Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny trzody chlewnej 2015

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
3228 odpowiedzi na ten temat

#3201 Share RafaKdziela

RafaKdziela

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 822 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,nowe technologie ,sztuki walk :-) ,czytanie książek ,pływanie ,komputery,wycieczki ,zdrowe odżywianie ,taniec ,gotowanie ,fotografia ,majsterkowanie .

Napisany 03 styczeń 2016 - 19:28

dobrze ze taka cena.Sprowadzajcie jeszcze wiecej Dunczykow po 280zł to moze zmadrzejecie

Masz rację .Może co niektórzy w końcu zmądrzeją ,co śmiem twierdzić ,że raczej nie .W moich okolicach budują i mają zamiar budować wielkie tuczarnie i na co to komu ? Opodatkować tucz kontraktowy i szczegółowo badać mięso sprowadzane z zagranicy .A co robi główny lekarz weterynarii ,gdy z Szwecji sprowadzają 25letnie mięso ,ja się pytam ?

I love salsa

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny trzody chlewnej 2015 Dzisiaj, 05:50
  •  

#3202 Share nie

nie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 363 postów

Napisany 03 styczeń 2016 - 20:37

szczegółowo badać mięso sprowadzane z zagranicy

to jest podstawa, żeby cena mogła być wyższa

#3203 Share Janek1801

Janek1801

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 03 styczeń 2016 - 21:25

Oraz wprowadzić embargo na wszystkie importowane i wewnątrzwspólnotowe mięso. 

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3204 Share szymekrolnik89

szymekrolnik89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 147 postów

Napisany 03 styczeń 2016 - 21:43

Ceny trzody chlewnej 2015 Co gadacie za bzdury nie ma polskich rzeźni wszystko sprzedane przecież mogą sobie robić co chcą tak samo z tuczem nakladczym jest. Drastyczne spadki są juz od 3 miesięcy każdy zna przyczynę a nikt nic nie robi z tym. Wymyślili doplate do przechowalnictwa ale oczywiście mięsa z zagranicy

Edytowany przez szymekrolnik89, 03 styczeń 2016 - 23:30.

#3205 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 03 styczeń 2016 - 21:50

Ceny trzody chlewnej 2015 To są skutki germanizacji Polskiego rolnictwa. Nie ma opłacalności bo nie ma Polskości. Teraz będzie germańska niewola. Ale co ja sam nie dam rady tego zawrócić.

#3206 Share Janek1801

Janek1801

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 03 styczeń 2016 - 23:38

Chociażby każdy Polski rolnik kupował Polskiego prosiaka, czy sam hodował maciory to i tak nic nie pomorze. Plan zniszczenia Polskiej hodowli działa od wielu lat.

Jeżeli my się nie dostosujemy to Niemcy sami będą hodować świnie na Polskiej ziemi, zresztą robią to już od jakiegoś czasu. Sprowadzają własne świnie, budują własne tuczarnie, masarnie itd. Jedynym kto to może zatrzymać to Polski rząd. Ale nie tak łatwo będzie zatrzymać tą machinę.
Dlatego dają teraz nielicznym Do 70zł do tucznika na otarcie łez. Oczywiście ustawa jest tak skonstruowana, żeby jak najmniej Polskich rolników z niej skorzystała. Jednak taka doraźna pomoc nic nie da. Albo nie wiele da. Gdyby jeszcze wprowadzili dopłatę na czas nie określony, to może tak. Ale tylko na 3 miesiące? Ale dalej co? Karawana jedzie dalej. A cena jak była niska tak będzie. Później znowu rolnicy wyjdą na ulicę i co usłyszą? "No przecież znowu dostaliście dofinansowanie i jeszcze wam mało?".
Później nie ma się co dziwić, że miastowi i media gadają jak to mamy "dobrze" bo ciągle dostajemy dofinansowania, do obór, do tucznika, do maszyn, do ziemi, do suszowego, do cielaków, do mleka, odliczamy VAT, jesteśmy w KRUSIE itd. tylko co z tego jak i tak się nie opłaca. Bo nigdy się nie będzie opłacało, jak rolnik nie będzie miał dobrej ceny za swój produkt i za swoje nie będzie inwestował tylko musi brać kolejne kredyty albo stać w miejscu i się cofać. 

Zresztą w taki sposób zniszczyli cały Polski przemysł, wielkie zachodnie koncerny zaczęły podkupywać Polskie firmy a rząd sprzedawał za 30 srebrników. 

#3207 Share kombi82

kombi82

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 04 styczeń 2016 - 09:19

te 70 zł to tylko poróżni rolników o ile to wypali , a dofinansowanie powinno być tak jak maja niemcy do maciory biora obecnie chyba 1020 euro

a wprowadzenie takiej dopłaty teraz u nas troche by pomogło choć i tak z tej pomocy korzystały by zagraniczne spółki produkujace prosiaki u nas

tak to jest gy sie chciało do uni trzeba było sie na to najpierw przygotować a nie dać d*py żeby potem nas ruchali jak tylko moga

żeby nie było byłem za przystapieniem ale nie w taki sposób jak to politycy załatwili bo już mało brakowało żeby w 2000-2004  roku rolnictwo nie padło bo chcieli sie przypodobać 

#3208 Share jaco25

jaco25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • Zainteresowania:Sport,Rolnictwo,Muzyka

Napisany 04 styczeń 2016 - 10:27

A Pan S  twierdził że nie da rady wprowadzić dopłaty do trzody chlewnej do loch w cyklu zamkniętym a u Niemców można. Można dać doraźną pomoc 70zł do tucznika w cyklu zamkniętym, a u tego ,,biedaka" nic się nie dało zrobić. Najlepiej Panie były na szczęście ministrze było sprzedać Polską trzodę za kilka srebrników w unii wprowadzić zamieszanie w dopłatach gdzie nikt tego nie kazał Panu robić, jestem ciekawy czy kiedykolwiek ktoś pociągnie Pana do odpowiedzialności za szkodzenie Polskiemu rolnictwu, tak tak za pchanie do Polski bezcłowej pszenicy z Ukrainy i jeszcze pewnie parę kwiatków by się znalazło.

Sprzedam kombajn zbożowy EPPLE MOBIL 940 cena do negocjacji. POLECAM :)

#3209 Share GREMLIN

GREMLIN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów
  • Zainteresowania:nowoczesne rolnictwo maszyny, dziewczyny z sexy figurą ,bo z twarzy jestem tolerancyjny-grunt to figura

Napisany 04 styczeń 2016 - 10:54

A u mnie dziś pięknie  :) ,skupujący na skupie sam był i ani 1 tucznika, to mi się podoba i czekamy na dłuższe mrozy

#3210 Share donweter1989

donweter1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1305 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, wędkarstwo

Napisany 04 styczeń 2016 - 11:22

Ceny trzody chlewnej 2015 3,20-3,30zł netto za kg żywca. Kolego @Gremlin ale zainteresowania to masz obłędne (dziewczyny z sexy figurą, bo z twarzy to jestem tolerancyjny - grunt to figura) opis mistrzostwo świata.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3211 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 04 styczeń 2016 - 11:32

Dziś 3,40 + vat, bez zmian od ostatniej dostawy.

#3212 Share GREMLIN

GREMLIN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów
  • Zainteresowania:nowoczesne rolnictwo maszyny, dziewczyny z sexy figurą ,bo z twarzy jestem tolerancyjny-grunt to figura

Napisany 04 styczeń 2016 - 13:29

3,20-3,30zł netto za kg żywca. Kolego @Gremlin ale zainteresowania to masz obłędne (dziewczyny z sexy figurą, bo z twarzy to jestem tolerancyjny - grunt to figura) opis mistrzostwo świata.

Boli cie coś ??? ja się twojego profilu nie czepiam ,to ty odczep sie od mojego :wacko:

#3213 Share donweter1989

donweter1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1305 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, wędkarstwo

Napisany 04 styczeń 2016 - 16:03

Ceny trzody chlewnej 2015 Źle mnie zrozumiałeś. Nie miałem nic złego na myśli. Porostu podziwiam i gratuluje inwencji twórczej.

#3214 Share kris82

kris82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 342 postów

Napisany 04 styczeń 2016 - 17:14

3,4+vat spadek 10gr co przed świętami @gremlin ale się rozszalałeś

#3215 Share krilan06

krilan06

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów

Napisany 05 styczeń 2016 - 10:52

3,30+vat, jak to długo jeszcze potrwa?

#3216 Share biznes12

biznes12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 05 styczeń 2016 - 11:05

słyszał ktos coś o wprowadzeniu podatku do tuczu kontraktowego?

#3217 Share Janek1801

Janek1801

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 05 styczeń 2016 - 13:32

Jak wprowadzą podatek to nikt nie będzie na kontrakcie, bo tyle co mają korzyści ze stałego odbioru to pójdzie do państwa. A kontrakty nie są wcale takie dobre bo jesteś uwiązane gorzej jak w banku. Zależy na jakich warunkach jeszcze. 

#3218 Share deere2140

deere2140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów

Napisany 05 styczeń 2016 - 15:36

Ceny trzody chlewnej 2015 Jestem za tym podatkiem . w Polsce powinny byc hodowane polskie swinie a nie niemieckie czy dunskie .
Moja potęga : John Deere 2140 i Zetor 7211
John Deere...Niezawodność jest naszą Siłą
Nothing Runs Like a Deere and Zetor ^^

#3219 Share Janek1801

Janek1801

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 05 styczeń 2016 - 16:43

A jakie znaczenie ma odbiór kontraktowy do tego skąd jest prosie? Przecież możesz być na kontrakcie hodując Polskiego tucznika...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3220 Share bandyta

bandyta

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 06 styczeń 2016 - 13:10

Już wiecie dlaczego unia nas tak pragnęła rynek zbytu i tania produkcja w polsce a zarabiają duńczycy holendrzy i germany a mu w gównie wiecznie i hodujemy dla nich chwalą się jaki to eksport mięsa od nas a tak naprawdę to wywożą co swoje ma my na tym nie zarabiamy  ,Na początek dała chłopcom ciągniki które maja wartość 30-40 % wyższą żeby dopłaty się zwróciły a kredyty w ich bankach ciągniki nie polskiej marki .

U nas po 3,4zł