Rolnik1973

Ceny trzody chlewnej 2015

Polecane posty

Sadek    1123

Nie takie bajki już tu czytałem.

  • Like 1

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wl_master    9

dla tucznika w T2 grochu możesz dać do 20% z łubinem to z zależności czy słodki czy nie 12-15% wiecej nie dawałem nigdy

 

@marcys1 może jeszcze napiszesz ze nawet odrobaczać nie trzeba było


okolice Janowa LUB 3,60 + VAT podstawowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal09086    6

WITAM.

Ja sprzedawałem 23.01.2015 maciory do ZM.BOST w Turośli Kościelnej pod Białymstokiem  normalnie rewelacja-maciory 2,60 netto a tucznik szok 3,30 netto i właściciel mówł że i tak spadną .Wkurzył mnie niesamowicie więc mu powiedziałem że to obraza dla polskiego rolnika taka cena i że kiedyś pożałuje tych cen.Tylko się śmiał.

Żekomo robi regionalne wyroby,a w sklepie firmowym najtańsza kiełbasa 27 zł.Pewnie taniej zciągnąć z Dnii pułtusze albo od Szkopa

Nie wiem czy słyszeliście w TV jak jeden z właścicieli ZM mówił że nasze tuczniki niespełniają wymagań i że woli duńczyka bo hudy.No tak ale moim zdaniem duńczyk czy niemiec albo holender nienadają się nawet na karme dla psów a naszego polskiego można potraktować obuchem i nożykiem i do gara.Spróbujcie to zrobic z duńczykiem.Smród niesamowity,wiem co mówię bo kiedyś z 7 lat temu kupiliśmy jednego i chcieliśmy zrobić grill,żeby nie bimber to chyba byśmy tego niewytrzymali.

No i trzeba było zrobić pogrzeb duńczyka ,myślałem że chociarz psy go ruszą ale nic z tego.

Nie wiem jakiego TY duńczyka jadłeś albo tylko wymyślasz. Bo ja od kilku lat hoduje duńczyki i zabijam dla siebie nie zauważyłem żeby któryś śmierdział, chyba miałeś jakiś lewy bimber że Ci tak śmierdział. Więc nie wypisuj tu takich głupot bo czytać się nie chce, świnia jak świnia, niczym się nie różni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf235angol    7

a co to za tuczniki T2 bo nie jestem zorientowany

I ciekawi mnie ten groch i łubin 

Edytowano przez mf235angol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sniady    0

U nas najbliższa ubojnia w Zambrowie w podlaskim  [ja jestem z mazowsza] płaci 4,0 zł netto za żywiec ,po tyle sprzedałem 8.01.2015 waga do 115 kg rasa bezznaczenia,ale wolą mięsne i karmione normalnie bez udziwnien.Ja kupiłem 15 września 2014 od handlarza prosiaki w wadze do 15 kg a 15 grudnia już miały największe 100 i 115 kg i to na swoim zbożu,tylko koncentrat kupowałem i nic więcej,bez soji,bez antybiotyków.Mój wczesniejszy wpis dotyczył cen wagi żywej.

 

Która ubojnia w Zambrowie płaci 4,0zł netto. Czy odbierają z gospodarstwa czy trzba im dostarczyć  towar?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie wiem jakiego TY duńczyka jadłeś albo tylko wymyślasz. Bo ja od kilku lat hoduje duńczyki i zabijam dla siebie nie zauważyłem żeby któryś śmierdział, chyba miałeś jakiś lewy bimber że Ci tak śmierdział. Więc nie wypisuj tu takich głupot bo czytać się nie chce, świnia jak świnia, niczym się nie różni.

 

Duńczyk o tyle lepszy od polskiego że jak zachorujesz to już antybiotyków nie musisz brać bo ma je już w sobie ;) a co do ceny to 5,20 na jutro za E wielkopolska zakład na B

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal09086    6

Gdzie Wy żyjecie? Każde lekarstwo ma ilość dni karencji i myślisz że przy takiej cenie ktoś będzie ładował lekarstwa w świnie? Świnie nie są leczone a dostają je profilaktycznie tak jak TY bierzesz np szczepionke na grypę a jeżeli TY swoim świniom nic nie dajesz to sorry ale 30% tego co kupisz albo sie urodzi do zdechnie. Najpierw zacznij chować duńczyka i dowiedz się trochę a potem możesz komentować kto ma antybiotyk w sobie a kto nie. Dzieciaki ogarnijcie się troche...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcys1    11

Łubin to chyba na każdej glebie się udaje,często nawet bez nawozów plonuje około 2T z ha.

A jaka jest bezpieczna dawka łubinu i grochu?

NA tonę paszy możesz dać do 50 kg łubinu wąskolistnego .

Nie wierzę , że prosie 10kg przyrasta w tempie powyżej 1kg/dzień ;)

 

Oczywiscie możesz niewierzyć ja tylko wiem że handlarz przywiózł 15 września a sprzedałem 15 grudnia i ważyły 100 i 115 kg to były największe ze stada

Nie wiem jakiego TY duńczyka jadłeś albo tylko wymyślasz. Bo ja od kilku lat hoduje duńczyki i zabijam dla siebie nie zauważyłem żeby któryś śmierdział, chyba miałeś jakiś lewy bimber że Ci tak śmierdział. Więc nie wypisuj tu takich głupot bo czytać się nie chce, świnia jak świnia, niczym się nie różni.

Kolego co innego duńczyk wychodowany w Polsce a co innego ten sprowadzony i tu ubijany,ja miałem tego sprowadzonego i tu ubijanego,a na temat karmienia świń za granią wiem wiele bo pracowałem na fermach tuczników w  Holandii przez 2 lata i wiem co dostają do żarcia i co robił holender żeby szybciej rosły, atybiotyki i hormony to podstawa diety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Gdzie Wy żyjecie? Każde lekarstwo ma ilość dni karencji i myślisz że przy takiej cenie ktoś będzie ładował lekarstwa w świnie? Świnie nie są leczone a dostają je profilaktycznie tak jak TY bierzesz np szczepionke na grypę a jeżeli TY swoim świniom nic nie dajesz to sorry ale 30% tego co kupisz albo sie urodzi do zdechnie. Najpierw zacznij chować duńczyka i dowiedz się trochę a potem możesz komentować kto ma antybiotyk w sobie a kto nie. Dzieciaki ogarnijcie się troche...

 

Niestety na fermach gdzie jest obsada liczona w tysiącach sztuk używanie antybiotyków jest na porządku dziennym tam gdzie w grę wchodzą duże pieniądze takie pojęcie jak karencja nie istnieje a Dosatrony pewnie do ozdoby zawieszone mają w tuczarniach nie dziwię się że jak zwierzęta pokonują setki kilometrów to bez antybiotyków się nie obejdzie odnośnie ceny co myślicie ruszy się coś bo muszę sprzedać w ciągu najbliższych dwóch tygodni bo wagę mogą przekroczyć?

Marcys 1 ważyłeś wszystkie sztuki jak Ci handlaż przywiózł 15 września? Może były sztuki po 20 kg to nic nadzwyczajnego jak jakieś się wybiły i w tym czasie urosły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcys1    11

Tak przywiózł mi 40 sztuk ale zważyłem tyko kilka najmniesze i najwieksze i o dziwo najmnieszy miał 10 kg  a najwiekszy 22 kg takze średnia mniej więcej 15 kg nie było to cudo pbz krzyżowany nie wiem z czym ale mówię ci rosły jak na drożdżach.Żywieniowiec kiedyś mówił mi że pasze teraz dobiera sie pod genetykę zwierząt i tak np. polskie będą rosły " na byle czym" a fermowy juz nie.


Powiedzcie po ile u was sa prosiaki bo na targu w Ciechanowcu to od 260 do 350 za pare

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal09086    6

Niestety na fermach gdzie jest obsada liczona w tysiącach sztuk używanie antybiotyków jest na porządku dziennym tam gdzie w grę wchodzą duże pieniądze takie pojęcie jak karencja nie istnieje a Dosatrony pewnie do ozdoby zawieszone mają w tuczarniach nie dziwię się że jak zwierzęta pokonują setki kilometrów to bez antybiotyków się nie obejdzie odnośnie ceny co myślicie ruszy się coś bo muszę sprzedać w ciągu najbliższych dwóch tygodni bo wagę mogą przekroczyć?

Marcys 1 ważyłeś wszystkie sztuki jak Ci handlaż przywiózł 15 września? Może były sztuki po 20 kg to nic nadzwyczajnego jak jakieś się wybiły i w tym czasie urosły

Tak sie składaże i ja mam kilka tyś szt i mam wielu znajomych jak to jest i nie opowiadajcie mi bajek który wy znacie tylko z jakiś opowiadań. Nie wiem co jest za granicą ale wiem jak jest u nas i nie ważne ile się ma tyś świń każdy liczy koszta a nawet im wiecej jest tym bardziej i nie mów mi że nie wiem jak to jest i że karencja nie istnieje bo nie wiesz o czym mówisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magik0578    5

Nie odbiegajcie od tematu i syfu nie róbcie na tym dziale ... Cena na jutro żywa 3,6+vat wbc 5 +vat za E

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Rozmawiałem z reźnikiem który 20 lat robi wyroby , i kiedy wspomniałem o świniach zachodnich to od odrazu powiedział że z tego mięsa to można robić karme dla psa a nie jedzienie dla ludzi , chodzi o świnie przywiezione z zachodu jako tuczniki i półtusze

 

teraz we wtorek odbedzie sie protest w miastach powiatowych przed urzedami ! zachęcam do udziału


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcys1    11

Gdzie konkretnie ten protest,bo w panoramie mówili że dają czas kopaczowej do piątku potem blokada warszawy a co do twojej wypowiedzi na temat zachodnich świń to zgadzam się z tobą w 100%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesssiu007    186
Michalmeer

zgadza z zachodu to sam syf idzie fermowy !!!!

Dziś ogladałem na tvp regionalna o 13.05 tydzień i było o świniach był przewodniczący komisji senackiej rolnictwa z pis  taki w okularach czesto w agrobiznesie wystepuje  jakiś z rolniczego związku i od rzeźników i wędliniarzy coś w tym stylu mniejsza o to. To ten od rzeźników to słowa nie dal wnet powiedzieć z pisu bo ten wygarnął że zakłądy ściągają z zachodu ile sie da i że inne kraje starają sie ograniczyć import że powinno sie badać mieso  które jest przywożone dokładnie jak inne kraje to robią że nie ma dołka ani górki jest 10 mil świń a było 19 mil i że nie powinna być taka cena. A tez z zakładów miesnych to jaki oburzony przecież wiadomo że to same kolesie i zakłady by najlepiej za darmo wzieły tucznika i im na reke taka sytuacja a sawicki co prowadził ten program (redaktor) powiedział że nie zauważył by w sklepach mieso staniało. Dopuki pis nie dojdzie do władzy to tuczniki bedą po 3,5 po psl nic nie zrobi ta mafia ma udziały w ubojniach i im zalezy by była taka cena. A polskich producentów trzody zlikwiduje sie do zera ! po to duńczycy sokołów kupili i po to tam tuczarnie stawiają żeby poskiego tucznika nie brać. Tu ma być wszsytko wyprzedane zachodowi ! nie ma nadzieji do puki ta mafia rządzi ! 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcys1    11

AMEN,nic dodac nic ująć u nas w środę ma byc Kowalczyk z PiSu to zapytam go jaki oni mają pomysł dla nas.Bo Sawicki to ma dawac w nowym PROW  dla producentów trzody tylko kto dostanie ,to wam powiem dla kogo ta kasa sam Sawicki powiedział dla grup producenckich i dla tych co mają pow. 100 loch a najlepiej to oddałby duńczykom i oni by to dobrze wykorzystali kase z unii

Edytowano przez marcys1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychrol    171

Michalmeer

zgadza z zachodu to sam syf idzie fermowy !!!!

Dziś ogladałem na tvp regionalna o 13.05 tydzień i było o świniach był przewodniczący komisji senackiej rolnictwa z pis  taki w okularach czesto w agrobiznesie wystepuje  jakiś z rolniczego związku i od rzeźników i wędliniarzy coś w tym stylu mniejsza o to. To ten od rzeźników to słowa nie dal wnet powiedzieć z pisu bo ten wygarnął że zakłądy ściągają z zachodu ile sie da i że inne kraje starają sie ograniczyć import że powinno sie badać mieso  które jest przywożone dokładnie jak inne kraje to robią że nie ma dołka ani górki jest 10 mil świń a było 19 mil i że nie powinna być taka cena. A tez z zakładów miesnych to jaki oburzony przecież wiadomo że to same kolesie i zakłady by najlepiej za darmo wzieły tucznika i im na reke taka sytuacja a sawicki co prowadził ten program (redaktor) powiedział że nie zauważył by w sklepach mieso staniało. Dopuki pis nie dojdzie do władzy to tuczniki bedą po 3,5 po psl nic nie zrobi ta mafia ma udziały w ubojniach i im zalezy by była taka cena. A polskich producentów trzody zlikwiduje sie do zera ! po to duńczycy sokołów kupili i po to tam tuczarnie stawiają żeby poskiego tucznika nie brać. Tu ma być wszsytko wyprzedane zachodowi ! nie ma nadzieji do puki ta mafia rządzi !

PO i PSL powinno mieć władzę zabraną  ale nie na rzecz PISu bo oni tak będą motać w sprawie Ukrainy i Rosji że Rosja jeszcze jakąś wojnę rozpęta. A po ostatnich wydarzeniach z embargiem  tzn jak UE wyru..ła Polskę myślę że w przypadku jakiegoś ataku na Polskę, UE,NATO i USA zachowa sie identycznie jak w przypadku embarga. PiS też już stał na czele państwa i tyle samo nawojował a przed wyborami to każdy ładnie mówi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

oczywiscie to wszystko jedna mafia tylko jedna religijna a druga zlodziejska.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2064

wszystko przez to, że świnie z zachodu jadą do Polski i do Rosji, a świnie z Polski jadą tylko do Brukseli :)

 

3,50zł/kg

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesssiu007    186

gówno prawda byl posłowie z pisu w wies to tez polska i sensownie gadali. Rolnicy z podlasia mówili sami że tylko pis pomaga od dawna z zachdonnio pomorskiego to samo w ze w sprawie ziemi tez pomagają z pisu i to starzy rolnicy a nie jak na tym forum połowa poniżej 18 roku życia. A tvp ?? ciągle robią z pisu głupków zeby niedoszli do władzy bo to wszystko jedna propaganda jak na białorusi. Czy tak czy siak trzeba isć na wybory ja nie widze alternatywy poza pisem jeszcze mądrze gadają bo jak kolejne 4 lata ta mafia bedzie rządzić to bedzie koniec polskiej wsi !!!! A nie iść na wybory i tylko marudzić to każdy potrafi i może ja chce coś zmienić i pojdę głosować !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deere2140    21

Gorzej być nie może, dlatego trzeba zmiany rządu.


Moja potęga : John Deere 2140 i Zetor 7211
John Deere...Niezawodność jest naszą Siłą
Nothing Runs Like a Deere and Zetor ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

moze jak kaczynski wypowie wojne ruskom za zamach na brata... kaplica w tym polskim rzadzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychrol    171

gówno prawda byl posłowie z pisu w wies to tez polska i sensownie gadali. Rolnicy z podlasia mówili sami że tylko pis pomaga od dawna z zachdonnio pomorskiego to samo w ze w sprawie ziemi tez pomagają z pisu i to starzy rolnicy a nie jak na tym forum połowa poniżej 18 roku życia. A tvp ?? ciągle robią z pisu głupków zeby niedoszli do władzy bo to wszystko jedna propaganda jak na białorusi. Czy tak czy siak trzeba isć na wybory ja nie widze alternatywy poza pisem jeszcze mądrze gadają bo jak kolejne 4 lata ta mafia bedzie rządzić to bedzie koniec polskiej wsi !!!! A nie iść na wybory i tylko marudzić to każdy potrafi i może ja chce coś zmienić i pojdę głosować !

Ty wierzysz w ten program jak w Pana Boga. Po pierwsze to akurat jeśli o mnie chodzi nie zaliczam sie do dzieci których jest tu multum. Po drugie co mają powiedzieć przed wyborami ? Że nic nie mogą i dalej będzie tak jak było? No na pewno tym sposobem by wygrali. Trochę pomyślunku. Sądzę żę gdyby teraz przy władzy był PiS to PO i PSL mówili by to samo co to oni zrobią jak przejmą władze. Kolega wyżej dobrze napisał że jedna to mafia złodziejska a druga religijna. Ostatnio słyszałem że jeden pan z PiSu (kto się trochę interesuję to wie o kogo chodzi) już by najchętniej wysłał Polskiej wojska na Ukraine. Zachód chce sie z Rosja dogadać i robić interes a Polska chce robić zamęt. Tyle w temacie

Edytowano przez krzychrol
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek1234    18

zgadzam się z krzychem i dodam może jeszcze, aby co niektórzy tak nie wierzyli w tą telewizję trwam i pis, jak niektóre babcie w radio maryja i rydzyka

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deere2140    21

Tak k**wa to dalej głosujcie na ta "ludową" partie - PSL to dalej będziecie mieli taką sytuacje.


Moja potęga : John Deere 2140 i Zetor 7211
John Deere...Niezawodność jest naszą Siłą
Nothing Runs Like a Deere and Zetor ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj