Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny trzody chlewnej 2015

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
3228 odpowiedzi na ten temat

#2841 Share RafaKdziela

RafaKdziela

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 822 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,nowe technologie ,sztuki walk :-) ,czytanie książek ,pływanie ,komputery,wycieczki ,zdrowe odżywianie ,taniec ,gotowanie ,fotografia ,majsterkowanie .

Napisany 07 grudzień 2015 - 19:19

Moje świniaki zjadają 50 % żyta i 40 % CCM .Reszta to 5 % koncentrat i 5% łubin z grochem i tak do Nowego Roku czekam aż cena się poprawi i nabiorą wagi po 140 kg :) .U mnie cena 3,2 netto z łaską 10 gr  dodadzą od większej ilości .

I love salsa

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny trzody chlewnej 2015 Dzisiaj, 19:21
  •  

#2842 Share damian83

damian83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 315 postów

Napisany 07 grudzień 2015 - 20:26

polska rzeczywistość Profesor ma troche racji...

...zadużo kasy i wolnego czasu = porabane w głowie ROLNICTWO chroni mnie przed jednym i drugim...

#2843 Share kostuch88

kostuch88

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 07 grudzień 2015 - 20:45

Ceny trzody chlewnej 2015 Panowie jak piszecie o cenach to napiszcie też za jaką partię proponowano wam takową cenę.

#2844 Share RafaKdziela

RafaKdziela

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 822 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,nowe technologie ,sztuki walk :-) ,czytanie książek ,pływanie ,komputery,wycieczki ,zdrowe odżywianie ,taniec ,gotowanie ,fotografia ,majsterkowanie .

Napisany 07 grudzień 2015 - 20:51

damian83 Kolego ten cały profesor farmazony rozgłasza, bzdury powiem to delikatnie .Po primo profesorowie z Puław jeszcze nic dobrego nie powiedzieli ,w żadnym aspekcie  dla Polski całej .Zahaczę świadomie temat suszy ,co też prof . z Puław zrobili ,a zrobili nas w bambuko i tyle dostaliśmy odszkodowania i to dzięki nim .Po duo produkcja za granicą jest mocno dotowana ,czy to dopłaty do eksportu ,czy wyższe dopłaty do hektara ..wiem ,bo moja rodzina w większości jest od Holandii po przez Anglię i Norwegię i tam pracują .Dlatego wiem ,jakie oni mają warunki stworzone przez rząd .Po sekundo prowadzę taki rejestr i co z tego ,że od sztuki ''maciory uzysku średnio 12-13 prosiąt przyrosty też są bardzo dobre i paszę mam swoją ,gdzie wyprodukowanie 1 kg u mnie wynosi  30% do 50% taniej ( CCM -1 ) ,jak na rynku ,czy u innych ,którzy tylko jadą na kupnym .Możesz na uszach stanąć ,skoro tucznik kosztuje 3,2 netto za kg .Niech po tyle sprzeda Niemiec ,czy Duńczyk bez dotacji .To mogę z nim porozmawiać ,nawet postawię flaszkę i grilla .Ale zapewniam  Cię ,że nie będzie go stać nawet na bilet ,a co dopiero na więcej .

Co do ceny to możesz mieć 10 sztuk ,czy 50 i tak dadzą 3,2 netto .

Jestem za zlikwidowaniem tego całego instytutu w Puławach i to od dziś .

Edytowany przez RafaKdziela, 07 grudzień 2015 - 20:54.

I love salsa

#2845 Share Jurniczek

Jurniczek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 07 grudzień 2015 - 21:06

Pamiętam jak 20 lat temu ten że Profesor mówił na wykładzie jak to się w Niemczech produkuje tanią wieprzowinę.Wspomniał również że mimo 30% upadków tuczników na wrzody żołądka produkcja była nadal opłacalna.

#2846 Share brandys

brandys

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 07 grudzień 2015 - 21:24

proponuje panu profesorowi zająć się tuczem świń za 3.2 netto bo posiada dużą wiedze na ten temat  będzie większa kasa niż profesorska pensja

#2847 Share RafaKdziela

RafaKdziela

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 822 postów

Napisany 07 grudzień 2015 - 21:39

Zaprosiłem prof . Zygmunta do siebie na gospodarstwo .Zobaczymy czy będzie miał na tyle odwagi i przyjedzie .

I love salsa

#2848 Share karolci13

karolci13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 345 postów

Napisany 07 grudzień 2015 - 21:58

Ceny trzody chlewnej 2015 Jak mu powiesz co im dajesz za pasze to chyba padnie z wrażenia że przybierają, a tak wogóle to jak długo rosną na tym specyfiku

Edytowany przez karolci13, 08 grudzień 2015 - 08:14.

#2849 Share RafaKdziela

RafaKdziela

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 822 postów

Napisany 07 grudzień 2015 - 22:14

Zgodnie z wytycznymi profesora dostosowałem się do standardów  hehe wcześniej niż to powiedział .

I love salsa

#2850 Share kuzaj63

kuzaj63

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 346 postów

Napisany 08 grudzień 2015 - 06:18

Handlował ktoś z firmą "Zakład Rozbioru Mięsa Taszarz" Cieśle pow. Wieluński?

Jak z uczciwością u nich?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2851 Share pabloooo

pabloooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 446 postów

Napisany 08 grudzień 2015 - 09:12

3,80?zdrożały czy bardzo dużą ilość sprzedałeś?

40 szt , minimum 25 szt trzeba mieć, nie chce mieś gość spędówki i bierze świnie z promienia maks 15-20 km od siebie , no i dobrze wie kto jakie ma świnie.Tu jestem umówiony na normalnych, zdrowych, dobrych zasadach dla obu stron , tzn wyznacznikiem jest giełda niemiecka + kurs euro. Jeśli cena na giełdzie w górę to i u mnie podwyżka, tak samo z kursem, a nie że wszyscy w okolicy wiedzą tylko o spadkach, a o podwyżkach nie słyszą i ciągle jakieś przepychanki.  Ostatnio sprzedałem chyba koniec listopada po 3,75 , ale euro było prawie 0,05 zł tańsze, więc teraz lekko lepsza cena wyszła, choć giełda niemiecka na tym samym poziomie

Edytowany przez pabloooo, 08 grudzień 2015 - 09:25.

#2852 Share kombi82

kombi82

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 08 grudzień 2015 - 10:13

ja sprzedaje świnki do Animexu w Starachowicach podpisałem z nimi umowę i swinki najtaniej wyszły mi ostatnio po 3,7 + vat a wcale nie sprzedaje wielkich partii najczęściej po 20 sztuk ale i czasem po 15 przyjadą choć w tedy na odbiór trzeba czekać 2-5 dni dłużej 

sprzedaje je jajczęsciej w odstepach 2 tygodniowych , i miesnosc wcale nie jest jakaś wysoka średnio 57% -56% zależy od partii

wygoda z umowa jest ta ze zawsze odbiorą i i przy bardzo niskiej cenie rynkowej zawsze mam troche wiecej  lecz gdy cena szybuje w góre to u nich cena idzie z opuznieniem ale i tak nie wychodzi taniej niż na rynku . Handlowałem z niejednym posrednikiem i się wykłucałem o cene  niejednokrotnie zganiałem z samochodu

swego czasu było u nas stowarzyszenie producentów trzody  i organizowalismy transporty łączone i ludzie sprzedawali po kilka sztuk

niestety jeden zakład zbankrutował i nie wypłacił ponad 200 tys. których przez 5 lat nie udało się odzyskać i raczej już się nie odzyska mimo wszystko dazdy rolnik miał zapłacone za dostarczony towar gdzyż stowarzyszenie miało uzbierane troche na koncie z dotacji ale konto zostało wyczyszczone i stowazyszenie się rozleciało.

Ja bym proponował takim małym hodowcą którzy

nie hodują wiecej niż 100szt rocznie aby się zebrali i utworzyli grupę producentów trzody lub inną aby móc sprzedawać większe grupy świń lub nawet innych płodów rolnych i cena bedzie zawsze troche wyższa i nie bedzie problemu z odbiorem .

wiem że to nie jest proste dogodzić wszystkim bo sprawdza się powiedzenie że gdzie 2 polaków tam 3 zdania i to jest najwieksza przeszkoda w zorganizowaniu sie a druga sprawa to cena za odbiór bo tak jak dzisiaj dużo osób bierze po 3,2  to w takiej grupie mozna uzyskac chocby  3,6 to juz coś jest lecz gdy cena jest wysoka na rynku a zakład płaci 0,1 mniej w tedy zacynaja sie głosy po co nam ta grupa jak w niej jest niższa cena i nie wytłumaczy się  tego co niektórym borykałem sie z takimi problemami wiec coś o tym wiem.

a i co do tego aby partie byłu duże i jednolite to nie ma z tym problemu bo już chyba wszyscy maja conajmniej  miesność na poziomie 56% 

#2853 Share robert123farmer

robert123farmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 969 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, sport

Napisany 08 grudzień 2015 - 10:39

Kolego chcieć nie znaczy móc. Zakłady niechętnie chcą współpracować z zrzeszeniami rolników. Nawet kilka tygodni temu ktoś tu pisał o próbie współpracy z ZM Skiba i jak na to zareagował zakład więc to nie jest takie proste jak się wydaje

#2854 Share AgnieszkaPiasecka

AgnieszkaPiasecka

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 08 grudzień 2015 - 11:39

U nas 3,30 netto a jak my mamy 50 sztuk to 3,35 z wielką łaską i gdzie tu sprzedać żeby nie mieć aż takich strat ?

ZBINIU 83

#2855 Share szymekrolnik89

szymekrolnik89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 147 postów

Napisany 08 grudzień 2015 - 13:21

Ceny trzody chlewnej 2015 Jutro jest ten strajk w sepolnie krajeńskim?

#2856 Share kombi82

kombi82

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 08 grudzień 2015 - 14:15

nie wiem jak inne zakłady ale akurat animex z chęcią podpisywał umowe z stowarzyszeniem a i namawiają by znów założyć grupę producentów

przy ilości 50 szt. poszukał bym pośrednika i do PINI polonia w Kutnie sprzedać oni zdaje sie maja wyzsza cene tera a przez posrednika bo tak lepiej wyjdzie bo z małym nawet nie chca rozmawiac a jak juz wezmą to tragicznie wychodza 

gdy jeszcze u nas grupa działała to mielismy takiego posrednika który odbierał ale ilosci cało samochodowe ( czyli min 200szt.)odbierał również maciory min 50 szt ale to chyba szły do radomia współpraca trwała chyba z 3 lata i niestety rozleciało sie bo coraz mniej osób prowadziło hodowle i nie potrafiliśmy uzbierac na ten transport wymaganej liczby sztók choć jak były braki na rynku to i mniejsza liczbe odebrali.

co do umów to wszystko zalezy od rejonu kraju i nikt nie powiedział ze bedzie lekko bo zakłady chca byc tez pewne ze ta ilość do nich trafi na która podpisuja umowe a wiadomo jak na rynku niby jest nadwyzka to niestety nie chca rozmawiać 

ale gdy im brakuje można cos wynegocjować chodzby nawet zapewnić odbiór oczywiście żeby w przyszłości chetniej podpisali umowę trzeba wywiązać sie z jednej

pamietam jak 10 lat temu to było i też patrzyli na nas jak byśmy się z choinki urwali 

ale po kilku latach nawet udawało sie jakaś premie dostac niejednokrotnie były spodkania organizowane i szkolenia przez firme .jest to monotonna i długo okresowa praca nad tym aby stać się dla zakładów partnerem do którego maja jakies tam zaufanie

dodam że na poczatku w grupie było 56 członków a sprzedaz roczna nie przekroczyła 9 tyś szt. rocznie na poczatku działalnosci a na koniec zostało nas niecała 20 członków z produkcja na poziomie około 8 tyś szt

Edytowany przez kombi82, 08 grudzień 2015 - 14:34.

#2857 Share mesi

mesi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 293 postów

Napisany 08 grudzień 2015 - 14:53

łódzkie 24.11. 3.20 + vat 

#2858 Share bandyta

bandyta

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 08 grudzień 2015 - 17:21

Małopolska 3,4-3,5zł maciory 1,5 -1,8zł profesorku z gadki i notowania w kajecik jescze świnie nie urosły .A hodowla i tucz świń to nie biuro rachunkowe .Pewnie o zużyciu paszy to mówił o tych dodatkach do paszy co przez 10 dni przed odstawieniem świnki nie wydalają wody i są przyrosty rzędu 15kg a później schabowy jakoś się szybko kurczy przy smażeniu

#2859 Share tom61

tom61

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 08 grudzień 2015 - 18:00

dzisiaj 3,6 za 12 sztuk. Moim zdaniem profesor ma trochę racji bo polski rolnik widzi problem dopiero jak już jest za późno i wielu z nasz nie przykłada wielkiej wagi do np szczepień 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2860 Share muoodyy

muoodyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisany 08 grudzień 2015 - 18:12

teraz żeby przetrwać trzeba mieć wszystkiego dużo. kiedyś ojciec sprzedał świnie (jak jeszcze miliony były) i za to kupił tone paszy i tone węgla. a teraz żeby to kupić to ile musi sprzedać.... niestety czasy sie zmieniły i jak czytam posty że """świnie trzeba paś kartoflami czy innymi tam ziołami bo kiedys tak robili i było dobrze""" to powodzenia życze tym producentom. napewno wam sie powiedzie i rozwiniecie swoje gospodarstwa ;)

na jutro 70 szt duńczyka po 3,9 + vat