Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny trzody chlewnej 2015

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
3228 odpowiedzi na ten temat

#301 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 14 styczeń 2015 - 17:50

Ceny trzody chlewnej 2015 oo nie boisz sie soi uprawiac? ;) ja planuje groch na wiosne ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny trzody chlewnej 2015 Dzisiaj, 18:21
  •  

#302 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 14 styczeń 2015 - 17:51

Ceny trzody chlewnej 2015 Łubin mister siejcie, ja daję już 3 lata i gdzieś mam dawać koncentraty w dawce napisanej na worku. Bo ta dawka tuczy ale kieszenie koncernów paszowych.

#303 Share krzychrol

krzychrol

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 14 styczeń 2015 - 17:53

mam swoje prosiaki i pasze robie sam (sruta + koncentrat) i przewaznie 6 miesieczne sprzedaje... nie narzekam ;)

Kolego jeśli mogę Ci coś poradzić to zastanów się nad żywieniem. Ja w ciągu ostatniego roku skróciłem czas tuczu tzn.od urodzenia do sprzedaży z 6 miesięcy do 5,5 miesiąca (jakieś pojedyncze sztuki czasami się trafią ze muszą siedzieć te 6 miesięcy ale kiedyś było to nawet 6,5 - 7 miesięcy). Zmieniłem tylko żywienie (firmę paszową) no i trochę czasu poświęciłem na bilansowanie dawek pokarmowych ponieważ robiłem to sam bez żywieniowca bo w moim odczuciu większość z nich kombinuje jak tu wcisnąć najwięcej towaru którym handluje, a w rzeczywistości bez gotowego programu komputerowego do bilansowania dawek nie mają o tym pojęcia. Lochy pozostały te co dawniej czyli PBZ, WBP i ich krzyżówki kryte knurami PIC

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#304 Share michal1014

michal1014

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 14 styczeń 2015 - 17:58

Ja osobiście miałem zasiane 6 ha mieszanki owsa z grochem i powiem tak, różnie to wyglądało na mokrym podłożu tak pół na pół były proporcje na przyczepie ale na pisku to grochu tyle co kot napłakał mniej więcej grochu 10% a 90% owsa, czyli na wilgotniejszym polu można pokombinować ale na piachu lepiej jedna roślina :)

#305 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 14 styczeń 2015 - 18:01

Ceny trzody chlewnej 2015 @krzychrol te pol miesiaca mi nie robi. duzej roznicy az tylu sztuk nie sprzedaje ;) zostane przy tym co jest bo mi pasuje ;)

#306 Share slawek1234

slawek1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 319 postów
  • Zainteresowania:sport...

Napisany 14 styczeń 2015 - 18:08

żywa 3.40  WBC 4.80 za E ceny netto

#307 Share wl_master

wl_master

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 281 postów

Napisany 14 styczeń 2015 - 18:13

lubelski 4,2 -4.3 + vat dobry tucznik a reszta 3,8+ vat

#308 Share krzychrol

krzychrol

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 14 styczeń 2015 - 18:14

@qbass24 tzn wiesz ja kiedyś też na to tak nie patrzyłem jak rodzice prowadzili gospodarstwo ale gdy mi przepisali 3 lata temu zacząłem sobie wszystko notować ile prosiąt urodzone od lochy w ciągu roku, czas jałowienia, zużycie paszy itp. i teraz widzę że tucz skrócony o dwa tygodnie znacząca zmniejsza zużycie paszy mimo zwiększenia średniej wagi sprzedawanych tuczników a co za tym idzie więcej pieniędzy zostaje w kieszeni. Oczywiście takie jest moje zdanie i do niczego nie zmuszam ale może komuś się moje rady przydadzą. Ja podobnie jak Ty nie sprzedaje tysięcy sztuk tuczników rocznie ale sukcesywnie zwiększam produkcję i planuje to robić nadal :) Pozdrawiam

#309 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 14 styczeń 2015 - 18:18

Ceny trzody chlewnej 2015 ja rowniez planuje powiekszyc produkcje ;) http://www.farmer.pl/finanse/podatki-rachunkowosc/jak-pomoc-rolnikom,55028.html

#310 Share wl_master

wl_master

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 281 postów

Napisany 14 styczeń 2015 - 18:23

@krzychrol tu sie zgodze sporo jest żywieniowców którym brak komputera uniemożliwia pracę. jesli chcesz to moge Ci coś policzyć bo jestem żywieniowcem ale niezwiązanym z żadna firmą 

Edytowany przez wl_master, 14 styczeń 2015 - 18:23.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#311 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 14 styczeń 2015 - 18:26

ja dawałem koncentrat a od listopada jade na premiksie i widać różnice w przyrostach a białko bliansuje z śruty rzepakowej  sojowej i łubinu 

#312 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 14 styczeń 2015 - 18:27

Ceny trzody chlewnej 2015 naprawde jest duza roznica w przyrostach?? a cenowo jak wychodzi?

#313 Share krzychrol

krzychrol

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 14 styczeń 2015 - 18:33

@wl_master dzięki za zaoferowaną pomoc ale ja również posiadam trochę wiedzy o układaniu dawek paszowych i niejeden przedstawiciel handlowy czy też doradca żywieniowy który się zjawił u mnie na podwórku po krótkiej rozmowie na temat układania dawek pokarmowych szybciej je opuszczał niż na nie wchodził. Ale dużo jest jeszcze rolników którzy dają się im omamić i wierzą bezwzględnie w te ich magiczne wyliczenia w których na pierwszy rzut oka widać że coś nie gra hehe 

ja dawałem koncentrat a od listopada jade na premiksie i widać różnice w przyrostach a białko bliansuje z śruty rzepakowej  sojowej i łubinu 

Popieram kolegę dobry premiks to podstawa

#314 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 14 styczeń 2015 - 18:39

Ceny trzody chlewnej 2015 A jaki dobry premix. Cena jak była 3.5

#315 Share wl_master

wl_master

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 281 postów

Napisany 14 styczeń 2015 - 18:40

oj wiadomo ze każdy chce coś psrzedać i musi bajerować bo inaczej nie porobi w firmie za długo. ja ułożyłem sobie premiks na zamówienie mi mieszają pod bobik i żyto i pszenżyto a tak to jade na standardowym produkcje. jednak koncentrat jakoś nigdy do mnie nie trafił... 

#316 Share krzychrol

krzychrol

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 14 styczeń 2015 - 18:51

A jaki dobry premix. Cena jak była 3.5

Nie będę tu polecał żadnej konkretnej firmy bo u każdego sprawdza się coś innego ale musisz zwracać  uwagę na jego skład a w mniejszym stopniu na cenę (nie mówię tu że im droższy tym lepszy bo to się nie zawsze sprawdza) i wprowadzać go do dawki wraz ze zbożami którymi dysponujesz i przeliczać skład i tak do skutku aż wyjdzie. Ja tuczyłem na premiksach  z 4 firm zanim doszedłem do tego co mam teraz. Z reguły  doradca żywieniowy gdy widzi żyto i owies to już jest koniec i przestaje mu receptura wychodzić hehe. Ja wiem że dla trzody najlepszy jest jęczmień, pszenżyto, pszenica i kukurydza ale np ja posiadam dużo ziemi 5 i 6 klasy i muszę siać ten nieszczęsny owies i żyto.

@wl_master dodam jeszcze że za czasów stosowania koncentratów (wtedy jeszcze ojciec się tym zajmował) często pojawiał się problem kanibalizmu który po przejściu na premiksy i soje został praktycznie wyeliminowany

#317 Share jaco25

jaco25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • Zainteresowania:Sport,Rolnictwo,Muzyka

Napisany 14 styczeń 2015 - 19:04

oo nie boisz sie soi uprawiac? ;) ja planuje groch na wiosne ;)

A co szkodzi spróbować sieją w Polsce soje nawet forumowicze AF mają w swoich galeriach a z grochu po tym roku już się wyleczyłem.

4,2 plus vat pow. Jasło

Sprzedam kombajn zbożowy EPPLE MOBIL 940 cena do negocjacji. POLECAM :)

#318 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 14 styczeń 2015 - 20:20

stosunkowo cena premiksów z różnych firm jest podobna za worek 25kg ok 100-120zł najdroższa jest śruta rzepakowa i  sojowa ja daje sano poweramino ten na  kukurydze

cena na jutro po 3.60+ vat

#319 Share Piotr24011975

Piotr24011975

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów
  • Zainteresowania:Gospodarstwo rolne.

Napisany 14 styczeń 2015 - 21:56

Wielkopolska; powiat Czarnkowsko-Czcianecki, zakład w Czciance 3,30+vat. Jaja sobie z nas robią!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#320 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo glownie nowoczesna hodowla trzody chlewnej
    rodzinne wyjazdy

Napisany 14 styczeń 2015 - 22:14

sprzedane  na WBC  kl S 5zl +3% kl E 4.9 +2% śr. mięsność 60,6% po przeliczeniu  na żywą ponad 4 zł netto wyszło zawsze  to dużo więcej  jak  na spędzie  czy  handlarza