Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny trzody chlewnej 2015

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
3228 odpowiedzi na ten temat

#3121 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 26 grudzień 2015 - 13:12

jak miesci sie w 3 zł tak jak ja nie liczę kosztów własnej pracy zakupu prosiaka bo mam swoje tylko utrzymania loch i leków na prosiaka , amortyzacji budynków a i pasza własna liczona po jak najnizszych stawkach przez ostatnie 4 miesiace nawet nie kupuje zadnych koncentratów tylko pasze robie na straczkach groch łubin soja i rzepak i dodaje 20 kg premiksu do straczkowych z neorolu za 100 brutto na tone i w tedy wychodzi nawet ponizej 3 zł pod warunkiem ze zadna sztuka nie padnie

ja aktualnie likwiduje bo za duzo chorób już mam ale nie wykluczam że za rok zacznę od nowa o ile poprawi sie sytuacja ale tylko jak bede miał maciory to widze w tym jakikolwiek sens bo podstawa to miec własnego prosiak zdrowego i taniego.

co do ceny za duńczyka wyzszej to powiedzcie mi kto za nie wiecej płaci bo ja dostaje za pbz-ta tyle samo co kolega za dunczyka i kilku moich znajomych którzy sie zorganizowali w nieformalna grupe producentów sprzedają tez po tej samej cenie nawet nieraz dostana te 10 gr wiecej bo maja min 50 szt do sprzedania razem 

a ceny po 3,2 to biora tylko tacy co na spedzie oddaja po 5 szt ale im to chyba na cenie nie zalezy bo nie potrafia nawet poczekac godziny by na kupujacych wymusic jakas podwyżke mówią abo na 5 sztukach to nie ma różnicy ile wezmie ,dla mnie oni moga nawet za darmo oddawać ale tacy psują cene innym w ten sposób

pośrednik do Pini przed świętami za Duńczyka dawał 50 gr więcej

sam mu oddawałem po 3,25 netto 13 sztuk takiego badziewia z różnych źródeł. Tylko dlatego żeby się ich pozbyć. I już się wyleczyłem z prosiąt od chłopa

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny trzody chlewnej 2015 Dzisiaj, 08:03
  •  

#3122 Share Janek1801

Janek1801

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 26 grudzień 2015 - 13:19

@kombi82, 66zł netto kosztuje Cię wyprodukowanie tony paszy? Jak sam piszesz, że tona zboża kosztuje 500zł a premiks 100zł...

Proszę podaj mi całą rozpiskę na tonę w raz cenami.

To 3zł, to jakoś bardzo okrojone. Chyba, że liczycie tylko samą paszę + prosiaka, a gdzie woda, prąd, lekarstwa?

#3123 Share mario3107

mario3107

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 26 grudzień 2015 - 14:42

Przy tych cenach co są obecnie w sklapach świnie minimum 4,5 +vat powinny kosztować bez łaski. Ale to jest celowe dlugo letnie działanie zachodu by nas wykończyć kluczowe było wejśćie do unii i 8 letnia uległosć po psl  gdzie tuska klepali jak małego chłopca po plecach. Banki Niemieckie francuskie później nastawiali marketów francuskich auchan np tesco angielskie lidle  jeszcze podatków nie płaca ... Nastepny krok wykupienie sokołowa i innych dużych zakładów czyli wysyłaja do swojego zakładu padline i sprzedają pod polską marką przeciez mieszczuchy myśla że to polska firma. Obecnie wykupują ile sie da ziemie u nas i stawiaja tuczarnie i zatrówają środowisko to jest przemyślane te ceny ten tucz nakładczy to wszystko wykańcza normalnych rolników i tylko rząd może coś z tym zrobić po gnębić troche zakłady w końcu powiązać z polskim prosiakiem od maciory nie duńskim chcesz tdotacje unijne ok ale musisz kupić tyle i tyle polskich tuczników jak nie to nie ma dotacji. Polskie mięnso to takie co polska maciora urodziła tylko i wyłącznie i każda kiełbasa powinna być oznkowana z jakiego miensa zrobiona jak coś sie nie zgadza to kara jak Ch...j !! Nie dawać z funduszu promocyjnego kasy zakładom co sciągają niech sami płacą ! Trzeba chronić polsie mięnso i by było janse że duśnki tucznik wychowane u nas w kraju to nie jest polskie mienso . Jest wiele różnych chwytów jak im uprzykrzyć bo jak bedzie tak dalej to nas wykończą taki mają cel PO kontraktują duże zakłady świnie reszte ściągną i od prywatnego rolnika to po 2 zł powiedzą ze kupią a jak nie odp to spadaj bo mamy swoje. No czas za weterynarzy sie wziąśc a nie że dzień predzej dzwonią do zakładu że przyjadą a do rolnika to gnebią bo okno brudne ja bym ich Wyj .... ł na zbity pysk za takie cos . Tu trzeba radykalnych kroków bo nas wykończą ...

dodam tylko tyle że Ch...e z psl zmarnowali 8 lat można było dużo zrobić prostych rzeczy by ochronić polski rynek jak inne kraje o siebie walczą w uni nie ma cackania bogaci niszczą słabszych albo głupich ...

Chłopcze nikt Ciebie nie uświadomił że rządzi juz PIS? Siejesz tylko ta PIS owską propagande.. a pewnie świnie widzisz tylko w markecie

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Gęsina na św. Marcina! zobacz »

•  

#3124 Share kombi82

kombi82

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 26 grudzień 2015 - 15:07

a wiec tak:

pszenica kupiona po 540 -300kg

pszenżyto kupione po 450- 300 kg

jęczmień kupiony po 450-200kg

strączki średnio licze po 800 bo tyle u nas za niego płacą - 180kg

i premiks 20 kg 100 złoty

cena średnia za zboże 500 licze bo  to trzeba ześrutować wymieszać i paszociągiem przetransportować do paśników

prosiaka po kosztach przy niskiej cenie zboża i wydajności 24,3 prosiaka od maciory w roku liczę po 90-100 

#3125 Share Janek1801

Janek1801

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 26 grudzień 2015 - 15:31

Czyli 631zł/t a nie 66zł/t.

To jak długo taki tucznik Ci rośnie na tej paszy do 120kg?

#3126 Share kombi82

kombi82

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 26 grudzień 2015 - 15:33

od urodzenia 5 miesiecy no 5,5 miesiaca

#3127 Share bandyta

bandyta

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 26 grudzień 2015 - 16:58

Wracamy do tematu cena na wtorek 3,40zł małopolska .

Co do Janka to mój dobry znajomy robił baloty i na niektórych łąkach miał ich 3 szt z 1 hektara bo sucho było to jakbym liczył jak ty to 300 sztuk to musiałby mieć 100hektarów łąk a on ma 30 dojnych i 20 młodzieży i koło 20hektarów i jeszcze groch na zielono brał odemnie i robił  baloty bo miał mało.To masz dobrą wydajność :)

#3128 Share lukass990

lukass990

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 26 grudzień 2015 - 17:36

Witam jak cena trzody w innych województwach ? W mazowieckim cena po 3.5 zł tragedia. Zobaczymy co będzie w 2016 bo jak tak tak dalej pójdzie to zmniejszam hodowle z 50 loch do 30 loch i wezmę się za warzywa czasami lepiej czasami gorzej, ale trzoda to już z 7 lat to tylko słabo. Pozdrawiam :)

Edytowany przez lukass990, 26 grudzień 2015 - 17:37.

#3129 Share Lesssiu007

Lesssiu007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów

Napisany 26 grudzień 2015 - 17:39

Chłopcze nikt Ciebie nie uświadomił że rządzi juz PIS? Siejesz tylko ta PIS owską propagande.. a pewnie świnie widzisz tylko w markecie

Chłopcem to może ty  jesteś. A co do  świń to właśnie od nich wracam...

#3130 Share mario3107

mario3107

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 26 grudzień 2015 - 18:09

skoro nie chłopiec to dziewczynka ..... trochę pyskata i przeklinająca...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3131 Share RafaKdziela

RafaKdziela

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 823 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,nowe technologie ,sztuki walk :-) ,czytanie książek ,pływanie ,komputery,wycieczki ,zdrowe odżywianie ,taniec ,gotowanie ,fotografia ,majsterkowanie .

Napisany 26 grudzień 2015 - 19:50

Kolego

mario3107 nie możesz nawet przy Świętach tak wyjątkowych dać sobie na wstrzymanie ?

I love salsa

#3132 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3406 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 26 grudzień 2015 - 20:23

@mario3107 ma rację chłopak sieje propagandę i to nie tylko w tym temacie

a wracając do cen miałem dziś okazję kupić na "własny użytek"autentycznie ekologicznego ok 120kg za 450,- ale niedawno ubijałem więc nie potzrebuję

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

#3133 Share RafaKdziela

RafaKdziela

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 823 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,nowe technologie ,sztuki walk :-) ,czytanie książek ,pływanie ,komputery,wycieczki ,zdrowe odżywianie ,taniec ,gotowanie ,fotografia ,majsterkowanie .

Napisany 26 grudzień 2015 - 20:41

Takie beznadziejne ceny są na skupach to nerwy ponoszą ludzi .

I love salsa

#3134 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 27 grudzień 2015 - 09:34

Ceny trzody chlewnej 2015 To może zamiast wspierać germańskich z dofinansowań to postawcie własną rzeźnię i będziecie sobie sprzedawać własne świnie po 10zł do tego marża z mięsa i nie będziecie robić na pośredników. Cena 3.2+vat.

#3135 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1662 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, hodowla bydła mięsnego

Napisany 27 grudzień 2015 - 10:46

Więc postaw rzeźnię i wystaw się teraz krok przed szereg, zobaczysz, jak szybko obecna "patryjotyczna" władza wraz z kolegami z branży ukręci Ci łeb. Może nawet prędzej niż poprzednia "germańsko-rosyjska" koalicja

#3136 Share Janek1801

Janek1801

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 27 grudzień 2015 - 12:49

Niby skąd mają ludzie wziąć pieniądze na rzeźnie? To są 3x większe koszta niż postawienie chlewni. 

Poza tym nie byłoby rynku zbytu. Wielkie markety mają podpisane kontrakty na odbiór mięsa. Musiałbyś znowu zainwestować we własny sklep mięsny, do tego reklama, pracownicy to są milionowe inwestycje. Ciekawe, który bank da Ci taki kredyt, skoro teraz do każdej świni dokłada się po 100zł. 

Poza tym mniejsze polskie rzeźnie bankrutują tak samo jak hodowcy, bo nie mają szans konkurować w wielkimi koncernami.

#3137 Share kaj

kaj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów
  • Zainteresowania:maszyny /sport /muzyka / film/ kobiety

Napisany 27 grudzień 2015 - 13:32

Ceny trzody chlewnej 2015 U mnie w okolicy jest nie duża ubojnia która sama przerabia mięso i produkuje wędliny i nieźle stoi. Ceny ma niższe niż w innym sklepach , a i jakość jest podobna do własnych wyrobów i sprzedaż ta ubojnia ma dobrą.
Sprzedam rozrzutnik cena do uzg.

#3138 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 27 grudzień 2015 - 13:37

Ceny trzody chlewnej 2015 I dlatego cena jest jaka jest bo masarnia to nie takie hop siup jakby się wydawało i te kłody pod nogi zachodnich koncernów. Dlatego trzeba promować wszystko co polskie by germańskie znikneło śmiercią naturalną a nie głupio rywalizować kto więcej duńczyka wstawi albo kto droższego dżondyra kupi. To nie tędy droga. Ale co ja sam zrobię! Zostanę jedynie wyśmiany. Taka prawda.

#3139 Share Kas

Kas

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 27 grudzień 2015 - 14:22

Ceny trzody chlewnej 2015 Rolnik1973 popieram Cię. Dopóki przeciętny Polski rolnik nie zrozumnie że trzeba wspierać wszystko co polskie to jesteśmy skazani na zagładę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3140 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1662 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, hodowla bydła mięsnego

Napisany 27 grudzień 2015 - 14:42

Jak polski przedsiębiorca będzie wspierać polskiego kontrahenta (w tym rolnika), jak to ma miejsce na zachodzie, zamiast próbować ciągle go robić w to co koń pod brzuchem nosi, to można mówić o wspieraniu polskiego przemysłu (albo raczej jego resztek)