Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny trzody chlewnej 2015

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
3228 odpowiedzi na ten temat

#2761 Share szymekrolnik89

szymekrolnik89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 147 postów

Napisany 30 listopad 2015 - 23:47

Ceny trzody chlewnej 2015 PISiory tach chciały rządzić nie się teraz wykarza

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny trzody chlewnej 2015 Dzisiaj, 07:33
  •  

#2762 Share Piechu

Piechu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 315 postów

Napisany 01 grudzień 2015 - 10:29

Ceny trzody chlewnej 2015 A co niby rzad mialby zrobic caly ten biznes jest w lapach firm zagranicznych nie dosc ze zarabiaja sprzedajac prosieta to jeszcze zarabiaja skupujac i przetwarzajac tuczniki. Nawet jezeli stalby by sie cud i zakazali by sprowadzania swin z zachodu to nastala by panika bo zabrakloby "surowca". Bylo wiele mozliwosci ale Ci na gorze woleli ukladac sie z zachodem jak z wlasnymi rolnikami a na koniec mieli czelnosc powiedziec ile to nie zeobili dla polskiej wsi a prawda taka ze nie dosc ze jestesmy rynkiem zbytu to jestesmy tania sila robocza wychowujaca prosieta.

#2763 Share lukasz1995

lukasz1995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,maszyny rolnicze

Napisany 01 grudzień 2015 - 12:09

a w jakiej wadze były te prosięta mniej więcej 

Cztery największe to z 20 kg,a reszta to pewnie z 15 kg

#2764 Share InspektorGrzegorz

InspektorGrzegorz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 01 grudzień 2015 - 12:11

Szczerze nie mogę patrzeć na ten cały PSL niby ludowcy  i co zrobili zakłady posprzedawali a teraz śmieją się z chłopków.

A tak poza tym w piątek sprzedaje niby 5E klaśie.

Witam wszystkich  :) Wspólnie z tatą prowadzimy gospodarstwo o łącznej wielkości 12 ha. Zajmujemy się głownie produkcją trzody chlewnej oraz warzywnictwem (głownie pomidory gruntowe). Posiadamy dwa ciągniki Ursus C-360 i C-330.  :) zapraszam  do komentowania i oceniania  :D Jeśli tu już jesteś zostaw coś po sobie  :)Pozdrawiam  :D

#2765 Share mlodyrolnik23

mlodyrolnik23

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 01 grudzień 2015 - 12:57

największe zagrożenia dla polskiego rolnika to takie firmy które wstawiają swoje prosięta i dają pasze a ty choduj opłać prąd i wode i dostań za to 40 zł za świniaka u mnie gościu wstawił 700 sztuk nie powiem z jakiej firmy żeby nie reklamować przyjechali i tak za duże zużycie paszy za dużo upadków i za późno zgłosił część była za ciężkich itp obiekcje i wyszło mu 28 zł za świniaka i teraz się z nimi sądzi a oni mają 700 sztuk w cenie 28 zł za sztuke a ilu jest takich co tak choduje świnie coraz więcej a warchlaki z dani i niemiec przyworzą i jak w tym kraju ma być dobrze jak rolnicy sami pod sobą dołki kopią i wspierają przemysł niemiecko duński w zamian za te ochłapy od nich 10 euro za tucznika ah szkoda  gadać gdzie te czasy co 10 świniaków się zawiozło do skupu i było i na świeta i węgiel :-\ na marginesie w poniedziałek poszło 15 sztuk za 3,2 plus vat

#2766 Share szymekrolnik89

szymekrolnik89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 147 postów

Napisany 01 grudzień 2015 - 13:34

największe zagrożenia dla polskiego rolnika to takie firmy które wstawiają swoje prosięta i dają pasze a ty choduj opłać prąd i wode i dostań za to 40 zł za świniaka u mnie gościu wstawił 700 sztuk nie powiem z jakiej firmy żeby nie reklamować przyjechali i tak za duże zużycie paszy za dużo upadków i za późno zgłosił część była za ciężkich itp obiekcje i wyszło mu 28 zł za świniaka i teraz się z nimi sądzi a oni mają 700 sztuk w cenie 28 zł za sztuke a ilu jest takich co tak choduje świnie coraz więcej a warchlaki z dani i niemiec przyworzą i jak w tym kraju ma być dobrze jak rolnicy sami pod sobą dołki kopią i wspierają przemysł niemiecko duński w zamian za te ochłapy od nich 10 euro za tucznika ah szkoda gadać gdzie te czasy co 10 świniaków się zawiozło do skupu i było i na świeta i węgiel :-\ na marginesie w poniedziałek poszło 15 sztuk za 3,2 plus vat

U mnie tez dużo tych tuczow kontraktowych

#2767 Share kombi82

kombi82

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 01 grudzień 2015 - 13:55

dzisiejsza cena w Starachowicach to 4,60 za E ciekawe czy utrzyma sie do piatku.

mam juz tego dosc i likwiduje te ogony , bo za te pieniadze  to szkoda się smrodzić

zostało juz tylko 20 macior wysoko prośnych i po wyproszeniu i odchowaniu prosiaki sprzedam.

#2768 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1475 postów

Napisany 01 grudzień 2015 - 15:00

Cena do góry pomału się pnie na przyszły tydzień szukają tucznika

#2769 Share krilan06

krilan06

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 448 postów

Napisany 01 grudzień 2015 - 15:39

Cena na dziś 3,20+vat, zapisy na 5. stycznia, szok - nie dość, że niska cena to jeszcze nie ma jak sprzedać

#2770 Share turtojs

turtojs

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 326 postów

Napisany 01 grudzień 2015 - 16:01

Ceny trzody chlewnej 2015 zapisy to moze sa ale w malutkich ubojniach ubijajacych po kilkadziesiat sztuk tygodniowo, takze takie posty z tymi kolejkami mnie smiesza, czas chyba zmienic dostawce skoro masz czekac miesiac i sprzedac pozniej przerosty. u mnie zawsze maks tydzien na odbior czekam, gdzie bym nie dzwonil a mam zapisanych i sprawdzonych trzech i ktory lepiej daje to sprzedaje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2771 Share szczypka

szczypka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 01 grudzień 2015 - 16:55

dokładnie zapisy tylko w małych lokalnych ubojniach a najlepsze jest to że pośrednik który ode mnie kupuje płaci mi lepiej niż lokalna ubojnia a jak się zapytam w którejś z okolicznych ubojni o współpracy to nie są zbytnio zainteresowani bo bym ich zawalił jedną partią chyba że z 3 miesięcznym wyprzedzeniem a te większe bazują na importowanym mięsie i już nie prowadzą uboju 

#2772 Share GREMLIN

GREMLIN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów
  • Zainteresowania:nowoczesne rolnictwo maszyny, dziewczyny z sexy figurą ,bo z twarzy jestem tolerancyjny-grunt to figura

Napisany 01 grudzień 2015 - 18:35

PISiory tach chciały rządzić nie się teraz wykarza

Tak,,,,,,,,, tylko że banda złodziei łobuzów z Po-Psl doprowadziła do takich cen i miej do nich pretensje,,,,,,,,, i naucz sie pisac po Polsku, bo takie żałosne wypisy nic tu nie poprawią.............pogorszą jedynie twoją reputację

#2773 Share piotrczem

piotrczem

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 238 postów

Napisany 01 grudzień 2015 - 18:45

Chwała Bogu, świnie w końcu stanęły i oby już teraz tylko do góry(choć to na razie utopijne marzenie).

Edytowany przez piotrczem, 01 grudzień 2015 - 18:46.

#2774 Share Hawk

Hawk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 01 grudzień 2015 - 19:36

tucznik na dzisiaj 3,70+VAT , prosięta poniżej 20kg 7,50

#2775 Share ws71

ws71

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 01 grudzień 2015 - 22:54

Tak,,,,,,,,, tylko że banda złodziei łobuzów z Po-Psl doprowadziła do takich cen i miej do nich pretensje,,,,,,,,, i naucz sie pisac po Polsku, bo takie żałosne wypisy nic tu nie poprawią.............pogorszą jedynie twoją reputację

Politycy, błedy zostały popełnione w2004 roku sprzedaliście polską hodowle za dopłaty ,więc nie mniej pretensji do obecnie rządzących Stokłosa E 4,40 +2%za umowę+vat

#2776 Share szymekrolnik89

szymekrolnik89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 147 postów

Napisany 01 grudzień 2015 - 23:21

Politycy, błedy zostały popełnione w2004 roku sprzedaliście polską hodowle za dopłaty ,więc nie mniej pretensji do obecnie rządzących Stokłosa E 4,40 +2%za umowę+vat

To niech cos robią a nie się chwała ile to rolnika zaliczek wypacili i ile to dopłat wypłaca

#2777 Share Piechu

Piechu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 315 postów

Napisany 02 grudzień 2015 - 07:50

Ceny trzody chlewnej 2015 No ale co maja zrobic? Pojsc do zakladow i powiedziec "sluchajcie chlopaki mamy prosbe fajnie by bylo gdybyscie podniesli cene skupu ok?" Problem czy to z zywcem czy zbozem czy z rzepakiem jest zmowa cen bo taka mamy demokracje tzn krwawy kapitalizm Swinki pojda w gore jak zmniejsza sie zamowienia na prosieta z zachodu

#2778 Share RoRo

RoRo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 02 grudzień 2015 - 09:11

cena z dzis 3.10 netto woj opolskie

#2779 Share Azir

Azir

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 02 grudzień 2015 - 09:51

Poczekajcie do wiosny. :) Mój ojciec korzysta z okazji że taka mierna cena i dokupił kilka macior. 

Edytowany przez Azir, 02 grudzień 2015 - 09:52.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2780 Share RafaKdziela

RafaKdziela

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 821 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,nowe technologie ,sztuki walk :-) ,czytanie książek ,pływanie ,komputery,wycieczki ,zdrowe odżywianie ,taniec ,gotowanie ,fotografia ,majsterkowanie .

Napisany 02 grudzień 2015 - 10:22

Kolego mój kuzyn o 100 %zwiększył pogłowie macior z 12 do 24 teraz już ma z nich warchlaki .Oczywiście kupuje zborze .Sam jestem ciekaw ,czy coś zostanie ,czy dołoży ,bo bank chętnie da kasę i doliczy swoje .Cena 3,1do 3,2 netto .

I love salsa