Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny trzody chlewnej 2015

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
3228 odpowiedzi na ten temat

#3161 Share piotrczem

piotrczem

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 238 postów

Napisany 29 grudzień 2015 - 15:02

Ludzie dostają wściku d..y, sprzedają co się da bo będą dopłacać po 70 zł. Nasłuchali się szczątkowych, wyrwanych z kontekstu sloganów i już liczą.

Po pierwsze- jeszcze nie ma żadnego!!! rozporządzenia w tej sprawie, wszystko jest w negocjacjach międzyresortowych, żeby wszystko było tak jak głoszą

to się wszyscy muszą zgodzić, z ministrem finansów na czele!

Po drugie- z Unii są obiecane 28.5 mld euro na mleko i świnie, państwo ma tyle samo rzekomo dołożyć i dzielić po równo 50/50 na oba cele.

tylko skąd wezmą kasę skoro nie mają na dopłaty i inne cele i obietnice wyborcze.

Po trzecie- zobaczcie na kilka ostatnich stron z tematu i zobaczcie co się dzieje między nami rolnikami, niektórzy by się pożarli o te parę stów 

gorzej jak bezpańskie psy o padlinę.

A po czwarte i może najważniejsze- żadna z kwot typu 30,50 czy nawet te 70 zł nie uratuje niczyjej hodowli i finansów, bo to gwarantuje tylko!!!!!

w miarę stała rentowna cena która przyniesie o wiele więcej zysku niż ten ochłap, który jest kolejnym zapchaj tematem- nie jeden zapomni na 

jakiś czas np. o dopłatach, czy pomyśle strajkowania i blokowania.

Podsumowując, coś tam pewnie i ja dostanę jak będą dawać ale 100 razy bardziej chciałbym mieć dopłaty w grudnia jak to bywało na początku,

wydałbym na tańsze środki do produkcji( a nie po cenach w kwietniu czy maju) i więcej bym zaoszczędził niż ewentualnie dostanę jałmużny i tyle.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny trzody chlewnej 2015 Dzisiaj, 07:37
  •  

#3162 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1487 postów

Napisany 29 grudzień 2015 - 15:34

Znając jak PiS pracuje to rano już może być a to że dopłat nie ma to nie brak kasy tylko wina poprzedniego rządu bo o system nie zadbali i nie można naliczać to nie od dziś było wiadomo

To co z Cb za gospodarz że  kasy na środki produkcji nie masz ?

#3163 Share piotrczem

piotrczem

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 238 postów

Napisany 29 grudzień 2015 - 15:54

To co z Cb za gospodarz że  kasy na środki produkcji nie masz ?

O takie właśnie przypadki mi chodzi, nie rozumie się prostego języka i ocenia kogoś na podstawie własnych mylnych spostrzeżeń. ;)

Pisałem co można gdyby tak dla jasności. tyle ode mnie

Edytowany przez piotrczem, 29 grudzień 2015 - 15:55.

#3164 Share Ziel

Ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 994 postów

Napisany 29 grudzień 2015 - 15:54

nie wszyscy siedza w obdrapanej chacie w ciuchach z lumpeksu i tylko pompują kasę w gospodarstwo, dlatego środki do produkcji kupuje sie za doplaty. I nie krzyczcie na mnie za ten wpis ale wiem to z doświadczenia i obserwacji. A co do tych 70zl to nie pomogą za wiele bo to itak nie wystarczy na uzyskanie dochodu za1szt. Na czysto.

#3165 Share piotrczem

piotrczem

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 238 postów

Napisany 29 grudzień 2015 - 16:02

nie wszyscy siedza w obdrapanej chacie w ciuchach z lumpeksu i tylko pompują kasę w gospodarstwo, dlatego środki do produkcji kupuje sie za doplaty. I nie krzyczcie na mnie za ten wpis ale wiem to z doświadczenia i obserwacji. A co do tych 70zl to nie pomogą za wiele bo to itak nie wystarczy na uzyskanie dochodu za1szt. Na czysto.

Popieram. 

Dopłaty są uznawane jako element który ma zasilić kieszeń w pewnym okresie czasu. A można wydać na co się chce.

#3166 Share bandyta

bandyta

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 29 grudzień 2015 - 17:23

Ciekawe jak to będzie bo  od października w Polsce są różne ceny np. ja najwięcej dostałem 4,10 zł a najmniej 3,20zł i w obu sytuacjach dostanę 70zł? :) jakby tak było to średnia by wyszła około 4,35 za kilo przy 100kg masie .Ja tak głośno myślę i sądzę że po 70zł będzie do ceny skupu 3zł a 20zł do 4zł tak że już widzę jak nam nawalą ja dziś sprzedałem 20sztuk za 3,20zł a ten co brał to mówi że jakby dopłat nie wymyślili to dałby tak jak w zeszłym tygodniu czyli 3,7zł spekulanci pie....ni.

#3167 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1487 postów

Napisany 29 grudzień 2015 - 17:45

Nikt nie będzie się bawił w takie rzeczy to tak jak z suszą było jeden miał 30% strat jeden 80 % a każdy dostał tyle samo a ile będzie to się okaże jak wnioski będą przyjęte

#3168 Share rafff24

rafff24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 843 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja

Napisany 29 grudzień 2015 - 17:47

To straty nie masz bo na prosiakach masz niezłą kasę

zarąbistą, średnio po 160 za 30-paro kilowe prosie, chyba nowy traktor kupię, żeby mi nie odbiło od tego bogactwa

Edytowany przez rafff24, 29 grudzień 2015 - 17:47.

#3169 Share michu77

michu77

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 29 grudzień 2015 - 18:22

Już usłyszeli o tych niby doplatach i dzisiaj waga żywa 20 gr w dół,sprzedane po 3.2 powiat krotoszyn.Mam dość niech to wszystko podorasta i w pizdu.

#3170 Share slawek1234

slawek1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 319 postów
  • Zainteresowania:sport...

Napisany 29 grudzień 2015 - 18:26

kto dostał suszowe to dostał ja akurat nie dostałem ponieważ mam chodowlę ale to już inny temat,   dziś sprzedana 6 maciora w tym roku,  cena na dziś 2+vat

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3171 Share piotrczem

piotrczem

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 238 postów

Napisany 29 grudzień 2015 - 18:52

Już widzę te przyszłe ceny w 2016, świnie raczej bez zmian bo prawdziwych działań wspierających brak a zboże może jeszcze stanieje

i nie będzie gdzie opchnąć bo kupę ludzi co by spasło w domu to będzie chciało sprzedać. Poezja <_<

U mnie się dzisiaj sprzedać nie dało, limit od zakładu i zapisy na kolejny tydzień a niektórzy napaleni na te niedoszłe pieniądze to by wywieźli i takie wielkości mego owczarka. Na szczęście cena nie spadła( na razie). 

Edytowany przez piotrczem, 29 grudzień 2015 - 19:00.

#3172 Share Janek1801

Janek1801

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 29 grudzień 2015 - 18:53

Ja też nie dostałem suszowego, bo przecież hodowca taki bogaty, że mu się nie należy ;)

P.S tak myślałem, że ceny przez tą dopłatę, której jeszcze nie ma polecą w dół. To jak ludzie faktycznie coś dostaną to  cena max. 2,5zł i tyle z tego będzie.

#3173 Share piotrczem

piotrczem

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 238 postów

Napisany 29 grudzień 2015 - 19:05

suszowe to było dla cwaniaków polityków co nakupili hektarów za grosze i udają że coś sieją i są wielkimi rolnikami.

A uczciwie pracujący i hodujący to wiadomo, jak Żydzi od Hansa :D

#3174 Share krzychrol

krzychrol

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 29 grudzień 2015 - 19:40

Ja widzę że dużo ludzi usłyszało o dopłatach do cyklu zamkniętego to im zazdrość d*pę ściska a te same osoby swego czasu pisały na tym forum że cykl zamknięty to zło najgorsze. Skoro tak łatwo prosiaka wyhodować to połowę tych pięknych tuczarni przerabiać na pomieszczenia dla loch i już będzie te 100 zł więcej zysku na sztuce hehe Jakieś 50 zł to może przy dobrej cenie się zaoszczędzi na swoim prosiaku a 100 zł to jak ktoś ma zero profilaktyki i duże szczęście że mu te szczury nie zdechną 

#3175 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1487 postów

Napisany 29 grudzień 2015 - 20:28

Ja też nie dostałem suszowego, bo przecież hodowca taki bogaty, że mu się nie należy ;)

P.S tak myślałem, że ceny przez tą dopłatę, której jeszcze nie ma polecą w dół. To jak ludzie faktycznie coś dostaną to  cena max. 2,5zł i tyle z tego będzie.

A wniosek złożyłeś chociaż?

#3176 Share kaj

kaj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów
  • Zainteresowania:maszyny /sport /muzyka / film/ kobiety

Napisany 29 grudzień 2015 - 20:28

Ceny trzody chlewnej 2015 No właśnie mówisz ze lepiej mają Ci z cyklu zamkniętego a to do dunczyka ZM chcą dopłacać więcej.
Sprzedam rozrzutnik cena do uzg.

#3177 Share RafaKdziela

RafaKdziela

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 822 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,nowe technologie ,sztuki walk :-) ,czytanie książek ,pływanie ,komputery,wycieczki ,zdrowe odżywianie ,taniec ,gotowanie ,fotografia ,majsterkowanie .

Napisany 29 grudzień 2015 - 20:42

Janek Tobie to powinno się sękatym kijem z głowy wybić resztkę tego ,co tam masz ,bo pie..rzysz bzdury .

Dziś sprzedałem świniaki po 3,3 netto miały ponad 140 kg brutto .Większa ilość .

Edytowany przez RafaKdziela, 29 grudzień 2015 - 20:44.

I love salsa

#3178 Share Janek1801

Janek1801

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 29 grudzień 2015 - 23:21

Oczywiście, że złożyłem. Nawet pewien cwaniak poseł, który chciał zabłysnąć w rejonie jaki to on jest super powiedział, że Ci, którym wniosek został negatywnie rozpatrzony, mogą składać jeszcze raz. Ludzie znowu się nachodzili po 5h stali w kolejce tylko po to by usłyszeć, że nic nie dostaną...

@

RafaKdziela

Widzę, że inteligencją i kulturą to raczej nie błyszczysz. Pewnie, najlepiej wyjdź na ulice i zacznij się bić z rolnikami, pokazując jaki to jesteś najmądrzejszy. 
Nie od dziś jestem rolnikiem i widzę jak zachowuje się rynek ceny do danej sytuacji. Zresztą koledzy wyżej pisali jaką mają obniżkę ceny po szykuje się hajs dla rolnika. Więc tak czy siak te dopłaty i tak pójdą do ZM i pośredników, tyle tylko, że przez nasze ręce.  

#3179 Share RafaKdziela

RafaKdziela

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 822 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,nowe technologie ,sztuki walk :-) ,czytanie książek ,pływanie ,komputery,wycieczki ,zdrowe odżywianie ,taniec ,gotowanie ,fotografia ,majsterkowanie .

Napisany 29 grudzień 2015 - 23:56

Podtrzymuję zdanie o Tobie ,bo tylko ferment siejesz .

Ja kończę edycję pod tytułem świńki u mnie .Kredytów nie mam i odpuszczam sobie ten temat .Niech  pośrednicy się martwią o to ,żeby mieli z kąd brać towar .

Edytowany przez RafaKdziela, 30 grudzień 2015 - 00:00.

I love salsa

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3180 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1487 postów

Napisany 30 grudzień 2015 - 11:52

No nierób tego pośrednikom oni też mają rodziny muszą z czegoś żyć a w naszy rejonie to tyle co mrówek i wszyscy piszą że konkurencyjne ceny dają :D B)