Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny trzody chlewnej 2015

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
3228 odpowiedzi na ten temat

#2881 Share kombi82

kombi82

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 09 grudzień 2015 - 17:50

wpisz w google kupie tuczniki wielkopolska i wyskoczą ci ogłoszenia  np; na iAgro lub sprzedam byka czy innych 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny trzody chlewnej 2015 Dzisiaj, 09:14
  •  

#2882 Share bandyta

bandyta

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 09 grudzień 2015 - 18:33

Nawet jakby były po 5 zl półtusze niemieckie to i tak połowa jest mrożonych i niemcy mają 18euro do sztuki eksportowanej poza granicę to na dzień dzisiejszy 80zł do sztuki to gdzie my mamy się z nimi równać. Ciekawe że pomór wykryli w danii a unas w mediach cisza tak samo  francja ptasia grypa a kurczaki dalej jadą do nas na ubojnie żywe gdzie są jakieś kontrole .Wczoraj pojechały 20szt po 3,4 + vat średnia waga 135kg wyszło 9180zł netto w zeszłym roku sprzedane w tym czasie (mam fakture) 12700zł netto jaka różnica porażka

#2883 Share nexeqadore

nexeqadore

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 09 grudzień 2015 - 20:53

No niestety najczęściej to takie teksty wypisują miastowi co ojcowiznę roztrwonili i przechulali a teraz żal im d*pę ściska inteligentny człowiek by takich rzeczy nie pisał  jedynie wieśniak miastowy co mu słoma z butów wystaje a cena 4,70 za E na dziś

tak to prawda najgorsi sa ci co wyniesli sie zewsi do miasta

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2884 Share kaj

kaj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów
  • Zainteresowania:maszyny /sport /muzyka / film/ kobiety

Napisany 09 grudzień 2015 - 21:12

Ceny trzody chlewnej 2015 bandyta a tak pytam z ciekawości, masz jakiś artykuł który mówi o tych kwotach które są przyznawane do eksportowanych sztuk ?
Sprzedam rozrzutnik cena do uzg.

#2885 Share bandyta

bandyta

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 09 grudzień 2015 - 21:19

Mój kuzyn jest na gospodarstwie koło hanoweru od 15 lat i właściciele oddają po 500sztuk miesiecznie z czego eksport do łotwy i polski jedzie po 1 samochodzie czyli 2 chłodnie i od taej ilości maja płacone po 18 euro od sztuki raczej faktur ci nie przedstawie ale tak to jest prawda ja nie wymyślam:)W cześniej kuzyn był we włoszech tam mieli 2000litrów paliwa na rok za darmo to było tzn. rolnicze paliwo .Wiec wszędzie w EU pomagają a unas tylko kontrole.

#2886 Share szczypka

szczypka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 658 postów

Napisany 09 grudzień 2015 - 21:28

ciężko ludzie oj ciężko propozycja na dziś 3.4+wat czekam jeszcze tydzień( będą smoki po 140 kg)

#2887 Share kaj

kaj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 09 grudzień 2015 - 21:33

Ceny trzody chlewnej 2015 Wierze, tylko myślałem ,że kiedyś jakiś artykuł o tym przeczytałeś. To racja ,że w Polsce tylko zgodność i niezgodność się liczy. Najbardziej mnie szlak trafia kiedy trafiają się jacyś pseudoeksperci którzy mówią ze to wina rolników...wina w ogromnej mierze jest rządu i ZM , bo nie dbają o to co mają ,a kiedy w Polsce się skończy Zachód będzie słono sobie życzył za żywność.

#2888 Share RafaKdziela

RafaKdziela

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 823 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,nowe technologie ,sztuki walk :-) ,czytanie książek ,pływanie ,komputery,wycieczki ,zdrowe odżywianie ,taniec ,gotowanie ,fotografia ,majsterkowanie .

Napisany 09 grudzień 2015 - 22:03

Moje tuczniki też będą ,ala bizony już mają ponad 140 kg z 10 sztuk a kolejne 20 po 130 :-) w sumie 60 będę miał do sprzedania .Ale cena 3.2 netto to dno ,dna .W piątek maciory jadą na wycieczkę w jedną stronę i zostanie mi 6 sztuk z ponad 20 .

I love salsa

#2889 Share AgnieszkaPiasecka

AgnieszkaPiasecka

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 09 grudzień 2015 - 22:08

Cała ta polityka co prowadziły poprzednie rządy ma na celu zniszczyć polskie rolnictwo najpierw zniszczyli przemysł teraz uparli się na nas.Czas pokaże czy Pis stanie po naszej stronie czy będzie się zachowywać jak Po i Psl.

ZBINIU 83

#2890 Share Piechu

Piechu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 317 postów

Napisany 10 grudzień 2015 - 08:52

ciężko ludzie oj ciężko propozycja na dziś 3.4+wat czekam jeszcze tydzień( będeą smoki po 140 kg)

Przeciez to juz w drugiej klasie beda.Nie wiem czy jest sens tuczyc takie smoki. Jak do mnie przyjezdzal kupujacy i byly po 130 to plakal i chcial placic mniej jak na skupie. Wczoraj po 3.4 plus VAT czyli 10 groszy wiecej jak tydzien temu. A o Danii cichosza.

Edytowany przez Piechu, 10 grudzień 2015 - 09:09.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2891 Share szymekrolnik89

szymekrolnik89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 147 postów

Napisany 10 grudzień 2015 - 09:06

Ceny trzody chlewnej 2015 Dzisiaj na spedzie 3,20

#2892 Share InspektorGrzegorz

InspektorGrzegorz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 10 grudzień 2015 - 09:30

Odebrałem wczoraj fakturę wybiły się na 3,80+vat

Witam wszystkich  :) Wspólnie z tatą prowadzimy gospodarstwo o łącznej wielkości 12 ha. Zajmujemy się głownie produkcją trzody chlewnej oraz warzywnictwem (głownie pomidory gruntowe). Posiadamy dwa ciągniki Ursus C-360 i C-330.  :) zapraszam  do komentowania i oceniania  :D Jeśli tu już jesteś zostaw coś po sobie  :)Pozdrawiam  :D

#2893 Share piotrczem

piotrczem

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 238 postów

Napisany 10 grudzień 2015 - 14:40

Moi drodzy nie tuczcie powyżej 130-135, bo potem tylko nerwy że chcą brać jak maciory.

Nie zarobicie jak cena skoczy o 10 gr, bo one to zjedzą. A na większe podwyżki na raz, jeśli w ogóle, to też

nie ma co liczyć. Taka smutna prawda. Jak idą na poubojowo to powyżej tej granicy muszą się nieco

bardziej zatuczyć, więc też nie ma to sensu. Przetrzymać to mogą nas a nie my towar. <_<

#2894 Share mario3107

mario3107

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 10 grudzień 2015 - 15:44

cena z dzis 3,10 netto...

Teraz to tylko dzieci robic a nie w gnoju sie babrać PIS da 500 zł do dziecka :)

#2895 Share Piechu

Piechu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 317 postów

Napisany 10 grudzień 2015 - 18:07

kiedyś ojciec tuczył tak do 140 bo przy partii jakieś 40 sztuk to tak jakby sprzedać więcej tuczników. Przy ccm nie było problemu żeby tak wyhodować świnki ale w obecnych czasach nie ma to najmniejszego sensu. A kto skupuje takie tuczniki powyżej 140 kg u nas jest tak, że powyżej 134 to już druga klasa.

#2896 Share Ziel

Ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 994 postów

Napisany 10 grudzień 2015 - 20:54

najbardziej sie opłaca 110kg sprzedawać po później zjadają paszy za dwóch.

#2897 Share RafaKdziela

RafaKdziela

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 823 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,nowe technologie ,sztuki walk :-) ,czytanie książek ,pływanie ,komputery,wycieczki ,zdrowe odżywianie ,taniec ,gotowanie ,fotografia ,majsterkowanie .

Napisany 10 grudzień 2015 - 21:11

Koleżanki i koledzy Prof. dr hab. Zygmunt Pejsak przyjął moje zaproszenie przyjazdu do mnie na gospodarstwo .Czekam z niecierpliwością :-)

załącznik

I love salsa

#2898 Share Janek1801

Janek1801

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 11 grudzień 2015 - 01:43

Ale ten profesorek pierdzieli. Teorie fajnie się wykłada, tylko w praktyce się to nie sprawdza. Ja nie miałbym chyba nerwów na jałową rozmowę z nim :)

Jeszcze nie dawno odstawiałem co 3mc ok. 500szt. tucznika i co? Cena 3,20zł netto. Każdy ma głęboko gdzieś czy odstawiasz 100 czy 1000, cena ta sama.

Nie potrzebuję dokumentacji i wykresów o wzroście zjadanej paszy, żeby wiedzieć, że mam chorobę albo kanibalizm. Jeżeli tak jest to trzeba leczyć. Tylko zapomniał dodać, że antybiotyki kosztują cholernie dużo - ot co nazywa "zmniejszaniem kosztów produkcji" poprzez leczenie zwierząt :).

Koszt wyprodukowania tucznika ~4,6 zł netto/kg, a skupują po ~3,2zł netto/kg, czyli dokładka ~150zł. Do tego niech sobie profesorek doliczy 4% upadków i jeszcze w plecy. A modernizacja? Wszystko się zużywa, coś trzeba naprawić, dokupić jakiś karmnik, poidełko czy inną pierdołę, która kosztuje.

Może sobie gdzieś wsadzić tą dokumentację. Zresztą wszystko jest na fakturach, wystarczy podliczyć i już wszystko wiadomo... 

#2899 Share Piechu

Piechu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 317 postów

Napisany 11 grudzień 2015 - 08:55

Ceny trzody chlewnej 2015 Koledzy nie stresujcie sie tak bardzo tym profesorem poprostu przyszla na nas kolej. Stocznie tez byly nie rentowne i trzeba bylo zamknac. Niech ktos powie ile Niemcy zarabiaja teraz na swoich stoczniach. A co z rybakami zrobili limity itd a z Norwegi jakie wielkie statki przyplywaja z poteznymi sieciami. Taki nasz kraj nic sie nie oplaca i trzeba sprzedawac za grosze a co z pracownikami to juz nikogo nie interesuje z czego ma zyc czy utrzymac rodzine. Przekroczysz granice i tam juz o wszystko i wszystkich dbaja i dotuja. Zgodze sie z prof ze trzeba dbac zapobiegac itd. ale mam jedno ale niexh powie ile faktycznie taku niemiecki rolnik dostaje za kg swoajego tucznika razem z dotacjami i ile dostaje doplat do swojej ziemi. A teraz jeszcze kopalnie ktore sa czy maja byc zamkniete a tu nawet Australi chce koncesje na wegiel. Problem jest tylko jeden ludzie na gorze ktorzy przez lata zamiast zadbac o nasz majatek to dbali o swoje 4 litery Nawet za glupi gaz mamy cjyba najwyzsza cene a Pan byly minister teraz sobie orze i nagrywa filmiki Cena w jednym skupie u mnie 3.30 plus VAT

Edytowany przez Piechu, 11 grudzień 2015 - 09:10.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2900 Share kaj

kaj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 11 grudzień 2015 - 09:45

Ceny trzody chlewnej 2015 Świnie do 150kg biorą bez problemu zakłady. Sam takie sprzedaje i nie ma problemu z odbiorem...wiadomo opłaca się duże sprzedawać wtedy gdy cena jest w miarę wysoka. Przy takich cenach wiadomo ze się nie opłaca. Przy takich cenach to jakieś byś nie sprzedał to się nie opłaca
ZM Wierzejki 3.60 z vatem- cena skupow