dawka łubinu i grochu?

Edytowany przez LukaszC5, 25 styczeń 2015 - 12:31.

#525 Share Mateusz93

Mateusz93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 25 styczeń 2015 - 12:44

Nie wierzę , że prosie 10kg przyrasta w tempie powyżej 1kg/dzień ;)

#526 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3925 postów

Napisany 25 styczeń 2015 - 13:03

Nie takie bajki już tu czytałem.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#527 Share wl_master

wl_master

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 281 postów

Napisany 25 styczeń 2015 - 14:07

dla tucznika w T2 grochu możesz dać do 20% z łubinem to z zależności czy słodki czy nie 12-15% wiecej nie dawałem nigdy

@marcys1 może jeszcze napiszesz ze nawet odrobaczać nie trzeba było

okolice Janowa LUB 3,60 + VAT podstawowa

#528 Share rafal09086

rafal09086

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 25 styczeń 2015 - 14:52

WITAM.

Ja sprzedawałem 23.01.2015 maciory do ZM.BOST w Turośli Kościelnej pod Białymstokiem  normalnie rewelacja-maciory 2,60 netto a tucznik szok 3,30 netto i właściciel mówł że i tak spadną .Wkurzył mnie niesamowicie więc mu powiedziałem że to obraza dla polskiego rolnika taka cena i że kiedyś pożałuje tych cen.Tylko się śmiał.

Żekomo robi regionalne wyroby,a w sklepie firmowym najtańsza kiełbasa 27 zł.Pewnie taniej zciągnąć z Dnii pułtusze albo od Szkopa

Nie wiem czy słyszeliście w TV jak jeden z właścicieli ZM mówił że nasze tuczniki niespełniają wymagań i że woli duńczyka bo hudy.No tak ale moim zdaniem duńczyk czy niemiec albo holender nienadają się nawet na karme dla psów a naszego polskiego można potraktować obuchem i nożykiem i do gara.Spróbujcie to zrobic z duńczykiem.Smród niesamowity,wiem co mówię bo kiedyś z 7 lat temu kupiliśmy jednego i chcieliśmy zrobić grill,żeby nie bimber to chyba byśmy tego niewytrzymali.

No i trzeba było zrobić pogrzeb duńczyka ,myślałem że chociarz psy go ruszą ale nic z tego.

Nie wiem jakiego TY duńczyka jadłeś albo tylko wymyślasz. Bo ja od kilku lat hoduje duńczyki i zabijam dla siebie nie zauważyłem żeby któryś śmierdział, chyba miałeś jakiś lewy bimber że Ci tak śmierdział. Więc nie wypisuj tu takich głupot bo czytać się nie chce, świnia jak świnia, niczym się nie różni.

#529 Share mf235angol

mf235angol

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 25 styczeń 2015 - 14:59

a co to za tuczniki T2 bo nie jestem zorientowany

I ciekawi mnie ten groch i łubin 

Edytowany przez mf235angol, 25 styczeń 2015 - 15:01.

#530 Share sniady

sniady

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 25 styczeń 2015 - 15:12

U nas najbliższa ubojnia w Zambrowie w podlaskim  [ja jestem z mazowsza] płaci 4,0 zł netto za żywiec ,po tyle sprzedałem 8.01.2015 waga do 115 kg rasa bezznaczenia,ale wolą mięsne i karmione normalnie bez udziwnien.Ja kupiłem 15 września 2014 od handlarza prosiaki w wadze do 15 kg a 15 grudnia już miały największe 100 i 115 kg i to na swoim zbożu,tylko koncentrat kupowałem i nic więcej,bez soji,bez antybiotyków.Mój wczesniejszy wpis dotyczył cen wagi żywej.

Która ubojnia w Zambrowie płaci 4,0zł netto. Czy odbierają z gospodarstwa czy trzba im dostarczyć  towar?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#531 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1490 postów

Napisany 25 styczeń 2015 - 15:38

Nie wiem jakiego TY duńczyka jadłeś albo tylko wymyślasz. Bo ja od kilku lat hoduje duńczyki i zabijam dla siebie nie zauważyłem żeby któryś śmierdział, chyba miałeś jakiś lewy bimber że Ci tak śmierdział. Więc nie wypisuj tu takich głupot bo czytać się nie chce, świnia jak świnia, niczym się nie różni.

Duńczyk o tyle lepszy od polskiego że jak zachorujesz to już antybiotyków nie musisz brać bo ma je już w sobie ;) a co do ceny to 5,20 na jutro za E wielkopolska zakład na B

#532 Share rafal09086

rafal09086

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 25 styczeń 2015 - 15:54

Gdzie Wy żyjecie? Każde lekarstwo ma ilość dni karencji i myślisz że przy takiej cenie ktoś będzie ładował lekarstwa w świnie? Świnie nie są leczone a dostają je profilaktycznie tak jak TY bierzesz np szczepionke na grypę a jeżeli TY swoim świniom nic nie dajesz to sorry ale 30% tego co kupisz albo sie urodzi do zdechnie. Najpierw zacznij chować duńczyka i dowiedz się trochę a potem możesz komentować kto ma antybiotyk w sobie a kto nie. Dzieciaki ogarnijcie się troche...

#533 Share marcys1

marcys1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 25 styczeń 2015 - 16:30

Łubin to chyba na każdej glebie się udaje,często nawet bez nawozów plonuje około 2T z ha.

A jaka jest bezpieczna dawka łubinu i grochu?

NA tonę paszy możesz dać do 50 kg łubinu wąskolistnego .

Nie wierzę , że prosie 10kg przyrasta w tempie powyżej 1kg/dzień ;)

Oczywiscie możesz niewierzyć ja tylko wiem że handlarz przywiózł 15 września a sprzedałem 15 grudnia i ważyły 100 i 115 kg to były największe ze stada

Kolego co innego duńczyk wychodowany w Polsce a co innego ten sprowadzony i tu ubijany,ja miałem tego sprowadzonego i tu ubijanego,a na temat karmienia świń za granią wiem wiele bo pracowałem na fermach tuczników w  Holandii przez 2 lata i wiem co dostają do żarcia i co robił holender żeby szybciej rosły, atybiotyki i hormony to podstawa diety.

#534 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1490 postów

Napisany 25 styczeń 2015 - 16:55

Gdzie Wy żyjecie? Każde lekarstwo ma ilość dni karencji i myślisz że przy takiej cenie ktoś będzie ładował lekarstwa w świnie? Świnie nie są leczone a dostają je profilaktycznie tak jak TY bierzesz np szczepionke na grypę a jeżeli TY swoim świniom nic nie dajesz to sorry ale 30% tego co kupisz albo sie urodzi do zdechnie. Najpierw zacznij chować duńczyka i dowiedz się trochę a potem możesz komentować kto ma antybiotyk w sobie a kto nie. Dzieciaki ogarnijcie się troche...

Niestety na fermach gdzie jest obsada liczona w tysiącach sztuk używanie antybiotyków jest na porządku dziennym tam gdzie w grę wchodzą duże pieniądze takie pojęcie jak karencja nie istnieje a Dosatrony pewnie do ozdoby zawieszone mają w tuczarniach nie dziwię się że jak zwierzęta pokonują setki kilometrów to bez antybiotyków się nie obejdzie odnośnie ceny co myślicie ruszy się coś bo muszę sprzedać w ciągu najbliższych dwóch tygodni bo wagę mogą przekroczyć?

Marcys 1 ważyłeś wszystkie sztuki jak Ci handlaż przywiózł 15 września? Może były sztuki po 20 kg to nic nadzwyczajnego jak jakieś się wybiły i w tym czasie urosły

#535 Share marcys1

marcys1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 25 styczeń 2015 - 17:50

Tak przywiózł mi 40 sztuk ale zważyłem tyko kilka najmniesze i najwieksze i o dziwo najmnieszy miał 10 kg  a najwiekszy 22 kg takze średnia mniej więcej 15 kg nie było to cudo pbz krzyżowany nie wiem z czym ale mówię ci rosły jak na drożdżach.Żywieniowiec kiedyś mówił mi że pasze teraz dobiera sie pod genetykę zwierząt i tak np. polskie będą rosły " na byle czym" a fermowy juz nie.

Powiedzcie po ile u was sa prosiaki bo na targu w Ciechanowcu to od 260 do 350 za pare

Edytowany przez milanreal1, 25 styczeń 2015 - 18:54.
cytowanie poprzedniego posta

#536 Share rafal09086

rafal09086

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 25 styczeń 2015 - 18:13

Niestety na fermach gdzie jest obsada liczona w tysiącach sztuk używanie antybiotyków jest na porządku dziennym tam gdzie w grę wchodzą duże pieniądze takie pojęcie jak karencja nie istnieje a Dosatrony pewnie do ozdoby zawieszone mają w tuczarniach nie dziwię się że jak zwierzęta pokonują setki kilometrów to bez antybiotyków się nie obejdzie odnośnie ceny co myślicie ruszy się coś bo muszę sprzedać w ciągu najbliższych dwóch tygodni bo wagę mogą przekroczyć?

Marcys 1 ważyłeś wszystkie sztuki jak Ci handlaż przywiózł 15 września? Może były sztuki po 20 kg to nic nadzwyczajnego jak jakieś się wybiły i w tym czasie urosły

Tak sie składaże i ja mam kilka tyś szt i mam wielu znajomych jak to jest i nie opowiadajcie mi bajek który wy znacie tylko z jakiś opowiadań. Nie wiem co jest za granicą ale wiem jak jest u nas i nie ważne ile się ma tyś świń każdy liczy koszta a nawet im wiecej jest tym bardziej i nie mów mi że nie wiem jak to jest i że karencja nie istnieje bo nie wiesz o czym mówisz.

#537 Share magik0578

magik0578

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 247 postów

Napisany 25 styczeń 2015 - 18:37

Nie odbiegajcie od tematu i syfu nie róbcie na tym dziale ... Cena na jutro żywa 3,6+vat wbc 5 +vat za E

#538 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 25 styczeń 2015 - 18:50

Rozmawiałem z reźnikiem który 20 lat robi wyroby , i kiedy wspomniałem o świniach zachodnich to od odrazu powiedział że z tego mięsa to można robić karme dla psa a nie jedzienie dla ludzi , chodzi o świnie przywiezione z zachodu jako tuczniki i półtusze

teraz we wtorek odbedzie sie protest w miastach powiatowych przed urzedami ! zachęcam do udziału

Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

#539 Share marcys1

marcys1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 25 styczeń 2015 - 18:56

Gdzie konkretnie ten protest,bo w panoramie mówili że dają czas kopaczowej do piątku potem blokada warszawy a co do twojej wypowiedzi na temat zachodnich świń to zgadzam się z tobą w 100%

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#540 Share Lesssiu007

Lesssiu007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów

Napisany 25 styczeń 2015 - 19:05

Ceny trzody chlewnej 2015 Michalmeer

zgadza z zachodu to sam syf idzie fermowy !!!!

Dziś ogladałem na tvp regionalna o 13.05 tydzień i było o świniach był przewodniczący komisji senackiej rolnictwa z pis  taki w okularach czesto w agrobiznesie wystepuje  jakiś z rolniczego związku i od rzeźników i wędliniarzy coś w tym stylu mniejsza o to. To ten od rzeźników to słowa nie dal wnet powiedzieć z pisu bo ten wygarnął że zakłądy ściągają z zachodu ile sie da i że inne kraje starają sie ograniczyć import że powinno sie badać mieso  które jest przywożone dokładnie jak inne kraje to robią że nie ma dołka ani górki jest 10 mil świń a było 19 mil i że nie powinna być taka cena. A tez z zakładów miesnych to jaki oburzony przecież wiadomo że to same kolesie i zakłady by najlepiej za darmo wzieły tucznika i im na reke taka sytuacja a sawicki co prowadził ten program (redaktor) powiedział że nie zauważył by w sklepach mieso staniało. Dopuki pis nie dojdzie do władzy to tuczniki bedą po 3,5 po psl nic nie zrobi ta mafia ma udziały w ubojniach i im zalezy by była taka cena. A polskich producentów trzody zlikwiduje sie do zera ! po to duńczycy sokołów kupili i po to tam tuczarnie stawiają żeby poskiego tucznika nie brać. Tu ma być wszsytko wyprzedane zachodowi ! nie ma nadzieji do puki ta mafia rządzi !