Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny trzody chlewnej 2015

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
3228 odpowiedzi na ten temat

#3041 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 23 grudzień 2015 - 21:45

Dzisiaj  w piogramie  1 PR wiceminister rolnictwa mówi9ł mo dopłacie 70 zł do sztuki sprzedanej w 4 kwartale tego roku

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny trzody chlewnej 2015 Dzisiaj, 01:38
  •  

#3042 Share robert123farmer

robert123farmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 970 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, sport

Napisany 23 grudzień 2015 - 21:57

Tymczasem giełda niemiecka bez zmian

#3043 Share Janek1801

Janek1801

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 23 grudzień 2015 - 21:57

Panowie, gdzie macie taką informacje że to tylko do cyklu zamkniętego? Mowa o tych 70zł.
Oglądałem Agro i czytam w necie i jakoś nie ma słowa o tym, że tylko dla zamkniętych cykli.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3044 Share Lesssiu007

Lesssiu007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów

Napisany 23 grudzień 2015 - 22:10

Ceny trzody chlewnej 2015 W farmerze pisali że do cyklu zamkniętego będzie pomoc i bardzo dobrze nie ma co wspomagać duńskich prosiakow w końcu jakąś pomoc do świń! Sawicki nic by nie dał choć by mógł.. Bo nie chciał

#3045 Share RafaKdziela

RafaKdziela

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 822 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,nowe technologie ,sztuki walk :-) ,czytanie książek ,pływanie ,komputery,wycieczki ,zdrowe odżywianie ,taniec ,gotowanie ,fotografia ,majsterkowanie .

Napisany 23 grudzień 2015 - 22:11

Janek dziś w notowaniach  o 12-15 na TV 1 mówili ,że tylko i wyłącznie do zamkniętego cyklu produkcji i do 2000 tyś sztuk będą dopłacać .

http://www.tvp.pl/in...5-1210/22897569

Edytowany przez RafaKdziela, 23 grudzień 2015 - 22:14.

I love salsa

#3046 Share akuraciarz

akuraciarz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 23 grudzień 2015 - 22:12

Janek, w projekcie rozporządzenia jest zapis, że rekompensata ma przysługiwać rolnikowi, który sprzedał tuczniki o numerze kolczyka odpowiadający jego numerowi stada, więc cykl otwarty został tym zapisem wykluczony.

http://spptch.pl/mlekoswinie.pdf

Edytowany przez akuraciarz, 23 grudzień 2015 - 22:17.

#3047 Share weris

weris

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 23 grudzień 2015 - 22:22

http://www.farmer.pl/finanse/dotacje-i-doplaty/wsparcie-dla-producentow-swin,61634.html

#3048 Share 1490

1490

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 249 postów

Napisany 23 grudzień 2015 - 22:34

I o to chodzi żeby wspomóc słabszego

#3049 Share slawek1234

slawek1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 319 postów
  • Zainteresowania:sport...

Napisany 23 grudzień 2015 - 22:39

http://www.topagrar.pl/ - też jest fajnie opisane

#3050 Share Janek1801

Janek1801

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 23 grudzień 2015 - 22:39

Ceny trzody chlewnej 2015 Lesssiu007

Życzę Ci na te święty żebyś przez całe życie kupował tylko i wyłącznie Polskie produkty włącznie z samochodami i maszynami rolniczymi :) Na pewno "daleko" zajedziesz.

Daj mi namiar na kogoś kto mi regularnie dostarczy 1000szt. polskiego prosiaka co 3mc. po dobrej cenie.

Daj mi też namiar do ubojni, która będzie chciała kupić polskiego tucznika nie mniej jak 4zł.

Powodzenia...

Rozumiem, że pasze, koncentraty i wyposażenie obory również kupujesz tylko i wyłącznie polskie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3051 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2189 postów

Napisany 23 grudzień 2015 - 23:03

Janek tyko że dunczyk rujnuje nasza polską hodowle  wiec czym sie tu szczycić ,to ze wspomagasz ich rynek kupujac prosiaki to jedno natomiast nie wymagaj rekompensaty od Polski to drugie .

#3052 Share dachu127

dachu127

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 262 postów

Napisany 23 grudzień 2015 - 23:21

Ceny trzody chlewnej 2015 Janek to że ty wszystkimi swoimi poczynaniami wspierasz zagraniczną gospodarkę to nie znaczy ze każdy tak musi. na szczęście W Polsce jest coraz więcej młodych rolników z wykształceniem i z rozumem którzy w miare mozliwosci kupują polskie produkty bo wiadomo ze nie wszystko Co polskie jest dobre, ale o tym by długo odpowiadać. Niemcy od zawsze we wszystkim wspomagali własną gospodarkę i dlatego są tam gdzie są a my w czarnej d*pie.... Piotr i tomasz mądrze piszecie

#3053 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3536 postów

Napisany 23 grudzień 2015 - 23:38

Lesssiu007

Życzę Ci na te święty żebyś przez całe życie kupował tylko i wyłącznie Polskie produkty włącznie z samochodami i maszynami rolniczymi :) Na pewno "daleko" zajedziesz.

Daj mi namiar na kogoś kto mi regularnie dostarczy 1000szt. polskiego prosiaka co 3mc. po dobrej cenie.

Daj mi też namiar do ubojni, która będzie chciała kupić polskiego tucznika nie mniej jak 4zł.

Powodzenia...

Rozumiem, że pasze, koncentraty i wyposażenie obory również kupujesz tylko i wyłącznie polskie?

Szanujące się zakłady nie pytają o pochodzenie prosiaka, płacą za mięsność. Czy to polski czy duński bez różnicy.

A dużych dostawców z polski tez da się znaleźć np. wielkopolsce.

#3054 Share Janek1801

Janek1801

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 23 grudzień 2015 - 23:44

Kupuje duńczyka bo nie mam innego wyjścia. Sam jak zaczynałem miałem 100 macior i sprzedawałem Polskiego prosiaka i co? Dobrze było przez dwa lata. Później trzeba było uciekać w tucznika i przerabiać obory i znowu krach. To nie duńczyk rujnuje Polską hodowle, tylko rządy naszych nieudolnych polityków i mentalność Polaka. To tak jakby powiedzieć, że kupując Forda niszczę Polską motoryzacje.

Jakby były dobre warunki na zakup Polskiego prosiaka to bardzo chętnie bym kupował. Ale nie ma. Próbowałem i kupowałem. To obory musiałem leczyć 3 miesiące, żeby z zniszczyć choroby. Już za dużo lat w tym siedzę. Jak chciałem wybudować teraz nową porodówkę, żeby hodować POLSKIE świnie to zawistny Polski naród zablokował mi budowę bo nazbierali petycji i głupich podpisików bo im na wsi śmierdzi. A teraz się dziwicie, że kupuję duńczyka. Głęboko gdzieś mam czy to duńczyk, holender czy niemiec, jak muszę miesięcznie dokładać kilkadziesiąt tysięcy.

Kwestia zagranicznych produktów... Fakt temat rzeka. Ale nie raz stałem przed wyborem nowa Polska, czy używana zachodnia. Jakość wykonania Polskiej to szkoda gadać. Wszystko się gnie w palcach. Głupia łyżka do tura czeska robi u mnie 10 lat przewalając setki ton gruzu i ziemi nie robiąc sobie nic. A u nie jednego widziałem Polskie nowe twory i połamane we wszystkie strony.

Zresztą co mamy teraz Polskiego? NIC. Chętnie kupię prawdziwe Polskie maszyny. Nawet za cenę nowych zachodnich. ale niech faktycznie jakość będzie ta sama. A Polakowi się nie chce, byle jak najtańszym kosztem.   

#3055 Share dachu127

dachu127

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 262 postów

Napisany 24 grudzień 2015 - 00:40

Ceny trzody chlewnej 2015 Janek współczuję ci, że mieszkasz gdzie mieszkasz bo prawda jest taka ze coraz więcej mieszczuchow wprowadza się na wieś i im wszystko się nie podoba. U mnie na wsi by nie było opcji żeby ktoś się komuś na coś nie zgodził.jedyny plus to taki, ze nie zbankrutujesz z powodu chlewni bo zanim w Polsce trzoda będzie opłacalna to uplynie troche czasu. Co do tematu to z dunczykami nie ma niby problemów? przez tydzień to tylko muszą antybiotyk do wody dostawać i pasze W granulacie. A co do polskich maszyn to w ostatnich latach jest ogromny postep.

#3056 Share Janek1801

Janek1801

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 24 grudzień 2015 - 00:56

Owszem, nie są to idealne prosiaki i antybiotyk musi być. Jednak u mnie w okolicy można kupić max. 200szt. jednorazowo, a niestety mieszanie świń z różnych obór nie jest dobre. Ale wychodzi najtaniej, a przy obecnych cenach lepiej do duńskiego tucznika dołożyć 150zł niż do Polskiego 200zł. Poza tym trzymają mnie zadłużenia u dostawców i jestem związany.
Inne państwa chociażby Norwegia, dba o rolnika i robią wszystko aby były samowystarczalne. Każdy obywatel chciałby zostawiać jak najwięcej pieniędzy w swoim Państwie. Niestety często jesteśmy zmuszeni aby kupować zagraniczne produkty, bo są bardziej opłacalne czy lepsze jakościowo. A dzisiaj każdy obraca złotówkę dwa razy zanim ją wyda. 

#3057 Share Turbina

Turbina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 880 postów

Napisany 24 grudzień 2015 - 02:44

Lesssiu007

Powodzenia...

Kolejny NOWOBOGACKI BYZNESMEN co się zachwycił zachodem. Duny do polski wypychają warchlaki drugiego sortu a taki kupuje i się cieszy jak małpa dynamitem.

#3058 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 24 grudzień 2015 - 07:07

przeczytaj w następnym poście dlaczego @Janek1801 kupuje zachodniego prosiaka. I taka jest prawda

#3059 Share Nowy81

Nowy81

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 361 postów

Napisany 24 grudzień 2015 - 07:49

Skoro taki dobry ten duńczyk tyle kupuje i jeszcze chce głupie 70zł dopłaty? Proponuje zwiększyć produkcje o 100%.

"Żarło żarło i zdechło....."

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3060 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1489 postów

Napisany 24 grudzień 2015 - 08:19

przeczytaj w następnym poście dlaczego @Janek1801 kupuje zachodniego prosiaka. I taka jest prawda

Kupuje bo nie opłacało mu się trzymać macior lepiej wychodzi na kupionym sprzedaje za ponad 4 zł za kg więc niby czemu dopłata mu ma przysługiwać?Przecież dobrze zarabia przy tej cenie