Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny trzody chlewnej 2015

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
3228 odpowiedzi na ten temat

#2701 Share Turbina

Turbina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 880 postów

Napisany 29 listopad 2015 - 18:36

Rzeczywista cen za QQ prosto z pola jaka dostawał rolnik w naszej okolicy to 450 netto, i taką cenę przyjmuję. Moja po skoszeniu miała 32% wilgoci, poszło by auto z ceną wyjściową 520 ( taką dawała pewna złodziejska firma z Chełmna) po sprawdzeniu wilgoci w magazynie kupującego QQ ma zawsze o 6-10% więcej (sprawdzone w praktyce, robiłem tak zwana żelazna próbę) opędzlują cię nawet o 100 n tonie wiec niema co dyskutować na ten temat. Wracając do CCM-u, miele w własnym zakresie, ok 1,5l ON/tonę + folia i kwas mlekowy 1zł/t, odrobina roboty i mieszczę się na pewno w 480pln tona.

Co do ceny to nie wieżę w nagłe wzrosty, nasz rynek strasznie wolno reaguje na niemiecka giełdę jeśli chodzi o podwyżkę , co innego w drugą stronę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny trzody chlewnej 2015 Dzisiaj, 01:34
  •  

#2702 Share AgnieszkaPiasecka

AgnieszkaPiasecka

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 29 listopad 2015 - 18:37

Saszeta ale jaja ci się trzymają z tymi zwyżki.

ZBINIU 83

#2703 Share RafaKdziela

RafaKdziela

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 821 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,nowe technologie ,sztuki walk :-) ,czytanie książek ,pływanie ,komputery,wycieczki ,zdrowe odżywianie ,taniec ,gotowanie ,fotografia ,majsterkowanie .

Napisany 29 listopad 2015 - 19:47

Ceny trzody chlewnej 2015 Turbina  kolego ,co to za firma tak naciąga ?.Są inni kupcy ,co rzetelnie badają % kuku między innymi elewator w Koronowie .

Ale mowisz o CCMie tak? przez grubera przepuszczasz? Czy całe ziarka do magazynu?

Przez bąka z dwoma wylotami przepuszczam na sitach ,lub takiej zastawie i do kopca.Wszystko zależy od zawartości % wody .od 35 procent i mniej jadę na sitach wydajność na godzinę do 4 ton  daję zakwaszacz ''Silokwas '' cena za 5 litrów 47 zł na 50 ton .Następnie ubijam kuku i na to folia i piach .Latem trochę mi się psuł CCM ,ale to dlatego ,że wcześniej dziki uszkodziły mi kopiec z CCM.

I love salsa

#2704 Share Matys1990

Matys1990

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 223 postów

Napisany 29 listopad 2015 - 19:52

Znam takowe urządzenie "bąk". Przy robieniu ccmu jest inaczej bo tam konserwacja nastapuje samoczynnie jak przy koszonce  zkukurydzy. Właściwie zakiszanie a nie konserwacja. Moze troche i drogo u mnie ale roboty duzo mniej i zadnych kopców robić nie musze zima czy nie zima ziarno w magazynie i pasze robie bez problemu.

#2705 Share RafaKdziela

RafaKdziela

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 821 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,nowe technologie ,sztuki walk :-) ,czytanie książek ,pływanie ,komputery,wycieczki ,zdrowe odżywianie ,taniec ,gotowanie ,fotografia ,majsterkowanie .

Napisany 29 listopad 2015 - 20:18

Znajomy tak zrobił .Dokładnie nie znam środka ,ale mokrą kuku zakonserwował ,jakimś środkiem i tak wysypał wszystko do magazynu .Oczywiście niczym nie przykrył i się kuku zepsuła .

I love salsa

#2706 Share andrzej612b

andrzej612b

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 554 postów

Napisany 29 listopad 2015 - 20:35

Przypomnę że tematem rozmowy jest cena trzody chlewnej , hodowla w tuczu ekstensywnym na własne potrzeby to inny temat  . CCM -  mało kto stosuje jeśli już to na ziemniakach  i zbożu na własne potrzeby .

#2707 Share RafaKdziela

RafaKdziela

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 821 postów

Napisany 29 listopad 2015 - 20:40

Nie zgodzę się z Tobą Andrzeju .Ja stosuję CCM i jak przeczytasz forum to zauważysz ,że jeszcze inni też stosują CCM .Dodam ,że tucz z CCM jest intensywny dla Twojej wiadomości .A cena to słaba jest na tucznika bodaj 3,2 netto.

I love salsa

#2708 Share andrzej612b

andrzej612b

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 554 postów

Napisany 29 listopad 2015 - 20:48

Nie neguję tych co stosują tę technologię , u mnie to jest nie znane , tak czy inaczej cena na tuczniki jest nie opłacalna ..... patrzyłem na forum na tych co mają umowę - czyli kontrakt i ci się z nas śmieją

Edytowany przez andrzej612b, 29 listopad 2015 - 21:14.

#2709 Share bandyta

bandyta

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 29 listopad 2015 - 22:31

Wracamy do cen Małopolska na jutro 3zł  jak za cieżkie to pierd..lą  że po 2,8 zł porażka maciory 1,6 -2zł

#2710 Share Matys1990

Matys1990

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 223 postów

Napisany 29 listopad 2015 - 22:50

Teraz wraca czas na kukurydze jeszce parę lat temu była ona troche zapomniana w tuczu świń, ale przeciez jak kiedys tuczono? CCMy były juz w latach 80 na PGRach

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2711 Share szymekrolnik89

szymekrolnik89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 147 postów

Napisany 29 listopad 2015 - 23:49

Ceny trzody chlewnej 2015 Tu podajemy ceny koledzy poszukajcie sobie temat żywienie świń i tam piszcie

#2712 Share lukasz1995

lukasz1995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,maszyny rolnicze

Napisany 30 listopad 2015 - 11:24

Dziś sprzedane 9 sztuk prosiąt po 110 zł,lepsze to niż robić po 3zł ;)

#2713 Share pawel100474

pawel100474

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 30 listopad 2015 - 11:40

Dziś sprzedane 9 sztuk prosiąt po 110 zł,lepsze to niż robić po 3zł ;)

a w jakiej wadze były te prosięta mniej więcej 

#2714 Share AgnieszkaPiasecka

AgnieszkaPiasecka

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 30 listopad 2015 - 12:45

Oglądaliście agrobiznes oni są nienormalni!Jedyne co mnie cieszy to kontrole czy niema zmowy oby były rzetelne.U mnie nadal 3,30 netto jak tak dalej pójdzie to Niemcy zabiorą całą Polskę.

ZBINIU 83

#2715 Share sylip

sylip

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 30 listopad 2015 - 13:26

Lubelskie. Dzisiaj rano woziłem tuczniki na skup. Cena 3.20 zł + VAT i raczej nie zanosi się na podwyzki. Trzeba wypaść reszę zapasów zbóż i już nowe zasiewy zrobić przenicą, która pójdzie na handel. Przy tegorocznych nie rewelacyjnych cenach i tak lepiej było ją sprzedać niż spaść trzodą.

#2716 Share AgnieszkaPiasecka

AgnieszkaPiasecka

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 30 listopad 2015 - 14:39

Pewnie że lepiej zboże sprzedać cały czas zastanawiam się czy nowy rząd wpłynie na zakłady i na tą wolną amerykankę.

ZBINIU 83

#2717 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 30 listopad 2015 - 15:29

Wiadomo że zboże sprzedać i po robocie tylko co dalej jak wszyscy bedą sprzedawać to i zboże bedzie za jeszcze mniejsze grosze niż teraz

Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

#2718 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2885 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 30 listopad 2015 - 15:56

Ceny trzody chlewnej 2015 Ja tam będę trzymał nawet jak za gnój będę robił. Zboże sprzedasz i co pieniądze na nawóz, a sprzedaż świnie co raz i kasa ciągle jest i gnój na pole. Na pustym nie urośnie.
Cena 3 +vat
Ja tam będę trzymał nawet jak za gnój będę robił. Zboże sprzedasz i co pieniądze na nawóz, a sprzedaż świnie co raz i kasa ciągle jest i gnój na pole. Na pustym nie urośnie.
Cena 3 +vat

#2719 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 30 listopad 2015 - 16:54

jak beda po 2 zł to tez bedziesz trzymał 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2720 Share szczypka

szczypka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 30 listopad 2015 - 16:55

na to że pis-owski rząd coś poradzi  ja bym nie liczył w żaden sposób bez łamania prawa ue nie zablokują importu do polski a nas właśnie to wykańcza 

kontrole mięsa z importu też nic nie dają bo się zrobiło o tym głośno i stare mięso już dawno w parówki poszło 

co do zmowy cenowej tego się praktycznie nie da udowodnić chyba że się ktoś przyzna a na to bym nie liczył 

mi osobiście zostały się jeszcze 94 sztuki (54 sprzedam w ciągu 3 tygodni resztę koniec stycznia)  i się poważnie zastanawiam czy kupić następne warchlaki  

dziś słyszałem że na skupie płaci 2.8-3+wat